Jump to content
Sign in to follow this  
Gaffer

Gamba Osaka 3 - 5 Manchester United

Препоръчани публикации

Gamba Osaka - Manchester United
СКП 1/2 финал | 18.12.2008г. | 12:30ч.

Юнайтед се класира за финала след 5-3 срещу Гамба Осака

Шампионът на Англия и Европа Манчестър Юнайтед започна с разгромно 5:3 похода си към титлата от Световното Клубно Първенство, като на полуфиналите на надпреварата преодоля с този резултат японския шампион Гамба Осака. Двубоят пред препълнените трибуни на "Йокохама Стейдиъм" се превърна в истинско голово шоу, като домакините през целия мач бяха равностойни на съперника си и дори при 0:0 имаха страхотни положения за гол. В крайна сметка обаче значително по-голямата класа на хората водени от Сър Алекс Фъргюсън оказа влияние и те настъпиха газта в решителните моменти, за да си подсигурят успеха. Уейн Рууни вкара два гола само няколко минути след като се бе появил в игра, но след това отново показа невъздържания си нрав и разочарова феновете, като изрита топката в тялото на паднал съперник. В края на двубоя домакините най-накрая реализираха положенията си и докараха нещата до атрактивното 5:3 с голове на Ендо от дузпа и Хашимото.

В началото на мача японците, които играеха пред собствена публика, стартираха изключително дейно и натиснаха именития си съперник в неговата половина, като нападателите на японците имаха отлични възможности да се разпишат. Първо отявленият фен на Ман Юнайтед Мичиро Ясуда прати топката над вратата от добра позиция, а в 12-ата минута откъсналият се сам срещу Ван дер Сар Риуджи Бандо не успя да преодолее холандския страж. Домакините имаха и основателни претенции за очевидна дузпа след игра с ръка на Гари Невил в наказателното поле.

Така се стигна до 28-ата минута, в която Райън Гигс центрира от корнер и Неманя Видич се извиси над бранителите на японците, за да забоде топката с глава в мрежата зад Фуджигая. Това попадение даде повече самочувствие на символичните гости и те заиграха повече с топката и в половината на противника. В продължението на първата част те удвоиха преднината си отново след изпълнение на корнер и отново след асистенция на Гигс. Този път Кристияно Роналдо бе играчът в червено, който прати топката във вратата на противника.

След почивката играта се уталожи, като мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън реши да пусне в игра Уейн Рууни, Дарън Флетчър и младия Джони Евънс, които да натрупат игрова практика. По нищо не личеше обаче бурята от голове, която щяха да видят хилядите по трибуните.

В 74-ата минута японците намалиха с отлично попадение на Ямадзаки. Той стреля извън наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл на Ван дер Сар, който не успя да реагира достатъчно бързо за да предотврати попадението. Ентусиазмът на Гамба обаче бързо бе охладен от появилия се само преди минута на терена Уейн Рууни. Английският национал изникна зад отбраната на японците и с удар по земята направи 3:1. В рамките на следващите четири минути пък Юнайтед настъпи здраво противника и Дарън Флетчър с глава и отново Рууни направиха разгромното 5:1.

В самия край на мача, атрактивната игра на Гамба Осака най-накрая бе възнаградена, като първо Ендо реализира дузпа за нова игра с ръка в наказателното поле на Гари Невил, а след това в продължението Хашимото оформи крайното 5:3 с глава.

ГАМБА ОСАКА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3-5 (0-2)
0-1 Видич (28)
0-2 Роналдо (45+1)
1-2 Ямадзаки (74)
1-3 Рууни (75)
1-4 Флетчър (78)
1-5 Рууни (79)
2-5 Ендо (85-д.)
3-5 Хашимото (90+3)

ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Видич (Евънс 69), Евра, Гигс, Скоулс (Флетчър 67), Тевез (Рууни 73), Роналдо, Андерсон, Нани
Неизползвани резерви: Кушчак, Еймос, О'Шей, Рафаел, Карик, Парк, Гибсън, Уелбек
Жълт картон: Рууни 73
Интернешънъл Стейдиъм Йокохама, 67618 зрители

Статистика:
Gamba Osaka (JPN) - Manchester United (ENG)
23 Shots 18
9 Shots on goal 9
3 Goals 5
8 Fouls Committed 11
10 Fouls Suffered 8
2 Corner kicks 5
2 Free kicks 3
1 / 1 Penalty Kicks (Goals/Shots) 0 / 0
1 Offsides 4
0 Own goals 0
1 Yellow cards 1
0 Second yellow card and red card 0
0 Red Cards 0
37 Actual playing time 36
51% Possession (%) 49%

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Gamba Osaka [3 - 5] Manchester U.

28' [0 - 1] N. Vidic
45' [0 - 2] C. Ronaldo
74' [1 - 2] M. Yamazaki
75' [1 - 3] W. Rooney
78' [1 - 4] D. Fletcher
79' [1 - 5] W. Rooney
85' [2 - 5] Y. Endo (pen.)
90' [3 - 5] H. Hashimoto

Манчестър Юнайтед е вторият финалист на Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед победи с 5:3 Гамба Осака във втория полуфинал от Световното клубно първенство, което се провежда под егидата на ФИФА в Япония. В срещата участие не взе българският нападател на английския шампион Димитър Бербатов, който е болен от грип. Засега няма яснота дали той ще успее да се възстанови за финалната среща.
Двубоят започна с положения и за двата отбора. Кристиано Роналдо затрудни вратаря на Осака в 13-ата минута, а малко след това Бандо от японците излезе сам срещу Ван Дер Саар, но холандецът спаси. Стигна се до 29-ата минута, когато Райън Гигс центрира от фаул в наказателното поле, където Неманя Видич с глава откри за „червените дяволи”. След попадението японският шампион опита да изравни играта и владееше топката по-дълго, но така и не успяваше да създаде масиран натиск. В последната 45-ата минута Кристиано Роналдо отбеляза и второто попадение за тима си. Отново центриране на Гигс от корнер намери отлично Роналдо и той с глава разстреля вратаря Фуджигава.
През втората част Юнайтед отново бяха много по-активни на терена и създаваха опасности пред вратата на Гамба. В халфовата линия на ниво се представяше завърналият се след контузия Пол Скоулс. Въпреки това в 74-ата минута японците успяха да намалят резултата. Точен бе Ямазаки. По същото време на терена се появи Уейн Рууни, който видимо раздвижи играта на англичаните. Именно той върна преднината на тима си от два гола в 75-ата минута. Друга резерва в състава на Алекс Фъргюсън – Дарън Флетчър отбеляза за 4:1 в 78-ата минута. Тогава той получи пас от Патрис Евра и с глава реализира. До края на срещата двата отбора си отбелязаха още три гола. Първо Рууни в 80-ата направи 5:1, преди Ендо от дузпа за игра с ръка на Гари Невил и Хашимото да оформят крайния резултат.
Във финалната среща в неделя Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу ЛДУ Кито.

Оценките Ви след мача!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хубав мач. Гамба нападаха много добре, но Ван дер Сар направи хубави спасявания. Вярно, че не е свикнал да му вкарват по три гола на мач, но при толкова положения можеше и по-зле да е. В защита обаче японците бяха трагични, а и с този ръст центриранията им разказаха играта... Въпреки това евалата, всеки отбор, който играе срещу дяволите като равен заслужава аплодисменти. И как веднага налазиха нашите за тениските след мача. :) Дано Видич е добре. П.П. Руни за десет минути - два гола и картон. Трудно се сдържам да не го сравнявам с някои легенди на Юнайтед. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача стана луд второто. Тъкмо щях да влизам да се къпя и тея вкараха.. и после К'во станА... ебаси гадното да бях влязал при 2:0 и да изляза 5:3 дали нямаше да се почувствам балък :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сма4кахме ги :) . Как може ся да ги бием с 3 - 5 ?!?! Накрая малко са се отпуснали.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страхотно шоу стана. Успях да гледам само второто полувреме, но определено всички играеха с настроение и желание за красива игра. Много добро впечатление ми направи в това полувреме Нани и Андерсон. Особено бразилеца си е животно. Рууни влезна и разцъка набързо 2 гола.... Дано Видич да не е получил някакво разтежение, че това е нещо с което не искаме да си тръгваме от Япония - с контузия на играч...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа, отиваме на финал :) Мача не можах да го гледам, защото нямах ток :( Явно наистина е бил доста интересен, съдейки по резултата.. Видях засега само първите 2 гола. С глава на Видич и Роналдо - от корнери.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако рууни беше титуляр 3:10 :D Честит финал на Всички! Срещу КИТО ще е трудно ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Такива мачове ми се иска да гледам по-често...Имаше от всичко каквото си поискаш по много. Най-хубавото беше, че в играта на отбора ясно се виждаше настроението. Играеха с удоволствие, без напрежение и затова се получи истинско шоу. Браво и на япончетата - не се затвориха, играха открито и помогнаха за хубавото зрелище. Играч на мача - Ван Дер Саар. Извади ебати шутовете...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За съжаление или щастие не гледах мача... Казвам за щастие, защото като гледам Юнайтед или падат или хикс и си мисля че не трябва да ги гледам за да могат да побеждават.. Радвам се че сме на финал и наистина дано спечелим този турнир. Браво на Rooney и на всички останали.. :tongue:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
хубав мач. те играха много добре, но защитата им беше леш. ЛЕЛЕ 2 гола от корнер -_- тва направо чудо да вкараме от корнер, пък то и два пъти.. Андерсон пак направи невероятен пропуск. Сега разбрахме, че и с глава не може да вкарва :( Айде тази титла я искаме :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Видич-играч на мача Докато беше на терена не виждах как Гамба ще вкарат,но след това имаха доста положения-така че мисля че той си свърше работата перфектно./не мога да си обясна как ни вкараха 3 гола,1-ия-защитата беше като на мач в квартала,2-както и да е,3-пак грешка на защитата/Предпочитам чиста победа

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да, няма да е зле... Поне тази титла да вземем... не се надявам много на Premier League :(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Роналдо: Часовата разлика ни попречи

Звездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо смята, че часовата разлика е оказала влияние върху представянето на неговия отбор през второто полувреме и е основна причина за допуснатите от ”червените дяволи” попадения.

”През първото полувреме играхме по-добре, но през второто часовата разлика работеше срещу нас. Най-важното нещо е победата, но съм сигурен, че ще играем по-добре в неделя. Атмосферата, която създадоха феновете, беше невероятна и аз съм им благодарен за това. С удоволствие играх днес и се забавлявах много. Всички тук играят много добър футбол – играчите са страхотни. Мисля, че Кито са фантастичен отбор и финалът срещу тях ще бъде много труден двубой. Ние трябва да сме готови за това. Надявам се хората да дойдат на този двубой и да се забавляват, защото Манчестър Юнайтед ще направи всичко възможно да спечели този мач”, заяви Роналдо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мачът беше страхотен! Направо човек да не може да си поеме дъх. Второто полувреме беше по-добре, въпреки головете, които допуснахме.
Андерсон - това момче ме изненадва все повече и повече, игра почти перфектно и вече съм сигурна, че достойно ще замести Скоулс.
Руни - това е сърцето на отбора! Няма какво да се лъжем, след като влезна в игра, сякаш мача стана друг.
Саар беше почти безгрешен, головете ни бяха вкарани по-скоро от грешки на защитници. Той спаси доста положения.
Роналдо - отново много бърз и техничен. Отиграванията му показват и доказват, че той е най-добрият футболист, най-класният на 2008-а.
Видич - много красив гол и отлична игра в защита, много трудно можеше някой да мине през него.
Единственият, който ме разочарова, беше Гари. Отново направи глупави грешки, една от тях беше доста решаваща. Малко вече взимам и да се притеснявам, но смятам, че просто периодът му е такъв.
Общо взето мачът си беше зрелище, все пак и целта на това първенство е такава, така че няма от какво да не сме доволни.
Играч на мача - номер 10!
И на финала мисля, че няма да има проблеми! :manutdd2:
Редактирано на от badbaby22

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Допуснахме елементарни грешки в защита, заяви треньорът на Гамба Осака

Допуснахме елементарни грешки в защита. Това заяви треньорът на Гамба Осака Акира Нишино след загубата с 3:5 от Манчестър Юнайтед в полуфинална среща от световното клубно първенство, съобщава „Ройтерс”. „Беше тежък мач за нас. Не съм доволен от факта, че не победихме. Нашата философия е винаги да излизаме за победа, независимо срещу кой се изправяме. Никога не се предаваме. Подходихме доста сериозно към мача, но допуснахме елементарни грешки взащита”, допълни треньорът на Гамба Акира Нишино.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс е останал впечатлен от Гамба

Сър Алекс Фъргюсън се изказа ласкаво за опонентите си в полуфиналния мач за Световната Клубна Купа - и като цяло за японския футбол - след головият трилър в Йокохама.

На пресконференцията след мача, босът заяви:
"Гамба играха наистина много добре, впечатлен съм. Имат много талантлив отбор и доказаха че японския футбол става все по-добър.
Успяха да ни изненадат с тактическата си схема и ни създадоха доста проблеми преди да успеем да им се противопоставим."

Малцина футболни специалисти биха предвидили такова голово съотношение преди мача - дори след като изхода от двубоя бе почти решен след като европейските шампиони поведоха с 2-0. Но всичко се промени когато Гамба вкараха гол, само секунди след като Уейн Рууни се появи на терена като резерва. Двайсет минути по-късно, светлинното табло показваше резултат 5-3 в полза на Юнайтед.

"Феновете получиха достойно зрелище за платената цена за билет днес." - добави Фърги.
"Стана страхотен мач, като резултатът дори можеше да бъде по-голям. Едвин ван дер Сар направи няколко великолепни спасявания, като ние пропуснахме и безброй положения от които можеше да се стигне до попадение."

Сър Алекс вече гледа към финалния мач в Неделя, срещу еквадорския клуб Лига де Куито.

"Много съм доволен че успяхме да се класираме за финала, но ни предстои сериозен тест, тъй като Куито са много стабилни в дефанзивен план. Никога не се играе лесно срещу южно-американски отбори."

+++

Гари е разочарован от допуснатите голове

Гари Невил е останал доста разочарован след допуснатите голове в края на мача, при победата на Червените Дяволи с 5-3 над Гамба Осака в полуфиналния мач за Световната Клубна Купа.

Юнайтед изигра отлично възможностите си пред противниковата врата, вкарвайки три попадения в последните 15 минути. Въпреки че изглеждаха стабилно в защита, Червените все пак допуснаха три гола в своята врата.

"Най-важното нещо е че сме на финал, в който имаме големи шансове за победа." - каза Гари за ManUtd.com
"Показахме добра игра и им създадохме доста проблеми, но накрая се отпуснахме, и аз в ролята си на защитник съм много разочарован че допуснахме три гола.
Като цяло, бих казал че сме доволни от резултата днес и от представянето си през по-голямата част от двубоя."

Във финалния мач в Неделя Юнайтед ще срещнат еквадорския Куито, които победиха мексиканския Пачука в другия полуфинал. И въпреки че този турнир не е много силно оценяван в Англия като възможност за спечелване на високо отличие, Невил контрира:

"Това е шампионат който, в нашата страна, не е смятан за един от най-големите турнири." - заяви Гари. "Но когато погледнеш как отборите от Италия и Испания са отпразнували успехите си в него през годините, тогава можеш да разбереш колко голям е този турнир. Ние определено го смятаме за престижно съревнование и искаме да го спечелим."

Невил получи шанс да излезе титуляр вместо младият бразилец Рафаел, и е останал доволен от представянето си, въпреки че заради негово действие бе отсъдена дузпа през второто полувреме:
"Доволен съм че записах още титулярни минути, но накрая се разочаровах от дузпата - не мисля че имаше такава, топката удари ръката ми, а не аз я ударих умишлено. Но явно така ми е писано, все на мен се случва!"

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страхотен мач дано да имаме още на такива мачове поздравявам пичагите от Япония ама разликата в класите е голяма честит финал.. :–)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе Фъргиииииииииииии, луд ли си бе Фъргиииииииииииии. Кви очи имаш бе Фъргиииииииииии, ся остава и някое японче да ни доведеш. Фъргиииииии внимавай в картинката.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ша го дават ли по някоя телевизия финала или няма да го дават?®

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде честит финал! Не успях да хвана мача за жалост за което ми е ацки тъпо..

Иначе за репортаж ето линк, но е много лошо качеството:
http://www.youtube.com/watch?v=UbqydDT_oBA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this