Jump to content
Sign in to follow this  
MOSHIC

Manchester United 0-0 Everton Pen[2 - 4]

Препоръчани публикации

Мечтите на Юнайтед за 5 титли станаха на прах

Сър Алекс Фъргюсън е виновен за отпадането от Евертън, защото сбърка състава

Мениджърът на Манчестър Юнайтед трябва да поеме вината за провалената мечта за 5 трофея през сезона, защото сбърка състава срещу Евертън. Като остави Кристиано Роналдо и Райън Гигс вкъщи, той даде възможност на карамелите да го надиграят. Единственият изход да защити решението си беше да спечели. Класирането на финала щеше да ни накара да забравим, че именно той сложи край на надеждите за 5 купи, като пусна експериментален състав. Каквото и друго да се беше случило, към него щяха да се устремят ято скакалци.

Мениджърът напусна "Уембли", твърдейки, че не съжалява за избора си и отказвайки да приеме, че е направил съдбовна грешка. Но в този ден плановете му не се осъществиха и стратегията за 5 купи беше смачкана и хвърлена в най-близкото кошче за боклук. Думата "куинтупъл" може да изчезне толкова бързо от футболния речник, колкото се и появи, но е трудно да повярваш, че Юнайтед сам предизвика част от провала.

Може би, както Фъргюсън няколко пъти се опита да обясни, тази мечта нямаше как дa се сбъдне. Трябва да признаем, че Сър Алекс, най-успешният мениджър в бизнеса, много по-често праща на терена верния състав отколкото грешния. Но има разлика между преценен риск и безразсъдно решение и той мина границата, когато пусна 4 тийнейджъри и се отказа от 8 от 11-те си най-добри играчи. Никога няма да узнаем какво щеше да се случи, ако Гигс, Кристиано и Рууни не бяха останали в Манчестър. Естествено има логика в думите на Фъргюсън, че трябвало да мисли за умората от мача с Порто и за предстоящите срещи, но полуфинал на "Уембли" със сигурност не е точното време за толкова големи експерименти. Играчите на Юнайтед бяха затруднени, не движеха достатъчно бързо топката и изглеждаха нерешителни. Федерико Македа, италианецът с условната шофьорска книжка и едва наболата брада, показа няколко изящни трика и впечатляващо желание да играе с топката. Партньорът му в атаката Дани Уелбек също работеше неуморно, но като цяло Cър Алекс очакваше твърде много от тези момчета - едното на 17, а другото - на 18 години. Нямаше как да заместят Руни и Кристиано, двама от най-добрите нападатели в света. През голяма част от времето Уелбек сякаш тичаше към края на затворена улица, а Македа все още е твърде изненадан от бързината, с която нахлу в английския футбол.

Лесно можем да си представим сцената в съблекалнята на Евертън, когато са научили, че Фъргюсън е оставил най-големите си звезди в Манчестър. Щом говорителят на стадиона прочете съставите, беше лесно да се забележи вълнението сред феновете на карамелите и изненадата и лошото предчувствие в другия край на "Уембли". Свикнали с политиката на мениджъра през сезона във ФА Къп, привържениците на Юнайтед сигурно очакваха няколко промени. 3, 4, може би дори 5.

Фъргюсън може да спори, че почти е измъкнал мача и да хвали младоците си за начина, по който се възползваха от възможността да се докажат. Майсторът на диверсията веднага пренасочи всички обвинения към рефера Майк Райли, който не дал дузпа, когато през второто полувреме Джагиелка свали Уелбек. Няма много моменти през сезона, когато Сър Алекс е изглеждал по-ядосан. Той се караше с четвъртия съдия Алън Уайли доста, след като мачът свърши. Изненадата: не посочи с пръст към скамейката на Евертън и Дейвид Мойс. който миналата седмица се усъмни в честността на Райли, отсъдил 9 дузпи за Юнайтед в 17 мача на Олд Трафорд. В крайна сметка в паметта на феновете ще се запази споменът за деня, когато Фъргюсън наруши крехкия баланс между това да даде почивка на някои играчи и да прати на терена отбор, достатъчно силен, за да победи.

Даниел Тейлър
"Гардиън"

____

Времето на Бербатов изтича

Българинът е блестящ футболист, но трябва да се събуди и да спечели феновете на своя страна

"Дейли Мейл" *

Димитър Бербатов просто не знае как да излезе от немилост в Манчестър Юнайтед. Феновете не са особено впечатлени от приноса му, откакто бе привлечен от Тотнъм. Нападателят засили съмненията им с несериозно изпълнената дузпа в полуфинала за Купата на Англия срещу Евертън. Изпълнението му на "Уембли" беше жалка работа и извинението, че е следял до последно вратаря Тим Хауърд и е останал изненадан, когато американецът е познал ъгъла, правят нещата още по-лоши. Та какъв е смисълът да забавиш максимално изпълнението си и да проследиш действията на вратаря, ако и без това си си наумил къде да биеш?

Пропускът на Бербатов от бялата точка е една от причините амбицията на Юнайтед да спечели пет трофея да бъде зачеркната. Нужно е нападателят да се събуди и да реагира адекватно на ситуацията. В Тотнъм той лентяйстваше и оставаше безнаказан, защото беше с една глава над съотборниците си. В Юнайтед обаче му е трудно да се наложи. Бъдещето на Карлос Тевез на Олд Трафорд може да е под въпрос, но кой фен не би предпочел енергичната игра на аржентинеца пред минималистичния стил на Бербатов?

Българинът е блестящ футболист и може да направи много повече, отколкото е показал досега през сезона. Време е обаче да осъзнае, че е жизнено важно да спечели феновете на своя страна. Бербатов трябва да намери начин, без да разстройва играта си, да им покаже, колко много държи да носи фланелката на Юнайтед. В противен случай разочарованието на "Уембли" ще бъде най-малкият му проблем.

* Мнението е публикувано в рубриката "Убиец" на "Дейли Мейл"

7 дни спорт

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В тези две статии са събрани точинте мисли и разсъждения на полувината форум , и то без обидни думи , ето може да се научите ,както и аз, как се изразяват негативни мисли , без да се обиди някой!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво нещо сме ние българите? Не ми отговаряйте - въпросът е реторичен...

Не очаквам нищо по различно от отношението на българина към ближния му от това което е по принцип дори и като фен на този голям футболен клуб. Бидейки българи и фенове на Юнайтед няма как да не сме разочаровани от дузпата на Бербатов. Изпълнението му ме изпълни с гняв, безсилие и разочарование от това, че не вкара гол, от това че първият пропуск бе именно на Бербатов.
После, след като пропускът бе факт и след края на последната дузпа си помислих днес е Великден трябва да приема загубата със смирение и мъдрост, представих си какво предстои в медиите, след мача по адрес на българина и ми стана още по-неприятно. В последна сметка прибирайки се към вкъщи реших два дни да не влизам във форума, поне докато не отшумят първосигналните емоции бошуващи в съзнанието ми. Реших, че това е мъдро - сега разбирам, че съм бил прав. Като чета постовете преди мен ме изпълва едно неприятно усещане, че ние можем да мразим, да осъждаме и да критикуваме. Наложили се да сме градивни - не се получава, сякаш тежко проклятие тегне над българите. Малцина са онези, които извличат поука когато се появи изпитание и търсят градивното в това, което се е случило.

Какво нещо сме ние българите? Не ми отговаряйте - въпросът е реторичен...

Не е ли този наш форум едно отражение, един ярък пример за това от какво се състои обществото ни, какви ценности толерира и към какво се стреми? Много малко хора видяха позитивното, потърсиха поуката и не се потдадоха на омразата и аз ги поздравявам за това! Хубаво е да печелиш, но разберете, че хората както във футбола така и в живота показват същността си именно в моменти на криза, когато нещата не вървят се вижда ясно кой какъв е и какви са целите му.
Моля да не ме разбирате погрешно - аз съм фен на Манчестър Юнайтед и съм много горд и щастлив, че в състава му играе българин. Бих се радвал ако беше всеки друг, независимо от школата на кой отбор на нашето първенство е излязал. Съветвам всички, които са афектирани първо да преспят, да се помъчат да видят гредата в своето око и после да сочат с пръст сламката в окото на другия. Така направих и аз и се радвам, че не се потдадох на първосигналната емоция.

Сега няма да правя разбор на играта. Ще кажа само, че Евертън си заслужават купата и биха, защото победиха заслужено Ливърпул, биха Манчестър Юнайтед и ще бият и Челси на финала. Радвам се за този клуб понеже смятам, че хвърлиха много усилия последно време и с доста постоянство направиха много добър отбор, който заслужава повече от други да играе в Европа и да спечели купа! Радвам се и защото уважавам работата на Девид Мойс и му желая късмет на финала.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз сега като седя и се замисля и върна леко хронологията , може би ще ви се стори тъпо като разсъждение, но... преди дни Фърги каза че се надява Мойс да заеме неговото място като се оттегли, после идва полуфинал и говори как ще хвърли сили за да го спечели и че се притеснява от Евъртън! В последствие изненадва всички с младия и неопитен състав, които все пак удържат нулевото равенство! Идва ред и на дузпите, първата е на Бербатов, е на дали Фърги незнае че Бербатов рядко бие дузпи , и след него веднага е Рио , който и той до някъде не е дуспичар! Все пак можеше да са Вида и Тевез първи , които са доказани!На вратата на Евъртън е Хауърд , нашо бивщо момче , Фърги би трябвало да знае как варди! Това беше чист Реверанс кам Мойс и Карамелите! Лично мое мнение!

Minko Georgiev поздравления за поста ти!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

хаха голямо изказване - регнал съм се във форума да обсъждам любимият си отбор и изразявам моето мнение -другите проблеми не ме вълнуват , когато става въпрос за Ман Юнайтед ;)

sho-sho, нищо против нямам към теб. Въпроса беше глобален, просто ти се оказа последния, който написа нещо, което е вече да не кажа "клиширано" относно Бербо :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Благодаря ти solskjaer за оценката, дано повече да се замислят върху тази темата . Относно Дейвид Мойс - аз го харесвам освен в професионален план и като личност също. В много интервюта на неговите футболисти едно нещо е неизменно когато говорят за него - това е уважението, оценката за качествата му като психолог и треньор, което е много важно за успеха на настоящият му отбор и тази оценка освен от настоящи и бивши футболисти се споделя от футболните специалисти в Англия. Още по-показателно е и отношението на Сър Алекс Фъргюсън към него, което допълнително засилва уважението ми към неговата работа в Евертън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Евертън са много добър отбор и определено заслужават нещичко този сезон, но някак са ми... де да знам, антипатични...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не се чуди защо: а) от Ливърпул са все пак. б) всеки сезон се опитват да ни спънат в първенството. Тази година успяха в турнира за купата.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Престанете да мислите за този мач. :) Каквото станало - станало. Според мен загубата няма да ни се отрази и да повлияе негативно на спечелването на ШЛ и ВЛ. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Обаче завършека трябва да бъде подобаващ и той е! Тази тема стана възходяща, от което трябва да се радваме. От неадекватни коментари, пълни с гняви ярост, се стигна до такива, които те карат да се замислиш малко повече от обикновено за причината да бъдеш фен на отбора след такива мачове. :) Редактирано на от badbaby22

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Обаче завършека трябва да бъде подобаващ и той е! Тази тема стана възходяща, от което трябва да се радваме. От неадекватни коментари, пълни с гняви ярост, се стигна до такива, които те карат да се замислиш малко повече от обикновено за причината да бъдеш фен на отбора след такива мачове. :)

Ми явно с течение на времето се обмислят някой работи , и почва да се мисли трезво! Това е смисъла на форума!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

sho-sho, нищо против нямам към теб. Въпроса беше глобален, просто ти се оказа последния, който написа нещо, което е вече да не кажа "клиширано" относно Бербо :)

добре - жив и здрав и само Ман Юнайтед

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Така след три дни от болезнената загуба в полуфинала мога да кажа, че до някъде я преживях, но не напълно. Не ми се понрави идеята да се жертва ФА Къп, но какво да се прави ще почакаме още една година, за да си я приберем у дома. Няколко дни преди двубоя с Евертън Сър Алекс заяви, че определено ще направи промени в състава, но пък чак толкова много промени не очаквах. Буквално използва състава спечелил Карлинг Къп като добави Македа и Уебек. В началото на двубоя всички бяха малко стъписани и позволиха на Евертън да владее топката повече, но с течение на времето се успокоиха и взеха нещата в свои ръце. Огромно впечатление ми направи Дарън Гибсън. Сега имах възможността да погледна резултатите от анкетата в сайта за играч на мача и видях, че Дарън е чак на четвърто място, но смятам че той бе изключителен в неделя. Играта му бе много спокойна, пасовете му бяха прецизни и не мисля че направи някакви грешки при разиграванията на топката. Изключително стабилен през целият двубой. Дори когато Скоулси влезе и Гибсън се премести да играе от дясно, нивото на играта му продължи да е също толкова високо. За напред разполагаме със страхотен полузащитник, може би бъдещ заместник на Скоулси. Като цяло мачът бе доста равностоен и може би равенството бе заслужено. И двата отбора разполагаха със своите шансове да го спечелят, но не успяха да ги реализират. Продълженията също предложиха много емоции, но явно на Великден Господ е искал да си поиграе с Дяволите, като им предложи дузпи. Не ми се искаше да се стига до там, защото наистина вече не се издържа с това напрежение, което се зароди най-вече в последните мачове на Юнайтед. Е, така или иначе не можем да върнем нещата назад и трябва да се примирим със загубата. Край на мечтите ни за 5 купи, но защо точно ФА Къп трябваше да е жертвата :( В последните няколко сезона играхме на два финала в този турнир и загубихме и двата, гнусното отпадане миналата година от Портсмут, сега и това поражение в полуфинала ..... много се насъбра. Преди всеки сезон се моля да спечелим именно Купата на Англия, но напоследък това не ни се случва. Надявам се, че следващият сезон ще й дойде редът. Дай боже Евертън да бият Челси на финала, защото определено доказаха че заслужават този трофей.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наистина загубата е много болезнена, на явно ФА Къп вече не представлява ценност в очите на доста хора. Всяко мнение, защитаващо тази купа е последвано от лавина от нападки - "кви са тея традиции", "ти знаеш ли кво е ШЛ", "тая купа вече никой не я брои за нищо" и т. н.

Като цяло аз лично от този мач мога да си направя три генерални извода:
  • Поредното поколение талантливи юноши на клуба категорично заяви претенциите си за място в първия състав и до година-две ще ги виждаме вече титуляри.
  • Тевез няма да е част от отбора през следващия сезон.
  • САФ за пореден път показа,че е мениджър Nо. 1 в света.
Редактирано на от void

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вярно, че прескочих 5-6 страници по средата, но никъде не видях такава оценка, която за мен поне е актуалната, а именно: БЕН ФОСТЪР ПРЕЦАКА МАЧА! Бяхме набрали инерция в последните минути на редовното време, а с влизането на Бербатов се вдигнаха още повече оборотите (квото щат да си мислят предубедените). И тогава Фостър взе да БАВИ ВРЕМЕТО?!?! Чакаше по 30-40 секунди всеки път като върнеха топката към него и накрая биеше силно напред (или в тъч)... А точно в този момент УМОРАТА в Евертън беше очевадна. Не знам защо САФ не реагира на това по някакъв начин (дали логиката на Солскяер е вярна?!?!). Не знам дали Фостър се надяваше на още едни дузпи да го наложат съвсем като твърдо втори избор и бъдещ първи. Но това УМИШЛНЕО забавяне ни изяде главата. А Бербатов просто изпусна една дузпа, това както знаем, се е случвало на най-добрите и да го виним конкретно за това е супер, супер смешно! По-лошото за него е, че оценката в онзи анализ на Дейли мейл става вярна - започва да губи феновете и има нужда от някакъв импулс, за да ги спечели обратно на своя страна! Иначе в този мач естесвено, че не той е причината за отпадането. Пак казвам, за мен това са нетипичните за нас неориентирани изчиствания напред на Фостър и предхождащото ги бавене на времето! А аз много уважавам това момче и се надявам наистина да се увтърди като вратар на Юнайтед и на нац. отбор, но ако в този случай се е надявал на дузпи с цел лична облага, определено него трябва да виним, а не Бербо... Много кофти мач, още ми горчи в устата...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Наистина загубата е много болезнена, на явно ФА Къп вече не представлява ценност в очите на доста хора. Всяко мнение, защитаващо тази купа е последвано от лавина от нападки - "кви са тея традиции", "ти знаеш ли кво е ШЛ", "тая купа вече никой не я брои за нищо" и т. н.

Получава се така, защото ДОСТА хора тук във форума и не само тук не осъзнават цената на ТАЗИ купа.... за жалост.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На тва изображение пише че зрителите на Уембли са били около 53 хиляди,само за нашите ли става въпрос,щото общо май бяха 88 хиляди. :rolleyes:

Хаха, сега го забелязвам тва... Не е сефте да бъркат де, нормално.
След мача с Интер бяха писали отборите INTER UNITED и MANCHESTER UNITED.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Получава се така, защото ДОСТА хора тук във форума и не само тук не осъзнават цената на ТАЗИ купа.... за жалост.

Държа да подчертая, че аз НЕ СЕ причислявам към тези хора, въпреки едно мое скорошно мнение по този въпрос... То беше свързано с раздразнението ми от НЕЕСТЕСТВЕНИТЕ НЕЩА, от елементарното подражаване, а не че приравнявам ФА Къп с Купата на Словения примерно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам дали съм ти чел мнението, но това, което ми направи впечатление беше, че повечето хора се ебават с тая купа. Дори и да знаеш какво е значението й, когато не покажеш уважение към нея, ти не показваш уважение към футбола. П.П.КингБГ не се отнася за теб поста, става въпрос за всички.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербо ме разочарова. Изпълни дузпата не като играч за 30000000 паунда, а като за 30......... Редактирано на от coverdale

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this