Jump to content

Препоръчани публикации

№23 ТОМ КЛЕВЪРЛИ

Публикувано изображение

Том Клевърли е всестранен полузащитник който минава прогресивно през всичките нива на Олд Трафорд.

Тийнейджърът може да играе в защита също толкова добре колкото и в халфовата линия, и разкри своите истински умения за Резервите през сезон 2007/08 след пристигането си Академията до 18г.

Роденият в Бейсингсток полузащитник бе несменяем титуляр за втория отбор на Червените Дяволи през миналия сезон, и впечатляващото му представяне му спечели много похвали от треньорите Брайън МакКлеър и Джим Райън. Въпреки че рядко се записва сред голмайсторите, Том изиграва редица силни мачове, сред които се откроява победата над Болтън през Януари 2008. Професионализмът му и последователните силни игри му спечелват временно капитанската лента в отсъствието на Сам Хюсън.

Признание за неговата всеотдайност на терена е номинирането му сред тримата Най-добри Играчи в Резервната лига, заедно със съотборниците си Хюсън и Екърсли.

Следва повиквателна за първия отбор за турнето в Южна Африка през лятото на 2008г. Клевърли прави своя неофициален дебют в турнира Vodacom Challenge като вкарва и гол при победата на Юнайтед във финалния мач. Само няколко седмици по-късно, той получава и фланелката с номер 35 за първия отбор.

Полузащитникът получава място на резервната скамейка за двубоите от Карлинг Къп срещу Мидълзбро и Куинс Парк Рейнджърс през сезон 2008/09, преди да се присъедини към отбора от Лига 1 - Лестър Сити под наем през януари 2009.

Клевърли дебютира за "Лисиците" в двубой срещу Йоувил същия месец. А през февруари при победата на Лестър с 4:1 над Уолсоу англичанинът вкарва и първият си гол. Престоят му на "Уолкър Стейдиъм" обаче приключва бързо след като младежът получава контузия в рамото.

Първият гол на Клевърли с екипа на Юнайтед идва по време на приятелския мач срещу Валенсия на Олд Трафорд през август 2009. Скоро след това полузащитникът е пратен под наем в Уотфорд до края на сезона. Клевърли успява да покаже страхотна игра под ръководството на Малки Макай, която му спечелва награда "Хонит играч на годината". На "Викъридж Роуд" Клевърли вкарва 11 гола в 33 мача. Младият полузащитник можеше да запише дори още повече двубои за "Стършелите", но контузия в коляното го изважда от игра до края на сезона.

Въпреки разочароващия завършек на кампанията, всички са убедени, че светло и бляскаво бъдеще очаква Том Клевърли.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Голямо бъдеще предвиждам за Клеварли! Kато изключа Харго(пeрмaнент) и Скоулс(божеството) лично за мен той е на - стойностният полузащитинк на Манчестер. Искрено се надявам от догодина да продължи да играе с тeхния екип P.С. Има го шанса да ми стане любимец =]

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Адски комбинативен е и мисли много добре с главата си, а головете са само допълнително доказателство за качествата, с които разполага. Интересно е дали ще пасне, на играта ни. Склонен съм да вярвам, че ще стане.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ей такъв халф ни трябва - да разчупи нещата в центъра и да създава повече положения пред нападателите. Англичанин, от школата, няма кво повече да искаме. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако някой иска да гледа изявите на Том (предполагам ще играе) - тази вечер младежите на Англия ше играят срещу Исландия, а мачът ще бъде предаван пряко по Nova Sport от 21:45ч. Иначе Дани Уелбек и Крис Смолинг са били освободени.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Беше тотално изолиран от играта докато играеше на десния фланг (грешка на Пиърс), не получаваше никаква подкрепа от Мансиен и Хендерсън, не бях вийдал по-слаба двойка халфове скоро. Радвам се, че Ливърпул платиха 20 мил за Хендерсън. Когато обаче Родуел замени Мансиен и Том влезе до него си пролича класата му, жалко че игра за кратко в центъра. Извеждащият му пас към Стъридж беше изключителен, заслужаваше си асистенция.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мансиен и Хендерсън, не бях вийдал по-слаба двойка халфове скоро.

Финала за ШЛ :mood (17):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

In Washington now after last nights game, good result again! not everyday you get to play against one of your boyhood heroes.. didn't get his shirt but had a little word with him. Becks - legend!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе нещо не мога да го хвана добър ли е не е ли добър.. В 3-4 мача съм го гледал и все не успява да блесне като че ли.. Дано успее да пробие в първия отбор..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В мача с Барса игра добре като дефанзивен халф,връщаше се да помага на нашите,пък и ако не ме лъже паметта от него започна контрата за втория гол,вкаран от Оуен.Има хляб момчето,ама ще е рисковано да се разчита на него за началото на сезона.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Харесва ми, че постоянно се движи и търси топката и празните пространства, много е комбинативен. Този сезон трябва да му се дадат повечко шансове за изява и може да ни е полезен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sky излезе с информация, че Капело е извикал Клевърли за мача с Холандия на 'Уембли'.. Това ще се явн дебют за Том при батковците :mood (2):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вчерашният мач си пролича разликата между Карик и Клевърли.Карик просто беше много статичен ,като получи топката стои на 1 място и се оглежда да подаде на някой ,докато Клевърли постоянно се движеше с нея , търсеше двойни подавания ,освобождаваше пространства - въобще всичко ,което се иска от един халф.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Заслужава момчето, страхотен е! Супер старт на сезона!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Щом и Карик и Уилшър отпадат, то Том ще поиграе поне 30 мин... супер новина, дано му потръгне още от първия мач.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Хареса ми това което видях от Клевърли вчера, играеше наистина много сърцато, а също е и израснал доста, като професионалист, видях, че играе без проблеми и дефанзивно и офанзивно, евала, силно представяне и повече участия от тук натам му пожелавам :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове