Jump to content

Препоръчани публикации

Фалкао сега и Рафа. Да видим от националите кой ще се контузи за да има баланс

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Перси имал лек проблем и нямало да играе за Холандия с/у Мексико  :laugh:  ама уж щял да е готов за Латвия (или Литва беше..) след това .. естествено, не бих се изненадал, ако нещо вземе се усложни като ни знам късмета... 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ManUtd Stuff ‏@ManUtdStuff_  2h2 hours ago

Rafael da Silva confirms on his Instagram that he'll be training normally tomorrow.
#MUFC

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тва момче при нас няма да го бъде. След края на сезона е пътник.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Жалко за Рафата. Мен лично ми харесва като играч, но в последно време контузиите го съсипаха. Смея да твърдя, че беше на ниво на десният бек, справяше се еднакво добре в дефанзивен и в атакуващ план (може би атакуваше повече). Виждали сме го и на крилото, където също що годе се справяше.

Бих гласувал да остане като резерва на бъдещият ни (надявам се) десен бек.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тъжно ми е, че си тръгва. :a45a0353a574588f: Желая му всичко най-добро в Лион! :glory (04): 

https://twitter.com/orafa2/status/628257927674097664

https://twitter.com/orafa2/status/628258137762590720

https://twitter.com/orafa2/status/628258514587262976

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

https://twitter.com/OL/status/628274195718381568

CLgUf3uWcAAN1L4.jpg

официално ... мен ме радваше пича и определено няма да запазя лоши спомени от него

големи благодарности за всичко и му пожелавам успех във Франция

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Единственото нещо, което няма да му простя е, че заради неговите контузии се наложи да гледаме 2 години сина на вятъра на бека :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Като изключа онзи червен картон 2010 срещу Байряма на Олд-а, само с добро ще го запомня Рафаел в Юнайтед през тези 8 години в отбора. Раздаваше се за отбора, вярно и много контузии, но си беше пич отвсякъде. Пожелавам му успех в Лион!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Страшен пич, много го харесвах. Жалко, че контузиите не му позволиха да се превърне в постоянен титуляр. Но когато беше здрав и играеше доста мачове в серия, почти винаги беше на много добро ниво. А в сезона на последната ни титла беше заедно със Сабалета най-добрия бек в ПЛ, изигра около 40 мача на страхотно ниво тогава и ни беше един от най-силните играчи през 2012-13. Пожелавам му успех в Лион и дано скоро отново го видим в още по-голям клуб.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Rafael: "I chose the number 20 (at Lyon) because we (Manchester United) have won 20 titles." #MUFC

Със сигурност знаеше какво е да защитаваш цветовете на Юнайтед. Много жалко, че така се стече неговата кариера. Много здраве най-вече и успех с Лион :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тъжно. От една страна е хубаво, че се освобождаваме от него, тъй като не може да се разчита на него. Но от друга, с такива изказвания... 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Един много, много добър защитник, но контузиите го прецакаха. Много ми е гадно че напуска, знаеше какво означава да защитава нашата емблема, винаги се е раздавал, на макс и играеше със страст, нещо което някои наемници никога няма да направят.

Пожелавам му по-малко контузии и много успехи!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добро момче, но контузиите и страстта му прецакаха кариерата в Юнайтед! Успех във всичко!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не знам как ще прозвучи, но не ме и интересува, просто ще бъда искрена: това е човекът, който ме накара да повярвам, че е възможно един латинос да обича и да се раздава за един чужд за неговата родина клуб повече отколкото, струва ми се, дори и някои местни биха могли. Той и Кака са може би единствените изключения за мен. Заради желанието, страстта, себераздаването, уважението, заради всичко свързано с клуба, което Рафаел показа, че цени и осъзнава в пълния му смисъл, не мога и няма грешка на терена, която да не съм му простила. Болно ми е, че един толкова осъзнат човек, изиграл всяка една секунда през тези осем години при нас с желание, сега си заминава ... и най-гадното е, че е поради фктор, на който той самият не би могъл да влияе. Преди всичко контузиите, останалото можеше да търпи развитие, но ... уви, това го лиши от титулярното му място, а и нещата при него някакс си изведнъж тръгнаха надолу. Напълно наясно съм, че това е неизбежна раздяла (още от миналия сезон бях сигурна), дори се радвам, че това се случва сега, вместо да се отлага - нямаше да е нито в негова, нито в наша полза.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Няма да лъжа - Рафаел беше един от любимците ми и винаги съм се радвал много когато играе. Това е един от играчите, за които мога да кажа, че винаги са давали на 100% за отбора, че понякога и повече(Байерн, Челси...) Мисля, че Ван Гаал има голяма вина - началото го използваше често и след една контузия(около 2-4 седмици), въобще не го пусна в игра повече. Някой беше споменал, че Ван Гаал мрази бразилците и може да се окаже прав.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

raf1rrfa.gif

Успех в Лион, дано да се опази от контузии. Дявол завинаги.

Редактирано на от BLINDER !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Имам му фланелка с номер на Рафата. Винаги ми е бил от любимците за това и мразя Валенсия и тренерите които го налагат за сметка на Рафаел.

Жалко, много жалко. А е още на 25, Има си CV-to дано стигне и по-нагоре от отбор като Лион.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Любимец ми беше. Мисля, че ако не бяха контузиите, вече щеше да е един от най-добрите на позицията си. Изключително сърцат. Не му се сърдя за нищо, нито за червени картони, нито нищо.
Харесваха го дори феновете на други отбори. Аз лично познавам такива на Ливърпул и на Арсенал.
Пожелавам му здраве за напред, а успехите сами ще дойдат.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

A letter from Rafael Da Silva to his twin brother

Dear Fabio,

You were right.

Firstly about Fast & Furious 7. I watched it again and it really was the tribute Paul Walker deserved.

But also about the other stuff: United, Mr Ferguson, the future... all of it. I've had time to think in this last year and it's time for a change of scenery. Just like you said.

Do
you remember the start? I do, like it was yesterday. Coming back from training to that phone call. Robin always went on the little boy inside him, but we were actual kids when Mr Ferguson came along. I don't think I'll ever be that excited again.

Those first days were the best, weren't they? The flight over, the sleepless nights that followed... what an adventure it all was. Mum always used to say that twins are born lucky, but God really must have taken a shine to you and me

I've been thinking a lot about opportunity over the last few months. About having it and making the most of it.

I guess some people will say that we failed in Manchester, that we could have defended better or been fitter. I know you've been hard on yourself since you left and that things haven't exactly panned out as you wanted.

But I see it a bit differently. Success isn't measured only in games and goals but also in feelings and other stuff. You're probably laughing at my cod philosophy, but screw it, it's true, isn't it?

Just think about it. The fans loved us more than hundreds of players who played just as many games (well, as many as me grin emoticon grin emoticon grin emoticon ). I'll always be the little ruffian who squared up to Tevez and those Liverpool idiots. You'll always have the Champions League final and that goal against Arsenal. Mr Ferguson used to speak about us like we were his sons, for goodness' sake. We felt the warmth of the hairdryer, never the searing heat.
Mainly, though, we'll always have the knowledge that we were us. I know they like full-backs to be monsters here these days and heaven knows Van Gaal has made it perfectly clear what he thinks of my heading ability, but in the time we had, we did things our way. That has to be worth something, right?
And you were by my side to share it all – the good days and the dark ones. I can still see the grin that spread across your face when we first saw Old Trafford. Even watching a match there would have been a dream come true when we were still in Brazil. Never forget that.

Hope things are going well in Cardiff. I know I still owe you a visit.

Lots of love, as always.

Rafael

PS – can you PLEASE stop using my Xbox Live log-in? I've told you a thousand times already.

Поклон.

Реве ми се като такива играчи напускат отбора.

Това не е правилно. Просто не е.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Големия проблем не са качествата или отдадеността му към клуба, а контузиите. За 8 години в клуба се редуваха няколко мача-контузия. 

Всичко най-добро във Франция, може пък там най-накрая да си избяга от тоя карък с контузиите. Качествата иначе ги има. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове