Jump to content
Sign in to follow this  
Drinkwater

Manchester United V Aston Villa

109 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Манчестър Юнайтед остана с един нападател преди мача с Астън Вила

Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов се връща в строя едва след две седмици, пише изданието ”Манчестър Ивнинг Нюз”. Българинът ще пропусне шампионатния мач срещу Астън Вила в неделя и по този начин в нападението на „червените дяволи” остава само Карлос Тевес. Уейн Рууни също пропуска дербито заради дисквалификация. Освен Тевес в нападение за Юнайтед може да играе 18-годишният Даниел Уелбек, който играе в дублиращия състав.
Бербатов получи травма в коляното на мача срещу Фулъм (0:2) и пропусна двата мача на българския национален отбор в квалификацията за световно първенство. Манчестър Юнайтед е лидер в Премиър Лийг с 65 точки от 29 мача, следван от Ливърпул с 64 от 30.

focus-sport.net

:sad:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс окуражи момчетата си

Сър Алекс беше оптимистично настроен, посрещайки репортерите на своята пресконференция преди важният сблъсък с Астън Вила. Фъргюсън изрази увереност, че неговият отбор ще излезе със същото добро настроение в Неделя.

В навечерието на ежегодното конно състезание "Grand National", мениджърът на Червените Дяволи призова играчите си да продължат битката за титлата, борейки се, подобно на ездачите в съботното състезание. Фъргюсън подчерта, че всички те трябва да поддържат добра концентрация, опитвайки се да преодолеят трудностите по пътя към триумф в шампионата.

"В този случай сравнението с конно състезание е доста уместно. Правиш обиколки, преодолявайки 30-тина препятствия, но във всеки един момент можеш да се препънеш в едно от тях, а конят просто пада пред очите ти. Висшата Лига е пълна с подобни премеждия."

"Случва се да завършиш наравно или дори да загубиш даден мач. Може и да не се представиш чак толкова добре, но в същото време да спечелиш или пък да играеш страхотно, но въпреки това да не отбележиш голът, който си заслужавал да вкараш. Всички знаем, че нашето първенство е най-оспорваното в света."

"Факт е, че имаме само точка преднина, но и мач по-малко - няма значение как сме стигнали до това положение. Единственото нещо, което трябва да направим в тази ситуация е да докажем, че можем да вярваме на тези играчи. Важно е също така самите те да знаят, че могат да разчитат един на друг. Когато се огледа в съблекалнята, всеки един от тях трябва да си каже: "Радвам се, че имам възможността да играя заедно с тези момчета."

"С умението да бъдем сплотени в подобни моменти и опита, натрупан през годините, очаквам от тях да продължат да се борят за поставените цели. Няма значение какво се е случило в последните мачове, ние сме там, където ни е мястото и това е една добра позиция на този етап", допълни Сър Алекс

www.manutd-bulgaria.com

Фъргюсън се оправдава с медиите

Не за пръв път в своите 22 години и пет месеца начело на Манчестър Юнайтед, Сър Алекс Фъргюсън размахва гневно пръст към медиите.

Според шотландския специалист писанията на английските журналисти, които наричаха неговите звезди "недосегаеми", е довело до оптпускане, с което може да се обясни спадът във формата на отбора.

Юнайтед бе залят с вълна от хвалебствия, когато записа 11 поредни победи, с които натрупа солиден аванс на върха във Висшата лига, а междувременно спечели Карлинг къп и прогресира за ФА Къп и в Шампионската лига.

Фърги обаче вярва, че тази позитивна публицистика е имала обратен ефект върху хората му и е рефлектирала в загубите от Ливърпул и Фулъм.

"Откакто се върнахме от световното клубно първенство в Япония и станахме лидери, трябваше да изслушаме всички ваши глупости, колко прекрасни сме, обърна се към медиите Сър Алекс вчера. - Аз трябваше да балансирам нещата, да се опитвам да отричам, че се борим за пет трофея. Е, със загубата от Фулъм работата ми е свършена. Тази загуба сложи край на всички глупости за това, че сме недосегаеми и непобедими. Беше ни направена услуга. Ние сме в ситуация, в която трябва да се концентрираме върху футбола и да не четем вестници. Все още няма мач, който да е спечелен във вестника."

"Преди две седмици казах, че всеки обича да чете добри неща за себе си. Това е нещо естествено, но то има и ефект. В съблекалнята ни има много млади играчи, така че моментът да допуснем тази загуба от Фулъм може би беше добър", добави Фърги.

При отсъствието на толкова много ключови играчи, Юнайтед отчаяно се нуждае да се завърне на победния път срещу Вила, особено при положение, че довечера може да бъде изместен от първото място от Ливърпул. Двубоят с Вила ще е първият от два ключови сблъсъка за Юнайтед в рамките на малко повече от 48 часа. Във вторник на Олд Трафорд гостува Порто в първи 1/4-финал от ШЛ.

Този натоварен график се дължи отчасти на риска на Фъргюсън, който отхвърли предложение на "Скай" мачът с Вила да бъде изместен за 14.45 ч. българско време днес. Шотландецът се притесняваше за състоянието на звездите си, които се връщат от мачове с националните си отбори.

В частност той е притеснен за физическата форма на Карлос Тевес. Аржентинецът пристигна в Манчестър едва вчера следобед след изтощително пътуване от световна квалификация в Боливия. Т.е., от Марс, както се изрази Фъргюсън ...

premiership.bg Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Контузията на Берба, дава на Тевез шанса на сезона. Той отлично познава манталитетът на отбори като Порто, а тези 2 седмици са мн важни за по - нататъшния развой на събитията за нас и сега може да убеди ръководството да извади исканите за него пари. До този момент през сезона, аржентинецът далеч не е резервата на Дими и се представя мн силно, когато получи възможност.

Не мисля, че се представя много силно специално тоя сезон , но определено това е нов шанс за него. Дано се представи на ниво.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз съм убеден, че ще победим в този мач! Просто го заслужаваме и сега е моментът да покажем, че сме отбор... ОТБОР, а не бял балет или други подобни глупости... Продължавам да вярвам на Фърги, както винаги съм го правил, а и той не ме е разочаровал! Вила са симпатичен отбор, вярно, но просто нямат късмет да се изправят точно с/у нас, точно в този момент!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По - спокойно с тези моменти, при Фулъм също имаше хора, които казваха че са им симпатичен отбор, просто жалко за тях, че са се паднали в такъв момент. Сега пак така говорите, да не стане обаче, че са се паднали в най - подходящият момент, когато още не сме се съвзели от загубите ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стилиян Петров: Ще направим всичко възможно да бием Манчестър Юнайтед

Халфът на Астън Вила Стилиян Петров показа добро настроение преди срещата с Манчестър Юнайтед утре.

Според българина в бирмингамския тим, натиск има както към неговия отбор, така и към Червените Дяволи.

„Ще се опитаме да вземем нашето на Олд Трафорд. Всички говорят, че сме подложени на натиск, но това е добре за нас. Когато искаш да постигнеш нещо, тогава е нормално да си притиснат. Същото е с Манчестър, Ливърпул, Арсенал и Челси. Техните привърженици искат да печелят всеки мач, добре ще е и нашите да изискват това и тогава ще се стараем да даваме най-доброто от себе си. Надявам се да се върнем по пътя на победата и да се преборим за място в Топ 4.", каза Стенли.

deltanews.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей тези от ФОКУС са големи бамбуци... писали новина "Крайните резултати от Англия" и темата свършва така

От 19:30

Фулъм – Ливърпул 0:0

В неделя

От 17:00 часа

Еверън – Уигън 0:0

От 18:00 часа

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 0:0

То така излиза, че освен резултати има и много интересни прогнози (все 0-0) за по-късните мачове и нашия мач утре!!!

ДАНО НЕ СА ПОЗНАЛИ! ДАНО И моя адаш (Стилиян) да не се окаже прав :devil1:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде след поредната "мазна" победа на Ливърпул се изкачиха на първо място.Нека се радват за един ден.Утре пак ще сме първи :champs (14):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
как може тия педерази да вкарат го вееееееее в последните минути на мача.Направо ще избухна.Вече сме на 2 място:(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Я ми кажете кой е най-жалкия отбор в Англия? Ще ви подскажа малко - имат най-малко 20 победи в продълженията и не са ставали шампиони откакто е създадена Премиершип. А дано се сетите. Ако не можете, в края на сезона вижте кой е на 2-ро място и ще откриете отговора.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Челси? Защото отборът, за който говориш ще завърши 3-ти тая година, иначе ще им дойде в повече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фърги да ги стяга, че положението не е много розово :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам за вас, но аз съм отчаяна и не мога да намеря точната причина. Ако утре не бием, сигурно ще полудея! :mood (4):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача е 1-1 според мен .. това го знам от много време и зада се уверите давам точна "прогноза" 1' Petrov 0-1 92' ......... мамка му, нямаме израелец, мача е 0-1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дано днес Вила цял мач ни натискат, ударят ни 8458738478234783247 греди, дано не можем да си излезем от наказателното, дано да избиваме топката от гол линията 4987238478324783247 пъти и най - накрая само от 1 контра атака в 93 минута, в последните секунди да вкараме гол ! И тогава ще мога да кажа, че хич не ми пука за ш*баната победа на тъпите Ливърпул!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стига драми! Ливърпул все така си вземат мачовете , срещу нас всеки надъхано играе , но днес задължителна победа! Независимо от резултата важно е всеки мач да сме пред тях!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс Фъргюсън: Не се притеснявам от Астън Вила

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън обяви, че не се притеснява от това, че им предстои мач с Астън Вила. Той смята, че играчите му са си взели поука от двете поредни загуби и днес ще вземат трите точки без особени проблеми. „Факт е, че сме точка зад Ливърпул. Важното е да спечелим мача си с Астън Вила и отново да излезем начело. Аз лично не се притеснявам от срещата, защото загубата ни от Фулъм (0:2) в предния кръг дойде точно навреме. Играчите ми трябва да са си взели поука” каза Фъргюсън, цитиран от „Сетанта”.
Днес от 18:00 часа българско врема Астън Вила гостува на Манчестър Юнайтед на ст. „Олд Трафорд” в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига.

focus-sport.net

Фъргюсън: Вижда се, че не сме непобедими

Мениджърът на европейския и световен клубен шампион Манчестър Юнайтед – сър Алекс Фъргюсън заяви за „Дейли мейл”, че е крайно време някои от неговите състезатели да спрат да вярват на информациите и спекулациите от страна на пресата, според които Юнайтед е „непобедим”.
„Проведохме някои много сериозни дискусии с голяма част от състезателите. Те трябва да разберат, че шампионското самочувствие няма да ни помогне в остатъка от сезона. Не сме непобедими, както спекулират някои от медиите в страната и това излезе наяве напоследък, като допуснахме да ни бъде съкратена една доста удобна и комфортна преднина. Трябва да се стегнем и да довършим сезона както подобава”, категоричен бе Фъргюсън.

Фъргюсън: Липсата на Бербатов е голям удар за нас

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън изрази негативно мнение около това, че българинът в състава му Димитър Бербатов е с травма и няма да може да вземе участие в предстоящия мач с Астън Вила. Той обаче се надява да спечели и отново да се изкачи на върха, защото разполага с дълга резерва скамейка, която ще му помогне. „Факт е, че Бербатов и Рууни няма да играят. Това е голям удар за нас, но на този етап не можем да направим нищо”, заяви Фъргюсън, пред „Обзървър”.
„Аз обаче имам опции. Роналдо, Гигс, Дани Уелбек. И те ще свършат работа”, каза още той.
Днес от 18:00 часа българско врема Астън Вила гостува на Манчестър Юнайтед на ст. „Олд Трафорд” в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига.

Преди Манчестър Юнайтед – Астън Вила

В среща от 31-я кръг на английската Висша лига един срещу друг се изправят тимовете на Манчестър Юнайтед и Астън Вила. Двубоят ще се състои на ст. „Олд Трафърд”. Началото е от 18:00 часа, българско време.
Най-големият проблем в тима на домакините е отсъствието на титулярния нападател Димитър Бербатов, чиято контузия в глезена, получена в срещата с Фулъм от първенството на страната, се усложни и той няма да може да играе поне още две седмици. Така футболистът ще пропусне най-важната, заключителна част от сезона, в която Манчестър поднови борбата си с Ливърпул за титлата на страната. Бербатов няма да може да играе и в предстоящите срещи на Юнайтед от турнира за Шампионската лига срещу Порто.
Поради наказанието на другия титулярен футболист в атаката – Уейн Рууни единствената опция за мениджъра на тима сър Алекс Фъргюсън остава резервата Карлос Тевес. Аут от тима за този двубой са още бранителят Неманя Видич, халфът Пол Скоулс и Оуен Харгрийвс.
В тима на Астън Вила ситуацията в нападение не е много по-различна, като голмайсторът Емил Хески най-вероятно ще бъде заменен от Габриел Агбонлахор, тъй като в срещата на националния му тим – Англия, Хески поднови старата си травма в адукторите. Очаква се българският национал Стилиян Петров да бъде титуляр за своя тим.
Преди началото на този двубой Юнайтед е на 2-ра позиция, с два мача по-малко от лидера Ливърпул, докато Астън Вила заема 5-то място в класирането, на 6 точки от 4-я Арсенал, но и с мач по-малко от тима на Арсен Венгер.

Фъргюсън: Днес отново идва времето за Тевес да се докаже

Мениджърът на Манчестър Юнайтед – сър Алекс Фъргюсън не бе съгласен с мненията в пресата, че тимът му главно ще се защитава в днешната си среща с Астън Вила, тъй като няма достатъчно здрави състезатели, за да стартира мача с офанзивна тактика.
„Не съм съгласен с подобен род мнения. Те само ни натоварват и нагнетяват обстановката в тима. Имаме с кого да играем, като ще направим тактиката си достатъчно офанзивна. Имам Гигс и Роналдо, които ще се включват от втора линия. Напред пък най-вероятно ще разчитам за пореден път на Карлос Тевес. Това са мачовете, в които той трябва да доказва, че има сили да бъде в тима и че си заслужава мястото в него”, заяви Фъргюсън.

:glory (03): Редактирано на от peci_ivanov

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сънувах, че Тевез получава червен картон. Край, загубихме титлата... :huh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this