Jump to content
Sign in to follow this  
SoLskJa3r

Barcelona 2 - 0 Manchester United

Препоръчани публикации

Много е трудно да се напише каквото и да е след мач като този......След такъв шеметен сезон и толкова успехи на домашна и световна сцена. Ужасно е когато свикнеш с толкова радост да се наложи да бъдеш така приземен.

Няма какво да се лъжем, да си говорим, да се успокояване и т.н. БЯХМЕ ТОТАЛНО НАДИГРАНИ !!

Най-лошото е че бяхме надиграни така както бяхме свикнали да мачкаме другите отбори. Най-силното ни звено което ни донесе толкова радост днес се оказа най-слабата ни част - Две грешки на централните ни защитници - 2 гола. Това е чистата равносметка. Честно казано дори не бих винил Рио за 2-рия гол на Меси въпреки че да ти вкара най-ниския противников играч е просто.......

истината е че нито една от линиите ни не сработи днес, грешки в защита, изключително слаба средна линия, един Кр. Роналдо който се опитваше да прави невъзможното на моменти .... няма как това да сработи срещу отбор като Барса.

До първия гол на Ето'О всичко изглеждаше перфектно, положения, настроение....една атака и дотам. Загубихме мача преди реално да е започнал...Незнаехме как да реагираме. Този гол от нищото ни обърка и тотално разстрои играта ни

Изваждането на Парк и Андерсон допълнително оголи центъра и оттам нататък Барса бяха пълни господари на терена. Второто полувреме реално ние нямахме един удар в рамката на вратата. Честно казано незнам Барса да са имали по-лесен мач този сезон. Нямахме идея как да се измъкнем от играта която ни предложиха. Дефакто 3-тото ни отиграване липсваше. Рууни необичайно слаб, Евра липсваше с неговите пробиви..просто всичките ни играчи бе з Роналдо не играха добре.

И въпреки това, и въпреки всичко:

ПОКЛОН ПРЕД ОТБОРА И ПРЕД САФ !!! БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ВСИЧКО ПРЕЗ ИЗМИНАЛАТА ЕДНА ГОДИНА !!!

MAN UTD FOREVER !!!!!

Догодина ще се върнем още по-силни. Този отбор има още много какво да даде

BELIEVE

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Lord of Memories, за мен е сляпо фенство това, аз не видях слаб Манчестър, видях Барселона която направи слаб Манчестър. Редактирано на от navy

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Lord of Memories, за мен е сляпо фенство това, аз не видях слаб Манчестър, видях Барселона която направи слаб Манчестър.

Съжалявам че така мислиш, но реалноста е че може би отбора от онзи ден срещу Хъл, би се справил по-добре през тоя мач. Толкова отворени пространства, никога не е имало в нашия отбор, повечето от тоя форум биха направили същия спринт който направи Иниеста през първия гол. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това беше първият мач, в който се стекоха сълзи по лицето ми от мъка ...... Прекалено голяма е болката, но повечето сте прави. Каквото било, било! Да идва по- бързо новият сезон. Лека вечер на всички и GGMU! :glory (03):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ние сме Юнайтед... Юнайтед от Манчестър, главите горе!

мисля, че това е достатъчно .. не искам да коментирам играта на момчетата, защото това не беше нашия мач, нашата вечер ... ние винаги ще сме си червените дяволи, винаги ще сме най - великият отбор и това няма как да се промени!

и още нещо .. Благодаря ви Юнайтед, благодаря за всичко, което направихте за нас-феновете! :glory (04): Редактирано на от *PebbLeS*

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тактиката на Сър Алекс си беше супер правилна. Излизаме за ранен гол. Напъхваме ги в собственото им поле. Не им даваме да дишат и после го караме по-спокойно. Тъпото е, че не се получи просто. ШАНС. Шибан шанс. Първи удар правят и гол. Да не говорим за това, че ВДС беше супер близко да спаси удара и шпагата на Рио( или Шийзи не съм сигурен) ,ако беше с части от секундата по-бърз, щеше да блокира удара. Изобщо няма да призная, че Барселона са по-добър отбор от Юнайтед. Да, в този мач бяха по-добри. Но бяха по-добри, защото просто на Юнайтед не им се получи играта! Догодина пак ще бъдем там, където стигнахме, с разликата, че ще спечелим. Сър Алекс знае най-добре!! :devil2:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Lord of Memories, за мен е сляпо фенство това, аз не видях слаб Манчестър, видях Барселона която направи слаб Манчестър.

Ти сега признаваш, че Манчестър Ю са играли слабо, няма значение поради какво, направиха се доста непредизвикани грешки, които си бяха чисто наши, без Барселона да са ги предизвикали. Просто ние не можехме да намерим начин как да спечелим този мач, а Барса направи необходимото да си изоюва трофея!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
РАДваме ,че след загубата феновете са верни на отбора.. а не като някои .. "отставки" и глупости.. НАЙ-ГОЛЕМИТЕ сме .. !!!

MAN UNITED ABOVE ALL !!!!!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

това което Барселона показа точно в този мач, не се е случвало досега в историята на футбола, не е стъпвал такъв отбор на футболен терен някога.

Хайде, хайде. Най-добрият отбор на десетилетието - може би, зависи от следващия сезон. Но Барселона имат да изминат дълъг път, докато надминат великите от миналото. Същото важи и за сегашния отбор на Юнайтед. Остава ни единствено да се надяваме догодина отново шампионите да играят на финала.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам, меритела за силата на един отбор е противника и обратно. А пък и това е вашия отбор и точно така трябва да сте настроени, отделно и сте афектирани от развитието на събитията за любимия отбор. Аз ще уважа това, главите горе и вече трябва да се мисли за следващия мач.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам за вас но аз бих отличил Роналдо от всички.Личеше си,че искаше трофея повече от всичко на света-съответно прегоря.Не го видях да прави безмислени финтове,да бави атаките..верно можеше да стреля неточно или други глупости но поне ОПИТВАШЕ(не казвам,че другите не са).Нормално е да се ядоса след 2-0...пък и веднага след това прави ужасен пропуск.Поне за мен в мойте очи се издигна много. VIVA RONALDO !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По-тъжна вечер не съм имал (като изключа може би мача с Ла Коруня преди години, не знам защо го помня но никога няма да го забравя)... Както и да е, само дано и тая не я помня след още толкова години... Да честитя първо титлата на Барса и на феновете на отбора. Изиграха мача според мен перфектно. Колкото до нас, от къде да започна?!? Аа да, всички казвахме че Флеч има кои да го замести - уви нямаше!!! Ако някой ми беше казал преди година че точно той ще бъде голимият липсващ бих му се изсмял в лицето. Но днес неговата липса на терена показва колко е израсъл във футбола. Другото, което според мен ни попречи е, че всички бяха някак си пренавити за тоя мач. Просто не се забавляваха на терена. За мен длъжник бе Рууни. За това което може и това което показа, разлика....Знам че след мача е лесно, но си мисля че Бербо трябваше да играе... Не мога да пиша тази вечер повече. Дори и жена ми, която ме бъзика обикновено, тази вечер ми съчувстваше. Представям си каква гледка съм бил...... ОБИЧАМ ЮНАЙТЕД!!! ОБОЖАВАМ ЮНАЙТЕД!!! И БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ МОМЧЕТА ЗА ВСИЧКИ СЛЕДОБЕДИ И ВЕЧЕРИ, КОГАТО ИГРАЯТ , И НИ РАДВАТ С ПОБЕДИТЕ СИ.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рев и сополи, кръв и сперма, нема смисал от това колкото по бързо забразят момчетата изфаканата вечер толкова по добре. След толкова емоционална вечер и емоционален сезон пропускаме факта, че САФ НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИ ДА СЕ ОТТЕГЛИ ПРЕДИ ДА НАТРИЕ НОСОВЕТЕ НА ВСИЧКИ МАНАФИ. Тази мисъл ме успокоява в момента и тя ще ми помогне да заспя тази нощ. Чакаме снетърпения новия сезон, в който Скоус и компания ще порежат мъжката всички балерини и педалчета. НАЙ ДОБРОТО ПРЕД ЮНАЙТЕД ТЕПЪРВА ПРЕДСТОЙ!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Победи по-добрият отбор

Босът на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън поздрави новият европейски шампион с думите "Бяхме надиграни от един добър отбор".

Каталунците сложиха край на мечтата на мениджъра на Червените Дяволи да се превърне в първият треньор който постига два последователни триумфа в Шампионската Лига, но след края на двубоя благосклонно заяви че Юнайтед финишира сезона като вторият най-силен отбор в Европа.

"Започнахме добре мача, и можехме да поведем в резултата." - каза Фърги. "Но голът на Ето'о ни стъписа. Беше трудно да им отнемем топката, защото бяха много добре организирани. Барселона бе по-добрият отбор в този мач."

Босът сподели още, че грешки в защитата са причината за злополучния резултат в Рим.

"И при двата гола допуснахме фатални грешки. Защитниците ни изиграха много силен сезон, бяха фантастични. Но тази вечер допуснаха два много неприятни гола.
Не мисля че играхме на нивото на което можем, но срещу себе си имахме един много силен противник, и трябва да ги поздравим за успеха."

Въпреки първата загуба на Юнайтед в Шампионската Лига от полуфинала през 2007г., Сър Алекс изказа своите благодарности за старанието на своите футболисти и за добре изиграният сезон.

"Справихме се добре. Сезонът беше много дълъг - мачът тази вечер беше номер 66 за нас - и трябва да поздравим играчите за куража и издръжливостта които показаха през цялата кампания.
Сега трябва да се завърнем по-силни. Това е мотото на този клуб. Трябва да приемем че загубихме от по-добрият отбор. Следващият сезон, ще бъдем по-силни." - завърши Сър Алекс.

------------------

Карик: Не трябва да падаме духом

Майкъл Карик заяви че Юнайтед трябва да се чувстват горди от постиженията си в Европа през последните два сезона, но сподели че неприятният край на победната серия в ШЛ се е оказал доста горчив хап.

Загубата на Червените Дяволи с 2-0 от Барселона на финала в Рим е тяхна първа в Шампионската Лига от полуфинала през 2007г., когато Карик беше в края на своят първи сезон на Олд Трафорд. В следващата кампания той успя да вдигне най-ценният трофей, а в Сряда вечерта беше на 90 минути да повтори успеха със своите съотборници на "Стадио Олимпико".

"Имахме високи очаквания и искахме да се представим добре и да спечелим, но тази вечер нещата не проработиха в наша полза." - каза Майкъл за MUTV.
"Започнахме много добре двубоя и създадохме няколко добри положения, и ако бяхме вкарали първи гол, нещата можеше да се развият по друг начин. Но нямахме късмет и противника се възползва от нашите грешки. Продължихме да създаваме положения до края на мача но просто късметът ни изневери"

"Поздравления за Барселона - те са много силен отбор с добри футболисти и заслужиха победата си тази вечер. В това няма спор."

"Две години нямахме поражение в този турнир, и за жалост загубихме в най-неподходящият момент. Мисля че трябва да бъдем горди от това което постигнахме през последните два сезона, но въпреки това загубата е доста неприятна."

"Въпреки всичко, клубът ни продължава напред с вдигната глава, трябва да се отърсим от неприятния спомен и да се завърнем още по-силни през новия сезон. Ще се опитаме да защитим титлата си в Англия, и ще се борим на всички фронтове. За това сме в този клуб." - завърши Карик.

------------------

Райън: Изиграхме един фантастичен сезон

Райън Гигс погледна откъм добрата страна на нещата и изказа задоволството си от кампанията на Юнайтед, въпреки разочарованието от своята първа загуба на финал в Шампионската Лига в блестящата си кариера.

Загубата с 0-2 от Барселона в Рим бе мач номер 66 за Юнайтед през сезона, в който Червените Дяволи спечелиха четири трофея - Висша Лига на Англия, Световно Клубно Първенство, Карлинг Къп и Къмюнити Шийлд - и бяха съвсем близо до спечелването на още три - Супер Купата на Европа, ФА Къп и Шампионска Лига.

"Имахме фантастичен сезон, ако погледнем какво спечелихме тази година - включително трета поредна титла в Премиършип." - каза Райън за MUTV.
"Препънахме се на финалната права. Никой отбор не е успявал да защити европейската си корона, и това е трофей който се печели много трудно. Заслужихме правото си да играем на финала, но не заслужихме правото си да спечелим."

"Барселона победи заслужено. Те са много добър отбор, и когато поведат с 1-0 се превръщат в почти непреодолимо препятствие. Могат да подчинят всеки един отбор с доброто си владеене на топката.
След като допуснахме първия гол се разконцентрирахме. След почивката подобрихме играта си, но просто не се получи."

Гигс и Юнайтед поглеждат вече към следващия сезон в ШЛ, където финалният мач ще се играе в Мадрид.

"Прицелваме се във финала догодина." - добави Гигс. "Големите отбори падат, но след това отвръщат на удара. Това ще бъде нашата задача."

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от Gaffer

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не знам, меритела за силата на един отбор е противника и обратно.
А пък и това е вашия отбор и точно така трябва да сте настроени, отделно и сте афектирани от развитието на събитията за любимия отбор.
Аз ще уважа това, главите горе и вече трябва да се мисли за следващия мач.

Далеч по-лесно щеше да ми бъде да си мисля, че сме загубили от най-силния отбор, който някога е съществувал. Но не, реалността е, че тази година Юнайтед имахме много широк състав, който затова и толкова безапелационно спечели титлата в Англия. За сметка на това конкурентите имаха по-силни 11 играчи, когато опираше до един единствен мач - Арсенал есента, Пул на Олд Трафорд, а днес - Барселона. А искам Барселона догодина поради същата причина, поради която ги исках тази - защото искам най-добрите отбори да играят на финала, вместо лесен съперник.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кво да кажа, в Търново направихме хубава атмосфера, отначало тръгнахме добре, смачкахме ги и от изневиделица никакъв гол, това ни смачка от всякъде, все пак Барса не са Тотнъм/Астън Вила, че да ги обръщаме лесно, ама и наште трябваше да се постегнат сериозно второто полувреме поне. Не ни оправдава нищо, надиграха ни, боли много, но от пепелта се надигаме по силни. Glory !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мечтаният финал не оправда очакванията . На мен този мач ми напомни адски много за този с Реал М през 2003 година. Бяхме добри и започнахме силно, после обаче ни натиснаха и е цяло чудо, че паднахме само с 3 : 1 . Ние бяхме добри, но те бяха просто по - добри, както се случи и днес. Може би , ако Парк беше вкарал онази добавка нещата щяха да са други. Но ние сме голям отбор, длъжни бяхме да отвърнем на удара, но не успяхме. Чистите ни положения бяха плод на изсипани топки и лоши изчиствания. Още не мога да си обясня как не натиснахме тази слаба защита на Барса. Тежко е , но Фърги сбърка. Този състав му донесе успех срещу Арсенал, но "топчиите" са много зад Барселона. Цялата ни игра беше насочена към индивидуалните качества на Роналдо, той мисля отправи и всичките ни удари към вратата на Валдес. Дори след влизането на Тевез и Бербо, всяка топка напред беше насочена към португалеца. Парк беше за смяна на полувремето, Андерсон е играч, който печели мн единоборства, след 45тата минута ние на практика загубихме единствения си такъв в средата на терена, а там загубихме и мача , Бербо влезе мн късно. Сезонът ни беше силен , чудесен, все пак бяхме короновани като Шампиони на Англия, Европа и Света и с гордост носехме тази титла, добавихме още 2 отличия към колекцията. Като цяло обаче вълнуващите истински мачове бяха малко на брой, имахме купища сухи мрежи и победи с по 1 : 0, променихме стила си. След Нова година се върнахме към корените си и направихме някои мн силни мачове, винаги ще помним, драмите срещу Вила и Тотнъм, силните минути срещу Интер като гост и тн Догодина пак , та даже и повече !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Кво да кажа, в Търново направихме хубава атмосфера, отначало тръгнахме добре, смачкахме ги и от изневиделица никакъв гол, това ни смачка от всякъде, все пак Барса не са Тотнъм/Астън Вила, че да ги обръщаме лесно, ама и наште трябваше да се постегнат сериозно второто полувреме поне. Не ни оправдава нищо, надиграха ни, боли много, но от пепелта се надигаме по силни. Glory !

Общо взето така се получиха нещата. Лошото за мене е факта, че още в груповата фаза си пожелах финал срещу исметта бАРСА, за да покажем, че сме номер едно, но уви не се получи. За новия сезон си пожелавам пак да сме на финал с тях, за да им отнемем това което те ни отнеха тази вечер, с разликата че ще вярвам два пъти по силно в това па ако трябва 10 пъти по силно, че ще ги прегазим :Д

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
момчета - нов сезон, нов късмет. Тоя сезон спечелихме 3 купи което не е малко. Сигурен съм че догодина пак ще играем добре и дай Боже да стигнем до финала. Само се моля да няма контузий че тоя сезон ни осакатиха

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как да се надигнем по дяволите, това е някакво вътрешно успокоение нали, но на мен ми е трудно да заспя, поплаках малко, бяхме толкова близо, кога пак ще стигнем финал та да го спечелим - 10 години може би отново?!? И кви са тези глупости които се споменават за отказване на Сър Алекс.. Мисля си каква трагедия сигурно ще сме без Сър Алекс, евентуално без ветераните Ван Дер Саар, Гигси и Скоулси, ако Роналдо отиде в някой друг отбор и Тевез не играе от следващия сезон...Дано не се случват подобни неща... Сезона свърши, а не трябваше така да свършва....Много боли, всичко някак си губи смисъл, нямам желание за нищо...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Че е тежко, тежко е, нямаше да сме фенове, ако не ни беше яд. Само че сезонът беше толкова успешен, че чак не е за вярване. Вярно, загубихме два финала и един полуфинал, но на практика това са ни единствените три мача, които трябва да преживеем. Дори загубите от Пул нямат почти никакво значение на фона на цялостното представяне.

Тежко е , но Фърги сбърка. Този състав му донесе успех срещу Арсенал, но "топчиите" са много зад Барселона.

Не играхме с "този" състав. Тогава имаше Флетчър, а сега на неговата позиция беше изтеглен Карик, който не се справи достатъчно добре. Гигс пък не успя да изиграе успешно ролята на Карик от полуфиналите. Не мисля, че който и да било е сбъркал, не винаги има виновници. Имаше индивидуални грешки, но бяха допускани от всички играчи.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ние каква я мислехме, а тя каква стана. При всички положения се видя, че този састав на Юнайтед има накъде да се развива. Тази година за съжаление точно срещу най-силните отбори повечето срещи бяхме надиграни. Но това както тъжна констатация за мен е и все пак оптимистично, тъй като Сър Алекс ще има още работа докато ни направи номер 1 по всички показатели, така че и той ще има силна мотивация. Що се отнася до Барса - не си спомням да съм гледал някога отбор, който с такава лекота да разиграва не знам как точно ги тренират да го правят, но са плашешто добри, когато им се създаде малко свобода. Яд ме е че започнахме много вихрено и ги натикахме в половината им, но след грешката и гола изцяло им предоставихме инициативата и особено второто полувреме не бяхме на себе си. Яд ме е и че въобще не се възползвахме да пробиваме през фланга на Силвиньо, който съм сигурен, че при повече натиск щеше да даде отбой, липсваше ни и прецизност имаше няколко страхотни дълги извеждащи паса зад защитата им, които при повече точност щяха да осигурят отлични позиции. Без да искам да поучавам най-великият в играта не мога да спра да си мисля, че трябваше Бербо да започне. Вярвам, че догодина ще се върнем отново и ще сме по-силни и от сега!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кофти работа! Изобщо не се покриха очакванията ми с реалността! Някой от предните постове 'предизвика' тези, които предсказвали лесни победи... Еми ето ме, аз бях един от тях, казах 1:3... Но въобще не се притеснявам, че не съм уцелил! Ние, феновете сме за това - да вярваме в успеха на нашия клуб, виж бих се притеснявал ако бях казал, че Парк трябва да си ходи, че Фърги еди какво си е сбъркал и т.н. Това са недопустими за казване неща, а не да прогнозираш резултата на ЕДИН МАЧ. Недопустимото е да раздаваш обобщаващи квалификации по адрес на даден играч, на базата на един мач! А в случая сбърках в прогнозта си, защото очаквах различен подход от САФ към мача и съответно към състава! Не мога и да си помисля да го коря или да го поучавам, но факт е, че това което беше планирал, не се получи! За жалост!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кофти работа се получи , сами не си повярвахме че можем да бием , въпреки че цял сезон се надявахме , но много по ме е яд за ФА Къп отколкото за ШЛ .Тоя сезон свърши , чакаме новия със същите амбиции!Дано задържим Тевез! ПП: Вчера най-много ме нервира , не самия мач или резултат , а изключително гнусните и непрофисионални коментаторчета! Такова пристрастие и в Диема го няма! Дано догодина ги сменят!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this