Jump to content
Wolfram

Габриел Обертан

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Габриел Обертан

Юнайтед си осигури подписа на френската изгряваща звезда Габриел Обертан на 8 Юли 2009, след четиригодишен престой във френския Бордо.

Преди да отиде в Бордо, Обертан започва кариерата си в местния клуб Пари-Пентан, след това преминава във ФК Париж, а през 2002 в Пари-Сен Жермен. Прекарвайки по една година във всеки от клубовете, преминава в известната академия Клерфонтен, за да продължи своето „футболно образование”.

След това бива забелязан от скаути на Бордо и впоследствие се присъединява към жирондинците през 2005, прекарвайки първата си година в отбора на Резервите. След като подписва своя тригодишен професионален контракт през 2006, Габриел Обертан прави своя дебют на 17-годишна възраст, на 30 Септември 2007, вкарвайки вторият гол за победата с 2-0 над Сен-Етиен. До края на онази кампания, той се появява 17 пъти, 16 от тях като резерва.

Следващия сезон, французинът взима участие в 26 срещи, вкарвайки два гола, но е предимно използван отново като резерва, заради многото нападатели, с които Лоран Блан разполага. Тази тенденция се запазва през сезон 2008-2009 и в резултат на това Обертан е даден под наем за втората половина от сезона на Лориен, където изиграва 15 мача и се отчита с един гол.

На национално ниво, младият французин прогресира добре, получавайки повиквателни за формациите за под 16,17,18 и 19-годишни. В момента се състезава за отбора на Франция за под 21-годишни.

Бидейки вече Червен Дявол, подписвайки четиригодишен договор, Габриел е позитивно настроен, за това, което го очаква от престоя му на Олд Трафорд:

„Много съм щастлив, че се присъединих към Манчестър Юнайтед. Това е много голяма възможност за мен да играя за такъв прекрасен голям клуб. Много съм развълнуван да бъда тук и благодаря на Сър Алекс за доверието. Надявам се да се справям добре и да давам максимума от себе си във всеки един мач.”, бяха първите му думи, след като подписа споразумението.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Viva Obertan,
Viva Obertan,
came here from Bordeaux,
the new Ronaldo,
Viva Obertan

...

Obertan, Obertan
Scores a goal whenever he can
He's got a kidney for a head
We don't care now he's a red

Look out here comes the Obertan

* to the tune of Spiderman

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз му пожелавам успех, ама не стават ли много крила: Нани / Тошич / Адам Ляйч / Обертан / Валенсия / Гигс / Парк .... Нямам търпение на почне новия сезон!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като изгледах видеото по-горе ме впечатлиха няколко неща. - Скорост - Техника - Точен пас Мисля, че ще се наложи в състава ни и ще стане твърд титуляр.Просто го виждам със "Златната Топка" :champs (18): .Дано вкара много голове през сезона (сигурен съм, че ще са поне 10).Успех, мислех, че това е безумен ход на Фърги, но като гледам явно съм се излъгал жестоко!Успехи през новия сезон!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Има невероятна техника и бързина ! Но за съжаление няма да може да играе в Азия поради контузия в глезена ... :( Ще чакаме Да започне сезона и да го видим в игра !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

И аз му пожелавам успех, ама не стават ли много крила:

Нани / Тошич / Адам Ляйч / Обертан / Валенсия / Гигс / Парк ....

Нямам търпение на почне новия сезон!

Гигс не може да издържи цял мач на крилото. Тошич видяхме, че е играч, който още не е готов да започне като титуляр срещу голям отбор, както и Ляйч. Обертан не съм го наблюдавал, за да го коментирам. Остават само Нани, Валенсия и Парк. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

...

Габриел Обертан: Трудно ще е да съм титуляр в конкуренцията на Бербатов

Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Габриел Обертан даде първото си интервю за официалния сайт на Червените Дяволи малко след официалното си представяне.

Французинът е един от тримата нови играчи на английския шампион, заедно с Майкъл Оуен и Антонио Валенсия. За мнозина неговият трансфер е изненадващ, но 20-годишният бързоног нападател е решен да докаже, че Алекс Фъргюсън и този път не е сбъркал в преценката си.

- Как се чувстваш в Манчестър Юнайтед?
- Щастлив съм и се гордея да бъда част от клуба. Ще се постарая да покажа какво мога и се надявам мениджърът да е доволен от мен.

- Какво искаш да постигнеш с отбора?
- Аз съм само на 20 и трябва да уча още много. Вярвам, че в Манчестър Юнайтед ще прогресирам и ще стана по-добър футболист. Заобиколен съм от велики играчи като Димитър Бербатов и Уейн Рууни и няма да ми е лесно да се наложа, но в същото време се радвам, че ще мога да тренирам и да играя с тях.

- Какъв е твоят стил на игра?
- Залагам на бързината и техниката. Обичам да дриблирам, често прилагам финтове. Стремя се да владея добре топката и да преодолявам защитните лице в лице.

- Имаш ли за цел да стигнеш до националния отбор на Франция?
- Аз все още съм част от младежкия отбор и на този етап трудно бих намерил място сред мъжете, но ако направя добър сезон, може и да получа шанс.

- Кои са идолите ти във футбола?
- Най-много харесвам Роналдо, също така ми допада играта на Кака и Кристиано Роналдо. Португалецът е феноменален играч, неслучайно спечели и "Златната топка". Много ми се иска да радвам публикатс с изпълнения като неговите.

- В миналото екипа на Юнайтед са носили големи френски футболисти като Кантона, Бартез и Лоран Блан, сега тук е Патрис Евра. Ще успееш ли да вървиш по техните стъпки?
- Надявам се, макар да знам, че ще е трудно. Блан ми беше треньор в Бордо и преди да подпиша говорих с него. Обясни ми в колко специален клуб идвам и ми пожела успех. Той вярва, че ще се справя.

- Разбрахме, че имаш лека контузия в момента ...
- Да, но не е нищо сериозно. Просто трябва да съм търпелив и всичко ще отшуми.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От клипчето, което видях, ми изглежда супер попълнение. Та той направо подминава защитниците, супер бърз е и комбинативен. Нямам търпение да го видя в игра!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=0_2el7671kw
ето и едно видео на Mame Biram Diouf

Аз се чудя на кой да си взема фланелка, ама май ще е Rooney Редактирано на от ..::{C}пaРТaЧКо::..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уникален ми изглежда в клипчетата. Надявам се да покаже уменията си и тук. Да се оправя по- бързо и да го видим в игра. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А някой да знае дали скоро ще се появи в игра?Знам че е контузен но оттогава минаха 2 месеца и беше някаква лека контузия в коляното.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Принципно контузиите в коляното не са особено леки и понякога са нужни години за излекуването им. Конкретно за Обертан - края на септември или началото на октомври. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
аре да се оправя, че тука вече втори месец тайничко се моля на една иконка на Крал Ерик тва да е новия Зизу :greets (1):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

аре да се оправя, че тука вече втори месец тайничко се моля на една иконка на Крал Ерик тва да е новия Зизу :greets (1):

Това ще е новият наследник на трона с номер 7,ако вложи същия къртовски труд в кариерата си,както Роналдо през целия си живот !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей ТОВА направо ме разби, евала на момчето :bow Определено съм доволен от видяното. Дано само и Фърги да е доволен :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Притежава уникален дрибъл с топката. Абсолютно удоволствие е да го наблюдаваш. С огромно нетърпение очаквам на полувремето Сър Алекс да извади Нани, крайно недоволен от играта му, и да се появи това момче, което да асистира за два гола, и вкара един! :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

7-цата определено му отива. wink.gif

Ако бях успял да напиша мнение преди твоето,само автора на мнението щеше да е различен.Но уви Оуен я взе.Все пак очакванията от него са големи,остава да видим дали ще ги оправдае.С нетърпение чакам да го видя в игра,по възможност с Диуф :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове