Jump to content
Sign in to follow this  
Konteto

Manchester United 2 - 1 Blackburn Rovers

Препоръчани публикации

Впрочим, не знам дали забелязахте, но Евънс напусна принудително, накуцваше...

Ми и аз това се чудих в коментара си ама никой явно не е забелязал...дано да е добре Редактирано на от StreetSoldier

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://uk.eurosport.yahoo.com/21022009/58/...-defenders.html

Интересен мач беше. Страхотно играха Рууни, Роналдо, Рафаел.
Слаби Бербатов, Нани, Кушчак.
Важното в случая са 3те точки.
Вива Роналдо! Може от 30 преки - 3 да вкара, ако го прави по този начин - достатъчно е!
За играч на мача много се двоумя м/у Рууни и Роналдо, но избирам втория, заради това че вкара победния гол, донесе ни 3те точки, а и през целия мач игра много на ниво; отправи няколко 'голови' центрирания, но малшанса ни попречи да отбележим в тези ситуации.

МоМ - РОНАЛДО

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа и от мен! Стана добър мач , Блякбърн ни затрудниха колкото можаха, в един момент си помислих че може и да не бият, но прекия на Роналдо беше перфектен!Редуваха се удари и към двете врати, но важното е че победихме! Днес очаквам Лузърите да се подхлъзнат, и понеже в скоро време като залагам в ЕФУ знаците ми не излизат, ще отида да заложа за Ливъппул и така мача със сигурност ще е Х2, почнали да залагам на някой отбор мога да го съсипя!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сам Алардайс се оплака от съдийството в мача с Юнайтед

Наставникът на елитния, английски Блекбърн Роувърс Сам Алардайс се оплака от некоректно съдийство спрямо неговия тим при поражението на Роувръс с 1:2 от Манчестър Юнайтед в мач от 26-тия кръг на английската Висша лига.

Алардайс изказа свойте претенции за дузпа в 68', когато Морстен Гамст Педерсен падна в наказателното поле на "червените дяволи" след съприкосновение с Рафаел. Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън обвини норвежеца в симулация, но Алардайс е на друго мнение.

"Колкото до Педерсен, сър Алекс има право на собствено мнение, но явно сме гледали различни мачове", коментира мениджърът на Блекбърн.

"Много клубове няма да получат дузпа на Олд Трафорд при такива обстоятелства. Не беше груб фал, но дузпа имаше. Педерсен бе дръпнат и съборен", гневно заключи Алардайс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс Фъргюсън: Спечелихме заслужено срещу Блекбърн

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Cър Алекс Фъргюсън смята, че неговият тим е спечелил напълно заслужено срещу Блекбърн, съобщава Skysports.

Той не пропусна да похвали съперника, който според него се е представил достойно.

"Мисля, че спечелихме напълно заслужено. Нашият съперник се бореше, особено през втората част на мача и това говори добре за тях. Блекбърн се възползва от нашите слабости отзад и ни отбеляза гол. Начинът по който те играят е специфичен. Използват дълги топки, които е трудно да бъдат опасени. Все пак техен треньор е Сам Алърдайс, който ги прави труден за побеждаване отбор, какъвто бе Болтън по негово време. Дадох почивка на някои футболисти и видяхте, че се затруднихме доста. Мисля обаче, че нашият дух е определено повдигнат след този мач", заяви Фърги.

Novsport.net
_______

Сам Алардайс се оплака от съдийството в мача с Юнайтед

Наставникът на елитния, английски Блекбърн Роувърс Сам Алардайс се оплака от некоректно съдийство спрямо неговия тим при поражението на Роувръс с 1:2 от Манчестър Юнайтед в мач от 26-тия кръг на английската Висша лига.

Алардайс изказа свойте претенции за дузпа в 68', когато Морстен Гамст Педерсен падна в наказателното поле на Червените Дяволи след съприкосновение с Рафаел. Мениджърът на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън обвини норвежеца в симулация, но Алардайс е на друго мнение.

"Колкото до Педерсен, сър Алекс има право на собствено мнение, но явно сме гледали различни мачове", коментира мениджърът на Блекбърн.

"Много клубове няма да получат дузпа на Олд Трафорд при такива обстоятелства. Не беше груб фал, но дузпа имаше. Педерсен бе дръпнат и съборен", гневно заключи Алардайс.

СПОРТА.БГ
_______

“Манчестър Ивнинг Нюз” даде слаба оценка за играта на Бербатов срещу Блекбърн

Местното издание "Манчестър Ивнинг Нюз" оцени Димитър Бербатов като слаб в мача на Юнайтед срещу Блекбърн (2:1) вчера.

Вестникът дава оценка на българина 5 по десетобалната система. „Българинът никога не се включи в действие”, пише изданието. Дори резервите Тевес и Видич имат по-високи оценки от Бербатов, съответно 6 и 7, докато Гигс, който влезе в 82-ата минута, също има 5. Като най-слаб е оценен Нани – 4. Рууни и Евра имат осмици.

focus-sport.net
_______

Goal.com също не пожали Бербатов: най-слабият за Юнайтед срещу Блекбърн

Електронното издание Goal.com също определи Димитър Бербатов като един от най-слабите на терена в мача от Висшата лига Манчестър Юнайтед – Блекбърн (2:1).

Според специализирания сайт българинът е бил най-лошо представилият се играч на Юнайтед в двубоя на Олд Трафорд. „Беше инертен през целия мач и пропусна да вкара третия гол за Юнайтед”, пише изданието. Бербатов е получил оценка 6. От състава на Блекбърн с шестица, която е най-слабата оценка за този мач, са Робинсън, Нелсън и Андрюс. Кристиано Роналдо е играчът на мача с 8.

focus-sport.net

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е закакво са оплаква ? За дуспата дето направи Рафаел , нямаше. Ако е само затова не виждам защо да се оплаква

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алардайс дали и сам си вярва, че имаше дузпа? Педерсен бил "дръпнат и съборен"? Рафаел си сложи ръката на рамото му и онзи веднага се строполи, и то НАПРЕД. Поне да беше паднал назад, че да е по-достоверно... Чиста симулация. При отменения гол на Еванс, мисля че някой му подшушна на съдията, че е сбъркал за корнера, и той отмени гола, за да не стане скандал. Все пак е справедливо, предвид това, че корнер наистина нямаше. Много неприятна грешка на Нани и особено на Кушчак при гола на Блекбърн. Топки в центъра се губят, но да излизаш толкова безотговорно към играч на противника, с който има защитник, си е престъпление. Санта Круз имаше и малко късмет, че топката някакси мина през цялото това меле и остана в негово владение. Жалко за серията, но все някога трябваше да свърши. Мачът си беше труден, но ние си го направихме такъв. Както и предполагах, всички без изключение (да, дори Тевез) пестяха силите си. Такова разхождане по терена и оставяне на човека с топката отдавна не бях виждал. Важното е, че си взехме трите точки и спокойно гледаме към мача с Интер. Нещо знае ли се за Джони Еванс? И на мен ми се стори, че накуцваше при смяната си. Дано всичко да е наред, защото иначе май ще видим О'Шей като централен защитник във вторник...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
имах известни притеснения за този мач и не случайно писах че не очаквам разгромен резултат или размазване - така и се поллучи за съжеление - само като видях Нани в стартовите 11 и ми стана зле....след асистенията просто трябваше да доиграем мача и срещата натам си вървеше ако не беше глупавата постъпка на Нани и после лошата реакция на Кусчак. Вместо да спечелим спокойно мача и да не хабим сили за Интер ние ги реанимирахме - сетих се веднага за мача на Ливърпул и Евертън и как си изпатиха мърсисайдци.....накрая САФ трябваше да вкарва на пожар Видич и Гигс да спасяват мача. Направо си оцеляхме при корнера на Блекбърн....Добре че Роналдо успя да вкара онзи фаул че ставаше един от онези ноемврийски мачове където треперехме до последните минути. За ключовите ситуации: Незнам за какво е недоволен големия Сам - дузпа нямаше, може да си го пусне на запис да го гледа и тогава да коментира, Отмениха чист гол на Евънс, Бербо с най-слабия си мач за сезона дотук.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе стига сте говорили за преките свободни удари на Роналдо бе. Тоя в студиото е заклет Аналец и само гледа го оплюва. Вярно че този сезон невкарва много директни голове но поне след удара настава голяма паника и на няколко пъти след удара му вратаря отбива и след това вкарваме.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пожелавам им догодина да се подвизават в Чемпиъншип. От край време са ми доста противни, а пък сега с този цървул за треньор, още повече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Айде , айде недоволен , а отменения гол на Евънс?

Гледах повторението на гола на Евънс и не разбрах защо го отмениха. Да не говорим че съм виждал толкова пъти да ощетяват МЮ че нямам думи. Редактирано на от orinbg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербатов в Дрийм тийм #5 на Сър Алекс Фъргюсън

Капитанът на българския национален тим Димитър Бербатов е основен елемент в петия отбор на мечтите, съграден от мениджъра Сър Алекс Фъргюсън в Манчестър Юнайтед.

Това обяви наставникът на снощния съперник на Червените Дяволи Блекбърн - Сам Алърдайс. Мачът от английската Висша лига се игра на Олд Трафорд. Големият Сам, както е известен Алърдайс, определи настоящият състав на Манчестър Юнайтед като най-силния, менажиран от Фъргюсън по време на 23-те му години начело на тима.

Журналистите от спортния отдел на в. "Сън" веднага изчислиха, че сър Алекс е имал възможността да изгради общо 5 отбора на мечтите на Олд Трафорд. Това име обикновено спортните анализатори обикновено лепват на състав, който доминира над съперниците си в определен период от време. За първи път го използват през 20-те и 30-те години на миналия век по адрес на футболния тим на Австрия. Особена популярност определението Дрийм тийм получи през 1992 г., когато така бяха наречени футболният Барселона с Христо Стоичков и олимпийският баскетболен отбор на САЩ, в който за първи път играха професионалисти от НБА.

Първият отбор на мечтите на Сър Алекс според "Сън" е от сезона 1989-1990 г. Шотландецът е вече четвърта година начело на Червените Дяволи (назначен е на 6 ноември 1986 г. на мястото на Рон Аткинсън). Едва през май 1990 г. Сър Алекс печели първия си трофей - купата на Англия след два финала срещу лондонския Кристъл Палас. Първият завършва 3:3 и се налага преиграване.

Дрийм тийм #2 и 3 на Фъргюсъновия Манчестър Юнайтед са доминирани от присъствишето на гениалния французин Ерик Кантона. През 1993-1994 и 1995-1996 г. Червените Дяволи печелят дубъл - побеждават и в първенството, и в турнира за купата на Англия.

Четвъртият отбор на мечтите на Сър Алекс Фъргюсън е от сезона на така наречения требъл. През 1999 г. Манчестър Юнайтед печели, при това в рамките само на няколко дни, титлата на Англия, Шампионската лига и купата на футболната асоциация. Любопитно е, че през този сезон отборът се е насочил към триумф в цели 5 турнира. Вече стана световен клубен шампион, а продължава и в другите състезания.

24 часа

SportLine.bg
______

Забраниха на Бербо и компания да дават автографи

Ръководството на Манчестър Юнайтед, където играе и българската звезда Димитър Бербатов, забрани на футболистите да дават автографи на феновете, които присъстват на тренировките на отбора.

Решението е обявено на всички привърженици чрез клубното списание, излязло специално за вчерашния мач с Блекбърн, завършил 2:1.

"Искам да се извиня на нашите привърженици, които идват на тренировките ни на Карингтгън граунд, защото сме наредили на футболистите да не спират по пътя към съблекалнята, за да дават автографи", обясни на пресконференцията след мача мениджърът Cър Алекс Фъргюсън. "Проблемът идва от това, че се появяват прекалено много хора, които използват това с комерсиална цел- продават артикули, които са подписани от футболисти. Не искаме да обиждаме феновете, но практиката ни налага да го прекратим. Артикули с марката на клуба и с подписите на футболистите са собственост на този клуб и той трябва да получава приходите, а не други хора. Надявам се, че ще разберете нашето решение".

sportal.bg
______

1334 минути Юнайтед не бе допускал гол в шампионатен мач

За последно Самир Насри наказа Червените Дяволи на 8 ноември миналата година, серията на Ван Дер Сар продължава

Блекбърн не успя да спре Манчестър Юнайтед по пътя към титлата, но сложи точка на дългата серия, в която Червените Дяволи не бяха допускали гол в мрежата си в мач от Висшата лига.

Парагвайският нападател Роке Санта Крус се разписа снощи за 1:1 в 32-ата минута, но момчетата на Сър Алекс Фъргюсън стигнаха до успеха с гол на Кристиано Роналдо в 60-ата минута за крайното 2:1. На вратата за домакините снощи обаче не бе Едвин Ван Дер Сар, а резервата му Томас Кушчак. Явно Сър Алекс предпочете да запази някои от футболистите си за важното гостуване на Интер във вторник от 1/8-финалите на Шампионската лига.

За последно във Висшата лига Юнайтед бе инкасирал гол в мрежата си на 8 ноември миналата година, когато Самир Насри вкара за крайното 2:1 при победата на топчиите на Емирейтс Стейдиъм.

Последваха 14 двубоя, в които Червените Дяволи така и не допуснаха попадение в мрежата си, а сметките показват точно 1334 "сухи" минути.

И макар, че снощи серията на Юнайтед бе прекъсната, това не важи за вратаря Едвин Ван дер Сар, който не е допускал гол вече в 1302 минути във Висшата лига.

"Сухата" серия на Манчестър Юнайтед:

15.11.2008, Манчестър Юнайтед - Сток Сити 5:0

22.11.2008, Астън Вила - Манчестър Юнайтед 0:0

30.11.2008, Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1

06.12.2008, Манчестър Юнайтед - Съндърланд 1:0

13.12.2008, Тотнъм - Манчестър Юнайтед 0:0

26.12.2008, Сток Сити - Манчестър Юнайтед 0:1

29.12.2008, Манчестър Юнайтед - Мидълзбро 1:0

11.01.2009, Манчестър Юнайтед - Челси 3:0

14.01.2009, Манчестър Юнайтед - Уигън 1:0

17.01.2009, Болтън - Манчестър Юнайтед 0:1

27.01.2009, Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 0:5

31.01.2009, Манчестър Юнайтед - Евертън 1:0

08.02.2009, Уест Хям - Манчестър Юнайтед 0:1

18.02.2009, Манчестър Юнайтед - Фулъм 3:0

прекъсната снощи: Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:1

Общо: 1334 минути без допуснат гол

blitz.bg
_________

Снимки
Снимки

Allardyce frustrated by penalty controversy
Pedersen bemused by decision
Phelan pleased to open up lead

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фен съм на Бербо, но напоследък нещо не ми харесва и нищо чудно да позатърка пейката за някой и друг мач.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Просто посредствените отборчета трябва да се оправдават за неуспехите си с някого!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не беше кой знае какъв мач , но беше ясно , че играчите ще се пазят за Интер. Дано всичко е наред с Евънс.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър мач се получи,но Кужчак пак се издъни (както и очаквах).Е не знам колко издънки трябва да направи тоя ,за да може САФ да го продаде.... Бен Фостър е доста по-добър за мен. А иначе много се изкефих на гола на Роналдо,защото не беше вкарвал май този сезон от пряк и най-сетне го направи и то във важен момент :) МоМ Рууни :newsm36:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
добре бе, ама верно - имам чувството, че абсолютно всеки мач ни отменят гол?! некъде има ли статистика колко гола общо са ни отменили тоя сезон..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

някъде прочетох,че това е било 16-тия отменен гол от началото на сезона :D 0_o

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа... труден мач, изнервих се доволно, ама все пак го взехме...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа и от мен! В крайна сметка тя е важната. Странно решение да пази поляка, аз също не смятам, че може да е достоен заместник на Саар. Гледаме напред! :manutdd2:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

А иначе много се изкефих на гола на Роналдо,защото не беше вкарвал май този сезон от пряк и най-сетне го направи и то във важен момент

Вкара 2 гола от свободни удъри в мача със Стоук..

Днес очаквам Лузърите да се подхлъзнат, и понеже в скоро време като залагам в ЕФУ знаците ми не излизат, ще отида да заложа за Ливъппул и така мача със сигурност ще е Х2, почнали да залагам на някой отбор мога да го съсипя!

:D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Роналдо: Имаме солиден аванс

Кристиано Роналдо отбеляза победния гол за Манчестър Юнайтед при победата срещу Блекбърн с 2:1 в събота и помогна на "червените дяволи" да увеличат преднината си на върха в класирането във Висшата лига на осем точки. Футболист номер 1 в Европа и света за 2008 година реализира от пряк свободен удар своя 12 гол в Висшата лига този сезон.
"Най-важното нещо е, че сме на върха в класирането и имаме преднина от осем точки пред Ливърпул", заяви Роналдо пред клубната телевизия на Юнайтед.

"Много съм щастлив от трите точки (срещу Блекбърн). Мачът беше труден. Мениджърът ни каза, че това ще бъде един от най-тежките двубои през сезона. Сър Алекс има огромен опит и знае най-добре от всички. Видяхме, че Блекбърн е много опасен на контраатака и създаде няколко голови положения", продължи португалският национал.

"Контролирахме по-голямата част от мача и имахме повече голови ситуации. Заслужавахме победата заради многобройните опити да отбележим попадение. Много съм доволен от моя гол. Беше добър свободен удар и в същото време много важен гол. Ще го гледам отново по телевизията", завърши Роналдо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Днес очаквам Лузърите да се подхлъзнат, и понеже в скоро време като залагам в ЕФУ знаците ми не излизат, ще отида да заложа за Ливъппул и така мача със сигурност ще е Х2, почнали да залагам на някой отбор мога да го съсипя!

Наистина заложих за Ливърпул и нещата са според очакванията ми ! Ако продължавам ще ги пратя в Чемпиъншипа!Ако не искат да ги съсипя да се свържат с мене и срещу скромна сума ще спра да залагам на тях!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена
Sign in to follow this