Jump to content
Sign in to follow this  
Authentic

Manchester United 2-0 Manchester City

Играч на мача  

107 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

18' [1 - 0] C. Ronaldo
45' [2 - 0] C.A. Tevez

Ман Юнайтед докосва титлата

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:0 на "Олд Трафорд" в градското дерби и се доближи на крачка от спечелването на трета поредна титла. "Червените дяволи" се върнаха на първото място в класирането, като водят с три точки пред втория Ливърпул и са изиграли един мач по-малко. Тимът на Алекс Фъргюсън записа шеста поредна победа във Висшата лига.

Димитър Бербатов излезе като титуляр и бе в основата на двете попадения. В 17-ата минута българският нападател бе спънат, а от нарушението Кристиано Роналдо откри резултата. В края на първото полувреме Бербатов свали великолепно една топка и намери Тевес, който направи 2:0. Бербо вече има 11 асистенции във Висшата лига, като в момента е на първо място по този показател. Валери Божинов и Мартин Петров влязоха като резерви през второто полувреме за Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед доминираше през цялата среща и не остави съмнения в превъзходството си, като играеше спокойно и със самочувствие. Силен мач направи Карлос Тевес, който в сутрешните английски вестници бе цитиран с изказването, че най-вероятно ще напусне клуба през лятото.

Още в началото се стигна до опасна ситуация пред вратата на Сити, като след центриране на Тевес топката стигна до Парк, но той стреля встрани от вратата. Гостите отговориха с отличен пробив на Елано, който завърши с неточен удар на бразилеца. Тевес и Роналдо опитаха късмета си с далечни удари, но нямаха късмет. В 17-ата минута Стивън Айрлънд фаулира Бербатов, а от последвалия пряк свободен удар Кристиано Роналдо прати топката в мрежата. Това бе 18-и гол за португалеца в шампионата за този сезон.

Темпото намаля за определен период, но в 31-ата минута Тевес можеше да удвои преднината на Юнайтед. Аржентинецът отправи прекрасен удар, но топката се отби от гредата. В самия край на първото полувреме Бербатов свали много елегантно топката и намери Тевес, а аржентинецът този път бе точен, като направи 2:0 с прецизен изстрел.

След почивката Сити не демонстрира възможности, за да се противопостави на съперника си. Все пак в 51-ата минута Робиньо можеше да върне тима на Марк Хюз в срещата. Той получи прекрасен пас в наказателното поле от сънародника си Елано, но стреля неточно. Малко преди да измине половин час игра Алекс Фъргюсън направи две смени, като извади Роналдо и Парк и пусна Скоулс и Рууни. При смяната си Роналдо демонстрира доста явно, че е учуден и доста разочарован от излизането си от игра, като клатеше глава, хвърли подаденото му горнище от екипа на земята и няколко минути не спря да прави гримаси на пейката.

В 63-ата минута в игра влезе Валери Божинов, който замени Кайседо, а десет минути по-късно на терена се появи Мартин Петров. Двамата българи оживиха играта на Сити. Малко преди влизането на Мартин Робиньо намери Божинов и той пробва далечен удар, който бе отклонен от защитник на Юнайтед. В 86-ата минута пък изключителен удар на Мартин бе блестящо спасен от Ван дер Сар. "Червените дяволи" създадоха още няколко положения, като най-чистото бе пропуснато от Тевес в края. Топката стигна до аржентинеца след ъглов удар и игра с глава на Видич, но той от метър пред вратата уцели гредата с глава. В последните секунди Бербатов направи за смях Ричард Дън, след като го преодоля след прекрасен финт.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички... Баси ся се прибирам изтървах си шибания влак и ... не можах да гледам мача..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Изключителна игра на Видич и Флетчър... Роналдо вече го коментирах...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рафаел изигра перфектен мач, както и Флетч, Тевез ми хареса също, както и Бербо. Честита победа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубава игра... защо Рони се изнерви толкова не разбрах! Още само 4 точки :) .... Ама аз си мисля за Барса вече....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сериозно ще е страхотно Бербо и Тевез - нападатели, Роналдо и Рууни - крила! Честита победа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рафаел изигра перфектен мач, както и Флетч, Тевез ми хареса също, както и Бербо. Честита победа!

Батка, Рафаел направи доста грешки... още е прекалено млад и наивен.

Дано Рио да се връща по-скоро, че отзад сме малко рискови......

Все пак Рафаел е много, много по-доброто решение от Гари...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шити са пълни въздухари. Флетч, Рафаел, Видич :bow. Още малко остана, мачкай! FERGIE SIGN HIM UP!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво на целия отбор !!! Видич отново беше титан в защита. Бербо направи никак не лош мач, отново обаче изолиран и Тевез игра отново за себе си. Коментатора беше нещото което ме изнерви за пореден път този сезон ГД коментира нещата винаги в ущърб на Юнайтед...започва да ми прилича на един друг

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
:ohmy: Да си призная изтръпнах, когато О'Шей влезна на мястото на Еванс. Дано на Джони му няма нищо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Батка, Рафаел направи доста грешки... още е прекалено млад и наивен.

Дано Рио да се връща по-скоро, че отзад сме малко рискови......

Все пак Рафаел е много, много по-доброто решение от Гари...

Аз пък мога да ти кажа че направи страхотен мач, за неговата крехка възраст, пък и без наивността си, за къде си тръгнал въобще :biggrin: .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Спокоен мач бързо решен от Роналдо и Тевез. Добър мач за Бербо,Тевез,Флетчър и Рафаел , а за постъпката на Роналдо то е ясно - в топ форма е и му се играе много , но е ясно че САФ трябва да го запази за мача през седмицата.Сити не показа нищо впечатляващо освен страхотния удар на Мартин :) ако не беше ВДС на вратата щеше да е гол ;) Близко сме момчета :) Glory Glory Manchester United

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа!Хубав мач стана ,убихме градските съперници 2 пъти страничният стълб помогна на Сити. Най-силно впечетление ми направи мишлето на терена :biggrin: . И Роналдо как реагира като дете..... кво цупене ,кво нещо беше.... Редактирано на от GIGGGS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Невероятна игра,невероятен Бербо,много ми хареса играта му днес,а и това спиране преди паса за гола на Тевез.Просто както каза и коментатора,"може би в момента единствения човек,свързан с Ман Юнайтед,който не се радва е Кристиано Роналдо".Много се чудя какво предизвика подобна реакция,може би имаше желание да добави някой друг гол към сметката!?Все пак както и да е,дано не се стигне до някакъв скандал,САФ и всички знаем колко е важен Рони за Юнайтед :mellow:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Хубава игра... защо Рони се изнерви толкова не разбрах!

Щото му се играе :blink: :huh:

Внимателен Юнайтед.. Слаб Шити ..
:mood (20): :greets (1): :champs (14): :champs (14): :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Най-силно впечетление ми направи мишлето на терена :biggrin:

Тва беше Бенаюн... гадния плъх ни шпионираше

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа! Още малко остана :champs (14): Редактирано на от Kipp

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както през целия сезон когато играем с двама нападатели, не доминирахме средата на терена и въобще мачът толкова успешно, колкото при 4-5-1. За сметка на това и от половин положение стават голове. Затова и набързо беше решен и Сити обезличени. Чак през второто полувреме се видя, че имат много потенциал в нападение. Тевез голям както обикновено, отново хубав мач и на Бербатов. Доста се радвам и за Парк. Бях се притеснил преди няколко седмици, тъй като рядко се появяваше в игра и не блестеше особено, но изглежда наистина пътуването за мачовете на Южта Корея е било прекалено изтощително. От завръщането си обаче играе едва ли не по-добре отвсякога. Освен очакваната работоспособност вече дори се забелязват и успешни финтове и дори два гола. Страхотен мач и на Дън, без него резултатът щеше да бъде далеч по-изразителен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Прекрасна игра на нашите.Честито!Малко остана до върха.Играч на мача - Тевес!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа !!! Титлата е все по-близо :champs (14):
Изключителна игра на отбора.Тевез,Флетчър и Бербатов безупречни,а Видич абсолютен танк в защита :mood (33): Рафаел имаше проблеми с Робиньо,но като цяло игра добре.
Много съм разочарован от Роналдо.Само се чудя,къде му е лигавчето.Абсолютен клоун...никакъв професионализъм.От мене има :mods (4):

Както през целия сезон когато играем с двама нападатели, не доминирахме средата на терена и въобще мачът толкова успешно, колкото при 4-5-1.

Какви са тия глупости...не сме доминирали в средата на терена.Ако беше гледал мача внимателно щеше да разбереш,че ние не се и опитвахме да им се противопоставим.Прибирахме се в близост до наказателното ни поле и чакахме на контра-атаки да ги изненадаме.Те въобще не можеха да измислят нищо и ние само чакахме удобен случай. Редактирано на от TILIOS

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Баси рутинният мач! Никво напрежение, никъв заряд... Имам чувството, че Фърги израства до невъзможни тактически и мотиваторски умения. С такава лекота и без много натягане. Евала! Казвал съм и преди - титлата в Англия не ме притеснява.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа,само 4 точки ни делят от 18-та титла!Добър мач се получи.Браво на Видич,Флетч,Рафаел.Поздравления и за Тевез и Бербатов ;) Дано контузията на Евънс не е сериозна :mellow:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this