Jump to content
Wolfram

№25 Луис Антонио Валенсия

Препоръчани публикации

Сезонът на Валенсия

През своя първи сезон на Олд Трафорд, Тони бе просто заместник на Кристиано Роналдо...

Преглед на сезона: Още от самото начало на Валенсия не му бе леко, но все пак той оправда очакванията на терена с атлетичните си представления. Асистенциите сякаш бяха негова запазена марка, а щом те са адресирани до Уейн Рууни, това автоматично означаваше гол в противниковата врата. Тони откри и своята сметка за Червените Дяволи с попадение срещу Болтън през октомври, а цялостният принос на Валенсия бе отличен, след като той получи наградата за играч на месеца от МanUtd.com. Той вкара и победния гол срещу ЦСКА Москва и бе възнаграден с отличието играч на мача във финала за Карлинг Къп. Силата и издържливостта са едни от качествата на еквадорецът, които му помагат както в нападение, така и в защита. За наше щастие, той успя да опази кампанията си от контузии и заслужено попадна в отбора на сезона на Висшата Лига.

Най-силен момент: В перфектното представление, на Олд Трафорд през декември, Валенсия тотално разгроми бившия си тим. След като помогна за отбелязването на три от попаденията със своята сила, енергия и качества, Тони заби топката в мрежата след пас на Уейн Рууни и така оформи впечатляващата победа с 5:0 над състава на Уигън.

С какво разполагаме? Още от същото, особено след освежаващото лято. Тони все още е на 24г. и доказа себе си като един качествен играч, така че очакванията са да запази отличната си форма. Той отбеляза седем попадения с фланелката на Червените Дяволи, точно колкото за три сезона в бившия си тим Уигън. А Сър Алекс определено ще изпита младия еквадорец, подтиквайки го да подобри реализаторските си качества.

Валенсия има рядката способност да подмамва съперника още от самото начало, за да може да освободи колкото се може повече пространство. Неуморимите му спринтове намираха жертви през целия сезон.

Участия/голове: Премиършип 29(5)/5; Шампионска Лига 6(3)/2; Карлинг Къп 2(2)/0; ФА Къп 0(1)/0. Общо 37(11)/7.

"Антонио много прилича на Пол Скоулс. Той е доста скромен. Идва, върши си работата, а след това се прибира вкъщи. Чувства се най-добре на футболното игрище, където се справя фантастично." - Рио Фърдинанд.

С една дума: Канчелскис?

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър първи сезон. Вече е наясно с атмосферата и очакванията и през следващата кампания трябва да надгради.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Добър първи сезон. Вече е наясно с атмосферата и очакванията и през следващата кампания трябва да надгради.

Именно,следващата година очаквам да е още по-добър!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като за първи сезон момчето се справи прилично,но в някои мачове определено издъхна,защото и той не очакваше,че ще играе толкова много.И наистина е глупаво да го сравняваме с Роналдо,тъй като и двата играча се различават по много неща,като най-важната е,че Валенсия играе отборно (нещо,което на Роналдо определено му лиспва) и не е чак толкова за пред гола,колкото са някои от футболистите ни (няма да посочвам имена).Честно казано има още какво да доразвие,но като за цялостното му предстсвяне ако трябва да го оценя по 10-бална система,бих му поставил оценка 7

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей, това съм го изтървал ;( Ужас :(((( Дано се оправи!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тежка контузия :( Жалко наистина.Дано оздравее възможно най-бързо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мн неприятна случка с Тонката...аз така и не видях какво се случи, гледах клипчето няколко пъти, как подяволит си счупи кракът... :( мн ще е тегаво без него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Отписвам го най-малко за месец.Ужас, жал ми стана.Дано се оправи възможно най-скоро!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кошмарна вечер. Не ми се мисли. В момента дори не ми пука толкова за резултата, а се чудя какво правим сега. Мисля, че критиците ще го оценят. Това може да ни реши сезона, изобщо не преувеличавам ... какво правим, ако още някой на този пост се контузи или не е във форма.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тоя пък Бебе имал хаахахахха,абе гъзар тоз даже не съм му запомнел физиономията кво ми го смяташ нз.Някой път се изумявам кво пишете. :mood (33): Редактирано на от Banky

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
След като гледах какво направиха глезена на Едуардо, тва не ме плаши...и все пак кошмарно си е...дано се възтанови бързо, ще ни трябва!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Този сезон чак не, ама го отписвам поне до края на Ноември - началото на Декември. Дано се оправи максимално бързо, щото оставя отбора в кофти ситуация :/

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

След като гледах какво направиха глезена на Едуардо, тва не ме плаши...и все пак кошмарно си е...дано се възтанови бързо, ще ни трябва!

е тва с Едуардо е някъв хорър, наистина. Другия брутализъм е касапинството на Шоукрос срещу Рамзи..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Може да спрете с глупости от типа 'След 5 месеца,до Август,до 2012'....лекари ли сте,врачки ли сте...когато тогава.Божа работа въпроса е да се оправи и да не му попречи на футболната кариера,защото някои футболисти след такива ужаси после най-малкото и психически не се възстановяват...хубав пример е точно Едуардо..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове