Jump to content
Sign in to follow this  
Authentic

Manchester United 2-0 Inter Milan

Играч на мача?  

123 потребители са гласували

Нямате право да гласувате или да виждате резултатите от гласуването. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчани публикации

Йес! :Belly: Много готин мач се получи. Верно късметът беше с нас, но си заслужихме победата. Черната традиция шампиона да отпада на 1/8 финал вече е нарушена :manutdd: . Само английски тим може да ни спре. Аз лично искам Порто или Байерн - нищо чудно тогава резултатът от мачовете със Спортинг да се повтори, но в наша полза :thumbsupyh5:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Велик мач!
Вярно в Милано играхме по-добре, но затова пък снощи изиграхме отлично тактически мача. Все едно това беше мач срещу някой отбор от дъното на класирането в Англия, а ние си се пестяхме, защото следва мач срещу Пул. Гигс, Роналдо и ВИДИЧ - големи и много ценни! Руни и Евра също се раздадоха, а Карик, както винаги бяха на ниво. Скоулс и Бербо бяха разочарованията на мача, но всяко зло за добро.
МОМ - Видич!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Първо, честит 1/4 финал на всички дяволи във форума!!! :003:
Като гледам, в замунда са качили повечето мачове от вчера, нашия го няма още, но все пак е рано , предполагам ще го качат там.

Страшен мач беше, да си призная аз лично очаквах победата, но не очаквах празна мрежа на Ван дер Саар и очаквах доста повече проблеми от Златко. :)
Спор няма, че късмета също повлия, но той не е някакъв страничен фактор, а чисто футболен.
Въпреки, че Видич вкара гол и отново беше като китайска стена, за мен играч на мача определено е Гигс, той не само играеше интелигентно и стабилно, ами тичаше с ентусиазма и силите на 23 годишно момче. :) Берба малко го попреспа тоя мач...но това е да имаш голям отбор, когато на едни не им върви играта в даден момент, да има кой да игае вместо тях. :)

От край време имам навика след такива големи победи в ШЛ, да влизам в официалния бг форум на другия отбор.. :) Не за да злорадствам, просто човек наистина може МНОГО да се позабавлява там, изненадващо е, докъде може да стигне човек в субективните си фенски изказвания. :)
Сякакви бисери има, от рода на....О'Шей при един по-строг съдия можел да има червен картон, че тотално надиграли европейския шампион....и всякви други глупости. Редактирано на от edenbeast

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В този мач разбрах колко важна е съдбата и шанса в спортта. В първия мач съдбата ни обърна гръб и трябваше да спечелим,сега съдбата ни помогна с тези две греди. Вселената върна и Жозето и за онзи изравнителен гол в последната минута на ОТ. Честито Дяволи. Получих най-добрия подарък за Рожденния си ден

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Продължаваме! Честита победа на всички червени дяволи!Играч на мача според мен трябва да е Видич,въпреки че и Гигс се справи перфектно!Чакаме мача с Ливърпул в събота и след това мощно Байерн на 1/4 финал! :003:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън бил бесен на почивката от играта на Гигс и Скоулс

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън бе разочарован от играчите си, въпреки че неговият отбор победи с 2:0 Интер и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Шотландецът беше ядосан от факта, че футболистите му много лесно губеха притежанието върху топката. Той демонстрирал гнева си на почивката в съблекалнята, като най-много критики отнесли ветераните Райън Гигс и Пол Скоулс.

"Това бе една от европейските вечери, в които не знаеш дали гледаш футболен мач или самоубийствен мач", коментира Фъргюсън. "Започнахме добре и след като вкарахме, си помислих, че ще решим мача рано. Ние обаче започнахме да прекаляваме с демонстрацията на умения и това отвори вратата за Интер. Имахме късмет да водим на почивката. Започнахме да правим трикове, подавания в предни позиции, където нямаше никой, петички и други подобни неща. Това бе футбол за тренировка и позволи на съперника да вземе инициативата. От средата на първото полувреме до почивката те бяха по-добрият отбор. Можем да играем много по-добре от това", сподели ядосаният мениджър.

Фъргюсън добави, че Гигс е имал "една от тези вечери, в които пасовете му не са толкова добри". Той критикува и Скоулс: "Той беше фантастичен, но имаше период, в който започна да дава топката на съперника прекалено лесно. Това отвори вратата за Интер и те започнаха да ни котраатакуват".

sportal.bg

Манчестър Юнайтед вече 21 поредни мача без загуба в Шампионска лига

Червените Дяволи паднаха за последно през май 2007 година.

Манчестър Юнайтед продължава да подобрява рекорди в Шампионската лига. След снощната победа с 2:0 като домакин на Интер Червените Дяволи вече имат 21 поредни срещи без поражение. За последно възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън загубиха от Милан на 2 май 2007 година в полуфинал-реванш с 0:3.

Серията на Манчестър Юнайтед:

Сезон 2007/08, групова фаза

19.09.2007 г., Спортинг – Манчестър Юнайтед 0:1
02.10.2007 г., Манчестър Юнайтед – Рома 1:0
23.10.2007 г., Динамо Киев – Манчестър Юнайтед 2:4
07.11.2007 г., Манчестър Юнайтед – Динамо Киев 4:0
27.11.2007 г., Манчестър Юнайтед – Спортинг 2:1
12.12.2007 г., Рома – Манчестър Юнайтед 1:1

Осминафинали

20.02.2008 г., Лион – Манчестър Юнайтед 1:1
04.03.2008 г., Манчестър Юнайтед – Лион 1:0

Четвъртфинали

01.04.2008 г., Рома – Манчестър Юнайтед 0:2
09.04.2008 г., Манчестър Юнайтед – Рома 1:0

Полуфинали

23.04.2008 г., Барселона – Манчестър Юнайтед 0:0
29.04.2008 г., Манчестър Юнайтед – Барселона 1:0

Финал

21.05.2008 г., Манчестър Юнайтед – Челси 6:5 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)

Сезон 2008/09, групова фаза

17.07.2008 г., Манчестър Юнайтед – Виляреал 0:0
30.09.2008 г., Олборг – Манчестър Юнайтед 0:3
21.10.2008 г., Манчестър Юнайтед – Селтик 3:0
05.11.2008 г., Селтик – Манчестър Юнайтед 1:1
25.11.2008 г., Виляреал – Манчестър Юнайтед 0:0
10.12.2008 г., Манчестър Юнайтед – Олборг 2:2

Осминафинал

24.02.2009 г., Интер – Манчестър Юнайтед 0:0
11.03.2009 г., Манчестър Юнайтед - Интер 2:0

Общо: 21 мача, 12 победи, 9 равенства, г.р. 31:9

blitz.bg

Логично 3 от 3 в полза на великаните от Албиона

Днес италианският клуб футбол изглежда като гърчав лилипут.

3 от 3 в полза на албионците в битката с Ботуша. Нищо неестествено. Юнайтед очаквано се справи с Интер, по същия начин се разви и двубоят между Ювентус и Челси. Рома поизмъчи малко Арсенал, но в крайна сметка мерникът на Топчиите при дузпите се оказа по-точен.

Горките римляни, неуспешната им серия срещу английски отбори продължава с пълна сила. След 25 години Рома отново загуби в Рим след дузпи, като резултатът в редовното време и продълженията отново беше 1:1. През далечната 1984-а тимът претърпя същия удар от Ливърпул във финала за КЕШ. В последните сезони пък английските отбори се справяха по всякакъв начин с нещастния тим на Рома, който или падаше резонно, или губеше с катастрофални резултати, или беше почти докоснал победата, за да дойдат кошмарните дузпи.

Днес италианският клубен футбол изглежда като гърчав лилипут, застанал пред великаните от Албиона. Как да е иначе, след като на Апенините се задушават от корупция (къде доказана, къде недоказана), първенството стана почти посредствено, играта – сива, апатична и неефективна. Бавното прегрупиране, пробойните в защита, както и дупките в средната зона са ключовите обяснения за кризата в клубния футбол на Ботуша. Те пък са следствие на слабата трансферна политика напоследък. В Италия продължават да разчитат на „стари пушки”, чийто мерник логично започна да засича с натрупването на годините. Гръмки имена скоро не са привличани. Тук не броим клонящите към залез Роналдиньо и Бекъм, като последният акостира в Милан не заради футболните, а заради маркетинговите си качества.

Рома така и не намери достоен заместник на Тоти, в нападение се разчита единствено на Вучинич. В Интер ги няма (и то отдавна) плеймейкърът и бързото крило. Не се забелязва друг лидер от ранга на Хавиер Санети. Няма характери и мъжки сърца като в Юнайтед, където или Рууни, или Роналдо, или Гигс, или който и да е може сам да реши мач и да поведе своите напред.

Точно поради тези причини Интер отстъпи на Юнайтед, Арсенал сгази Рома в Лондон (но спечели само с 1:0), а Челси се справи с Ювентус. Динамиката, скоростта, бързата игра с едно докосване и функционалността са основните козове на английските отбори.

Интер, както в Милано, така и в Манчестър, срещна огромни трудности не толкова в средната зона, колкото край тъчлинията. Липсата на офанзива по крилата и на комуникация между крайните защитници и външните халфове в състава на Нерадзурите помогнаха на Юнайтед да бъде властелин и в двата двубоя. Моментното посъвземане на Интер бе една огромна заблуда, която нямаше как да роди плодове. Колкото и неприятно да звучи за тези, които обожават италианския футбол – в момента той е далеч, далеч от съзвездието, наречено Албион.

РУМЕН ИЛИЕВ
blitz.bg
________

Моуриньо: Преди да критикувате Интер, първо ме разкъсайте

Треньорът на Интер Жозе Моуриньо се изправи като Матросов пред амбразурата, защитавайки отбора след отпадането от Шампионската лига.

Снощи Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 и със същия общ резултат изхвърли Hерадзурите на 1/8-финал.

"Не съм ядосан, а само тъжен. Преди да се нахвърлите с критики към отбора, първо трябва да ме разкъсате", бяха първите думи на португалеца. "Нямахме късмет, от който винаги имаш нужда при подобни велики мачове. Олд Трафорд се умълча, когато след 1:0 създадохме толкова положения за изравняване. Реакцията ни и след 2:0 бе впечатляваща, жалко, че Адриано уцели стълба. Съжалявам, че Интер отново няма да спечели тази купа, която толкова силно желае и аз ще направя всичко възможно това да се случи. Сега обаче трябва да спечелим "скудетото". Иначе цяла Италия е щастлива след елиминирането на Интер, но на мен не ми пука", завърши в обичайния си провокативен стил Жозе.

SportLine.bg
_____

Публикувано изображение Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубав мач. Честита победа. Знаех си, че можем да ги победим, макар че имахме доста късмет. Слаб О' Шей, слаб Скоус, слаби нападатели ... Лоша игра ... Нищо - с очакване на 20.03 и някой може ли да каже от колко часа ще са жребиите ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Знаех си, че можем! Олд Трафорд е най-велик, а за самия Юнайтед нямам думи. Изключителен тактически двубой между Фърги и Жозе, спечелен от ГОЛЕМЕЦА. С тия бързи голове в началото на полувремената направо им спряхме тока, доста се шашнаха и всъщност атаките им бяха повече отчаяно-стихиини, отколкото организирани. Въпреки това мисля, че мачът беше 60:40 в наша полза, защото Интер имаше своите шансове - на 2те греди изтръпнах. Най-смешен беше дебелия наркоман и пияница, който влезна удари една греда и нищо повече. Мощно вече без нито един италиански отобр в ШЛ - какво ти по хубаво от това?
Видич и Гигс направиха голям мач. Сърбинът дирижираше отбраната и отблъскваше всякакви набези на Интер - много е голям сериозно.. нереален е. Гигс и той - играеше като 25 годишен (за кой ли път!!) и беше абсолютен господар в халфовата линия. Раздаде се до последно, играеше с изключителна скорост, за което повечето му връстници могат само да му се възхитят и завидят. Карик също се справи добре, връщаше се назад, помагаше и на защитата и действаше добре при атаките. Скоулс малко слабичко, за първи път от много време насам виждам 2-3 поредни неточни паса от негова страна, но това естествено му е простено, защото е СКОУЛС ! Рууни много силен според мен, Бербо беше изолиран от играта, просто има някои мачове, в които си мисля, или че никой не му подава, или че той сам не търси топката (този път май беше от втория тип) не знам. И в 70% от тях това се получава, защото е пазен много зорко. Роналдо също направи много силен мач, но за мен само през второто полувреме, през първото не беше толкова продуктивен. Потреперих, когато Бербо изпусна, защото мачът се затваряше окончателно сравнително рано, но както и да е. На четвъртфинал сме и това е най-важното, кой как играл, кой колко удара отправил - всичко остава за статистиката и историята. Гледаме напред към мача с Ливърпул и ако и него го спечелим, ще направим поредната си разходка в 'THE FERGIE WONDERLAND!"!

GLORY GLORY MANCHESTER UNITED!!!!!!! Редактирано на от Wolfram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честито на всички! Много хубаво бе, че отбелязахме два гола в началото на двете полувремена. Както ние, така и Интер имаше своите шансове, но пък ние успяхме да отбележим попаденията и смятам че заслужено продължаваме напред, с оглед и на първия мач на Сан Сиро, където само късмета не ни позлови да победим. Сега чакаме жребия на 20-ти да видим кой ще е следващия, който ще бъде отстранен :) Както повечето тук и аз се надявам да се падне Байер, но ще видим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://zamunda.net/details.php?id=163160&hit=1 това е за всички,които не са гледали мача,както и за тези,които искат да го имат в своята колекция от незабравими мачове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички Показахме добра игра но много лесно губехме топката особено през първото полувреме.Изненадам съм от Скоулс и Гигс които много леко даваха топката на Интер и от там ставаха бързи контра атаки за гостите.Головете паднаха в подходящите моменти и Интер нямаше как да реагират.Радвам се че се класирахме напред...Дано имаме късмет при жребия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браво, честито и само така. Снощи бях на бачкане и сам си стоях и гледах мача и като вкарахме първия после втория гол така се развиках че съм изкарал акъла на колегите от съсдната стая...лудница....ама добре си спестихме силичките за събота...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
mikell, защо не дойдеш в събота в Скалите да гледаш дербито с нас?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

http://zamunda.net/details.php?id=163160&hit=1 това е за всички,които не са гледали мача,както и за тези,които искат да го имат в своята колекция от незабравими мачове.

Мерси за торента, тъкмо ме мързеше да го търса :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Англичаните злорадстват за провала на Италия

Англия е на върха на славата. Поне що се отнася до клубния футбол.

Четирите представители на Висшата лига са на четвъртфиналите в Шампионската лига. Три от тях надделяха срещу италиански съперници на осминафиналите. Снощи Манчестър Юнайтед изхвърли Интер, а Арсенал надделя над Рома.

Пресата в Англия не пропусна да злорадства за провала на тимовете от Апенините. Основната тема на нападките бяха Жозе Моуриньо и провала на Италия.

"Юнайтед и Арсенал довършиха английската чистка. И четирите ни представители се класираха на осминафиналите, за сметка на Италия, която няма нито един", пише вестник "Таймс". "Истинските специални са отборите от Висшата лига", добавя "Дейли Телеграф".

"Специалния е Рон", е заглавието на вестник "Сън", докато "Таймс" допълва, че "Специалния явно безвъзвратно е изгубен". "Вече не си Специален, Жозе", е заглавието на "Дейли Мирър", а "Гардиън" допълва, че "Моуриньо не се е справил по-добре от предшественика си Роберто Манчини".

gol.bg

Публикувано изображение
_________

Старши треньорът на Интер Жозе Моуриньо се забърка в грандиозен скандал след загубата от Манччестър Юнайтед.

Наставникът на Интер Жозе Моуриньо може да бъде подведен под съдебна отговорност от фен на Манчестър Юнайтед, информира „Скай Спортс”.

Местната полиция започва разследване след получаване на жалба, че португалеца е нападнал фен. Запалянко твърди, че е бил ударен в лицето от Специалния. Това е станало малко преди полунощ в сряда близо до автобуса на Hерадзурите пред Олд Трафорд. Удареният привърженик е от Източна Англия и според английската преса е пеел футболна песен, която не се е харесала на Специалния.

"Ние получихме съобщение за малък инцидент, съобщи говорителят на полицията. - В момента разследваме случая и какво точно се е случило. Униформените са се свързали с Юнайтед и са поискали кадри от камерите, наблюдаващи района. Те са потвърдили нападението. От Юнайтед заявиха, че са наясно с твърдението на фена, но не искат да коментират случая.
Моуриньо все още не е коментирал обвинението. Когато жалбата е подадена, португалецът е бил в самолета на път към Милано.

deltanews.bg
________

Виера: Това е провал

Полузащитникът на Интер Патрик Виера остана разочарован от отпадането на неговия тим на осминафиналите на Шампионската лига.

Нерадзурите отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Манчестър Юнайтед и напуснаха рано, рано надпреварата. Виера обвини себе си за първия гол на Червените Дяволи и определи отпадането като провал.

„Първият гол на Юнайтед дойде след моя грешка, трябва да призная това. Всичко се обърна в този момент. За съжаление тези срещи се решават от отделните моменти”, заяви Виера пред „Кориере дело Спорт”.

„Истината е, че още веднъж отпаднахме от Шампионската лига много рано. Това е провал. Отново не постигнахме целта си. Играхме по-добре от миналата година, но за съжаление отново отпаднахме”, завърши разочарованият французин.

Novsport.com Редактирано на от Rossobianchi

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честито на всички пак! Вчера момчетата взеха нема толкова важен мач.... всички бяха идеални.... но просто трябва да отбелжа нещо за Гигси....... неземен е просто!!! Думи нямам да го опиша.. А за Вида и Рони няма кво да казвам...вие си знаете :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Най-учтиво ще те помоля да внимаваш какво говориш. Мнение, ок, всеки си има правото на такова, но просто по-спокойно го изразявай и се аргоментирай ако може, защото е най-лесно да пиеш първак пред телевизора и след това да плюеш.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясня що за самочувствие трябва да има човек, който без да е гледал мача, да раздава толкова крайни оценки за някой играч. Ми пич, изтегли си мача, гледай го, и тогава оценявай кой как е играл. Ми ако твоя приятел те е излъгал?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А познай - след като приятел трябва да ти обяснява как е играл Бербатов, какво може да си помисли човек? А думите за О'Шей не знам дали изобщо имат нужда от коментар - определено "не е кой знае колко добър". :2censored:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А познай - след като приятел трябва да ти обяснява как е играл Бербатов, какво може да си помисли човек?

Да, и на мен ми мина през акъла...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this