Jump to content
Sign in to follow this  
Gaffer

Федерико Македа

Препоръчани публикации

№27 ФЕДЕРИКО МАКЕДА

Публикувано изображение

Федерико Македа се превърна в герой на Олд Трафорд в дебютният си мач с червената фланелка, след като се разписа в добавеното време срещу Астън Вила и донесе победата на Юнайтед.

"Най-великият ден в моя живот" - това бе коментарът на едва 17-годишният италианец след двубоя срещу "Виляните".

Докато този гол помогна на Македа да се представи на голяма сцена, головият му инстинкт се проявява доста често откакто пристигна в Юнайтед. Между временно шест дни преди невероятното му попадение срещу Вила, момчето наричано "Кико" се разписа на три пъти във врата на Нюкасъл при равенството 3-3 на "Сейнт Джеймсиси Парк".

Бивш футболист на младежката формация на Лацио, Федерико Македа преминава в Юнайтед през Септември 2007г., подписвайки професионален договор почти година по-късно, на 22 Август 2008.

17-годишния нападател е роден в италианската столица Рим и е смятан за голям талант в родината си.

След пристигането си в Англия, Федерико се присъединява към новите си съотборници в Юнайтед в отбора до 18г. и започва тригодишния си обучителен период в Академията.

Започвайки сезон 2008/09 година в младежкия отбор, Македа бързо впечатлява с невероятните си голмайсторски умения и бива викнат в отбора на Резервите. Разбира се освен отлично владеене на топката и прецизен мерник, той притежава и прекрасен усет за пласиране.

Сър Алекс Фъргюсън реши да го картотекира за директните елиминации на Шампионската Лига, а след това босът показа и изключителна решителност, когато му даде шанс за изява срещу Астън Вила, мача в който Юнайтед се нуждаеш от нещо специално.

Шест дни по-късно младият италианец отново бе сред голмайсторите за Юнайтед. Само минута след като се появи в двубоя със Съндърланд Македа открадна победата за Червените Дяволи, помагайки в битката за защита на титлата във Висшата Лига.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Представяме ви... Федерико Мачеда

Списание Red View се срещна с намиращият се в добра форма италиански нападател, който се отчете с голове за Резервите на Юнайтед и отбора до 18г. през този месец...

Име: Федерико Мачеда
Място и дата на раждане: Рим, 22 Август 1991г.
Най-силна черта: Мисля че притежавам добра техника, силен съм в офанзивен план и имам добър завършващ удар.
Нещата които трябва да подобри: Всичко. Трябва да подобря всяка част от играта си, специално играта ми с глава! Наблягам над това в тренировките. След като приключим тренировъчните сесии, аз оставям допълнително за да практикувам удари с глава.
Играчът на Юнайтед на който се възхищава: Рууни и Тевез. Те работят много усърдно на терена и са страхотни реализатори. Двамата са сред най-добрите нападатели в света, и смятам че мога да науча много от тяхната игра. В Юнайтед се учиш от най-добрите.
Кога е бил забелязан за първи път: Спомням си го много добре. Един от скаутите на Юнайтед беше дошъл да ме гледа в Италия и веднага пожела да ме заведе в Манчестър на проби. Бях много доволен когато разбрах. В началото обаче не можех да го повярвам. Когато ми го съобщиха за първи път, не обърнах особено внимание защото си мислех че се шегуват с мен.
Животът в Юнайтед: Прекрасен е! Играеш за може би най-силният отбор в света. Много съм горд от това че мога да се нарека футболист на Юнайтед. Когато дойдох тук бях много силно очарован. Съвсем различно е отколкото в Италия. Там си напълно отделен от първия отбор, дори не играете на съседни игрища. А тук, виждаш играчите всеки ден, говориш си с тях, тренираш съвсем близо до първия отбор и дори закусваш в бюфета заедно с тях.
Най-силен момент във футбола досега: Преминаването ми в Манчестър Юнайтед.
Най-неприятен момент: Когато счупих гръдна кост по време на мач за националния отбор на Италия. Получих повиквателна на ниво младежки отбор за един турнир, но го пропуснах заради контузията. Бях много разочарован.
Любими спортове: Обичам да играя тенис. Доста съм добър. Играем понякога с Давиде (Петручи) но го бия прекалено лесно!
Любима музика: Италианска. Наполитана, традиционната музика в област Наполи. Аз съм римлянин, но наполитанската музика ми е любима. Харесвам и английската музика, но може би трябва да дам някой диск с моята музика на другите момчета!
Любима храна: Италианската, разбира се. Много обичам риба, нищо конкретно – просто да е морска храна.
ТВ: Гледам телевизия само вечер. Имам италиански канали, така че гледам доста от тях. Любим ми е каналът Italia Uno.
Любим филм: Гладиатор, без колебание. Като римлянин, този филм засяга моята история.
Най-старателен в тренировките: Мати Джеймс и Давиде Петручи.
Най-слаб в тренировките: Няма такъв. [Някои от момчетата казват че ти си най-слабия...] Няма значение. Не ме е грижа какво казват!
Най-добре облечен: Аз, определено.
Най-зле облечен: [смее се] По-добре да не казвам.
Най-приятното впечатление от град Манчестър: Рим е моят любим град в света. Той е моят дом и е прекрасен град. Но в Манчестър също е страхотно защото не е така оживено както в Рим, а и няма толкова голям трафик от автомобили.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как се представя в U18 ...щото на мениджъра вкарваше мн голове за U18 и след това за резервите...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Федерико вече играе за Резервите, даже онзи ден в мача срещу Ман Сити вкара и гол, а минала седмица наниза два на Уигън при невероятния отбрат на Резервите :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да се надяваме,че е още едно гениално попълнение от страна на САФ!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Федерико вече играе за Резервите, даже онзи ден в мача срещу Ман Сити вкара и гол, а минала седмица наниза два на Уигън при невероятния отбрат на Резервите :)

Е супер...дано да стане изруд и дано догодина го видим в Карлинг къп!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Любим филм: Гладиатор, без колебание. Като римлянин, този филм засяга моята история.

www.manutd.bg

ьаХЬАх Стана ми любимец.. :mood (34):

За тези 30 минути на терена ми направи силно впечатление ,Македа показа висока скорост,техника,задържаше успешно топката, и най-вече самочувствие..което в такъв развой на мача,при дебюта ти за мъжкия отбор, на 17 години,наистина е забелижтелно!Да не вземем да го оручасаме,но наистина има много хляб в него!Има и много добра физика,прочетох му интервюто и ако наистина успее да играе добре и с глава.. :champs (14):

Единствения му "недостатък" е че е италианец :mood (32): Да не вземе след някоя друга година да реши че мечтата му е да играе за Юве,Интер,Милан,Лацио.. Редактирано на от BreathOfFrost

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Те няма да :mellow: имат толкова пари,че да го купят... :mellow: Просто да не вземе да реши,че трябва да играе за Реал Мадрид както направиха някои негови предшественици от отбора и както могат да направят някои други :mood (30):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това е героят на Юнайтед Федерико Мачеда

Италианецът Федерико Мачеда се появи в живота на Висшата лига с гръм и трясък, вкарвайки победен гол за Манчестър Юнайтед срещу Астън Вила, попадение, което може да се окаже решаващо в борбата на "червените дяволи" за титлата.

Ето десет факта за младия нападател, които описват кариерата му досега:

1) Федерико Мачеда е роден в Рим на 22 август 1991 година. Така той дебютира за Манчестър Юнайтед във Висшата лига на едва 17 години.

2) Съотборниците му го наричат Кико още от най-ранна детска възраст.

3) Той е продукт на юношеската школа на Лацио. Отмъкнат е на едва 15-годишна възраст от "орлите" и става част от империята на "червените дяволи".

4) Мачеда започва кариерата си за Юнайтед в младежката формация под 18 години и бележи още в дебюта си срещу отбора от Йоркшър Барнзли. Той се преръща в топлеализатора на малките "червени дяволи" през миналия сезон, забождайки 12 гола.

5) Нападателят е основна част от младежката формация на Манчестър Юнайтед, спечелила "Милк Къп 2008". Италианецът вкарва решаващ гол на финала на турнира.

6) Мачеда дебютира за резервния тим на Юнайтед през февруари 2008 година и през тази кампания е вкарал 10 гола за тима, включително хеттрик срещу Нюкасъл миналия понеделник. Именно заради това впечатляващо представяне на италианеца сър Алекс го включва в групата за неделното дерби с Астън Вила.

http://www.youtube.com/watch?v=iINkgkDUJZ8...player_embedded

7) Младото острие е налагано в резервния тим на "червените дяволи" от Оле Гунар Солскяер и затова не е учудващ фактът, че Мачеда е на път да се превърне в новата "суперсмяна" на Фърги.

8) Мачеда е част от разширения състав на Юнайтед за Шампионската лига, така че в Порто имат всяка причина да бъдат притеснени.

9) След вчерашното си попадение във вратата на Брад Фридъл италианецът е придобил над 640 фена в своя акаунт във "фейсбук".

10) Голът на Мачеда срещу Вила със сигурност не е случайност. Вижте видео с някои от неговите най добри попадения.

http://www.youtube.com/watch?v=CArvh0Ypu-M...player_embedded

winner.bg

Ползвай по-нормален шрифт, който не дразни толкова окото Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако продължава да показва такъв характер има голямо бъдеще в Юнайтед

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дано наистина успее да се развие и след време да ни радва с още голове.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Малко наши футболисти са се радвали на такъв успешен дебют, и то на тази възраст. От една страна това е добре, но от друга сега всички ще очакват много от него, а той е прекалено млад и няма как да прави "впечатляващи" мачове, както на повечето от нас ни се иска.
Разбира се, му желая успех, таланта си го има!

Този gif о намерих заедно с този, който е на аватара ми, който има желание може да го използва!
Публикувано изображение
Редактирано на от badbaby22

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Федерико показа, че е талантлив, много талантлив, показа характер, показа, че може да бележи. Надявам се, че го очаква светло бъдещо в Ман.Юнайтед, предстои ни да разберем. Само дано да издържи на всички похвали, които получава, да не се възгордее прекалено много, защото е едва на 17 години и те първа ще има да се доказва и да печели фенове, купи и т.н. Успех му пожелавам за в бъдеще.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами МаКеда е,дори в този клип дето от Ютуба коментатора от MUTV си го казва Македа!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
в скай пък го казват "мачейда", но пак ви гарантирам, че на италиански е с К. H се слага преди Е, когато трябва да се прочете с К. ако беше Ч, щеше да е Maceda.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе МаЧеда звучи някак си по-добре каточели. Македа ми звучи кат македонец, което е мн гнусно

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дикторът го произнасяше с К. Звезден момент за него. Феноменален гол с много, много висока стойност. Невероятен! И е само на 17.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
То и Димитър не звучи много добре,но понеже ние българите сме си го свикнали,та никой не апострофира името ти ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гледам и не вярвам на ушите си, ти ебаваш ли се с името ми БЕ?! Редактирано на от Wolfram

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не,просто искам да изтъкна,че както Македа на теб не ти звучи добре,така и на някои италианци Димитър им звучи по същия начин!

Гледам, че днес си във фаза "остроумен и оригинален". Дай по-спокойно да не се наказваме. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз даже като го вкараха в игра не ми направи впечатление,защото на фифата си играя с него и като чух,че му е дебют направо паднах :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е .. та толкова ли не си обърнал внимание в мачовете до ся, че не е влизал, следователно - тва му беше дебюта ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове