Jump to content
Sign in to follow this  
eNgLaNd

Southampton 0 - 3 Manchester United

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Статистиката от мача -->

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед с класически успех срещу Саутхямптън

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 Саутхемптън в срещата от 3-тия кръг на ФА Къп и се класира напред в надпреварата.
Титуляр за шампионите започна Димитър Бербатов, който бе и в основата на почти всичко по-интересно пред вратата на домакините. Българинът създаде 4-5 чисти положения за своите съотборници пред противниковата врата, като през целия мач блестеше с отиграванията и подаванията си.
В 15-та минута домакините стигнаха до сериозно положение пред вратата Юнайтед, но в крайна сметка О'Шей изчисти на далечната греда. Минута по-късно Бербатов с класно отиграване с петичка изведе Нани сам срещу Дейвис, но португалецът не успя да преодолее стража.
В 20-та минута след хубав удар на Андресон, топката бе избита в корнер. След изпълнението, О'Шей се освободи от персоналния си пазач, нанесе удар с глава, спасен с вещина от Дейвис, но при добавката Уелбек не сбърка и откри за 1:0.
В 24-та минута О'Шей пусна към освободилия се Бербатов, но в наказателното поле българинът не успя да преодолее противниковия вратар, който добре бе затворил ъгъла си.
В 28-та минута отново блесна Бербатов, който със страхотен пас пусна към Карик, последният овладя, но в последния момент, топката му бе избита с отличен шпагат от бранител на домакините.
В 34-та минута пък си пролича липсата на опит на младия Джони Евънс, който замота топката и я подари на МакГолдрик, след което го фаулира. Реферите обаче прецениха, че Еванс не е последен в отбраната на Юнайтед и той бе оцветен само в жълто.
В 36-та минута домакините останаха с човек по-малко. Патерсън извърши ужасен фаул – с бутоните напред в краката на Видич – а Майк Райли не се поколеба да изгони безумеца с директен червен картон.
В първата минута на даденото три минутното продължение на първата част Нани от дясно по атаката на шампионите центрира ниско към близката греда, където Уелбек се освободи от опеката на Пери и засече, но Дейвис отново бе на висота и спаси вратата си.
Две минути след подновяването на играта, „червените дяволи" получиха правото да изпълнят дузпа. Нани от пряк свободен удар стреля, а МакГолдрик, който бе част от стената, умишлено вдигна ръката си прекалено високо и тя срещна топката, в наказателното поле пред Дейвис. Самият Нани изпълни 11-метровия наказателен удар и не сбърка за 2:0.
В 54-та минута Райън Смит, при бърза контра за домакините, изпревари Джон О'Шей, след това с лекота надигра и Евънс вътре в наказателното поле пред Ван дер Сар, но стреля изключително неточно в аут.
В 56-та минута сър Алекс Фъргюсън извърши две смени – Дарън Гибсън влезе на мястото на Карик, а Гигс излезе за сметка на Родриго Посебон.
Уейн Рууни се появи в игра в 63-та минута на мястото на Уелбек.
Самият Рууни имаше отлична възможност да направи преднината за шампионите класическа. Бербатов с невероятен пас между бранителите на домакините изведе английския национал, който бе на ръба на засадата. Последният обаче стреля в аут.
Минута след като пропусна да стреля от удобна позиция в 71-та, Бербатов размина двама играчи на „светците" проби през центъра на атака на Юнайтед и малко пред наказателното поле бе спънат от Лойд Джеймс, а Райли отсъди пряк свободен удар. От удобната позиция обаче Нани не успя да вкара.
Въпреки няколкото пропуска на Нани, „червените дяволи" стигнаха до третия гол. Бербатов пусна към Рууни, който проби отляво навлезе в наказателното поле и вместо да стреля подаде в центъра към Гибсън, последният овладя с едно докосване и след това с прострелно воле в 79-та минута вкара за 3:0 първия си гол с екипа на шампионите.
В 83-та минута Бербатов с невероятен пас изведе Рууни зад гърба на защитата на домакините, но ударът на последния бе блокиран от бранителите. Минути по-късно рижавото острие отправи страхотен шут, спасен от Дейвис.
В крайна сметка Манчестър Юнайтед спечели срещата с 3:0 и се класира за 4-тия кръг на ФА Къп, където ще посрещне на „Олд Трафорд" Тотнъм.

САУТХЕМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:3 (0:1)
0:1 - Уелбек (20)
0:2 - Нани (47-д)
0:3 - Гибсън (81)

Състава на Юнайтед: Ван дер Сар; Невил (кап), Евънс, Видич, О'Шей; Нани, Андерсон, Карик (Гибсън, 56), Гигс (Посебон, 56); Уелбек (Рууни, 63), Бербатов.
Неизползвани резерви: Кушчак (вр), Рафаел, Флетчър, Парк.
Главен съдия: Майк Райли.
Жълти картони: Скасел, Джеймс (Саутхемптън), Евънс, О'Шей (Юнайтед).
Червен картон: Патерсън (Саутхемптън).
Стадион: Сейнт Мерис, 31,901 зрители.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
доста лесно се разви мачът за нас :) добра победа, Бербо с много добър мач, Нани за пореден път разочарова..идва ред на Тотнъм :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Колкото Руни искаше да вкара, толкова Бербатов не :laugh: Тоя Нани е баси циглето. Мисля една тема Нани вс Парк би била страхотна! :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички. Очаквам коментари че сидията ни е подпирал ама дреме ми.Саутхемптън буквално не минаха центъра.....без да преувеличавам.Съдията просто не пожали провтиника а свири каквото имаше.Показахме сравнително добра игра като по радващото е че запазихме някои от основните ни играчи.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Днес Майк Райли не беше хомосекшуал... хахаах. :) иначе днеска Уелбек и Бербо бяха отличници.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честито на всички ! Супер мач ! Само ме е яд,че Бербатов не отправи почти даже ако не се лъжа нито 1 удар ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Коментар за мача ... относно играта на отбора като цяло - много добра ... добра игра, доста по - добро завършване на атаката отколкото с Мидълзбро ... много добри пасове, всичко беше добре ... В 1вото полувреме за мен Бербатов игра много добре ... много добри пасове (да подчертая паса с пета към Уелбек ...), но немога да кажа същото за 2рото полувреме ... изгуби се, имаше само някой друг сериозен пас към Рууни ... Чудя се защо този човек НЕ ИСКА да стреля към вратата ... Имаше невероятно положение а подаде ... Страх ли има ... Нани игра добре, но от прекалено много лакомия загуби уважението ми за мача и тъкмо когато си казах, че той е МоМ, той се изцепи ... МоМ: Бербатов - много добро 1во полувреме и горе долу добро 2ро ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа!!! Добър за гледане мач, с лекота си взехме мача, почти без никакви затруднения и усилия, очаквах да окажат повече съпротива, но този червен картон и тази дуспа сякаш ги обезкуражи и от нас остана само да си доиграем мача!!! Нани малко ми лазеше по нервите с тези свои индивидуалности, въпреки че вкара гол. За играч - Димитър Бербатов, добри пасове пускаше, но исках и да вкара! В заключение Тотнъм гответе се!

Едит: Изписвайте правилно имената на играчите!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Майк Райли оказа определено влияние в мача ни,за наша радост този път в положителен аспект.Много се зарадвах като видях че Уелбек ще играе...и определено игра.Бербатов беше на висота,пасовете няма какво да ги коментирам...за жалост още не намира в себе си желанието да стреля и вианги търси подаването.Рууни страхотен.Нани...това момче...вече ме нервира страшно много...трябва да го заковат завинаги на тая резервна скамейка.Гола вода...опропасти опропасти...изпсуна..взеха му.Андерсон регистрира няколко прекалено дълги паса..и пореден изтрел покрай вратата..сигорно са вече над 60....Видич машина :manutdd2: .Срещу Тотнъм трябва да играем на 150% ако искаме да продължим...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Значи за мача няма какво да го коментирам - по - класният тим спечели.Но искам да кажа няколко думи за Нани.Просто от тоя мангал по - голем самоиграч няма.То за него все едно Бербатов не играе.Боби Борисов си го каза ,че с днешната си игра той показва защо не е дори и резерва.Наистина много ме ядоса.Иначе играч на мача - всеки друг ,но не и Нани.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз лично очаквах повече от Саутхямптън, но как да играят, когато никой не им дава?! Как да не обичаш Бербатов?! Как да не мразиш Нани?! Посебон и Гибсън не впечатлиха, освен гола на втория. Защитата перфектна, Дани Уелбек-бъдещето! П.П. Брех, какъв шут на Андерсон ^^ П.П.2 Движението и волето на Рууни, бяха невероятни!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
(Please sell Nani)

Много лек мач за нас. Би трябвало да сме доволни от играта на момчетата! А Нани за пореден път показа колко струва, въпреки че вкара. Просто това момче за нищо не става. Андерсон няма начин да не е прокълнат. Митко беше уникален ! Нямам думи за играта му - страхотен пас, невероятен поглед върху играта. Ако скоро започне и да шутира малко по-смело ... Много добра оценка за Джон О'Шей и Рууни, браво и на младоците. Скоро не сме имали подобен мач, малко ми е странно като не се нервирам след поредното 1-0 !? Купата е наша, напред и нагоре ! :z526778:

Инфо, снимки и видео от мача.

Днес всички бяха в краката на Бербо !
Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мачът беше доста интересен. Играта - отлична! Много ми хареса Уелбек, много голям талант. Определено усещам, че има нещо африканско в него, даже в начина , по който тича. Първото полувреме беше много динамично и голът беше логичен. Дузпата беше много смешна, колко тъп трябва да си, за да си вдигнеш ръката по този начин. Няма значение дали я докоснал с главата или с ръката, естествено, че ще се свири дузпа... Гибсън и Посебон не ми направиха кой знае какво впечатление, но въпреки това гола на първия беше много красив. Руни - фантастичен, невероятен! И не мога да си обесня, след като той влезе в игра, как отиграванията му бяха изказани "като перфектни пасове на Бербатов"... Може ли Руни да отправя удар към вратата, а Борисов да говори каква чест ще е да играеш рамо до рамо с българина. Не отричам, че днес той и О'Шей бяха най-добрите на терена (според мен), но това, не му даваше право да хвали само и единствено него. Дали се е влюбил в него... това остава загадка... И продължавам да се дразня страшно много от това задържане, което прави, и то с гръб към врата + Нани, може би само това не ми харесва. Защитата днес нямаше особено работа, но и за това трябваше да фаулират Видич по този зверски начин (ситуацията за червения картон, безпорен). При подобна ситуация можеше и крака да му счупи, като нищо.
МОМ - Бербо и О'Шеа
Да се приготвят Тотнъм!
Честита победа на всички и лека вечер! :manutdd2:
Редактирано на от badbaby22

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми 70% от победата е за Бербатов. Не защото е българин, а защото направи най-добрия си мач от както е при нас. Страхотно включване на младежите - евала. Нани пак много ме издразни. Като цяло добър мач. :manutdd2:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа на всички ... отново великолепен Бербатов ,жалко че не се разписа ... Уелбек заслужава място в отбора за разлико от Нани, който не искам да коментирам ,Рууни се включи навреме и беше супер изобщо добър мач без много напън го взехме и дано се запази победната серия и след мача в Неделя с/у Челси. МОМ - Бербо ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача свърши още се червения картон. Хареса ми Гибсън(защо не е в анкеатата.Влезе като резерва,но все пак вкара гол.) Играч на мача беше Дани Уелбек

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страшни подавания на Берба и добра игра на Уелбек. Нашия само тряа да започне малко да шутира и ще почне да вкарва, но странно защо предпочита да подава... дано има възможност да изведе поне два пъти така нашите срещу Челси и вече някой да вкара.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ае ся който иска да ме обори, ама Гибсън и Уелбек, освен за Саутхемптън и Арсенал.. за другаде не стават!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мача свърши още се червения картон.
Хареса ми Гибсън(защо не е в анкеатата.Влезе като резерва,но все пак вкара гол.)
Играч на мача беше Дани Уелбек

Не е в анкетата, защото не заслужава да е претендетн за "играч на мача". На теб може да ти се е понравил с играта си, както и на мен, отбеляза и гол, но тук с този вот целим да определим 'играч на мача'.

Сега за Бербатов, някои да ми обясни, защо не подава, някакво логично обяснение ? Защото ми писна след всеки мач да се оплюва Роналдо и Рууни и виждате ли, "те са егоисти", а Бербатов винаги подава, "светец е". Днес го нямаше Роналдо, Рууни игра едва 20 минути, и Митето отново само и единствено подаваше, дори понякога ме вбесяваше, че не стреля. Е, кой му е виновен, че подава, а не стреля, аз ли да влезна да стрелам всместо него....

Играч на мача - Бербатов

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе що просто не отпразнувате победата на отбора си, ами се завличате в некви безсмислени спорове отново?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this