Jump to content
rossobianchi

Обертан премина в Нюкасъл

Препоръчани публикации

Юнайтед подписа с млада френска звезда

Габриел Обертaн се превърна в третото ново попълнение в състава на Сър Алекс Фъргюсън, след като бившият играч на Бордо подписа четиригодишен договор с Юнайтед.

Контрактът ще го задържи на Олд Трафорд поне до Юни 2013 година. Сър Алекс, който бе основната причина за трансфера на младия французин, разкри, че той може да играе на различни позиции в атака, а развитието му е било следено от дълго време.

"Габриел е игрaч, който наблюдавахме в продължение на няколко години, но заради ангажиментите му в училище, нямахме възможност да го доведем в Англия", сподели мениджърът пред ManUtd.com.

"Доволни сме от привличането му, защото той е един обещаващ талант. Приоритет на тима е да дава шанс на млади играчи и само времето ще покаже как ще се развие кариерата му."

Обертан от своя страна заяви, че дори не се е замислил над предложението да бъде част от Червените Дяволи.

"Щастлив съм, че дойдох в Манчестър Юнайтед", каза той. "За мен е невероятна възможност да играя в толкова велик отбор. В момента съм много развълнуван, но гледам напред и ще се стремя да покажа на какво съм способен."

За жалост клубът потвърди, че Габриел страда от лека травма, която обаче ще му попречи да пътува заедно с новите си съотборници за предстоящото турне в Азия.

Профил: Габриел Обертан

Позиция: Нападател/крило
Месторождение: Пентан, Париж, Франция
Дата на раждане: 26 Февруари 1989 (възраст - 20)
Височина: 1.86 м.
Бивши отбори: (Юношески формации) ФК Париж-Пентан, ФК Париж, ПСЖ, ИНФ Клерфонтен, (Първи отбор) Бордо
Национален отбор: Франция, до 19 години (2007 - 2008); Франция, до 21 години (2009 - )

www.manutd-bulgaria.com

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

...

10 факта, които не знаете за Габриел Обертан

През това трансферно лято тимът на Манчестър Юнайтед се раздели с Кристиано Роналдо и Карлос Тевес. За техни заместници Сър Алекс Фъргюсън определи Антонио Валенсия, Майкъл Оуен и най-новото попълнение, което ще играе на "Театъра на мечтите" Габриел Обертан.

Обертан е смятан за най-големия талант на френския младежки футбол, но какво не знаем за него?

1. Габриел Обертан е роден на 26 февруари 1989 година в Париж.

2. Медиите във Франция го наричат новия Тиенри Анри. Но освен централен нападател, Обертан може да играе в средата на полузащитата и дори като крило, заради експлозивността и спринтьорските си умения.

3. Играе в юношеския отбор на Франция още от 16-годишна възраст. В гарнитурата до 21 години е лидер на тима, като ще се запомни голът му срещу Англия в приятелски мач от 31 март 2009 година.

4. Като младеж Обертан тренира с ФК Париж, през 2002 се присъединява към академията на ПСЖ. През 2004 година е записан да тренира в елитната школа Клерфонтен, където са тренирали звезди като Анри, Саха, Галас и Анелка. През 2005 е забелязан от скаути на Бордо и преминава в редиците на жирондинците.

5. Сезон 2006/07 е дебютен за младия футболист в професионалния футбол. Взима номер 26 и изиграва 17 срещи с екипа на Бордо.

6. Името на Обертан нашумява след фамозен гол срещу Олипик Марсилия през 2008 година. Попадението е не само красиво, но идва в много важен момент, когато Бордо се нуждае само от победа.

7. През шампионския сезон 2008/09 Обертан е преотстъпен от старши-треньора Лоран Блан в състава на Лориен. Той изиграва 15 мача и отбелязва само един гол.

8. Челси, Арсенал, Интер и Милан изявяват интерес към младия талант преди Сър Алекс да отправи 8-милионна оферта за играча.

9. Трансферът в Манчестър Юнайтед е изненадващ не само за Лоран Блан, но и за ръководството на Бордо. В интервю за радио "Юръп1" Блан казва: "Аз бях наистина изненадан, но се радвам, че Обертан ще играе в един от най-великите клубове в света."

10. Обертан е избран за най-полезен играч в международния турнир в Тулон за младежи до 21-годишна възраст, проведен през юни 2009 година.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде честито ново попълнение ! Пожелавам му успех и да няма контузии !

ПП : http://www.youtube.com/watch?v=ecQh9zgsu_Y...player_embedded Редактирано на от kevern

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Момчето е добро,дано получи шанс да покаже качествата си.Намирам за доста интересен факта,че успяваме да изпреварим Арсенал за френски футболист,но и такива чудеса се случват в съвременния футбол.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За тези пари - толко.Пожелавам му много успехи с Юнайтед и да ни радва с много големи,асистенции и отигравания.Успех на момчето и дано се наложи!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Брееее.С Берое през 2003та и 2004та бяхме на турнир във Франция и грахме 2 пъти срещу ПСЖ.Представяте ли си да съм играл с Обертан :D:D:D Тука някъде може да е нашия човек :mood (33): Макар че тва не са всички от ПСЖ имаше някои дето не се снимаха деа..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
супер. хубавото е, че може да играе на различни позиции.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

честита ни нова придобивка и му пожелавам успех!

Честито ! Предчуствам много добро представяне и развитие на Обертан , прилича ми и на Анри и на Зидан ... !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Щом клуб започне да говори - даваме път на младите , то целите на отбора някакси се свиват... не мога да разбера САФ нов отбор ли прави, ще се отказва ли, какво ще гоним тази година.... Един единствен факт, който знам за Обертан - МНОГО Е ДОБЪР С ПАСОВЕТЕ... НА ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР 2007/08, ТАМ Е WonderKID :P Пожелавам му успех!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Щом клуб започне да говори - даваме път на младите , то целите на отбора някакси се свиват... не мога да разбера САФ нов отбор ли прави, ще се отказва ли, какво ще гоним тази година....

да. ше се маха и иска да ни остави там, откъдето ни взе, тва е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пъкления план на Фърги е да ни съсипе и да избега с парите от трансфера на Роналдо. :mood (5):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Втори футболист, който ми е крайно непознат хахаха...следващия сезон ще ми е много интересно как ще се представят новите и специално ще ги следя.Успех на хлапето и дано стане голям!!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Представяме Ви ... Обертан

Новата покупка на Юнайтед може и да не е толкова позната в Англия, но за сметка на това из цяла Франция се пише и говори за този футболист, а и местните клубове се бореха за подписа му...

Всъщност на Габриел Обертан се възлагаха големи надежди още дори преди той да е направил своя професионален дебют за Бордо на 17-годишна възраст.

Въпросът е какъв точно играч е френският национал до 21 години? И какво можем ние – феновете да очакваме от първия му сезон на Олд Трафорд? За да разберем отговорите на тези въпроси се обърнахме към европейския футболен експерт от Радио ББС 5 – Анди Брасъл...

Наистина ли репутацията на Обертан във Франция е толкова висока?

Той е фантастичен играч, и честно казано доста хора във Франция са изненадани от този трансфер. Габриел е един от най-важните фактори, помогнали на Бордо през изминалия сезон – направи дебютът си на 17-годишна възраст и това може би е единственият му недостатък на този етап, че не е достатъчно обигран. Абстрахирайки се от това обаче, смятам, че този трансфер е много добър за Юнайтед.

Какви точно са неговите качества?

Обертан е всестранно развит играч, а за своя стил игра Юнайтед се нуждае точно от такива играчи – мобилни и гъвкави. По принцип действа по дясното крило като атакуващ халф, но може да играе както в центъра на полузащитата, така и като втори нападател. Опцията, която предлага за центъра на полузащитата е може би една от причините, заинтригували Сър Алекс. Габриел е продукт на академията в Клерфонтен, така че неизменна част от качествата му са техника и бързина.

Значи не е взет с цел да замени Кристиано Роналдо?

Не, не мисля, че можете да го сравнявате с Кристиано Роналдо или да твърдите все още, че именно Обертан ще бъде неговият заместник – те са различен тип играчи. Въпреки това, когато Роналдо акостира в Англия за първи път, неяснотата и „мъглата” около него, стила му на игра и всичко останало беше почти същото, което всъщност е в плюс на Юнайтед на този етап. Нека не забравяме, че все пак Обертан е изиграл около 100 мача за първия отбор досега, също така и в Шампионската Лига, от което става ясно, че все пак той има някакъв опит – макар и скромен. В този ред на мисли Габриел може дори да е по-подготвен от Роналдо, по онова време, за футбола в Англия. Освен това французинът използва умело своите качества и трикове, но не прекалява с тях – опитва се да ги прилага само и единствено в полза на отбора.

Говорим за изгряваща звезда така ли?

Ами, много хора във Франция смятат, че той е специален играч. Не прогресира с изумителни темпове откакто направи дебюта си в първия отбор, но пък това донякъде е оправдано с липсата на късмет. Миналата година, за справка, Бордо игра срещу Рома в Шампионската Лига и Обертан започна страхотно. Бордо поведе с 1-0 и нещата се развиваха добре дотогава, но централният им защитник беше изгонен и Габриел беше „пожертван”, като на негово място влезна резервният център-бек, а накрая жирондинците загубиха. Подобни случки станаха още два или три пъти, което донякъде обезкуражи Габриел и нещата в Бордо започнаха да не вървят.

Изпратиха го под наем за втората половина от сезона под наем в Лориен, които не са толкова голям клуб...

Това е вярно, но той се справи доста добре в Лориен. А и на фактът, че Бордо го изпрати там не трябва да се гледа като негативен. Мисля, че това беше сторено с две цели: от Бордо казаха на Обертан, че трябва да натрупа повече игрова практика и да прогресира, също така и да добие нужният опит. Лориен е скромен клуб, в който обаче се работи на ниво. Габриел трябваше да работи много здраво и усърдно, за да попада в титулярния състав. По време на престоя си в Лориен, Обертан игра за Френския национален отбор за под 21-годишни срещу Англия в Нотингам. Франция спечели в онази вечер, а новата покупка на Юнайтед беше най-добрия играч на терена, дори отбелязвайки първия гол. Това негово представяне беше „червената лампичка” за това, на което е способен.

Реалистично погледнато, какво точно и колко точно феновете на Юнайтед могат да очакват от него през този сезон?

Французинът е сравнително непознат играч, затова не очаквам феновете да очакват много от него. Няма да има толкова напрежение и истерия. Ако питате как аз го виждам в отбора: просто като сезон за адаптация и към Юнайтед и към Англия и футбола като цяло. Определено заявявам, че не бих искал да отиде под наем в момента, Обертан е страхотен играч и за него ще е голяма привилегия точно сега да се учи от невероятните играчи в Юнайтед. Висок е, прецизен и с хубава техника. Мисля, че ще е много добра опция, да кажем, влизайки като смяна срещу уморени защитници. Ако всичко се развие нормално, очаквам да изиграе около 25 мача през идния сезон.

Дали ще може да се адаптира към „грубата” игра и тежки условия в Англия?

Абсолютно. Мисля, че Френската Лига 1, като цяло, си прилича по много неща с Английската. Ако погледнем нещата откъм физика, френското първенство е много по-тежко от това в Испания, Португалия, Италия и дори Германия. Това е един от факторите, помагащи на френските играчи или на тези, които идват от там, да се адаптират много по-лесно във Висшата Лига. Повечето играчи, пристигнали от Франция, се реализират успешно – вижте например Дрогба и Есиен от Челси, също и Басонг от Нюкасъл. Обертан е висок играч – 1.86 метра, бърз е, и ефективен срещу защитниците. На мнение съм, че Юнайтед ще спечели от този трансфер, но времето ще покаже.

Заб. ManUtd.com, благодари на Анди Брасъл за съдействието и за задълбочения анализ.

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Иначе, не ми е познат много този играч, гледАх го в ШЛ и в няколко клипчета в Ютуб, но докато не го видя с фанелката на Юнайтед не бих желал да прибързвам с мнение. Единственото нещо, което знам е, че Фърги НЕ греши в 99% от случаите :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Висок е. Това е хубаво :) Прилича малко на Зидан :) Редактирано на от Enzo

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
доста добри неща се говорят за него без контузии и успех на момчето Сър Алекс рядко бърка, а това изглежда като поредния му отличен ход

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове