Jump to content
MOSHIC

Сър Алекс: Карик Е Най-Добрият Английски Футболист

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Лошото е,че тенденцията е и за напред да се повишават сумите за трансфери. Преди години,трансфери за 1-2 милиона са се смятали за лудост,след това за 6-8 милиона можеше да се купи играч от най-висока класа,сумите нарастнаха до 15-20 милиона,а сега стигнаха космическите 94 милиона евро за играч и се говори за седмични заплати от над 150 000 евро. Едва ли цените ще бъдат както преди. Проблема не е,че такива суми се дават. Проблема е,че футболистите си повярваха че наистина заслужават тези пари. Сега повечето играчи не се трогват от седмична заплата под 50 000 евро. Това е нереално!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Висока оценка за новите момчета в отбора

Универсални играчи като Габриел Обертан и Антонио Валенсия са "безценни", според Сър Алекс.

Новите попълненения в тима на Червените Дяволи бяха представени по време на вчерашната пресконференция в Керингтън, където мениджърът на Юнайтед оцени трансферът на всеки един от тях.

"И двамата са много бързи, могат да играят и по двата фланга, въпреки че умеят да се справят отлично, заемайки по-централна позиция", коментира Фъргюсън. "В днешно време подобни футболисти са наистина безценни."

"Спомняте си много добре представянето на Джон О'Шей през миналата кампания - видяхме го в няколко различни роли, с които се справи великолепно."

Сър Алекс разкри още, че клубът е наблюдавал младата френска сензация Габриел Обертан в продължение на четири години.

"Първите ни впечатления от Габриел дойдоха, когато той беше едва 16-годишен, но вече се бе превърнал в един от най-търсените млади таланти в Европа. Формата му през миналия сезон не беше много задоволително, но това се дължи вероятно на контузията, която трябваше да лекува. Въпреки това той се представи страхотно в мача срещу младежите Англия по-рано тази година. Именно това възроди интересът ни към това момче."

Повечето от въпросите на пресконференцията засягаха другият летен трансфер на шотландеца - Майкъл Оуен - макар, че Обертан все пак сподели няколко думи пред събралите се журналисти.

"За мен ще бъде голям успех ако запиша игрови минути във всеки един мач на отбора. Ще работя усърдно докато съм тук и само времето ще покаже какви ще бъдат резултатите от положения труд."

"Смятам, че на този етап е твърде претенциозно от моя страна да говоря за място в състава на Франция за предстоящото Световно първенство догодина, но ще се постарая да се развия и докажа като играч."

Антонио Валенсия също отговори на няколко въпроса, заявявайки, че едва ли ще чувства напрежение от това, че всички очакват да наследи мястото на Кристиано Роналдо.

"Когато проведох първите си разговори с представители на Манчестър Юнайтед не беше обсъждано идването ми с цел да бъда заместник на Роналдо."

"Всички знаем какво постигна Кристиано през последните няколко години и колко голям играч е всъщност. Тук съм, за да свърша възложената ми задача, наслаждавайки се на собствената си игра. Имам нужното желание да се справя с това предизвикателство без да правя никакви сравнения между мен и Роналдо."

www.manutd-bulgaria.com

...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Струва ми се, че не виждам превод на следното изречение:

Sir Alex added that no further arrivals are imminent at United, declaring, "It's the end of our business, so forget all these stories about who we're supposed to be getting."

в което, според официалната страница, се заявява ясно, че повече трансфери няма да има... Не че е жалко, защото всичките тези излишни пари няма да отидат в джоба на Галеви и Маргините, а ще се използват за детско-юнушеската школа и откриването на млади таланти! :mood (5): :champs (14): :rolleyes:

Връзка: http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6636154

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много яко беше накрая това 'Thank you', след като някакъв журналист имаше неблагоразумето да го прекъсне :D САФ е един просто!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен след 30те милиона за Берба финансовото положение на отбора ни се е влошило значително. Постъпленията от трансфера на Роналдо са били витални за положението ни в момента.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знаем какво е финансовото състояние на отбора. Няма смисъл да коментираме нещо, за което нямаме информация.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Сити не са заплаха, какво ще правят с 10 нападатели

Мениджърът на Манчестър Юнайтед заяви, че градският съперник Манчестър Сити не е сериозен конкурент за титлата в Англия въпреки гръмките трансфери, които осъществи.

"След всичко, което се случи на трансферния пазар това лято, ние се изправяме срещу друг тип предизвикателство - това на последните страници", заяви Фъргюсън. "Манчестър Сити окупираха последните страници на вестниците и ще продължат да бъдат там до края на сезона, защото има голям интерес към това, което правят, и много спекулации относно това дали това ще проработи. Но аз не мога да гледам на Манчестър Сити като нашия основен конкурент. Ливърпул и Челси са основните ни съперници, няма съмнение в това. Те купиха доста футболисти с отличен профил, но те имат 10 нападатели. Това е страшно много. Не съм говорил с много мениджъри, но с тези, с които говорих, казват: "Кой ще оставят на пейката?" Как ще кажеш на някои от играчите, че те въобще няма да пътуват за Лондон? Как той ще избере отбор? На всички ни е много интересно", допълни шотландецът.

Фъргюсън коментира и възможностите на Реал Мадрид да дава огромни суми за селекция: "Реал Мадрид е различен от Манчестър Сити. Те имат възможността да не се притесняват за пари, защото могат да използват името си, за да погасят дълг. Нито една испанска банка няма да им откаже. Културата на Манчестър Юнайтед е свързана с пари в брой и с това да имаш пари и да ги използваш".

Мениджърът реши да използва малка част от 80-те милиона паунда, които Реал даде за Кристиано Роналдо, като привлече Майкъл Оуен, Антонио Валенсия и Габриел Обертан. Фъргюсън даде мнението си за новия сезон във Висшата лига: "Виждам Челси и Ливърпул като основните ни конкуренти, защото притежават опит и са постоянни. Трудни са за побеждаване. Това няма да се промени. Не мога да преценя кой е по-добрият отбор. Няма голяма разлика между тях. Арсенал има най-много работа за вършене, защото продаде Адебайор и изглежда няма парите, които останалите имат. Как Арсен ще развие този отбор, това ще бъде най-големият тест. Това, което знаем за Арсенал, е, че те ще играят много красив футбол и ще създават положения. Те лесно могат да се завърнат и да спорят за титлата отново".

Ако Фъргюсън изведе тима си до нова титла, ще постигне нещо, което никой не е правил през изминалите 130 години. "Спечелихме титлата последните три години, а в историята на английския футбол никой не е печелил четири. Това показва колко конкуретно е първенството. Лион спечели седем пъти поред, Динамо Киев девет път, колкото Селтик и Рейнджърс. Динамо Берлин - 11 в Източна Германия, но това никога няма да се случи в Англия. Аз съм начело на футболен отбор, който има правилната философия. Имах фанстастични моменти тук, имам 76 000 зрители, които гледат отбора ми при всяко домакинство. Не би трябвало да ме вълнува друг отбор в същия град, независимо кой", подчерта специалистът.

Шотландецът разкри, че очаква капитанът на националния ни отбор да впечатли с изявите си и не остави никакви съмнения коя ще е титулярната двойка нападатели за Юнайтед.

"Мисля, че Бербатов ще изиграе страхотен сезон. Колкото до Оуен, щастлив съм, че се сработи добре с Македа. Аз не искам от него да играе всяка седмица, може би веднъж на десет дни. От него винаги получаваш голове, няма значение колко често играе. Оуен ми напомня много на Хенрик Ларсон по движението си във вратарското поле. Няма значение къде ще отиде топката, той е винаги там", завърши Сър Алекс.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съгласен съм,че трансферната политика на Сити е много странна. Но обяснението ми е,че мениджъра не е виновен за това. Всичко му се налага от собствениците,които явно са неопитни в това отношение. Те просто искат да имат всички звезди в отбора си и да им се радват. Нямат ясна идея как да постигнат така желаното от тях място в топ 4. А и колкото и нападатели да купят, без ясно изразени титуляри и лидери няма как да се получат нещата. Как ще се добутат до топ 4,където са Пуул,Юнайтед,Челси и Арсенал - все отбори които вече имат колектив и план за развитие. Явно Сити ще използва старата поговорка - "най-добрата защита е нападението",без да се усещат,че във футбола не винаги стоят така нещата. Вярно е,че имат някои класни дефанзивни играчи,но на фона на нападателите,защитата им е трагична. И още нещо - много попълнения за кратко време,означава че е нужно повече време за сработка между играчите и оформяне на евентуални нападателни тройки и двойки. А те нямат това време. И този сезон няма да са нищо особено,следващото лято пак ще купят 5 нападателя и така ще си карат известно време,докато на шейха му писне и спре кранчето.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз си мисля, че ще продадат доста играчи като Бенжани, Божинов и дори и Белами (нещо само с Б се получиха, не беше нарочно). И със Жо доколкото знам се разделиха .. Освен това като вземат поне един класен защитник, в което едва ли някой се съмнява, че ще стане .. и си стават доста сериозен претендент. Нямат слаб пост според мен. Всеки казва, че били купували много нападатели. Ами нормално .. защото само там нямаха нужните изпълнители за да са топ отбор.

Коментарите относно трансферната политика на Манчестър Сити не са за тази тема. Редактирано на от rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да бе верно, кво ги мислите сити, изобщо има 'някои хора' (любим тъп израз, ама ще го използвам в случая :D) които гледам, че не пестят положителни коментари за чужди отбори и фигури, а не личи да се вълнуват (да се ВЪЛНУВАТ, а не да демонстрират фенщина) от Юнайтед... Отново, нямам намерение да соча с пръст или да се бия в гърдите, но определено такова ми е впечатлението...

И се питам, как може човек да не го полазят тръпки някакси, като чете това:

Ако Фъргюсън изведе тима си до нова титла, ще постигне нещо, което никой не е правил през изминалите 130 години. "Спечелихме титлата последните три години, а в историята на английския футбол никой не е печелил четири. Това показва колко конкуретно е първенството. Лион спечели седем пъти поред, Динамо Киев девет път, колкото Селтик и Рейнджърс. Динамо Берлин - 11 в Източна Германия, но това никога няма да се случи в Англия. Аз съм начело на футболен отбор, който има правилната философия. Имах фанстастични моменти тук, имам 76 000 зрители, които гледат отбора ми при всяко домакинство. Не би трябвало да ме вълнува друг отбор в същия град, независимо кой", подчерта специалистът.

Респект, Сър!
:bow :bow :bow Редактирано на от KingBG

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън доволен от подготовката до момента

Мениджърът на Юнайтед изрази задоволството си от тазгодишното турне на тима в Азия.

- Сър Алекс, мачът срещу ФК Сеул не беше лесен. Как ще коментирате развоя и победата?
- Аз очаквах това, защото имаме опит отпреди 2 години. Сеул са приличен отбор, пробивни и остри са, затрудниха ни първото полувреме. Ние също показахме добър футбол, но те бяха по-опасни. През второто полувреме обаче заиграхме много по-добре.

- Тези мачове как се отразяват на подготовката за новия сезон?
- Мисля, че колкото повече игрови минути имат футболистите, толкова по-добре, защото вече влизат в темпото на мача и ситуациите в мачовете. Така и нашата физическа форма става все по-добра.

...

- Какво още научихте вие за играчите и за отбора си в това азиатско турне и от трите мача досега?
- За нас бе важно да сме отново заедно, да сплотяваме групата. Както казах в края на миналия сезон, когато момчетата са заедно задълго, се заздравява отборният дух, завързват се приятелства, подобрява се разбирателството между играчите. Засега подготовката ни върви добре, може да се каже, че е най-интензивната подготовка от няколко години насам. Защото сега идва мач в Китай (днес), после играем в Мюнхен (турнирът Ауди Къп), след това идва "Къмюнити Шийлд" с Челси, после мач срещу Валенсия. Така че ще изиграем повече мачове, отколкото сме имали в доста от предишните години. След тях мисля, че ще видим отбора в чудесна форма.

7 дни спорт

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фърги: Има кой да замести Роналдо при статичните положения

След като отбеляза изключително красив гол от пряк свободен удар срещу Бока, Андерсон се превърна в един от потенциалните изпълнители на тези статични положения.

След напускането на Кристиано Роналдо Сър Алекс Фъргюсън заяви, че това е работа за по-опитни играчи, като има няколко кандидати и сред тях попада бразилският полузащитник Андерсон, който срещу Бока Хуниорс изпълни по чудесен начин прекият свободен удар, който бе превърнат в гол.

"От доста време мислим върху това", заяви Сър Алекс. "Но няма точно определен отговор. Това зависи кои 11 футболисти са на терена в съответния двубой."

"Има двама или трима играчи, които могат да изпълняват много добре такива положения. Евра, Карик, Андерсон и Гигс определено могат да поемат отговорността за преките свободни удари и дузпите."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сега се оказва,че заради Роналдо не сме давали на Андо да бие фаулове досега,а през сезона се оказва по-добър от Бекъм. :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В пряк свободните не съм виждал в съзнателния си живот някой ПО-ГОЛЯМ от БЕКЪМ... дори и Роналдо с прословутите "ракети" не може да замени спомените ми за тоя уникален фалц на Дейвид...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс смята да направи промени в тактиката

Фъргюсън, че ще се опита да промени тактиката на отбора през следващия сезон като в същото време компенсира напълно липсата на Кристиано Роналдо.

"Без съмнение загубата на Роналдо е огромен удар за клуба заради невероятните му голмайсторки умения", сподели мениджърът за новия брой на спосание Inside United. "Очевидно попаденията ще трябва да дойдат от други футболисти, което от своя страна ще промени цялостното ни поведение на терена. Феновете ще видят един съвсем различен Юнайтед."

Позицията на Уейн Рууни ще бъде по-скоро на върха на атаката, заедно с Майкъл Оуен или Димитър Бербатов - който Сър Алекс определи като "ключов играч" през следващата кампания, отколкото изтеглен на фланга.

"Миналия сезон беше доста противоречив за Бербатов, защото може би не намерихме правилната му роля, но сега вече знаем как да го използваме - като централен нападател. Смятам, че той успя да се приспособи с условията на Олд Трафорд и очаквам да отбележи поне 20 гола."

Каквато и да бъде постройката на Юнайтед, в който и да е мач, Райън Гигс е на мнение, че играчите са способни да се справят с всяка една задача.

"Отборът се представя добре без значение дали схемата на игра е 4-4-2 или с трима в полузащита", коментира Райън. "Притежаваме огормна вариативност. С идването на Антонио Валенсия обичайната ни подредба най-вероятно ще бъде с четирима футболисти в средата на терена и двама изнесени в предни позиции, но все пак това е само една предварителна прогноза."

Фъргюсън подчерта нуждата от силен колектив, който ще допринесе за мощта в нападение.

"Обикновено целта на тима преди начлото на сезона е от порядъка на 100 попадения във всички турнири, така че ще се стремим отново да достигнем до това постижение. Ако искаме да повторим успехът си в Англия или да се представим добре в Европа, наличните футболисти ще трябва да заместят подобаващо напусналият Кристиано Роналдо."

"Уейн е способен да се разпише 18 или дори повече пъти, докато Майкъл би трябвало да вкара 15 ако изиграе поне 25 мача разбира се."

Като изключим Бербатов, Рууни и Оуен, Сър Алекс предрича страхотен сезон както за полузащитниците, така и за младите нападатели Дани Уелбек и Федерико Македа.

"Ако се върнем назад във времето ще си спомним, че футболисти като Скоулс, Гигс и Бекъм вкарваха поне по 10 гола на сезон. Процентът на попадения от халфовете ни спадна драстично през последните години, така че ще трябва да поработим и над този аспект", добави Фърги.

"Ще следя играта на Парк, Нани, Валенсия - дори Уелбек и Македа - чиито общ брой голове очаквам да бъде около 40. Надявам се, че хората в защита също ще се включват често в действията в офанзивен план."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

"Ще следя играта на Парк, Нани, Валенсия - дори Уелбек и Македа - чиито общ брой голове очаквам да бъде около 40.

Доста смела прогноза, да видим дали ще се оправдае. Лично според мен 4мата трудно ще стигнат кота 20.

в пряк свободните не съм виждал в съзнателния си живот някой ПО-ГОЛЯМ от БЕКЪМ... дори и Роналдо с прословутите "ракети" не може да замени спомените ми за тоя уникален фалц на Дейвид...

факт Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Ливърпул няма шансове за титлата, Челси ще е заплахата

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън смята, че Ливърпул няма никакъв шанс да спечели титлата в Англия.
"Червените дяволи" ще гонят четвърти пореден трофей в Премиър Лийг през следващия сезон, но според шотландския специалист най-сериозната заплаха за неговия отбор ще бъде воденият от Карло Анчелоти тим на Челси. "Мърсисайдци" се представиха много силно през изминалата кампания, но въпреки това Фъргюсън не ги слага в сметките.

"На футболистите на Ливърпул ще им е много трудно да повторят играта си от миналия сезон, камо ли и да я подобрят. Все пак другите отбори вече ще знаят повече за тях", заяви Фъргюсън пред "Сън". Както е известно „червените" на Рафа Бенитес почти до последно дишаха във врата на Манчестър Юнайтед, но в крайна сметка останаха втори, на четири точки зад Димитър Бербатов и компания.

"Ливърпул направи вероятно най-силния си сезон от 20 години насам, но за следващата кампания основната заплаха ще бъде Челси. И причината за това е Анчелоти, който ще внесе промени в начина им на игра. Сега техният стил ще наподобява този на Милан. Той донесе на Карло две европейски купи, защо да го променя?", сподели още сър Алекс.

Той обаче е на мнение, че трансферът на Чаби Алонсо в Реал (Мадрид) едва ще окаже сериозно влияние върху Ливърпул: "Гръбнакът на техния отбор са Джерард и Торес."

sportal.bg

Фърги: Головете на Роналдо ще ни липсват, но имаме Бербатов, Оуен и Рууни

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън сподели пред медиите на Острова, че Роналдо на практика е незаменим за "червените дяволи", тъй като е най-добрият футболист в света.
Фърги иска да каже, че според него Рони е най-добрият футболист в света и няма такъв като него. Той обаче не пропусна да отбележи, че разполага с отлични нападатели като Рууни, Оуен и Бербатов от които очаква много голове през настоящия сезон.

"За мен Роналдо е най-добрият футболист в света и не мисля, че в момента някой може да го замени. Когато обаче не можеш да заместиш някой, търсиш друг начин. Смятам, че хората тълкуват погрешно ситуацията в Юнайтед. Ние очакваме много от Еванс, Уелбек, Гибсън, Македа и братята Да Силва", сподели Фърги.

"Нани и Андерсон също показаха хубави неща и смятам, че ще бъдат по-добри през настоящия сезон. Головете на Роналдо ще ни липсват, това е очевидно. Разполагам обаче с Бербатов, който ще вкарва голове. Рууни и Оуен също могат да отбележат по 20 попадения за сезона. Така, че сме се погрижили да имаме изобилия от възможности", допълни специалистът.

novsport.com
Редактирано на от ralics

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Нямаме нужда да харчим пари - вече сме на върха

Мениджърът на английския шампион Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заяви, че "червените дяволи" нямат нужда да пръскат луди пари за нови играчи, за да бъдат на върха. "Не е нужно да харчим пари, за да се борим за място на върха.

Ние вече сме там, най-вече благодарение на дългосрочна стратегия на закупуване предимно на млади играчи, в които виждаме потенциал да станат топфутболисти", сподели Фърги пред "Манчестър Ивнинг Нюз". "Мисля, че през годините сме показали, че не се страхуваме да харчим големи суми и често сме чупили трансферни рекорди, но само когато сме чувствали, че размерът на тези трансферни суми е имал смисъл от финансова гледна точка", каза още Фъргюсън.

Както е известно, Манчестър Юнайтед продаде суперзвездата си Кристиано Роналдо на Реал (Мадрид) за рекордните 94 милиона евро и се раздели с аржентинския нападател Карлос Тевес, който пък облече екипа на градския съперник Манчестър Сити. В същото време, "червените дяволи" купиха еквадорското крило Антонио Валенсия от Уигън и халфа на френския шампион Бордо Габриел Обертан. Най-гръмкият трансфер на английския шампион обаче бе привличането на бившия нападател на Ливърпул Майкъл Оуен, който премина на "Олд Трафорд" като свободен агент, след като изтече договорът му с изпадналия от Висшата лига Нюкасъл.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
СЪР АЛЕКС: ЩЕ БЪДЕ ВЕЛИКО ДА ВЗЕМЕМ ЧЕТВЪРТА ПОРЕДНА ТИТЛА

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън изрази амбиция за спечелване на Висшата лига за четвърта поредна година.
„Да спечелим четвърта поредна титла е нещо, което искаме да направим и това би било велико постижение”, каза шотландецът пред официалния сайт на червените дяволи.
„Знаем колко трудно е да се спечели първенството. Справихме се добре с предизвикателството през миналия сезон, когато трябваше и да ходим в Япония за Световното клубно първенство.”
„Нямаме такъв проблем през този сезон, въпреки че се справихме с него. Това обаче все още е голямо предизвикателство за нас.”
„Трудно е да се каже, кои ще бъдат най-сериозните претенденти. Мисля, че ние, Ливърпул, Челси и Арсенал ще следим с голям интерес какво се случва в Манчестър Сити с голям интерес и как ще подействат парите, които те похарчиха”, добави Фъргюсън.

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

В пряк свободните не съм виждал в съзнателния си живот някой ПО-ГОЛЯМ от БЕКЪМ... дори и Роналдо с прословутите "ракети" не може да замени спомените ми за тоя уникален фалц на Дейвид...

представи си, ако ги имахме и двамата в един отбор.. тия по-централните роналдо, по-страничните бекъм. всеки втори фаул щеше да е гол :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Така или иначе вече нямаме нито Роналдо, нито Бекъм, така че не знам какво коментирате тези неща...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Загубата от Барса в Рим ще ни помогне

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън смята, че загубеният финал от Барселона в Рим в края на май ще бъде от полза на дяволите, тъй като сега те ще бъдат по-мотивирани.

"Когато паднеш в последния мач за сезона, имаш два или три месеца, за превъзмогнеш разочарованието и това не ни донесе наслада", заяви Фъргюсън.

"Ще се справим и ще се завърнем подобаващо. Усетихме вкуса на два поредни европейски финала и изпитахме напълно противоположни емоции, но злополучието винаги е важен фактор за развитието и подобрението."

"Винаги съм реагирал добре на разочарованията през годините и дори да сме загубили мач, казвам на играчите си, че следващият двубой е по-важен и се концентрираме върху него, винаги е било така в клуба", добави Сър Алекс.

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Трудно някой ще пробие голямата четворка

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Cър Алекс Фъргюсън за пореден път отряза амбициите на градския съперник Сити, както и на останалите английски тимове, които искат да се намесят в Голямата четворка.

Според шотландския ветеран, нито Манчестър Сити, нито Астън Вила, Евертън или Тотнъм имат шанс да се противопоставят на грандовете.

"Не мисля, че някой трябва да се съмнява кои ще са първите четири отбора", каза той пред Sky Sports. "Поне аз не се съмнявам. Смятам, че в тази четворка всички отбори изпълняват нужните критерии – опит, класа, добър състав – тази четворка трудно ще се разбие."

Фърги все пак не отрече, че както Астън Вила вече показа миналия сезон, не е невъзможно да бъде застрашена тази четворка, и с малко късмет, Вила е можел да влезе в нея.

"Трудно е да попаднеш в четворката. Разбира се, миналия сезон Астън Вила бе най-близо до това. Доста дълго време мислех, че Астън Вила ще успее да завърши трети в лигата", призна още Сър Алекс.

"Едва в края на сезона, когато много техни играчи се контузиха, представянето им спадна. Ако имаха големи състави, като тези на Ливърпул и Челси, тогава може би щяха да успеят. Формата им бе добра чак до края на февруари, началото на март. Така че може да стане все пак", завърши мениджърът на Юнайтед.

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бъдещето принадлежи на младите

Сър Алекс Фъргюсън е пред края на ерата си в Юнайтед, но въпреки това великият шотландец смята, че настоящият период е невероятен заради многото млади таланти, които чакат шансът си в отбора.

Докато пресата не спира с коментарите си относно липсата на Кристиано Роналдо, Сър Алекс бе настроен оптимистично, обявявайки своите планове за предстоящия сезон.

"За нас това е едно ново предизвикателство", сподели той на вчерашната пресконференция. "Разполагаме с много млади момчета, които изгарят от желание да се представят добре. Това е нещото, което ми дава допълнителни надежди. Критиците ни гледат с пренебрежение на развитието на тези талантливи играчи, което е грешен ход от тяхна страна. Смея да твърдя, че притежаваме един много силен колектив. Намираме се точно там, където искаме да бъдем."

"Смятам, че повечето от нас очакваха напускането на Роналдо, така че това не беше чак толкова голям шок за клуба. Не мисля, че това е проблем. Изходът от подобна ситуация е начинът, по който ще се развием като отбор без играч като Кристиано. Това е нещото, към което гледам за в бъдеще и ще бъде много интересно да проследим прогресът на тима. Без съмнение нещата ще бъдат различни след раздялата с Роналдо."

Фъргюсън е на мнение, че липсата на Роналдо ще бъде компенсирана по-скоро от добрата игра на колектива, отколкото от индивидуалните качества на даден играч.

"Можем само да се надяваме, че опитът на някои от основните футболисти в тима ще помогне на по-младите момчета да се доразвият, придобивайки всички техни качества, натрупани през годините", добави босът на Юнайтед. "Постиженията им в миналото могат да бъдат повторени и от тези играчи. Всички те се намират в правилния клуб, притежават нужната мотивация и възможност за постигане на успехи. Това е цената на хора като Пол Скоулс, Райън Гигс и Гари Невил. Те ще предадат уменията си на тези момчета."

"Дани Уелбек се завърна след мачовете за националния отбор и вече тренира с останалите, което е страхотно. Федерико Македа взе участие в двубоя на младежкия тим на Италия срещу връстниците си от Русия в средата на седмицата. Нека не забравяме Рафаел и Фабио, както и Дарън Гибсън, от който очакваме да постигне много в Юнайтед заради доброто си представяне до този момент. Като прибавим Андерсон (21) и Нани (22) ще видим, че отборът ни притежава толкова много млади играчи и това ме кара да се чувствам истински щастлив."

"Няма и какпка съмнение в желанието ни да спечелим много трофеи през следващия сезон", заяви Фъргюсън. "Предсезонната ни подготовка бе на едно добро ниво, което позволи на момчетата да възвърнат обичайната си форма. Мисля, че заслужавахме да спечелим Къмюнити Шийлд, както и финалната среща на Ауди Къп срещу Байерн Мюнхен. Въпреки това понякога имаме нужда и от подобни двубои. Те ни дадоха допълнителен тласък преди да се изправим срещу истинският тест в Неделя."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове