Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Диего Форлан

Препоръчани публикации

Диего Форлан

Публикувано изображение

Диего Форлан (На испански: Diego Forlаn) е уругвайски футболист. Роден е на 19 май 1979 г. и от 2007 г. се състезава за испанския отбор Атлетико Мадрид. Бивш играч е на ФК Виляреал и Манчестър Юнайтед. Висок е 1,80 м и тежи 75 kg.

Публикувано изображение

Наскоро е избран за "посланик на УНИЦЕФ", заслужено призвание за чаровния и чувствен уругвайски футболист, чийто бъдещи участия са свързани с различни хуманитарни мисии. Нападателят оглавява заедно с баща си - Пабло Форлан (бивш спортист) детска футболна школа. Приятелите му знаят, че освен отличен играч той е и една голяма личност.

Публикувано изображение

Диего Форлан има престой в Манчестър Юнайтед за 2 години, в които отбелязва 10 гола. През 2005 и 2009г. е носител на Златната обувка, като през 2009 г. изпреварва Самуел Ето'о в последния кръг. Той отбелязва 32 гола като в последния мач прави хеттрик, без който той е щял да има 29, с един по-малко от тези на Ето'о

Публикувано изображение

...

Сър Алекс беснее в съблекалнята: Част втора

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Диего Форлан подобно на своя колега Дейвид Бекъм е бил обстрелван с обувки в съблекалнята на Червените Дяволи от безкомпромисния мениджър на отбора.

Нападателят на Атлетико Мадрид споделя, че си е изпатил като не е послушал съветите на треньора си.

Уругваецът изигра последния си мач за Юнайтед в началото на сезон 2004/05, след като не спази инструкциите на шотландския специалист относно бутонките, които е трябвало да носи. Дни след това той бе продаден на Виляреал.

"По време на мача срещу Челси терена беше мокър. Фъргюсън настоя да играем с бутоните за мокро време, но аз не го послушах. Малко по-късно се подхлъзнах и пропилях добра възможност пред противниковата врата. На полувремето бързах към съблекалнята за да се преобуя но той ме хвана. Не можеш да излъжеш Фъргюсън. Това беше и последният ми мач за Юнайтед", спомня си талантливият голмайстор.

В друг далеч по-скандален случай, добил известност по цял свят, Фърги сложи край на неразбирателствата си с Дейвид Бекъм, след като изрита обувка в лицето на "Спайс Бой". Това индиректно доведе до напускането на Бекъм, който после заигра в Реал Мадрид.

След случката Форлан се извинил на Сър Алекс и оттогава двамата са добри приятели. Фъргюсън дори дал насоки на нападателя как той и Виляреал да победят Арсенал в полуфинала за Шампионската лига.

Novsport.com Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много талантлив футболист, но нещо не му достигна да се наложи при нас. И аз съжалявам за напускането му, защото ме е радвал с важни голове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като че ли не му достигна увереност да се наложи при нас.Видяхте като отиде в по-малък отбор как почна да мачка.В момента Форлан е един от най-добрите и най-постоянни нападатели в Европа.Всеки сезон вкарва над 22-23 гола :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Спомням си, че го купихме от аржентинския Индепендиенте за няколко милиона. Типичният страйкър. А двата му гола срещу Пуул на Анфийлд му спечелиха сериозна слава сред феновете. :)

Ето всичките му голове с нашия екип:

http://www.youtube.com/watch?v=yWtBiDuLbXk Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър играч. За съжаление се разигра след като ни напусна.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По - непохватен и ялов нападател не сме имали. Вкара обаче все важни голове. Не беше за Англия, затова и се разигра в Испания.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Спомням си, че го купихме от аржентинския Индепендиенте за няколко милиона. Типичният страйкър. А двата му гола срещу Пуул на Анфийлд му спечелиха сериозна слава сред феновете. :)

Ето всичките му голове с нашия екип:

http://www.youtube.com/watch?v=yWtBiDuLbXk

Ей мерси за клипа...каква носталгия ме хвана като видях Форлан и Бекс за едно :(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Форлан: Надявам се Манчестър Юнайтед да спечелят Премиършип

Нападателят на Атлетико Мадрид Диего Форлан заяви, че се надява Манчестър Юнайтед да спечелят титлата в Англия.

Уругвайският национал преди няколко години защитаваше цветовете на Червените Дяволи, след което започна и дългият му гастрол в Испания.

Той отбеляза и единствения гол за своя тим при загубата с 1:2 от Ливърпул на "Анфийлд" в средата на седмицата, която обаче бе достатъчна на мадридския гранд да се класира за финала на Лига Европа. Според него, тази загуба на мърсисайдци в Европа ще ги стимулира да победят другия претендент за титлата във вътрешното първенство- Челси, който гостува в града на Битълс.

"Според мен Ливърпул ще бъдат мотивирани след като отпаднаха от нас и ще се хвърлят с всички сили на Челси. Това означава че лондончани ги чака тежък мач на "Анфийлд", който обаче ще бъде много интересен и приятен за гледане", каза Форлан.

"За Юнайтед няма да е лесно при гостуването им на Съндърланд. Надявам се обаче те да успеят да спечелят титлата. Аз си оставам техен фен и винаги ще бъда", каза още уругвайският нападател.

sporta.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=9s_oJaFXVrE...mp;feature=grec

Титан!

Много ме е яд че не се получиха работите с него..и все пак остави диря със няколко уникални гола и то все срещу топ отбори.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Продължава да си маже машината..откакто ни напусна не спира да бележи.ГОЛЯМ! :mood (6):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Форлан можеше да бъде герой в Манчестър Юнайтед

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън заяви, че е горд от представянето на бившия си нападател Диего Флоран на Мондиала.

Нападателят на Атлетико Мадрид ще играе с националния си тим Уругвай на полуфинал срещу Холандия, отборът, който Фърги определи като световен шампион.

"Онзи ден му изпратих смс. Той беше фантастичен и аз наистина се гордея с него. Никога не съм имал проблеми с него на Олд Трафорд, просто комбинацията той и Ван Нистелрой не проработи. Момчето имаше други проблеми. Сестра му имаше здравословни проблеми в Испания. Той винаги се е опитвал да стигне до Испания по един или друг начин. Единствената критика към нас самите е, че го продадохме твърде евтино. Той можеше да бъде герой. Има страхотно присъствие, уникален професионалист, говори пет езика и е отличен тенисист", заяви Фърги.

winnner.bg
...

Форлан: С Рууни можехме да оформим убийствен тандем в Юнайтед

Нападателят на Атлетико Мадрид и Уругвай Диего Форлан заяви, че заедно с Уейн Рууни са можели да оформят "убийствен" тандем в Манчестър Юнайтед, ако той беше останал на Олд Трафорд.

31-годишният уругвайски национал прекара два сезона с Червените Дяволи, но не успя да се наложи в тима на Cър Алекс Фъргюсън и беше продаден. Трансферът му във Виляреал през 2004 година съвпадна с привличането на Уейн Рууни от Евертън и Форлан смята, че заедно с английския национал са можели да се превърнат в страховита нападателна двойка.

"Тогава бях много млад и чувствах, че точно бях на път да разкрия потенциала си, когато бях продаден, а Рууни пристигна в клуба", каза Форлан, цитиран от "The Express".

"Ако двамата с Рууни бяхме заиграли заедно, мисля че щяхме да оформим най-страховития нападателен тандем в Европа, но явно не е било писано да се случи така", добави уругвайският национал.

"Няма какво да доказвам на никого - головете ми в Ла Лига говорят достатъчно. Никога не бих играл в Англия отново, но понякога си спомням за престоя си там", каза още Форлан.

sporta.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
поредният страхотен сезон и завърши с подобаващ гол. с още малко късмет можеха и финал, но имаха предостатъчно предишния мач, а постижението им пак си е страхотно. иначе днес чух, че имало отбор ливърпул монтевидео, интересно дали форлан ги е наказвал като млад

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е, сега пък меки пръсти. Важното е, че не спря да се усмихва дори, когато изтърва листчето. :mood (17): Иначе не, че ще го прочете и разбере, но: Диегито, довечера хеттрик! :mood (20):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Героичните подвизи на Форлан

Кариерата на Форлан може да не се е развила по начина, по който той си е мечтал, но 31-годишният уругваец не съжалява за времето, прекарано на Олд Трафорд. И има ли смисъл да съжалява?

Диего се наслаждава на плодовита кариера, откакто напусна Червените Дяволи през 2004г. Два пъти стана голмайстор на испанското първенство (веднъж с екипа на Виляреал и втори път с цветовете на настоящия си клуб Атлетико Мадрид, с който спечели Лига Европа и европейската Супер Купа), също така Форлан спечели и Златната Топка за най-добър играч на Монидала през 2010г. Но все още дълбоко в себе си пази спомените си от престоя си в Юнайтед и двата гола на митичния "Анфийлд"...

Как си спомняш тези прословути два гола?

Много ясно. Те дойдоха в един доста труден период за мен. Не вземах участие прекалено често, а и пропусках по-големите мачове. Не се чувствах като пълноценен футболист. Тренирах здраво, но не играех в двубоите. В самото начало ми беше добре на скамейките, дори и в ложите, но после осъзнах, че имам нуждата да съм на терена през тези 90мин. И така се случи, през цялото време срещу Ливърпул бях на зеленото игрище. Изобщо не ми беше лесно, особено през първото полувреме. Част от мен смяташе, че ще бъда заменен, но се промених през второто полувреме. Гари Невил беше първият човек, който дойде при мен след срещата да празнуваме. Погледна ме в очите и ми каза: "Публиката никога няма да те забрави след случилото се." Винаги ще го помня. Знаех, че дербито е от огромно значение, но сякаш в момента не го осъзнавах. Аз бях момчето от Монтевиедо, как се очакваше от мен да знам всичко? Но след този мач започнах да разбирам какво значи този двубой за феновете, виждайки ги как се радват зад вратата на противника. А Гари бе прав.

Пожъна голям успех след ерата Юнайтед. Къде в списъка ти попадат попаденията срещу Ливърпул?

Сред най-добрите. Eдва ли съм вкарвал по-запомнящи се голове. Работих здраво и бях щастливец след като напуснах Червените Дяволи. Спечелих "Пичичи" (наградата за най-добър голмайстор в Испания) два пъти, както и златната обувка. С националния отбор на Уругвай достигнахме до полуфиналната фаза на Световното първенство, което е чудесно. Ние сме от малка държава с население 3,5 милн. души. Приличаме си много с Уелс, Шотландия и Ирландия. Можете ли да си представите тях някога на полуфинал на Мондиал? Но никои от тези постижения не ми спечелиха славата, която ми донесе победата над Ливърпул.

Ти и Йежи Дудек живеете в Мадрид. Играл ли си някога срещу него, след като отбеляза два гола в неговата врата и говорили ли сте за случилото се на "Анфийлд"?

Не, не, не. Играл съм срещу него няколко пъти, но не съм говорил с него. Той е добър вратар и човек, а и е по-голям от мен. Не мисля, че си спомня за мен с добро.

Какво мислиш за феновете, които още те възпяват по мачове?
Невероятно е. Случи се за първи път след като напуснах. Не знаех как ще реагират , защото не се спрявях перфектно с червената фланелка. През 2005г. имах нужда да играя във всеки двубой и "Старчето" разбираше това. Ето защо се премесих във Виляреал и всичко след това се разви чудесно. Участвах във всяка среща и вкарвах доста голове за един прекрасен тим. Разбирах се много с Рикелме. Няколко месеца след това гледах Юнайтед срещу Ливърпул заедно с моя брат. И чухме песента: "Той дойде от Уругвай и накара скаузърите да заплачат." Спогледахме се и се зачудихме дали сме чули едно и също нещо. Той беше щастлив, точно колкото мен и доизгледахме мача с усмивки на лицата си. Опитвам се да гледам, колкото се може повече двубои на Червените Дяволи, когато си почиваме в хотелите из цяла Испания. Понякога чувам своя чант и съквартирантите ми често ме питат: "Защо се усмихваш?". После им разказвам цялата история. Те не могат да повярват, че запалянковците все още пеят името ми след толкова много години.

Пак отбеляза попадение на "Анфийлд" миналия сезон, само че с екипа на Атлетико Мадрид...

Да, беше чудесен гол, а също така и много важен, защото беше полуфиналнта фаза на Лига Европа. Ателетико не бе печелил трофей от 1996г., а същата вечер достигнахме финала. Беше вълшебно, а всичкият този шум от стадиона не може да се опише с думи. Толкова много отбори губят, когато играят на "Анфийлд". Не победихме, но все пак това попадение бе достатъчно, за да играем на финала в Хамбург.

Как се отнасяха феновете на Ливърпул с теб, все пак си бивш футболист на Манчестър Юнайтед?

Освиркваха ме всеки път, когато докоснех топката! Очаквах го, заради миналото, което имам на Олд Трафорд. Когато отбелязах, видях няколко от техите запалянковци и те определено не бяха щастливи. Всъщност, даже бяха нещастни. Но също трябва да ви разкажа и какво се случи след двубоя. Когато празнувахме заедно с всички, които бяха дошли от Мадрид, за да ни подкрепят се натъкнахме на агитката на Ливърпул. Изведнъж те започнаха да ни ръкопляскат, а не бяха задължени. Някои фенове никога не биха го направили. Точно в този момент са били отстранени от полуфиналната фаза на Лига Европа, това показва тяхната класа. Хората в Ливърпул бяха доста мили с мен - охраната, официалните лица, минувачите. Стискаха ми ръката и казваха, че винаги съм се справял перфектно на "Анфийлд". Беше им тъжно, но успяваха да покажат уважението си.

Поддържаш ли връзка все още с някого от Юнайтед?

"Старчето" ми прати няколко съобщения по време на Световното първенство. Показа своя респект и подкрепа и аз уважавам това. Винаги те наблюдава, няма как да изпусне нещо. Поддържам връзка с Майк Фелън, треньорът Рене и Мартин, братът на мениджъра. Играчите се разпръснаха из целия свят, така че с тях не се чувам, но все пак поддържам контактите си с щаба на Юнайтед.

Червените Дяволи се изправят срещу Валенсия, какво можем да очакваме от тях?

Валенсия винаги е готова за битки. Те са голям клуб, а "Местая" е чудесно място за игра. Загубиха двамата си най-добри играчи - Давид Вия и Давид Силва, които отбелязаха срещу нас миналия сезон. И други важни футболисти напуснаха, но все пак имат нов трньор в лицето на Унай Емери, който се справя отлично. Водеше чудесно Алмерия, сега го прави и с Валенсия, въпреки финансовите пречки на клуба. Юнайтед ще са фаворити, но все пак трябва да внимават.

Атлетико започнаха сезона по впечатляващ начин. Можем ли да се надяваме да ви видим в Шампионска Лига на Олд Трафорд през следващата кампания?

Това ще бъде невероятна възможност. Имаме качествата. Спечелихме Лига Европа и победихме Интер, завоювайки Суперкупата на Европа. Стигнахме и до финала на купата на Испания през изминалия сезон. Така, че сме уверени, че ще можем да достигнем Шампионска Лига отново и да се справим по-добре от миналия сезон (Атлетико не спечели нито един мач). А да играем на Олд Трафорд, това ще бъде сбъдната мечта. Мина доста време, откакто за последно вкарах гол там...

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Форлан: В Юнайтед просто се учих

Уругвайската звезда на Атлетико (Мадрид) разказа за трудния преход от резерва на "Олд Трафорд" до най-добрия футболист на Мондиала в ЮАР

Уругвайският национал Диего Форлан даде ексклузивно интервю пред "Евроспорт", в което разказа с подробности как е изминал пътя от резерва в Манчестър Юнайтед до най-добрия футболист на Мондиала в Южна Африка.

31-годишният нападател премина на "Олд Трафорд" през 2002 година срещу 7 милиона паунда от Индепендиенте, но така и не успя да се наложи в Юнайтед.

Въпреки ролята си на резерва, той записа не лоши голови показатели от престоя си в клуба.

Форлан реализира 17 гола в 95 мача за "Червените дяволи" във всички турнири, като в голяма част от тези срещи влизаше като резерва за последните 15-20 минути.

Сега обаче Диего е голямата звезда на Атлетико (Мадрид) и демонстрира на Мондиала в Южна Африка с играта си, че сър Алекс е сгрешил, като го е пренебрегвал.

Именно нападателят на "дюшекчиите" единодушно бе избран за най-добър играч на Мондиала, след като успя да изведе родината си Уругвай до 4-ото място на значимия международен форум.

"През цялото време, което прекавах в Юнайтед, научих много от хора като Лоран Блан, Дейвид Бекъм, Хуан Себастиан Верон, Рой Кийн и Фабиан Бартез", започна своето интервю Форлан.

"На "Олд Трафорд" имаше наистина невероятни играчи, които притежават много силни качества, както и големи звезди. Прекарах три години в клуба и тези три години бяха чудесни. Да можеш да играеш в такъв отбор, това е нещо страхотно", добави опитният нападател.

"В онзи момент аз просто се учих. Бях млад и се опитвах да подобря всячески нивото ми на игра, но нивото и качествата на отбора бяха просто невероятни"

В периода, който прекара в Юнайтед, Диего успя да вкара 17 гола в 95 мача за клуба, което е много добър показател за него, като се има на предвид факта, че играеше роля на твърда резерва.

"Аз обикновено играех по 5,10 или 15 минути в мачовете и мисля, че тези показатели не са никак лоши от гледна точка на това, че не получавах шанс да бъда титуляр"

"След като заиграх в Испания, играта ми тръгна. Отговорът на въпроса "как" е много прост. Аз просто играех във всичките мачове и бях редовно на терена"

"По този начин започнах да трупам увереност, която я нямах, докато бях на резервната скамейка. Във Виляреал имах възможността да играя редовно и да покажа наистина това, на което съм способен".

Интересен факт около Форлан е, че той би могъл днес да бъде тенисист, вместо футболист, тъй като в ранна детска възраст е предпочитал тенис ракетата, вместо футболната топка. Освен това е бил считан за много голям талант в спорта на Надал и Федерер.

"Аз играех много добре тенис и все още практикувам този спорт с приятели. В крайна сметка обаче избрах да продължа да се занимавам с футбол, въпреки че предпочитах тениса малко повече. В момента обаче футболът е номер 1 за мен"

Изборът на Диего несъмнено радва изключително много неговия баща Пабло Форлан, който играе за Уругвай на Мондиала през 1974 година и е една от големите легенди на футбола в страната.

"Баща ми беше доволен от избора ми. Той дойде на Мондиала в Южна Африка да ме гледа, заедно със семейството ми, и съм сигурен, че е много щастлив и горд с мен", завърши своето интервю Форлан.

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А бе тоя Форлан всяко 2ро изказване е за Юнайтед. Май много му липсваме нещо :) .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове