Jump to content
MOSHIC

Сър Алекс: Карик Е Най-Добрият Английски Футболист

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Фъргюсън подкрепи Кийгън и Кърбишли

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън се изказа в подкрепа на колегите си Кевин Кийгън и Алън Кърбишли, които предни дни напуснаха постовете си съответно в Нюкасъл и Уест Хем, съобщава ”Скай Спортс”.
„В новите тенденции, на млади и богати президенти на клубове, трябва да трупаш успехи. Поздравявам Кевин Кийгън и Алън Кърбишли, заради това, че издържаха на принципите си, когато се опитаха да продават играчи без тяхното разрешение”, коментира Фъргюсън.
Подкрепа към двамата напуснали специалисти изказа и Арсен Венгер. „Мениджърът е най-важният човек в един отбор. Ако не е така защо именно мениджърите се уволняват, когато нещата не вървят добре? Аз мисля, че с Алекс Фъргюсън изкарахме късмет, защото получихме шанс да работим с нашите идеи. Тогава знам, че когато загубя мач трябва да погледна в дълбочина, за да открия проблема”, коментира Венгер.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Арсенал е по-голям отбор от Челси, смята Алекс Фъргюсън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън заяви, че в момента Арсенал е по-добър отбор от Челси, предаде електронното издание Goal.com. Фъргюсън изхожда от това, че с изключение на 1 или 2 години в последните 12 или 13 само неговият отбор и Арсенал са се борили за титлата във Висшата лига на Англия. „Ако погледнем назад ще разберем кои отбори са се борили за титлата в последните 12 или 13 години. Естествено, че Арсенал и Манчестър Юнайтед. Двата отбора имат и по-голяма история от този наЧелси. Отборът на Арсен Венгер и моят отбор имат желание постоянно да са господари на Европа. При Челси това не е така”, добави още мениджърът.

Агенция "Фокус"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

И с Тери пак ще ги бием !!!!!!!!

Добре е, че не си уточнил на какво ще ги биете. На гелнички - може! :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз също мисля,че Челси не може да се сравнява с Арсенал нито по история нито по величие.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Добре е, че не си уточнил на какво ще ги биете. На гелнички - може! :)

На футбол ще ги бием ! Редактирано на от StreetSoldier

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ФИФА иска обяснения от Фъргюсън

Сър Алекс Фъргюсън ще трябва да даде солидни обяснения в световната футболна централа след като заяви, че ще остави някои от звездите си на острова за участието на отбор в Световната клубна купа през декември.
Мениджърът на Манчестър Юнайтед бе пределно ясен в интервю за "Нюз ъф дъ уърлд": "Имаме добър състав и мисля да оставя някои играчи, за да знам, че ще разполагаме със свежи сили за шампионата."
От ФИФА обаче са твърдо решени да вдигат нивото на турнира и не приемат подобно отношение от страна на никой клуб. За тази цел от тази година вече ще се играят полуфинали, а после финал.

"Ще трябва да отпътуваме веднага след мача ни с Тотнъм на 13 декември и ще имаме седмица да се подготвим. Затова нямаме проблеми със заминаването, а с прибирането."

"Ще играем два мача там, вместо един и не знам как това ще ни се отрази. Когато се върнем, че имаме само три дни преди мача ни със Сток Сити. Декември е много тежък месец и ще сме изиграли доста мачове дотогава."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
К'во да им обяснява?Доводите му са пределно ясни...но пък трябва и там да спечелим :newsm36:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това беше ужасяващо нарушение, заяви Фъргюсън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън се надява, че никога повече няма да види проява, подобна на тази на Емануел Погатец срещу Родриго Посебон в мача на червените дяволи срещу Мидълзбро от турнира за Карлинг къп. Заради грубиянското си влизане срещу 19-годишния бразилец австрийският бранител беше изгонен от игра, а мениджърът на Боро Гарет Саутгейт не оспори санкцията. Посебон се нуждаеше от кислород още на терена, дълго време лекарите се опитваха да върнат кондицията му извън пределите на полето, а накрая беше откаран в болница, за да бъде стабилизирано състоянието му.
"Не мога да си обясня какво беше това и се надявам, че никога няма да видя подобно нещо отново. Състоянието на футболиста не беше добро и той беше закаран в болница.", заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед на пресконференцията.
"Благодаря на Гарет Саутгейт, който отстрани хората от резервната скамейка, от страничната линия и се извини за това, което стана". "Нашият футболист направи своя дебют и мисля, че до тази случка се представяше добре. Мисля, че тази постъпка на този футболист, който след това просто си се разхождаше по терена, смаза всички на терена. Според мене, той просто трябваше сам да си излезе от терена, а не да чака да го изгонят. Наказанията за подобни съсипващи футбола неща трябва да са много по-сурови".

Алекс Фъргюсън – Роналдо ще напусне някой ден като герой

Сър Алекс Фъргюсън разкри как е накарал Кристиано Роналдо да остане в Манчестър Юнайтед. Мениджърът на „червените дяволи” е заявил на португалеца, че ако остане има възможност да се превърне в по-голяма легенда на „Олд Трафорд” от Ерик Кантона.
През лятото Роналдо искаше да премине в Реал Мадрид, но тези думи на Сър Алекс да го накарали да промени решението си.
Кантона е истинско божество за феновете на Юнайтед. Французинът печели 4 титли на Англия преди да се оттегли от футбола на 30-годишна възраст през 1997 година.
„Крал Ерик” се оттегли на върха на своята форма и по този начин се превърна в истинска легенда на клуба.
„Мисля, че Кристиано трябва да признае, че на този етап от кариерата му Юнайтед е мястото за него”, заяви шотландският специалист.
„Южноевропейците искат в един момент да играят за Реал Мадрид или Барселона, така че разбирам какво се въртеше в главата на Кристиано, когато той каза, че иска да отиде в Реал.
„Но след като поговорихме той прие, че това е трансфер за бъдещето. Аз му споменах, колко по-добре ще е, ако напусне като Ерик Кантона, който феновете обичат и оценяват”.
„Публиката все още скандира името на Кантона и аз казах на Кристиано: „Стани герой като Ерик” и някой ден това ще стане. Но все още не”, допълни Сър Алекс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На тоя Погатец трепането му е малко. За подобни нарушения трябва да се "гори" за по 10 мача да видим дали тогава ще има смели селяндури, които да влизат така.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Парите не носят титли, заяви сър Алекс Фъргюсън

Треньорът на Манчестър Юнайтед посъветва съгражданите си от Сити да не залагат твърде много на финансовата страна при търсенето на успехи, пише официалният сайт на Юнайтед.
"Много е хубаво, когато имаш възможности да купиш играчите, които искаш. С пари обаче не може да се купи всичко. През 50-те години тимът на Съндърланд имаше много пари, но липсваха успехи. С пари могат да се купят 11 играчи, но е и отбор. Изкуството във футбола е именно това, да балансираш и да ги накараш да играят добре", заяви Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Парите не носят титли, заяви сър Алекс Фъргюсън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън за пореден път обяви, че градският съперник Ман Сити може да има проблеми с тима си, въпреки сериозния финансов гръб, който получи отборът в лицето на Абу Даби Юнайтед Груп. Възпитаниците на Марк Хюз отпаднаха от турнира "Карлинг Къп" след загуба с дузпи от Брайтън и шотландският мениджър на "червените дяволи" отново предупреди какво може да очаква богатите съграждани на неговия клуб.
"Винаги е много хубаво, когато можеш да разполагаш с много пари, но не можеш да купиш всички футболисти в света. Това се доказа през лятото. Не искахме да продаваме Роналдо, други клубове също не искаха да продадат звездите си. Така че няма много отлични играчи на разположение за трансфер. Освен това си спомням как през 1950 година Съндърланд ги наричаха "Тимът на кралската английска банка", но въпреки това изпаднаха. Така че няма никакви гаранции, че не може да се случи и сега. Може да вземеш 11 индивидуалности - 11 Робиньовци, но това няма да е отбор нали?", заяви пред официалното списание на Манчестър Юнайтед Фърги. "Изкуството на това да си мениджър е да създадеш тим с баланс между отделните индивидуалности. Да събереш няколко хора с характери, но те да си пасват помежду си. Това е най-важното нещо", допълни Фъргюсън.

Фъргюсън: Знам, че феновете ще подкрепят Роналдо

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън за пореден път изрази увереността си, че привържениците на тима ще подкрепят завърналия се след контузия Кристиано Роналдо, въпреки флирта на португалеца с Реал Мадрид.
„Феновете знаят, че той е тук от пет години. Той показа неговата лоялност към клуба. Той рядко е изпускал мач през цялото това време и вкара всичките тези голове”, припомни Фърги.
„Той ни забавлява с неговото невероятна техника, а феновете не забравят тези неща. Те го подкрепиха и след Световното първенство и случката с Уейн Рууни, и ще го подкрепят отново и този път”, каза още сър Алекс.
С попаденията на Кристиано Роналдо червените дяволи станаха шампиони на Англия и Европа през миналия сезон, а заради реализаторските си умения крилото получи Златната обувка за сезон 2007/08 година.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Парите те приближават много към титлите.Това не е за подценяване,но не е и нещо на което можеш да разчиташ винаги.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Парите те приближават много към титлите.Това не е за подценяване,но не е и нещо на което можеш да разчиташ винаги.

Манчестър Сити = Челси ! :angry2:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

:lol: :lol: :lol:
Матаматиката май ти куца, а?
Защото гледам, че в приравняването не те бива. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Имаме по-добър отбор от миналогодишния

През годините мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън е доказал, че не е човек, който се опира на старата слава. Миналогодишният двоен успех на отбора му в Шампионската лига и в Премиър лийг си остава чудесен спомен за него, но това не му стига. Една победа в четири мача едва ли е мечтаното начало за шотландския специалист, но според него това няма да се окаже фатално за крайния триумф на "Червените дяволи". Фъргюсън заяви в интервю, публикувано днес на официалния сайт на клуба, че възстановения Кристияно Роналдо и новопривлеченият Димитър Бербатов ще се окажат тази допълнителна и решаваща сила за Юнайтед.
"Целта на тази игра е да се побеждава, а аз съм убеден, че разполагам с по-добър състав от миналия сезон. Още повече сега, когато и Бербатов е при нас, обясни сър Алекс. - Ако има дори 1% подобрение в играта ни, значи трансферът си е струвал. Всъщност няма значение дали ще е 1% или пък 10%, важното е да вървим напред. Бербатов е на "Олд Трафорд" точно заради това."
Фъргюсън все още не е решил какво точно ще прави с голямата конкуренция за предните позиции в тима за домакинския мач с Болтън в събота. "Предполагам, че мога да пусна в игра и четиримата (Бербатов, Роналдо, Рууни и Тевес), но това така или иначе ще се отрази другаде. През 1999 година имах четирима невероятни нападатели и независимо каква комбинация правех, винаги имаше двама разочаровани. Имаше няколко случая, когато оставих Оле Гунар Солскяр извън групата. Сега отново ще се получи нещо подобно", коментира още мениджърът на Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън е уверен в отбора

Сър Алекс Фъргюсън не е човек който обича лежи върху стари лаври, и няма намерение да го прави сега. Миналогодишния триумфален дубъл остава в спомените му, и босът на Червените Дяволи възлага дори по-големи надежди на отбора си през този сезон.

Само една победа от първите четири мача в Лигата не е стартът който Червените са очаквали, но миналия сезон те също не започнаха добре, което обаче не се отрази на представянето им.

Сър Алекс е останал доволен от играта на младите момчета в турнира за Карлинг Къп при победата над Мидълзбро във Вторник, в който двубой станахме свидетели и на първия гол на Кристиано Роналдо в неговото първо участие като титуляр през новата кампания. А в Димитър Бербатов, босът вижда човекът който може да допринесе нужните ресурси от които се нуждае отборът за да защити миналогодишния триумф.

„Целта във футбола е да спечелиш, и аз мисля че сега имам по-добър отбор отколкото миналата година с привличането на Бербатов.” – каза Фърги. „Това беше най-доброто ми решение, дори това да повишава нивото само с един процент. Всъщност няма значение дали един или десет процента, това беше подобрението към което се стремяхме. Бербатов бе привлечен по тази причина.”

Опитите да се нагодят в правилно съотношение опциите в нападение, е нещо над което Сър Алекс все още работи. Той не е склонен да ползва всичките си четирима нападатели едновременно – Бербатов, Роналдо, Рууни и Тевез – защото това може да се окаже във вреда на отбора.

„Предполагам че някои биха искали да видят всичките четирима едновременно в атака, но трябва да се пожертват някои от тях. Беше ми много трудно да оставям играчи извън състава в отбора от 1999г. когато имах четирима фантастични нападатели. Без значение каква схема и тактика ползвах, винаги ми се налагаше да разочаровам двама от тях.
Имаше няколко случая в които пусках Солскяер да играе по крилата, но това беше рядко и винаги някой оставаше разочарован.” – сподели Фъргюсън.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не е точно така.Засега Сити има много грешна политика.Те смятат,че веднага могат да купят 12-13 звезди от световна величина и да започнат да побеждават още от сега.Челси направиха нещата по-добре.Купиха талантливи играчи,за доста пари,които когато дойдоха в Челси не бяха със статут на звезди.Те станаха силен отбор,започнаха да печелят и вече нямат проблем да привличат звезди,защото са един от най-силните отбори в света.Сити е средняшки отбор с пари и амбиции,но прекалено бързо искат да се гмурнат на дълбокото.Затова Сити не е = Челси...поне засега.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Ще ставаме все по-добри

Сър Алекс Фъргюсън очаква формата на Юнайтед да става все по-силна – започвайки още в Събота, когато Червените Дяволи ще се прицелят в трите точки срещу отбора на Болтън Уондърърс.

Представянето на Юнайтед се подобрява с всеки изминал двубой от началото на сезона, и особенно след разочароващата загуба с 2-1 от Ливърпул на Анфийлд.

Равенствата с Виляреал и Челси бяха последвани от победа с 3-1 над Боро в третия кръг от турнира за Карлинг Къп. Последните няколко мача наистина вдигнаха настроението в лагера на шампионите.

„Формата на отбора започна да се подобрява” – каза босът. „Очаквахме това. Миналата седмица казах, че още преди Октомври ще навлезем в познатата си форма.
В последните два мача имаше положителни признаци за това. Във вторник на моменти показахме много красива игра, както се представихме и през първото полувреме срещу Челси. През второто полувреме някои от играчите показаха че наистина имат нужда от игрова практика. Гари Невил, Оуен Харгийвс, Джи-Сунг Парк и Димитър Бербатов показаха че само един изигран мач не им е достатъчен за да се представят на ниво в такъв тежък двубой. Но като цяло представянето ни на Стамфорд Бридж беше добро.”

Фитнесът, или по-конкретно – игровият фитнес – е ключът който може да повлияе на формата на Юнайтед.

„Формата ти сама се подобрява когато си се представил добре в тренировките и си достигнал нужните острота и фитнес ниво.” – добави Сър Алекс. „Игровият фитнес е много важен. Можеш да тренираш колкото си искаш, но появата ти в мач ти дава острота, синхрон и по-добро дишане.”

През седмицата започнаха да падат голове. Сър Алекс ще се опита да пренесе головата форма и в Премиършип, където Червените Дяволи са улучили противниковата врата само три пъти в четирите изиграни двубоя, и ще се опита да промени тази статистика към положителна.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Време е да натиснем педала на газта

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън очаква формата на неговия отбор бързо да се подобри – като първата жертва на този процес да бъде Болтън в мача от поредния кръг във Висшата лига, в събота.

Представянето на „червените дяволи” постепенно се оправя от разочароващата загуба с 1:2 от Ливърпул. Последваха два хикса – с Виляреал и Челси – и след това победа за Карлинг Къп над Мидълсбро.

„Формата на отбора като цяло започва да върви нагоре. Това бе и очаквано. Още миналата седмица казах, че до към октомври, всичко ще се нормализира”, започна Фърги пред клубния сайт на шампионите.

„В миналите два мача за нас се видяха някои доста позитивни неща. Част от футбола, който показахме във вторник, бе много добър, както беше и представянето ни в първото полувреме срещу Челси”, продължи шотландският спец.

„През втората част, някои от играчите показаха, че се нуждаят от още мачове. Гари Невил, Джи-сунг Парк и Димитър Бербатов показаха, че имат само един мач зад гърба си. Все пак играта им не бе толкова лоша”, допълни той.

„Формата ще дойде с повече срещи. Трябва да се натрупат още мачове, тъй като може да тренираш неспирно, но само участието в двубоите може да подобри представянето на даден футболист. Особено що се отнася до острота, скорост и дишане”, сподели още сър Алекс.

„Стартът за нас бе доста труден. Имахме три гостувания във Висшата лига от началото на сезона, и всъщност спечелихме повече точки до този момент, отколкото миналата година. Все пак началото не е решаващо. Мисля, че можем да очакваме по-добри неща занапред. Надявам се, че ще вземем трите точки срещу Болтън, като за начало”, завърши мениджърът на Манчестър Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
О’Нийл: Кийн може да поеме работата на Сър Алекс

Мениджърът на Астън Вила призова колегата си начело на Съндърланд Рой Кийн да се захване с най-голямото предизвикателство във футбола – треньорското място в Манчестър Юнайтед.

„Мисля, че Рой Кийн може да се превърне в каквото поиска, за него няма граници”, заяви О’Нийл, цитиран от „Sun” преди да се изправи именно срещу Кийн в мач от поредния кръг в Англия в събота.

„Можете ли да си представите опитът, който е натрупал, докато е играл под ръководството на Брайън Клъф и сър Алекс Фъргюсън в продължение на толкова много години”, продължи наставникът на Стилиян Петров.

„Няма как да работиш с по-добри мениджъри от тези двамата. Единственото, което му остава е да вложи и своя характер и да бъде себе си. Трябва да призная обаче, че не се познавам много добре с Кийн. Много рядко съм разговарял с него”, допълни той.

„Ако запази същата отдаденост и дух, каквито притежаваше като футболист, не виждам какво може да му попречи да се изкачи на върховете в треньорската професия. Той застана начело на Съндърланд и вкара отбора от първия си опит във Висшата лига. Без никакъв опит като мениджър”, коментира още наставникът на Астън Вила.

Gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Нужни са ни четирима нападатели

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън предупреди нападателите си, че всеки от тях ще участва в ротационната му система и никой няма да бъде винаги титуляр. След идването на Димитър Бербатов през това лято ”червените дяволи” се сдобиха с четирима топнападатели в лицето на българския национал, Уейн Рууни, Кристиано Роналдо и Карлос Тевес. Шотландският специалист обаче ще се опита да ги запази свежи до края на сезона и има намерение често да прави промени в атаката си.

”За да постигнем това, което искаме са ни нужни четирима нападатели. Вече повече от година имахме на разположение едва двама играчи на този пост, което е смешно за клуб от нашия ранг. Въпросът не винаги ще опира до това дали ще играе този, който е в най-добра форма, или този, който аз предпочитам. Целта е да се запази максимално дълго свежестта в отбора”, коментира 66-годишният Фърги.

Ротационната система на специалиста със сигурност значи, че един от лидерите на тима Уейн Рууни, също ще остава често на резервната скамейка въпреки огромното си желание да играе. Английския национал все още не се е разписал през новия сезон, но Фъргюсън заяви: ”Разбирам, че някои футболисти искат да играят всяка седмица – такъв беше Ерик Кантона – но това просто не може да стане. Играчите все още се опитват да намерят най-добрата си форма. Досега Уейн нямаше много шансове за гол, но все пак Челси и Ливърпул не са най-лесните съперници. Трудно е да упрекваш нападателите си, когато имаш 2 подобни мача още в началото на сезона.”

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън е много доволен от направените смени

Играта на Юнайтед през второто полувреме срещу Болтън е това което Сър Алекс Фъргюсън иска да вижда от отбора си.

Трите офанзивни смени помогнаха на Юнайтед да спечелят мача с 2-0 и да затвърдят преимуществото във владеенето на топката – първите двама които се появиха на терена, Уейн Рууни и Пол Скоулс, спечелиха аплодисментите на своя мениджър.

„Ако винаги реагираме по начина по който го направи Уейн, с отбора който имаме, тогава няма кой да ни спре.”

За играта на Скоулс, босът добави:
„В такива напрегнати мачове, смятам че е по-добре да пускаме Пол като резерва когато обстановката се охлади, както се случи това през второто полувреме, Мисля че това беше неговият мач номер 400 в лигата, и той показа защо е изиграл 400 мача за нашия клуб. Беше изумителен на моменти.”

Малко по-късно в игра се появи и третата резерва – Нани, който беше много близо до отбелязването на трети гол, и направи няколко много хитри хода. Червените Дяволи завършиха второто полувреме много по-агресивно отколкото първото. В действителност, въпреки доминацията на шампионите през първата част, Болтън беше отборът който можеше да се прибере на почивката с голов аванс, ако не беше пропускът на Фабрис Муамба.

„През първото полувреме бяхме по-непредпазливи във владеенето на топката, и бяхме уязвими на контра-атаки.” – призна Сър Алекс.
„Мисля че играхме малко затворено. Имаше прекалено много къси подавания, вместо да разширим играта по крилата и да я направим по-бърза. През второто полувреме успяхме да го направим, и съм много доволен от развоя на мача.
Мисля че победата ни е напълно заслужена. На моменти показахме фантастичен футбол – имаме достатъчно индивидуалности които да се изявят, имайки предвид качествата на Скоулс, Андерсон, Роналдо, Рууни, Тевез и Бербатов.
Всички те са много талантливи. Просто трябва да ги съберем в една добра комбинация и да извлечем от тях правилната отборна игра.”

Сър Алекс може отново да направи промени в титулярния си състав за мача през седмицата, за може би не чак толкова лесния двубой срещу новакът в Шампионската Лига Аалборг във Вторник.

„Оставих Уес Браун извън групата за мача днес, но със сигурност ще играе във Вторник.” – добави Фърги.

За жалост, има лоши новини за другия липсващ в групата от 18 играчи за мача с Болтън.

„Харгрийвс отново почувства болки в коляното си.” – разкри мениджърът.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Екстра сме така .. Аз съм доволен много от последния мач на Бербатов видя се какъв уникален върху играта има всъщност, та той даваше извънземни пасове..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове