Jump to content
Sign in to follow this  
solskjaer

Sunderland 1 - 2 Manchester United

Играч на мача  

110 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

19' [0 - 1] P. Scholes
56' [1 - 1] K. Jones
76' [1 - 2] F. Macheda

...

Юнайтед победи трудно Съндърланд

Италианското дете-чудо Федерико Македа отново се оказа козът за Сър Алекс Фъргюсън, след като 17-годишният нападател вкара победното попадение за Манчестър Юнайтед срещу Съндърланд за успеха с 2:1 на „Стейдиъм ъф Лайт”.

Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен именно от Македа след нови проблеми с десния си глезен. Само минута по-късно италианецът успя да се разпише, макар и с известна доза късмет. Карик стреля от близо 30 метра, топката рикошира в крака на Македа, което се оказа достатъчно да заблуди стража на домакините и топката се озова в мрежата за 2:1.

Манчестър Юнайтед успя да поведе в резултата в 19-ата минута, когато точен бе ветеранът Пол Скоулс. Веднага след подновяването на играта през втората част домакините стигнаха до изравняване, а попадението за „черните котки” бе дело на Джоунс в 55-ата минута.

Победата върна тима на Сър Алекс Фъргюсън на върха на класирането, където за няколко часа бе Ливърпул. Червените Дяволи имат аванс от една точка пред мърсисайдци и са изиграли мач по-малко.

Наставникът на Манчестър Юнайтед даде почивка на Едвин Ван Дер Сар, Кристиано Роналдо и Патрис Евра с оглед на тежкото гостуване на Порто в Шампионската лига през седмицата. Фъргюсън изненадващо заложи на Бербатов, за който информацията бе, че не е напълно възстановен от травмата в глезена. Българинът играеше с Тевез и Рууни в атака.

Голмайсторът на Англия можеше да открие резултата още в първата минута, когато отправи прекрасен удар, но топката мина малко встрани от вратата. Червените Дяволи доминираха в началото и контролираха събитията на терена. В 17-ата минута след ъглов удар Видич стреля с глава, защитник на домакините изби от голлинията, а при добавката изстрелът на Бербатов се отклони от бранител на съперника. Малко по-късно гостите логично поведоха. Центриране на Рууни намери Скоулс и той с глава насочи топката в мрежата.

Съндърланд се опита да отговори, като в следващите минути организира няколко добри атаки. Неманя Видич за малко да носи отговорността за ново попадание във вратата на Юнайтед. Сърбинът върна топката към Бен Фостър, топката мина покрай него, но Карлос Едуардс не успя да се възползва. Джибрил Сисе също изпробва рефлексите на Фостър с хубав удар от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме Рууни отново отправи много хубав удар, но отново нямаше късмет. Уейн бе сред най-добрите в мача, като участваше във всички атаки на гостите. В 55-ата минута обаче Тимо Тайнио проби отляво и центрира, а Фостър и защитник останаха под топката, което позволи на Кенуайн Джоунс да изравни резултата. Последва натиск на Червените Дяволи и няколко добри ситуации. Скоулс, Тевез и Бербатов стреляха, но топката не попадна във вратата. Съндърланд разчиташе на контраатаки, като при една от тях Сисе стреля от трудна позиция, а Фостър видя как топката мина встрани от лявата му греда. Бербатов бе сменен в 75-ата минута от Македа, а секунди по-късно далечен удар на Карик бе отклонен от италианеца за крайното 1:2.

sportal.bg Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ДОБРЕ! Точно както каза коментатора, на този етап от сезона точките са по-важни от играта... ся не ми се коментира тя.. после. Редактирано на от Wolfram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Казах ли ви,че ше бием... "Уааа,много сме слаби,падаме,равен,край,трагедия..." Мачеда - златен!!! Не гледах мача и нема да коментирам играта,понеже бях на едно супер дерби от А група :mood (4):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доволен резултат, нали взехме точките, добре сме за сега.

Играч на мача - Рууни. ((:
Редактирано на от - U n i t e d

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво прави Тевез в анкетата аз поне не се сещам може и да греша !!!!ГОСПОД е от МАН ЮНАЙТЕД!!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Въпреки че не играхме добре 3те точки са си 3 точки и наи-важно е че бихме Македа пак вкара което е мн важно за него и чакаме титлата :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честито на всички.Играч на мача,двигател и още какво ли не-Рууни!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Златна смятан на САФ. Златен Македа. Надявам се скоро да го виждаме и в титулярния състав. А иначе играта ни пак беше под обичайното ниво. Според мен най- слабите на терена бяха Невил и Парк, логично корееца беше заменен. Гледаме напред, защото сега ще имаме огромно изпитание ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
голяма мъка, голям Македа :champs (14): Рууни движещата сила... Редактирано на от Kipp

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей това е Юнайтед. Въпреки всички проблеми, въпреки лошата форма, въпреки неубедителната игра, въпреки разгромната победа на Ливърпуул преди това - отборът има ВОЛЯ! Продължаваме да се държим на първото място :devil3: Такава победа и срещу Порто в сряда - измъчена, но сладка!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Важно е че излизаме отново на 1 място.Като цяло добър мач за Ман Юнайтед в сравнение с предните но се вижда че нещо куца в защитата.Поредна силна игра на Руни.Македа е голям късметлия!!!Слаба игра на Парк.Не му беше ден.Бербатов контузи ли се?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде сега, мача беше поне малко по-добър от този с Вила. Ако си спомните преди няколко месеца имахме победи с по 1-0, те бяха цяла поредица, е сега, за да стигнем до титлата, явно ще трябва и една серия от такива мачове. Играта не беше кой знае колко трагична, защитата направи малко по-малко грешки, което пак е нещо. Като че ли не си дадохме толкова зор, но атаките ми харесваха, особено Руни. Липсваше ми начина, по който Бербо играе с топката, може би заради него, атаките днес ни бяха доста по-продължителни и по-атрактивни. За мен играч на мача е Карик.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Македа, късмет или не, спаси ни. Отново браво на Рууни, но като цяло слаб мач ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ! Точно както каза коментатора, на този етап от сезона точките са по-важни от играта... ся не ми се коментира тя.. после.

Братле ако ти кажа че заради тоя коментатор почна ми се пени устата ще ми повярваш ли?

Само чака момент да уплюе отбора...

Ебати глупавия фен на Арсенал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Златен Македа.

Дали пък не открихме новия Оле Гунар? :P

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Определено Бербатов направи някои мн добри отигравания, но му липсва игрова практика. Дано срещу Порто да разкрие пълния си потенциал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Преди няколко кръга си пожелах първенството да стане по - драматично! Е , от това повече......здраве му кажи! Евала на халфовете. Фактът , че по едно време и четиримата атакуващи ( Роналдо,Тевес,Бербо и Рууни ) бяха на терена , но не са сред голмайсторите говори колко хомогенен и класен отбор сме! Лошото е , че умората личи все повече! Дано да издържим......

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Трудна и в същото време рутинна победа. Бербатов овладя доста топки и мисля, че когато е на терена сме доста по-силни. Защитата показа колебания на моменти, но като цяло освен гола и гредата Съндърланд не създадоха нищо серионзо. Уейн отново се раздаде евала на това момче!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Защитата правеше по малко грешки от предишните мачове не знам кво не му харесва на коментатора играхме без да хабим мн сили и да ги пестим за портукалците важното е че победихме

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this