Jump to content
Sign in to follow this  
MOSHIC

Manchester United 2 - 2 Porto

Препоръчани публикации

Може би мачът не беше това, което всички очаквахме, но ги има и тея моменти. Нищо не ни пречи в Португалия да излезем безкрайно мотивирани и да си вземем каквото ни се полага. Порто не са отборът, който ще ни спре по пътя към титлата. Трудно, лесно - това е положението. Много е жалко, че някои тука отписват отборът, само защото не си решихме целия 1/4 финал още във вторник. Тъпо е, знам, и аз очаквам да ги смачкаме, защото нали уж "най-лесния жребии на нас се паднал", но видяхме, че явно няма лесен жребии. Излизаме в Португалия само и единствено за победа (на 0) и това е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Излизаме в Португалия само и единствено за победа (на 0) и това е.

и на 3-3 ще съм доволен....иначе с 1 да е ,за нас да е ! Редактирано на от Форум Айдъл

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз не знам как може някои да пишете,че Порто са фаворити на реванша... Ако играеха с Атлетико,Виляреал или друг посредствен отбор,може би щеше да е така. Обаче играят с Ман Юнайтед. Никой не може да е фаворит срещу нас,при никакви условия... Освен ако примерно ни бяха били с 1-3 на Олд Трафорд. Резултатът обаче е 2-2 и каквато и да е победа ни класира. Как ще са фаворити при това положение? Освен това Порто не е нищо особено... Тия играчи,които са там се събраха преди няма и 2 години... Големите имена в отбора бяха продадени миналото лято... И като цяло нямат нищо общо с оня суперотбор,който бяха 2004-та,когато спечелиха ШЛ,не и без огромна доза късмет всички фаворити да отпаднат рано... Ако си играем играта ще ги отстраним,колкото и да са надъхани и мотивирани. Надявам се,че няма да издържат на напрежението,което ще е върху тях и ще се сринат на собствения си стадион... Редактирано на от MANCHESTER UNITED

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Има много, "ако" в поста ти!!! Естествено, че при стеклите се обстоятелства Порто имат предимство (мнението си е мое). Юнайтед са много изморени, Фъргюсън подходи адски аристократично към този двубой само с един ден почивка. Контузиите в отбора са се на основни играчи, дори и някои да се завръщат отборът е далеч от оптималната си форма. Потругалците са отпочинали, тяхното първенство е пълна скука, боли ги фара за вътрешните мачове. Те имат единствено мачовете в ШЛ - яка подготовка, бегане до откат, мощно химия-зоб и изораване на нивата. Това е мачът на годината за тях, ще има мощно покрепа и от публиката. Въобще гладиаторска битка. Твърде лековато е да се каже, абе ще бием и толкова. Много ясно, че Манчестър е с класи над Порто. Но колко такива мачве играят португалците, на макс, само този от ШЛ, а нашите редовно го правят. Тия лайнарчета, ако направят и в Порто толкова бегане, на следващия мач ще излязат с инвалидни колички. Ама на, некой идиот е направил програмата с един ден почивка и кво манчестърци цяло полувреме като надрусани по терена.Според мен в Португали яще трябва нещо специлано, за да идем на полуфинал -голчета на Бербатов и на Рууни например и стадиона да се разотиде на полувремето.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според мен мачът си беше чиста загуба, ама нали ни е Саар, иначе и 5:2 можехме да паднем, но пак добре се измъкнахме.
На реванша в Португалия ги мачкаме и точка. :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс Фъргюсън: Бяхме уморени срещу Порто, но това е вододелът за нас

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън се надява, че изравнителното попадение на Порто в срещата от Шампионската лига ще подейства отрезвяващо на неговите играчи.

„Във всяко нещо има вододел и се надявам, че мачът във вторник беше такъв за нас. Все едно получихме удар в зъбите, след късния гол на Порто, защото преди това водехме с 2:1. Това беше странна ситуация за нас. Мислех, че шокът от загубата срещу Ливърпул ще бъде вододелът за нас, но това не се случи. Сега се надявам, че мачът във вторник ще има този ефект. Играчите ми наистина са разочаровани, че допуснаха този късен гол. Някои хора казаха, че сме изглеждали уморени във вторник. Изглеждахме така през първата част, като ни липсваше острота и ритъм. Но се представихме добре през второто полувреме. Просто трябва да спрем да получаваме глупави попадения”, заяви Фъргюсън в петъчната си пресконференция.

Novsport.com

Цената на грешките в Шампионска лига вече е твърде висока

Сещам се за едно изказване на Арсен Венгер преди срещите от 1/8-финалната фаза в Шампионската лига срещу италианския Рома. Френският специалист в типичния си спокоен и усмихнат стил заяви: "Ако в тази фаза на турнира проспиш 5 минути от двата двубоя, със сигурност си заминаваш". В правотата на изречените от мoсю Венгер думи едва ли някой се съмнява, но се оказа, че в 1/4-финалната фаза минутите вече не са 5, ами далеч по-малко. Футболът от много време се е превърнал в игра на мисъл и всички тези, които виждат в него търчане след една топка, бутане, блъскане и ритници, по-добре да пуснат нещо друго по приемника. Правя едно уточнение, че говоря за големите европейски клубове, в които се работи от А до Я, като се започне от тактическата дисциплина, физическата подготовка и се завърши с режима и начина на хранене.

...

Юнайтед и Порто определено направиха мач. Защитата на Cър Алекс за втори пореден мач приличаше на събрани момчета, които току що се виждат, но за това си има и логично обяснение. Явно без Рио трудно ще стане в дефанса, а лошото е, че формата на Видич след кошмарния мач срещу Ливърпул тръгна рязко надолу. Ван Дер Сар спаси каквото можа, но да оставиш непокрит човек близо до малкото наказателно поле в 88-а минута си е чиста проба кошмар. Първият гол на Порто падна след поредната грешка на Кристиано Роналдо, която хваща защитата неподготвена. Казвам поредната, защото в срещата срещу Астън Вила отново Роналдо позволи да му бъде отнета доста лековато топката от Стилиян Петров, след което се получи и гола на Агбонлахор. Срещу Порто крилото пробва пас в центъра, който бе лесно разгадан и се стигна до контра-атака, грешка на Евънс и попадението на Кристиан Родригес. За безумната грешка на Бруно Алвеш няма какво да се каже. Не знам кой кого не е чул измежду вратар и защитник, но на стадион като Олд Трафорд предполагам, че е трудно да чуеш нещо освен публиката. Все пак Юнайтед са длъжни да почерпят защитника, защото точно тя ги върна в срещата. До този момент домакините стояха доста разочароващо на терена и определено не се виждаше как ще се стигне до обрат в играта. От втория гол за Юнайтед си миришеше на класа и разбирателство. Доста въпросителни около играта на "старите пушки" Скоус, Гигс и Невил! Появилият се като смяна Гари, направи доста обезпокоителна грешка за опита, който притежава при изравнителния гол на португалците. Първо Патрис Евра потичваше за здраве около навлизащия на Порто играч, което изтегли Видич на левия бек и най-неприятното се случи. Но съра си знае, а е и негова работа! Да му мисли за Португалия, защото нещата не изглеждат много добре.

Александър Тенишев
winner.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вермилиън,ами ти писа,писа и в крайна сметка написа,квото и аз... Ранни голове за нас и португалците са дотам. Щели да са назобени,да тичат яко,тва им бил мача на сезона... Еми ти откри Америка,бате! Тва е ясно като бял ден,че ще е така. И точно затова ние сме по-класния и опитен отбор и трябва да се възползваме от това свръх-желание на Порто и да ги накараме да прегорят в мача. Аз лично за себе си съм убеден,че ще стане. Порто ще изгори,просто в момента напрежението върху тях също е огромно. Не си мислете,че само при нас е така... Не бих се учудил никак от едно развитие на мача като на Анфийлд в сряда вечер... Редактирано на от MANCHESTER UNITED

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз съм на това мнение, ние сме по-опитни и имаме по-голям шанс в двубоя. Просто трябва да победим, това е, и аз вярвам, че момчетата ще покажат характер. Няма да са уморени, няма да има никакво подценяване и арогантност. Ако мача със Съндърланд мине добре ще сме с добро настроение и това ще допринесе още повече. Порто наистина не са опитен отбор, макар и да не са хич слаби. Просто на ОТ се възползваха от мудността ни в началото и натиснаха с всички сили, но не е нещо, което да не сме виждали десетки пъти в ПЛ. И моля някои от "феновете" тук да не показват колко плитка е "привързаността" им към клуба, почвайки да плюят по същите играчи, които са възхвалявали безспирно допреди месец. Ако си фен подкрепяш отбора и в дъжд и слънце, и в радост и тъга и пееш само за победа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бе то е много лесно само да пееш Глори - Глори , ама има моменти , когато има нужда и от трезва преценка! Не че нашето мнение има голяма стойност , но все пак това е целта на форума - изказване не различни мнения , едни по - крайни , други по - умерени. Каквото и да си говорим , ситуацията , в която изпаднахме не е хич приятна! Порто са изключително техничен състав , перфектно задържащ топката , а и са в оптимална физическа форма. Атмосферата на техния стадион знаете каква е и според мен , ще имаме нужда и от воля и характер , и от малко късмет и спортен шанс , за да продължим. Очаква ни много отговорна среща , която ще очертае възможностите на отбора и ще даде отговор на въпроса - разумно ли е да се играе на всички фронтове..... Редактирано на от atiar

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим , ситуацията , в която изпаднахме не е хич приятна!

Извинявай, че те апострофирам, но ситуацията не е и толкова трагична. Начело във Висшата Лига, на полуфинал за ФА Къп и на четвъртфинал в Шампионската Лига, като първият мач завърши наравно, тоест нищо не е решено. И това въпреки колебливата форма на отбора напоследък. Според мен трябва да се радваме, че момчетата успяват засега да удържат и трите фронта. Отделен въпрос е, че отпадането ни от Шампионската Лига би било по-малка изненада, отколкото спечелването й, предвид това, че нито един отбор не е защитавал трофея успешно досега. Това в никакъв случай не би било провал на сезона за Юнайтед.

Нека спрем да бъдем крайни песимисти и да погледнем малко по-реално на нещата. Истина е, че отборът играе неубедително, но също така е истина, че все още са в играта ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз го виждам тоя мач 0:2 ,тея Порто са ебаси смешниците как се добраха до хикс предния мач идея си нямам... :mood (4):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this