Jump to content
Sign in to follow this  
MOSHIC

Manchester United 0-0 Everton Pen[2 - 4]

Препоръчани публикации

Бербатов си призна за грешката при дузпата

Нападателят на английския Манчестър Юнайтед и капитан на българския национален отбор по футбол – Димитър Бербатов официално си призна за грубата грешка, която допусна при изпълнението на дузпата си, в ½ двубой за Купата на страната с Евертън, загубен именно след изпълнение на 11 метрови наказателни удари.

Както стана ясно Бербо би дузпата по доста небрежен и не особено стегнат начин, позволявайки на бившия вратар на Юнайтед – Тим Хауърд да я улови.

„Гледах накъде ще отиде вратарят, но той уцели моя ъгъл, който си бях избрал предварително. Винаги е трудно, когато отборът ти загуби след подобна драма, още повече когато ти самият не успееш да допринесеш за промяната в резултата. Ние обаче сме професионалисти и продължаваме напред с вдигната глава”, категоричен бе българинът пред „Сън”.

Следващото препятствие за Юнайтед е Портсмут, а Бербатов е убеден, че съотборниците му ще успеят да се съвземат, тъй като трябва да продължат борбата за титлата, както и тази в Европа.

„Имаме мач в сряда, който е много важен, срещу Портсмут,” обясни българският национал. „Разбира се, тази загуба ще ни се отрази, но вече е минала, така че ще се концентрираме върху Шампионската лига и първенството.”

focus-sport.net
________

Дузпа имаше, обявиха Фърги и Мойс

Сър Алекс Фъргюсън и колегата му Дейвид Мойс се съгласиха, че Манчестър Юнайтед е бил ущетен в полуфинала за Фа Къп срещу Евертън, който Карамелите спечелиха след дузпи.

В 68-ата минута Фил Ягиелка събори Дани Уелбек в наказателното поле, но реферът Майк Райли не отсъди дузпа. И двамата треньори обаче признаха, че е трябвало да има наказателен удар.

„Гледах инцидента и на запис и за мен това бе дузпа. Заради важността на мача може би реферът искаше да бъде напълно сигурен и затова не отсъди нищо. Защо Уелбек да пада, ако не е фаулиран? Това бе много важно решение, което за съжаление бе срещу нас” коментира Фъргюсън, чийто тим пропусна възможността за 5 купи.

Действията на арбитъра бяха поставени под въпрос в дните преди срещата, когато Мойс намекна, че съдията е фен на Юнайтед. Може би и поради тази причина Райли закопа Червените Дяволи.

„Мисля, че това бе дузпа и ако бях на мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед, щях да крещя срещу рефера. Все пак съм доволен, че имахме късмет и това бе най-големият мач в кариерата ми досега в отбора” добави Дейвид Мойс.

Сър Алекс обясни още, че е пуснал по-млад състав, заради лошия терен. „Не исках да рискувам някой от основните ми играчи да получи травма. Момчетата се справиха блестящо и сме разочаровани, че отпаднахме” коментира шотландецът, за когото това бе първа загуба на полуфинал в турнира, откакто води отбора.

gol.bg

Фъргюсън: Твърденията, че Райли е фен на Юнайтед са смешни

Майк Райли ни ощети доста при отсъжданията

Мениджърът на европейския и световен клубен шампион – Манчестър Юнайтед – Сър Алекс Фъргюсън заяви в интервю, че не е съгласен с твърденията, че главният съдия на срещата с Евертън – Майк Райли е привърженик на Юнайтед.

„Моля? Не мисля, че фен на Юнайтед би свирил по подобен начин. Няма такова нещо. Това са пълни безсмислици и дори не смятам и да падам до подобно ниво, че да им отделям внимание. Видяхте как ни ощети той”, недоумяваше „Шотландския боец”, както е известен Фъргюсън сред истинските фенове на отбора.

donbalon.eu Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
продължаваме напред в другите турнири :champs (18): Редактирано на от teds

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Явно не си гледал достатъчно.
Ето ти и лошата новина за такива като теб - има и хора, които ще продължават да защитават БЪЛГАРИНА!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
кучетата си лаят, кервана си върви.. тия, дето си го мразеха от самото начало най-после дочакаха своя миг. БРАВО, ПРАЗНУВАЙТЕ, БЕРБАТОВ ПРОПУСНА ДУЗПА, ЮНАЙТЕД ЗАГУБИ, АМИН! ;) по една такава дузпа има в почти всеки мач, който достигне до изпълнение на дузпи. понякога влизат и чуваме "какво фино изпълнение, какъв финес, какво хладнокръвие" .. понякога обаче вратаря успява да избие и чуваме "какво несериозно изпълнение, какво безхаберие". примерите за такива дузпи са десетки, наистина ли искате да започнем да ги изброяваме?? и аз предпочитам друг тип изпълнения - да се надъха мощно, да нацепи един шут, пък нека пак пропусне, но това е положението - Бербатов вкара дузпа по същия начин миналата година на финала за карлинг с тотнъм - е, днес нямаше късмет, ще има следващия път.. това е. иначе не се включи лошо, а и като цяло отбора се представи доста добре, особено с оглед доста експерименталния състав. отчаяно желая тази купа и ми е много мъчно, но живота продължава, догодина УЕЙН ще я спечели сам!! ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

кучетата си лаят, кервана си върви.. тия, дето си го мразеха от самото начало най-после дочакаха своя миг. БРАВО, ПРАЗНУВАЙТЕ, БЕРБАТОВ ПРОПУСНА ДУЗПА, ЮНАЙТЕД ЗАГУБИ, АМИН! ;)

Не сме губили, а просто отпаднахме от турнира след дузпи, разликата е огромна. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен състава ни беше много интересен и аз много се радвах на младите момчета, които в по-голямата част от времето надиграваха Евертън. Чак в продълженията успяха да ни натиснат, но това според мен беше заради умората най-вече. Със сигурност САФ не може да си позволи на всички фронтове да хвърля най-доброто и затова се налага да има приоритети, но ето че и това си има позитиви, защото така младите получават шанс! Бербо съм сигурен, че и той самият съжалява за дузпата, но ми се струва, че някои хора тук прекаляват с критиките и обидите по негов адрес. Сигурен съм, че рано или късно ще осъзнаят и видят колко много грешат! Иска ми се и да изтъкна няколко играча, който впечатлиха: На първо място разбира се Видич, който буквално отчая Фелайни, разбивах се от удоволствие да виждам физиономията на белгиеца, след като във всука ситуация и особено при високите топки лудия сърбин направо прелиташе покрай него и изобщо при всяко движение на Фелайни още преди да си е помислил, че нещо ще направи биваше неутрализиран, невероятен е Видич! Рио също играеше изключително стабилно и си личи двамата като са във форма и заедно никой противников играч няма шанс! Харесва ми в последните два мача Андерсон, който показва че навлиза във форма, събра самочувствие и прави самостоятелни пробиви, играе зряло и спокойно, задържа много умело топката и след време като прецизира пасовете си и най-вече ударите ще стане още по-добър! Фабио за съжаление се контузи, но брат му Рафаел направо ме удиви, вие видяхте ли Пиенаар нещо по-сериозно да направи, явно САФ беше казал на Рафаел да е неотлъчно до крилото на Евертън и така здраво го беше захапал, че не му остави никакви шансове и никви финтове не му минаваха! Уелбек и Македа направиха някой много добри комбинации, и Дани играеше на моменти много добре, само трябва да потренира повече с левия крак, че явно има голяма разлика с десния! :) Ще добавя и едно негативно мое впечатление за Майк Райли, който подходи много непрофесионално и се остави атаките по медиите да му повлиаят и да е напрегнат да не би случайно да излезне, че ни подкрепя, което доведе до точно обратното. Доста грешки направи за съжаление и си имаше чиста дузпа за нас, но уви нямахме шанс. (Надявам се все пак да не звучи че обвивнявам съдята за загубата, просто изказвам впечатленията си) Редактирано на от Kokorba6iqta

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Жалко, наистина жалко... Следя изявите на Бербатов много отдавна, той винаги изпълнява дузпите по този начин, рядко не се получава... Но съм изумен как ФЕНОВЕТЕ се нахвърлят срещу него, дори и тези, които тук са го подкрепяли в тежките моменти! Странно.. защо във форума на Челси не се нахвърлиха така срещу Тери?!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

еее доре де човек .. Бербатов влезе някаде последните 1-15 мин не се сещам щот аз не гледах продълженията .. Уелбек играел по-добре еми може да кът играе 120 мин а Бербо само 15

Ами именно, цял мач с две по 15 минути продължения издържа това младоче, този "мазен Уелбек", както го нарече.
А Бербатов влиза за 15 минути, или колкото там бяха, и ние Bсички очакваме да внесе свежи сили в играта на Юнайтед, а той какво?! Още толкова я развали, но той велик футболист и му е простено, а Уелбек, мазен и млад, направи толкова много в този мач, колкото не можеш да си представиш, и искам да ти кажа, че не си личеше кой от двамата е играл цял мач, и кой се е включил в продълженията. Много е жалко, наистина много, че за някои българи Бербатов е целия Юнайтед, а това въобще не е така. Редактирано на от - U n i t e d

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Щото не е играл в ЦСКА или Левски :mood (17):

Май, май...

Продължават се обаче обидите към Бербатов, според мен пък се включи добре, да, пропусна,но и той е човек. Айде стига вече, така до никъде няма да я докараме! Иначе резултата го очаквах, като разбрах, че ще има дузпи.. Евертън заслужават нещичко този сезон, а ние излезнахме като победители, от последните няколко мача, в които се стигна до дузпи. Все пак вярвах, че ще победим, но... Здраве да е бе, ние сме МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД И ВИНАГИ ЩЕ СМЕ НАЙ-ВЕЛИКИТЕ!!! Редактирано на от qwerty

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек: Нямам причина да симулирам, щях да отбележа ако не бях паднал

Младият нападател на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек остана разочарован от загубата на неговия с 2:4 след дузпи на 1/2 финала за ФА Къп срещу Евертън, съобщават медиите на Острова.

Младежкият национал на Англия допълни, че срещу него е имало нарушение от страна на Фил Ягиелка и съдията Майк Райли е пропуснал дузпа за Юнайтед.

"Мисля, че имаше нарушение срещу мен. Аз просто нямаше защо да падам на земята ако нямаше такова. Ако се бях задържал прав щях да отбележа гол. Разочаровани сме от тази загуба. Мисля, че трябваше да победим, дори и без тази дузпа, която съдията не ни отсъди. Ние сме Юнайтед и сме по-добрият отбор", заяви Уелбек.

Novsport.com

We deserved a penalty - Phelan
________

В Англия затрупаха Бербатов с критики след пропуснатата дузпа

Димитър Бербатов бе записан от критики на Острова заради несериозното си изпълнение на дузпата по време на полуфинала за купата на Англия между Манчестър Юнайтед и Евертън.

Най-скъпият играч на Юнайтед би твърде леко и вратарят на Евертън Тим Хауърд отрази удара, след което "карамелите" триумфираха при дузпите с 4:2. За Манчестър Юнайтед пропуск направи и Рио Фърдинанд. Веднага след изпълнението на Бербатов, коментиращият за ITV бивш мениджър на Евертън Джо Ройл възкликна:

"Това е най-лошата дузпа, която съм виждал да изпълнява професионален футболист".

Вестник "Daily Mail" пък пише, че "Сър Алекс сигурно се чуди как 30-милионното му попълнение, влезло като резерва на 17-годишния Македа може да бие толкова зле дузпа".

Заради дузпата всички водещи издания на Албиона оценяват Бербатов с най-ниската оценка от всички играчи на терена. Скай спортс дава "4" на българина, а за сравнение най-добрият в редиците на Юнайтед в този мач - Неманя Видич, има оценка "9". След мача мениджърът на Юнайтед - Сър Алекс Фъргюсън разкри, че Бербатов е трябвало да започне титуляр в мача, но останал резерва заради лошото състояние на терена на стадион Уембли.

"Теренът беше лош. Изглеждаше много трудно да се подава бързо топката. Бербатов и Пол Скоулс щяха да започнат мача, вероятно и Патрис Евра", каза Фъргюсън.

sportal.bg Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не можах да изгледам мача, но когато влязах да проверя и видях, че сме загубили и Бербатов е изпуснал дузпа доста се ядосах! След това обаче се замислих и осъзнах, че Кристияно Роналдо е изпускал дузпи в много по-важни моменти като например финала за Шампионската лига и за негово щастие не беше фатално иначе всички щяха да го оплюват и сега може би щеше да е в Реал. На всеки се случва да изпусне и дано тази да е неговата единствена! Все пак и Фердинанд сбърка така, че не е виновно само нашето момче. Изгледах дузпите на повторения и наистина елементарна бе дузпата изпусната от българина, но той няма да е първия и последния, който ще изпуска от бялата точка. Като цяло САФ бе избрал доста млади футболисти в титулярният отбор и може би затова не успяха да реализират. Дали е имало дузпа срещу Уелбек незнам и няма значение, но ако е имало Райли не я е свирил (може би се реваншира на Евертън) така, че е пред свършен факт! Гледаме напред към мачовете от Премиер Лийг и Шампионската лига и следващата цел е да вземем всички 4 останали титли, защото НИЕ СМЕ НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОТБОР!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Гледам футбол от 1994-та година... По-малоумно изпълнение на дузпа в професионален мач не бях виждал...

В този мач 3ма играчи невкараха дузпи. Кое изпълнение точно не ти хареса :mood (33): :devil3:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Виждам много разочаровани деца тука, гас пикаят, че са им взели купицата. Див егоизъм... Но... Това е футбола. Лошо нещо обаче е омразата, тя заслепява. Мазен бил тоя, некадърник другия. Добре че ние сме перфектни, най-можещи, най-знаещи, най...най... Празник беше вчера, мятаха се псувни по библейски. В тоя ред на мисли нека хвърли камък, знаете кой... И преди да пишете тия коментари, по-големи пичове/пи*ки няма да станете като нахраните някой. Мислете с кратунките. Хората грешат. Видич великан. П.С Започвам да се замислям какво правя в тоя форум. Гледам много истински фенове няма, само дечица дето се носят по гребена на фешън манията Юнайтед, експерти, които от 1994 година гледат футбол. Съдете себе си, майките и бащите си.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

защото си мисля че някои ден ще стане така че юнайтед ще е в неизгодна позиция..без трофей(дано не става де)

Дано не става? Като гледам цялата помия, която се излива тук след всяка грешна стъпка, започва да ми се иска два-три сезона да останем без никакви трофеи и всички тези "фенове" да се преорентират към друг отбор. Все едно и също: като бием "велики, неповторими, гениални", а като паднем "за нищо не стават, разпродавайте отбора, Фъргюсън вън". Май Юнайтед спечели прекалено много титли напоследък и всеки стана фен. Ще повторя думите на R3D_aNd_M37h по-назад в темата: АМАН от глорихънтъри.

С тези 5 титли направо нещата излязоха извън релси. За да стане такова нещо, не е нужно само да имаш добри играчи и велик треньор. Трябва и огромна доза късмет. Късмет, който досега работеше и държеше отбора в борбата на всички фронтове - дори прекалено дълго. Късмет, който помогна вече за спечелването на Карлинг с дузпи. Ами ако тогава бяхме паднали? Е, късметът ни обърна гръб снощи и балонът се спука. Аз го очаквах рано или късно. Не е станала кой знае каква трагедия. Разберете, че всичко това за титлите беше медийна истерия и шансът да се случи беше нищожен.

Може би след много, много години футболът ще се играе от роботи вместо хора, и тогава сигурно ще има отбор, който ще печели всичко възможно. Но сега играят хора, а хората се изморяват, контузват, грешат. Спрете да обвинявате Бербатов за отпадането от Евертън. Той има нужда от подкрепа в този момент, а не от хули. Както и целия отбор от млади момчета, които излязоха на Уембли пред близо 90 хиляди зрители и изораха терена срещу един корав Евертън. Всички те заслужават поклон за това, че играха като равни, въпреки, че за пръв път излизат заедно в официален мач и въпреки, че повечето нямат 20 години. Вижте какво правеше Уелбек, какво правеха Рафаел, Фабио, Гибсън. Лесно ли е да си на 18 и да играеш срещу играчи като Кейхил и Пиенаар, например? Лесно ли е да идваш от втория отбор, да дебютираш като титуляр на Уембли в полуфинал за ФА Къп и да играеш срещу Лескът и Ягиелка? Изчетох в тази тема какви ли не определения за младите момчета и ме боли. Боли ме и ме е срам, защото никой не видя положителното. Това, което видяхте, е изпусната дузпа от Бербатов и край на измислената мечта за 5 трофея. Дано този коментар накара поне част от вас да се замислят... Редактирано на от onyx

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много хубав пост,написан на място.За съжаление си прав за глорихънтарите. На мен лично на Кейхил дузпата по-ме разочарова.Високо над гредата.На Бербо дузпата можеше и да влезне ако Хауърд се беше хвърлил в десния ъгъл.Но шанс.Така стана и с Рио. :glory (13): :mood (23): Редактирано на от ralics

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На мен лично на Кейхил дузпата по-ме разочарова.

Странно, аз пък й се зарадвах.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не,имах предвид като изпълнение на дузпа изобщо,защото всички са се хвърлили срещу Бербо и че нямало по-лошо изпълнение на дузпа.Неговата поне беше във вратата.Иначе и аз се радвах като пропусна,има ли как да е друго яче. Редактирано на от ralics

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Всичко се разглези . Незнам кой отбор до този момент в годината има вече 2 трофея и се бори за още 2 от които в единия е на първо място в другия на полуфинал . Евалата фенчета псувайте наред пък догодина се местете при Челси щото може те да спечелят нещо. Невероятно удоволствие ми направиха младите момчета много хубава мисъл премерени действия за съжаление Евертън добре се бетонираха при всяка наша атака. За Вида и Рио няма какво да кажа те са си здравата стена пред който и да е вратар . За мен Тевез е по-голям длъжник В ТОЗИ мач от Бербо , цял мач без подаване към противниковата врата само назад , евалата за енергията и желанието което показва но футбола не е само това . Сряда продължаваме напред към поредната титла в Англия .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като гледам всичко в темата около мача и играта вече е казано. Гледам Сашо я чете и ще му вдигнат нервите набързо. Апел към модераторите - моля, бъдете по-строги към определени потребители, защото след подобни мачове положението тук е нетърпимо.

Малко уточнение към onyx - думите за глорихънтърите бяха мои. :) Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Малко уточнение към onyx - думите за глорихънтърите бяха мои. :)

Така е, оправих го. Писах наизуст без да проверя и незнайно защо бях запомнил друг потребител.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Апел към модераторите - моля, бъдете по-строги към определени потребители, защото след подобни мачове положението тук е нетърпимо.

Едитнахме голяма част от постовете , с Ицо си говорихме веднага след мача , бяхме само двамата , и взехме решение да едитваме вместо да наказваме, факт е че много хора за разочаровени или бесни и коментарите им бяхме доста силни.Ако трябваше да гоним хора то цифрата им трябваше да е 20 може и повече! Смятам че взехме правилното решение , създадоха ни доста работа , но другия път може да сме по строги!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не смятам и да правя опит да прочитам темата, но преди да почна да пиша по темата да кажа КВО СТАВА за всички, които псуват отбора. И знам че повтарям много мнения ама да си кажа...

А за мача съм адски доволен. Гибсън никога не съм го харесвал особенно много, но напоследък изнася стабилни мачове, а впечатление прави и че има отличен удар от далече. Вчера пак направи един доста добър. Македа и Уелбек играха с/у едни от най-добрите защитници в Англия и въпреки че не създадоха особенно много положения се справиха супер - желание, хъс, борбеност .. а бе пълен кеф ми направИха. За близнаците обаче може би имам най-големи надежди. Страхотни, особенно Рафаел вече е играе с такова самочуствие. Може би Бен Фостър имаше 2,3 комични отигравания, но пък и той запази суха мрежа, което е най-важното. Колкото до дузпите всичките им бяха неспасяеми. Бербо наистина изпълни дупзата като пъна вагина ама него това си му е начина на изпълнение. Ако я беше вкарал щеше да има "какво хладнокръвие", "колко технично" и тн. Просто на всеки му се е случвало да изпуска дузпа(дори и на мен :mellow: ). Все пак не мисля, че той трябваше да изпълни първата дузпа де. Както не съм и съгласен, че Рио и Видич трябваше да са след него. За мен първата дузпа трябваше да я бие Тевез. Той на Челси вкара на финала за ШЛ първи, така че може да се справи с напрежение. Освен това ми харесва как бие дузпите. Кофтито е, че това е КУПАТА(удебелено и с главни букви). Кофти ми е, защото не сме я печелили сякаш от вечност, а това е най-стария футболен турнир в света. Болно ми е, ама...

И само да поздравя момчетата от Евертън, които напълно си заслужиха финала.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Едитнахме голяма част от постовете , с Ицо си говорихме веднага след мача , бяхме само двамата , и взехме решение да едитваме вместо да наказваме, факт е че много хора за разочаровени или бесни и коментарите им бяхме доста силни.Ако трябваше да гоним хора то цифрата им трябваше да е 20 може и повече! Смятам че взехме правилното решение , създадоха ни доста работа , но другия път може да сме по строги!

Само не се сещам, защо си делнал моят пост??? Кое точно му беше провокативното и преувеличеното??? И кое както пишеш по-горе му е базата за наказание!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this