Jump to content
Sign in to follow this  
eNgLaNd

Manchester United 3 - 0 Celtic

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Статистиката от мача -->

Публикувано изображение

Оценките на Скай за нашите момчета -->

Edwin van der Sar --> 6
Gary Neville --> 7
John O'Shea --> 7
Nemanja Vidic --> 7
Jonny Evans --> 8
Darren Fletcher --> 8
Wayne Rooney --> 8
Dimitar Berbatov --> 9
Anderson --> 7
Cristiano Ronaldo --> 7
Nani --> 7
Wes Brown (Sub) --> 6
Carlos Tevez (Sub) --> 7
Park Ji-Sung (Sub) --> 6

Манчестър Юнайтед победи Селтик с 3:0

Публикувано изображение

Атомният дует на Манчестър Юнайтед Бербатов - Рууни разпиля шотландския Селтик, вкарвайки три безответни гола в първото издание в Битката за Британия в Шампионската лига този сезон.
Най-добрият български футболист записа на два пъти името си сред голмайсторите, докато намиращият се в прекрасна спортна форма английски национал - веднъж.
Сър Алекс Фъргюсън направи някои промени в състава в сравнение в мача от Висшата лига срещу Уест Бромич в събота. Той реши да не рискува с Рио Фърдинанд, който е с контузия, и на негово място в центъра на защитата се появи Джони Евънс. Сред титулярите бяха още Андерсон, Гари Невил и Джон О`Шей.
Европейските шампиони започнаха мача с високо самочувствие и натиснаха своите съперници, но първата ситуация дойде в 12-ата минута пред тяхната врата.
Макгийди пое топката на около двадесет метра пред вратата на Юнайтед и шутира силно, но вратаря Ван дер Сар изби в корнер.
Шест минути по-късно дойде първата заплаха пред вратата на Боруц, след като Нани центрира към Рууни, но ударът на английския национал бе блокиран от Колдуел.
Секунди по-късно Колдуел имаше най-чистото положение за гол, което Селтик създаде, като пое топката и стреля силно, но Ван дер Сар изби в корнер.
Бербатов и Роналдо сътвориха меле пред вратата на Боруц в 28-ата минута ,но последния стреля в аут.
Само след минута Нани изпълни корнер и след меле в наказателното поле, Джон О'Шей подаде топката на Бербатов, който от границата на вратарското поле откри резултата 1:0.
Джон О'Шей едва не си отбеляза автогол в опита си да отбие центриране на Накамура от пряк свободен удар, но Ван дер Сар спаси.
Чисто положение пропусна в последните секунди на първата част Дарън Флетчър, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля високо в аут.
През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на домакините, които си правиха каквото пожелаят.
В 51-ата минута Роналдо изпълни силно пряк свободен удар от около 25 метра, но вратаря Боруц само отби топката в краката на Бербатов, който от границата на вратарското поле удвои резултата 2:0.
Две минути по-късно съдията отмени чист гол на Уейн Рууни заради несъществуваща засада.
Българинът бе заменен от Карлос Тевес в 60-ата минута под бурните овации на препълнените трибуни на стадион "Олд Трафорд".
Аржентинецът за малко не се разписа в 65-ата минута с удар от границата на вратарското поле, но топката бе избита в корнер.
Уейн Рууни пропусна да се разпише в 72-ата минута, когато от около 20 метра стреля много силно, но Боруц изби в корнер.
Все пак след пас на Тевес английския национал успя да вкара със силен удар от дъгата на наказателното поле в 76-ата минута, оформяйки крайното 3:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - СЕЛТИК 3:0 (1:0)
1:0 - Бербатов (30)
2:0 - Бербатов (51)
3:0 - Рууни (76)

Състава на Юнайтед: Ван дер Сар; Невил (кап) (Браун, 60), Евънс, Видич, О`Шей; Нани, Флетчър, Андерсон, Роналдо (Парк, 82), Рууни, Бербатов (Тевес, 60).
Неизползвани резерви: Кушчак (вр), Гигс, Рафаел, Гибсън.
Стадион: Олд Трафорд, 74,655 зрители.
Главен съдия: Франк Де Блеекере.
Жълти картони: Ловенс, Хартли (Селтик).

Играч на мача на УЕФА: Димитър Бербатов (Манчестър Юнайтед).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

[1 - 0] D. Berbatov 30'
[2 - 0] D. Berbatov 51'
[3 - 0] W. Rooney 77'

Бербатов с нови два гола в Шампионската лига

Димитър Бербатов отбеляза два гола във втори пореден мач на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига. Този път българският голмайстор се разписа срещу Селтик, а тимът му спечели с 3:0 на "Олд Трафорд". Така Бербо за пореден път показа колко обича да играе в Шампионската лига и при завръщането си в турнира през този сезон сякаш се опитва с бързи темпове да навакса пропуснатите сезони. Той вече има четири гола и се очертава като претендент за голмайстор на състезанието, въпреки че е прекалено рано за подобни прогнози.

Двете попадения на Бербатов във вратата на Селтик обаче бяха, след като той беше в положение на засада, но това не беше отчетено от страничните съдии и головете бяха признати. Капитанът на българския национален отбор откри резултата в 30-ата минута. Тогава след ъглов удар и серия от рикошети топката Джон О`Шей отклони топката към Бербатов и той успя да я чукне покрай Боруц. В 51-ата минута пък след удар от пряк свободен удар на Кристиано Роналдо вратарят на гостите изби топката, но българинът бе на точното място, за да прати в мрежата.

Сър Алекс Фъргюсън направи някои промени в състава в сравнение в мача от Висшата лига срещу Уест Бромич в събота. Той реши да не рискува с Рио Фърдинанд, който е с контузия, и на негово място в центъра на защитата се появи Джони Евънс. Сред титулярите бяха още Андерсон, Гари Невил и Джон О`Шей.

Юнайтед започна вихрено срещата и бързо огранизира няколко опасни атаки. Селтик обаче се справи и в 12-ата минута застраши вратата на Ван дер Сар. Удар на Макгийди бе спасен от Ван дер Сар. Малко по-късно холандският страж отново трябваше да се намесва след страхотен шут на Колдуел. Като цяло "червените дяволи" контролираха събитията на терена, като бе очевидно, че Бербатов вече доста по-добре се разбира със съотборниците си и участва в почти всяка атака. В 28-ата минута Роналдо пропусна да се разпише, а две минути по-късно Бербатов откри резултата. До почивката домакините пропуснаха да увеличат преднината си, след като Боруц спаси удар на Рууни, а Флетчър направи пропуск от прекрасна позиция.

През второто полувреме преимуществото на Юнайтед дори се увеличи. В 51-ата минута Бербатов направи 2:0. Топката попадна в девятката на домакините, след като Боруц изби удар от фаул на Роналдо. Малко по-късно съдиите сякаш опитаха да се реваншират на шотландците и след двата гола от засада на българина, отмениха попадение на Рууни заради несъщетвуваща засада. Английският национал пропусна да се разпише в следващата опасна ситуация, след като не уцели опразнената врата. В 60-ата минута Алекс Фъргюсън реши да даде почивка на Бербатов и възможност да обере овациите на публиката. Българинът бе сменен от Карлос Тевес. До края на срещата "Червените дяволи" създадоха още няколко положения и Рууни успя да отбележи поредния си гол. Той получи една топка от Тевес в 76-ата минута и отличен нисък удар в долния десен ъгъл направи 3:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - СЕЛТИК 3:0

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Г. Невил (59 - Браун), Евънс, Видич, О`Шей, Флетчър, Андерсон, Нани, Роналдо (82 - Парк), Бербатов (60 - Тевес), Рууни

СЕЛТИК: Боруц, Уилсън, Ловенс, Макманъс, Нейлър, Накамура (61 - Хатли), Браун, Колдуел, Робсън (61 - Малоуни), Макгийди, Макдоналд (77 - Шеридан)

Стадион "Олд Трафорд" - 74 655 зрители

Главен съдия: Франк Де Блеекере
Жълти картони: Ловенс, Хартли (Селтик)

Оценките Ви след мача!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic
Берба е стелт, никой съдия не го видя :) , познах точния резултат, брато ми е свидетел, след двата гола на Берб, казах че и Wazaaa ще вкара.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страхотен мач! Уникално играхме! Ей така искам да гледам отбора! Това, че 2та гола на Бербатов бяха от засада няма значение. След това ни отмениха един редовен, а и Рууни вкара още един. Много съм радостен от цялостната форма на тима. Всеки един игра на 100% без почти никакви грешки. Андерсон и Флетчи си свършиха перфектно работата, бразилчето ми направи впечатление, че вече издържа цял мач на високи обороти. Да похваля и Джони Еванс - много добре се справи. Роналдо и Нани също направиха добър мач, като доста изостряха атаките по крилата. Гледаме напред. Усещам, че навлизаме в серия, от която скоро няма да излезем!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уейн Рууни 5 Димитър Бербатов 5 Голмайсторите на Манчестър Юнайтед :). 36 гола за 8 мача в Шампионската Лига O_o. 5 поредна суха мрежа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Победа, 3 точки и прекрасна игра !

- победа №50 у дома в Шампионската лига.

- вторият тим отбелязал над 250 гола в турнира, Димитър Бербатов отбеляза 250 гол за тима ( първото попадение )

- 16 двубоя подред без поражение в ШЛ

Страхотен мач, много съм доволен от показаното, от желанието и старанието на всички. Отличавам Андо и Джони Евънс, последният отново оправда напълно доверието на САФ.

ПС: играч на мача - Рууни !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
еванс = бог накрая на няколко пъти доста грубо игнорнаха карлитос, честно казано много кофти ми е за него.. и не разбирам защо не играе вместо нани примерно, който освен да изнервя целокупния български народ не знам друго да прави, хаха

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа.Играхме много добре и заслужено победихме.Дано да продължим в същия дух.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз познах точния резултат :) Бербо на място... О'Шей техничар от класа :tongue: като цяло тва беше рутинен мач :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита победа! Добра игра на целия отбор,нека продължаваме така!

Глас за Рууни но и Роналдо и О`Шей заслужават!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уникално креативни сме станали отпред.. Не виждам защита която да уддържи на това нападение наистина... Иначе единствено съм малко разочарован от Андерсон който за мен не показа нищо особено и губеше топката твърде лесно.. Иначе честита победа, честито и на Бербо за двата гола.. ПС: Играч на мача Бербатов...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ПРЕКРАСЕН МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД! Подробности после... ся съм в еуфория!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Въпреки, че не видях нито вторият гол на Бербатов, нито отмененият на Рууни, давам гласа си за втория. Днес показа страхотната си тупалка от средни разстояния.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита заслужена победа. Доста добра игра, от страна на Юнайтед, и нищо, показано от Селтик. За пореден път Еванс бе стабилен!Това момче заслужава шансовете, които САФ му дава.О'Шей се погрижи Евра да не липсва!Видич - бетон, както винаги, кой ли се е и съмнявал.А Гари си е Гари... Андерсон и Флетчър бяха страхотни!Роналдо и Нани по крилата също. Двата гола на Бербатов бяха от засада, спор няма, но все пак ги зачетоха...За сметка на това, при отменения на Рууни нямаше никаква!Но него не го бърка, започнал е серия, няма да я прекъсва, заради съдийски грешки, я!Тевес се завърна много добре, беше започнал да ми липсва. Дъжд от голове в цяла Европа, което може само да ни радва... ПС Играчът на мача, за мен, е Уейн Рууни! :roo_ne_ey_by_digiport:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не очаквах, че мача със Селтик ще е толкова лесен. За цял мач не сътвориха нищо интересно пред вратата на Ван Дер Саар. Рууни и Бербатов просто са невероятни партньори. Очаквам големи неща от тях този сезон. Личиси че се разбират по невероятен начин. Нани пак се лакоми на макс <_<

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е тия рефери не разбраха ли, че колкото и редовни гола да отменят на Рууни, той па че си вкара :) Време е и Бербатов да грабне приза играч на мача. Вкара два гола с който даде нужното спокойствие на целия отбор и в общи линии си разцъкахме Селтик. Направи вече дежурните за него страхотни пасове в нападение.... Ок, и двата гола на Берба си бяха от засада, нека да не отделяме толкова внимание точно на това, какво ще кажете? И Рууни и Бербатов са в много добра форма, сега остава само да я поддържат. Андерсон много силен мач и наистина демонстрира, че вече може да издържа на високо темпо цял един мач. Нани също игра силно, абе в общи линии нямахме слабо звено. Продължаваме напред.... Бъдещето пред Евънс е светло, много светло. Показа, че може да играе с Рио, сега демонстрира, че може да играе и с Видич. Може да сме спокойни за сърцето на защитата ни. Редактирано на от emo_metala

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доволен съм и от играта и от резултата :D Засади имаше , но какво пък? И да бяха отсъдени , пак щяхме да ги смачкаме.Бербо прибави нови 2 гола към сметката си и помогна за успеха на Юнайтед , напомни за Нистелрой и при 2та гола :newsm36: Впечатлен съм от Рууни!! Дано да запази формата си още дълго време и да се пази от контузии! :roo_ne_ey_by_digiport: п.с. О'Шей мн техничен бил :P , как ли не съм забелязал

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не очаквах, че мача със Селтик ще е толкова лесен. За цял мача не сътвориха нищо интересно пред вратата на Ван Дер Саар.

Рууни и Бербатов просто са невероятни партньори. Очаквам големи неща от тях този сезон. Личиси че се разбират по невероятен начин.

Нани пак се лакоми на макс <_<

Мда, и на мен ми се вижда нещо много голямо... и как се гушкат само... ^_^ ^_^ ^_^

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

еванс = бог

изпревари ме... и аз това исках да напиша ;) направо да продаваме рио/видич хаххахах честно казано го виждам като един бъдещ капитан на отбора

направо не ми се искат да свири край съдията...цяла нощ нямаше да мигна да гледам :D прекрасно изигран мач. Berbatoff(side) нещо не го виждаха, че е в засада, но всеки нападател вкарва такива голове...той е длъжен да добута топката пък квото каже после съдията. За сметка на това пък отмениха редовния гол на Руни. Жалко за Тевез, но сър Алекс няма да го остави недоволен. В края на сезона всички трябва да сме/са доволни!

Айде чакаме другия мач :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Силен мач за нас.В интерес на истината очаквах по-труден мач и повече от Селтик.Но пък нали играеш колкото ти позволи съперника.:)). Радвам се че и без основни фигури в средата на терена там се справихме отлично.Много добър мач за Андерсон,в един момент даде уникално точен дълъг пас в стил Скоулс.С нетърпение чакам да почне и да бележи.Добра игра и на Евънс.Руни изнесе поредния си страхотен мач,просто е в уникална форма.Бербатов отново с два гола,което е страхотно за него(и за нас):).Иска ми се обаче Тевез да играе повече,но просто в момента е ясно че САФ ще залага на Бербо и Руни.Но сезонът е много дълъг така че ще има време и за него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Руни!!! Много желание за игра от страна на Тевес. Яд ме е за него и честно казано, ако реши да напусне няма да го виня. Силен мач.®
JEKOV ,ако продължава да го държи резерва може и да няма време за него. Редактирано на от Koltar

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Победа, 3 точки и прекрасна игра !

- победа №50 у дома в Шампионската лига.

- вторият тим отбелязал над 250 гола в турнира, Димитър Бербатов отбеляза 250 гол за тима ( първото попадение )

- 16 двубоя подред без поражение в ШЛ

Страхотен мач, много съм доволен от показаното, от желанието и старанието на всички. Отличавам Андо и Джони Евънс, последният отново оправда напълно доверието на САФ.

ПС: играч на мача - Рууни !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this