Jump to content
Sign in to follow this  
rossobianchi

Ричи дьо Лае

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Роденият в Белгия Ричи дьо Лае подписа с Юнайтед през Януари 2009 след трансфер от тима на Стоук Сити.

Действаш в центъра на халфовата линия, той се чувства удобно и на левия фланг, където изуми всички с представянето си в дебютния си мач за Червените Дяволи в последния кръг от миналия сезон срещу Хъл Сити, спечелен с 1-0.

Дьо Лае демонстрира завидни умения в атакуващ план като в същото време се справи прекрасно защитавайки се, което помогна на момчетата на Сър Алекс да запазят поредната "суха мрежа".

Преди идването му на Олд Трафорд, белгийският футболист трябваше да прекара 18 месеца в Стоук, където така и не записа участие. След като се присъедини към "грънчарите" за сумата от £100,000 през 2007 година от отбора на Роял Антверп, Ричи бе пратен под наем в Урексхам през есента на същата година, но успя да изиграе едва три мача заради многото конузии, които го преследваха по това време. Към края на престоя си в уелския клуб Дьо Лае трябваше да се подложи на две операции от херния.

Преди официалният му дебют в първия състав на Манчестър Юнайтед Ричи направи добро впечатление под ръководството на Оле Гунар Солскяер и бе част от отбора, който завоюва трофеят Торнео Калчо Мемориал Клаудио Саси-Сасуоло през Април 2009.

Дьо Лае записа три мача за Юнайтед в Италия като дори реализира дузпа в полуфинала с Модена. Впоследствие Червените Дяволи победиха Аякс с 1-0 и се поздравиха с ценното отличие.

Няколко дни след първото му участие във Висшата лига Ричи получи повиквателна от селекционера на националния тим на Белгия за предстоящите тогава срещи от надпреварата Кирин Къп срещу Чили и Япония. Дебютът му в националния отбор бе при равенството 1-1 с Чили на 29-ти Май.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Показа страхотна игра в контролата с Валенсия; още в последния кръг миналата година направи отлично впечатление срещу Хъл. Личи си, че е голям талант, дано продължава да се развива в правилната посока.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стабилен мач с някои много важни намеси и бързи спринтове по фланга. Има леб у момчето :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
С Тотнъм, не му беше най-добрия мач, но дано получава повече шансове за игра

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ричи се надява на повече игрово време

По това време миналата година Юнайтед подписа с Ричи дьо Лае от Стоук Сити. Тогава, напълно непознатият универсален защитник, сега се надява да получи повече шансове да играе за първия отбор на Червените Дяволи...

Как ще определиш първата си година на Олд Трафорд?
Фантастична, надмина очакванията ми. Дойдох на проби, за да покажа на мениджъра на какво съм способен. Той ми гласува доверие в последния мач от миналия сезон срещу Хъл и мисля, че се възползвах по най-добрия начин от него. Взех участие в тренировките на първия отбор по време на предсезонната подготовка и играх в приятелския мач с Валенсия, който мина добре. Участвах в няколко двубоя от Карлинг Къп и няколко мача от Висшата Лига, а междувременно подписах и нов тригодишен договор. Всичко се разви брилянтно.

Като млад футболист, молил ли си по-опитните играчи за съвет?
Да, молил съм ги. Важно е да не се притесняваш да отидеш при тях, защото те винаги са готови да ти помогнат. Искаш да се подготвиш по най-добрия начин. Не само да помогнеш на отбора да победи, но и да не се срамуваш от представянето си след двубоя. Преди мача от Карлинг Къп срещу Тотнъм говорих с Гари Невил, тъй като исках да знам как да опазя Аарън Ленън, и той ми даде чудесен съвет.

Кризата с контузии ти даде възможност да се изявиш...
Ситуацията с контузиите беше ужасна. Разбира се, че е хубаво когато всичките футболисти са на разположение и мениджърът може да разчита на титулярната си защитна четворка, но когато се случи така, че някой се контузи, ти трябва да бъдеш готов. Трябва да се възползваш от отворилата ти се възможност и да дадеш на мениджъра повод за размишления преди следващия двубой.

Наложи ти се да излезеш като атакуващ полузащитник - забавлява ли се на тази позиция?
Определено. Смятам, че това е тенденция в този клуб - да разполага с атакуващи бекове, като това е една от причините да създаваме толкова много голови възможности. Научих много за важността да знаеш кога е точният момент да тръгнеш в атака - трябва да си внимателен. Исках да играя напред когато бях дете, тогава се подвизавах като централен полузащитник или дясно крило. Когато се присъединих към Антверпен заиграх като централен защитник, както и като ляв и десен бек.

Бързо се превръщаш в новия Джон О'Шей?
(Смее се) Ако поне половината от кариерата ми е толкова успешна, колкото е неговата, ще бъда много щастлив. Радвам се, че мога да играя на толкова много позиции, защото това дава допълнителни опции на мениджъра. В голяма част от кариерата ми съм играл като централен защитник, но също така ми харесва да се подвизавам и като бек. Ако трябва да избирам между ляв или десен бек, ще избера десен, защото силният ми крак е десният.

Какви са основните ти интереси извън терена?
Обичам да правя няколко неща ... да си почивам вкъщи с приятелката и кучето ми, да играя на видео игри, да пазарувам и да ходя на кино. Обичам да гледам филми, особено комедии. Два от любимите ми са Ананас Експрес (Pineapple Express) и Доведени Братя (Step Brothers), а последно си купих Последният ергенски запой (The Hangover). Гледах го на кино и реших, че трябва да го имам на ДВД... Най-много ми харесва частта, когато намериха тигър в банята!

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много стабилен играч . Не се отличава с някакви феноменални заложби , но съм забелязъл , че през зоната му рядко се пробива , а включванията му в атака носят опасност.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на дьо Лае

Преглед на сезона: Белгиецът показа сигурни действия за първия отбор, подвизавайки се на три различни позиции в отбраната на Червените Дяволи. Той допринесе най-много за тима, когато през декември Юнайтед бе преследван от множество контузии. За съжаление, от Уефа му забраниха да покаже на какво е способен на европейската сцена, отказвайки да го включат в състава, пътуващ за гостуването на Волфсбург. Ричи бе неизменен титуляр в отбора на Оле, където добрите му изяви му донесоха приза за играч на годината - Дензъл Хароун.

Най-силен момент:
Кризата в защитния вал, точно преди Коледа, даде шанс на младия дьо Лае да заблести. Той започна двубоя срещу Тотнъм (2-0) на левия бек, а по-късно се подвизаваше на десния бек срещу Уулвърхямптън. Срещу момчетата на МакКарти, Ричи трябваше да се справи с Джордж Френд, а и постоянно взимаше участие в атаките. Най-трудното му изпитание бе срещу Фулъм, когато Червените Дяволи загубиха с 3:0, играейки в отбрана с халфовете Карик и Флетчър. Дьо Лае даде всичко от себе си, но както за него, така и за останалите футболисти, това не бе никак добър ден.

Най-добро качество: Опустошително бърз. И което е по-важно, той обича да атакува и го прави с увереност. Интересен и динамичен защитник.

С какво разполагаме?
Участието на дьо Лае през изминалия сезон може да беше минимално, но със сигурност го очаква светло бъдеще. В кампанията, през която резервите станаха шампиони, той грабна престижната награда за играч на годината - Дензъл Хароун.

Млад, пъргав, здравомислещ - това са качествата, които Сър Алекс цени най-много, а Ричи ги притежава всичките.

Участия: Премиършип 2, Купата на Лигата 1(2). Общо 3(2).

"Ричи е голямо откритие още откакто го взехме от Стоук Сити и напълно заслужено засписа няколко участия с първия тим през изминалата кампания. Той е доста пъргав защитник, който притежава невероятен усет за гола. Също така е лидерът на отбора." - Оле Гунар Солскяер.

С една дума: Обещаващ.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове