Jump to content
Sign in to follow this  
Gaffer

Зоран Тошич

Препоръчани публикации

№14 Зоран Тошич

Публикувано изображение

Описан от скаутския състав на Юнайтед като „стилен играч който ще продължи традициите и наследството на клуба да притежава всестранно надарени футболисти”, 21-годишния Тошич вече е със запазено място в сръбския национален отбор.

„Крило” което умее да завладява тъч линията и да притиска защитниците на противника, той притежава фина техника и силен удар с левия крак. Известен със своя „смъртоносен удар”, Тошич е истинска заплаха от свободни удари, стреляйки еднакво добре към вратата, така както и умее да центрира в наказателното поле.

Скаутите на Юнайтед наблюдаваха крилото повече от година преди да го привлекат в редиците на Червените Дяволи, като в този период прогресът му направи гигантски стъпки. Той взе участие (и се разписа) за Партизан Белград в квалификационната фаза за Шампионската Лига срещу Фенербахче през Август 2008г., малко след завръщането си с националния отбор на Сърбия от Олимпийските Игри в Пекин. Има опит и в турнира за Купата на УЕФА, и се очаква да играе ключова роля за Сърбия в квалификациите за класиране на Световното Първенство през 2010г.

Фен на Юнайтед още от детските си години, Тошич израства в стая украсена с плакати на неговите герои, в сръбския град Жренянин. Без съмнение Райън Гигс е една от тези фигури и, кой знае, може точно Тошич да е човекът който да замени Уелския Магьосник по лявото крило, когато Гигс реши да окачи футболните обувки на стената.

Тошич дебютира за първия отбор като резерва при победата над Тотнъм във ФА Къп през януари и се появи още само два пъти - в двубоите срещу Уест Бромич и Хъл Сити.

Отличия с Резервите:
Manchester Senior Cup: 2009

www.manutd.bg

--------------------------------------------------

Тошич доволен от пристигането си при Червените Дяволи

Новото попълнение Зоран Тошич даде пресконференция във Вторник, на която сръбското крило сподели че се надява на успешен престой в Юнайтед...

Какво е чувството да си футболист на Манчестър Юнайтед?
Това е най-важният ден в живота ми. Фен съм на Юнайтед от много години, така че усещането е страхотно. Всичко за което мисля в момента, е да се представям добре в тренировките за да съм готов за игра в този велик клуб.

Помага ли ти Неманя Видич откакто си тук, за да свикнеш с обстановката?
Разбира се, той прави нещата много по-лесни. Помощта му на и извън терена е огромна - страхотно е че тук вече имам свой човек. Но нещата с мен са напълно различни, от времето когато Неманя е пристигнал тук, защото той се е приспособил напълно и се познава с всички.

Запозна ли се вече с някой от другите футболисти?
Освен Неманя, всички момчета бяха невероятно приятелски настроени към мен. Посрещнаха ме страхотно и ми помагат всеки ден.

Как очакваш да се развият нещата, какво ще бъде твоето участие на Олд Трафорд?
Всички знаем за какъв клуб става въпрос, и с какви футболисти разполага той. Зависи от мен самият, ще влагам всички сили в тренировките за да се докажа, и ще се опитам възможно по-скоро да получа шанс в първия отбор.

Трябва ли играта ти да претърпи промяна, за да се адаптираш към стила на Висшата Лига?
Знам на какво съм способен и какво мога да предложа. Когато съм готов за игра, и когато ми се даде шанс, не смятам че ще трябва да променям много неща. Но нека другите оценят възможностите ми, след като ме видят в действие.

www.manutd.bg Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Имам добро усещане за Тошич :) Надявам се,че ще пасне към стила на Юнайтед и ще се адаптира много бързо ;) Сега след него и Ляич,дано САФ погледне към България,знае ли човек може да изникне следващия Стоичков :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За година и половина до Манчестър Юнайтед

Или как Зоран Тошич се озова на "Олд Трафорд"

Когато лятото на 2007 г. Зоран Тошич дойде от Зренянин в Белград, и по-точно от Банат в Партизан, едва ли си е представял, че само след година и половина ще смени фланелката на сръбския шампион с тази на европейския и световен шампион.

Тошич влезе във футбола като играч на Пролетар, блесна с екипа на Банат, за да бъде забелязан от Партизан. Скаутите на Манчестър забелязаха крилото на европейското първенство за младежи в Холандия, когато Сърбия спечели второто място. Отличава се с дрибъл и бързина, майстор е и на фауловете.

Головете му срещу Фенербахче и Тимишоара в евротурнирите лятото ще се помнят дълго. Точно заради тези качества бе препоръчан на мениджъра на Манчестър Юнайтед cър Алекс Фъргюсън, който търси заместник на умореното ляво крило Райън Гигс (в отбора е от 1990 г.).

Уелсецът дълги години е сред най-добрите и най-постоянни играчи на отбора. Сър Алекс е известен с усета си към младите играчи. Едва ли е сгрешил и при избора на Зоран Тошич. Вярата в младия сърбин е най-красноречивата гаранция, че наистина става въпрос за играч с много качества.

Вярно, с неговия трансфер Партизан загуби значителна част от силата си, а първенството - от блясъка си, но такава е съдбата на сръбските клубове, които последните години не могат да се отърват от сиромашията. Остава да чакаме момента, в който Тошич ще заигра в компанията на Роналдо, Руни и Видич.

Изглежда, този момент наближава, тъй като Фъргюсън заяви преди три дни, че очаква сърбинът да дебютира февруари. Сър Алекс винаги е твърдял, че да си играч на Мънчестър е голяма привилегия, но и голямо задължение. Зоран Тошич вече получи тази привилегия, остава да изпълни задълженията си.

topsport.bg

Сър Алекс: Тошич е различен от Роналдо

След като звездата на Манчестър Юнайтед Кристияно Роналдо спечели всички индивидуални награди за изминалия сезон, въпросът е кой ще е следващият талант, който ще израстне на "Олд Трафорд".

В състава на Сър Алекс Фъргюсън има доста младоци и един от тях е новопривлеченият сръбски талант Зоран Тошич.

21 годишният национал, който вече има цели 12 мача в мъжкия отбор на страната си, играе на същата позиция като Роналдо. Това неминуемо предизвиква сравнения между двамата. Сър Алекс обаче настоява, че двамата са различни.

Има разлика, тъй като Роналдо притежава тази фантастична способност да дриблира, докато Зоран е по-праволинеен", обясни шотландецът, цитиран от Goal.com

"Но идеята е, че планираме за бъдещето. И предизвикателството, което всеки млад играч трябва да си постави, независимо в кой отбор е, е да стигне до върха".

Прякорът на Тошич е "Бамби", заради доста крехкото му телосложение. И именно заради него Фърги не смята, че той може скоро да се включи в тежките битки на Премиершип.

"Възможно е да играе. Но физическата част е от значение, защото Премиершип е много твърдо първенство. Няма как да се заобиколи този факт. Но, при нормален прогрес, той може да участва. Страхотно е да имаме опцията да използваме някой, който е вроден левичар".

gol.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не съм го гледал, но от това, което прочетох, ми допадна доста. Наше момче е - балканец, фен на Юнайтед от дете, ако успее да се приспособи към играта на Острова (в което съм почти убеден), всичко ще е точно. :) Определено ни липсваше класически ляв халф със силен ляв крак.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
очаквам да го видя в игра... определено ни трябва едно такова крило НО предпочитам да пробива и да центрира повече,не като Нани

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стойката му при ударите доста напомня на Бекъм, дано и успеваемостта му е подобна. Да видим дали Роналдо ще му отстъпва изпълнението на фалове понякога. Ако Тошич се окаже добър изпълнител, ще имаме по един за отляво и отдясно. На мен лично ми писна да гледам Роналдо да изпълнява фалове, които са по-удобни за ляв крак - дано Тошич да промени това.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не останах с кои знае какви впечатления от него. Но щом струва 8 милиона евро, значи има качества... Години за адаптация: 1.5 - 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ще му бъдат нужни според мен поне едно година - година и половина за да може да се приспособи към английският начин на игра. П.П. Сър Алекс май има някакви симпатии към източноевропейци :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е, добре де, той не ли в зоната на Роналдо! Значи се явява негов заместник, което няма как да го направи титуляр. Просто португалеца да не си мисли, че е незаменим, има си конкуренция.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И двамата могат да играят по двете крила, както и Парк. Просто още повече разнообразие и алтернативи.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе какво стана с Тошич, не съм го чувал скоро време ?! Някоя новина, някой нов мач при резервите няма ли записан ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами има си тема за резервите погледни там. Аз го забелязах на мача с Вила. Беше на трибуните заедно с Андерсон и Видич мисля.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Позагуби се доста ... не се и налага в първия отбор, все пак не може да е контузен толко сериозно ..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тези играчи не са закупени, за да дойдат и веднага да се очаква резултати от тях. САФ прави много добре тези трансфери и такива нови млади играчи имат по над половин години да свикнат с новата държава, отбора и всичко, като вече за следващия сезон ще се очаква някакъв напредък. Видич като го взехме, мисля че в началото доста мачове не играеше (може и да бъркам ) и аз се чудех кога ли този нов защитник ще заиграе и защо е купен, а пък не влиза. Нямаме бърза работа ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Тошич

Получил минимален шанс за изява в първия отбор след пристигането си в Англия и въпреки крехката си възраст, Зoран Тошич има за цел да покаже огромният си потенциал още през следващия сезон ...

Сър Алекс си осигури услугите на 21-годишното крило (заедно със съотборника му Адем Ляич, който трябваше да остане под наем в Партизан Белград) за сумата от 17.3 млн. евро през Януари.

Неделима част от сръбския национален отбор, Тошич записа дебютният си мач с екипа на Червените Дяволи в турнира за ФА Къп срещу отбора на Тотнъм, заменяйки Кристиано Роналдо.

След още едно влизане като резерва, срещу Уест Бромич, Тошич прекара останалата част от сезона под ръководството на Оле Гунар Солскяер - където благодарение на бързината и умението да центрира по прекрасен начин топката, отвори нови възможности пред Сър Алекс Фъргюсън за избора на състав през следващата година.

Сърбинът, с прякор "Бамби", притежаващ фина техника и снажна физика, е от типа футболисти със силен ляв крак, от които Юнайтед имаха нужда, след като Райън Гигс започна да изпълнява ролята на вътрешен полузащитник.

Сънародникът му Неманя Видич успя да се наложи бързо в отбора, превръщайки се в истински стълб в отбрана. От Тошич се очаква да оправдае гласуваното доверие, доказвайки че и той може да се справи с предизвикателствата в клуб като Манчестър Юнайтед.

Срещите, в които Зоран Тошич взе участие през кампанията: Юнайтед 2-1 Тотнъм (24 Януари), УБА 0-5 Юнайтед (27 Януари), Хъл Сити 0-1 Юнайтед (24 Май)

"Сър Алекс винаги е давал шанс за изява на по-млади момчета. Помня времето, когато привлече Гигси, Бекъм, Скоулси и Гари Невил в състава си и след това постепенно изгради истински звезди от тях. Надявам се, че и аз ще последвам съдбата им."
- Зоран Тошич

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Сър Алекс си осигури услугите на 21-годишното крило (заедно със съотборника му Адем Ляич, който трябваше да остане под наем в Партизан Белград) за сумата от 17.3 млн. евро през Януари.

СЕРИОЗНО ли са дадени толкова пари за тях двамата или просто е грешка на автора ?! ?! ?! :huh:
Иначе нямам наблюдения към играта му за първия отбор...гледах клипчета като е играл за резервите...добре се справя и дано за в бъдеще да е титуляр :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
дадоха се адски много пари, така е. пари, които аз наистина не виждам как ще се оправдаят, поне в скоро време..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чак пък адски много... 17 милиона евро за двама перспективни млади играчи си е добра цена. Има време да се оправдаят. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Чак пък адски много... 17 милиона евро за двама перспективни млади играчи си е добра цена. Има време да се оправдаят. ;)

Абе да ти кажа множко си е за двама футболисти на Партизан.Съгласявам се с coverdale.Бъдещето ще покаже!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Като му гледам играта май е един от най-добрите в Сърбия... ПП. В момента можете да го гледате по РингТВ

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове