Jump to content

Препоръчани публикации

№21 РАФАЕЛ

Публикувано изображение

Рафаел е родом от Петрополис, Рио де Жанейро, и е типиният модерен краен-защитник. Обича да се включва в атаките по десния фланг – но прави това не просто с познатата бразилска лекота, а с голяма твърдост и непоколебимост.

В един момент феновете виждат „Бразилските братя Невил”, други пък се съмняват в качествата им, но всичко се изяснява когато на 4-ти Август феновете на Юнайтед стават свидетели с очите си на бляскавия потенциал който тези момчета притежават.

Рафаел, който също като брат си е младежки национал на Бразилия, беше една от изненадите в стартовия състав на Червените Дяволи в приятелския мач срещу Питърбъро.

Всеки играч трябва да се възползва по такъв начин от своя шанс когато го получи. Сър Алекс описа играта на 18-годишния футболист като „сензационна”.

Най-после приключва дългоочакваното преминаване от бразилския Флуминенза, за да се започне нова кариера на Олд Трафорд.

Рафаел започва титуляр въпреки че не е играл повече от година. Червените Дяволи чакаха уреждането на международните изисквания по трансфера на бразилските близнаци, така че те не можеха да играят за Юнайтед преди това, като дори нямаха нито една изиграна минута на терена в официален мач.

Едва ли някой е очаквал да види такова нещо. Рафаел кръстосва нагоре-надолу по дясната тъч-линия – може би надъхан от 12-те месеца без футбол – влизайки смело със шпагати в единоборствата и включвайки се много активно в атаките на Юнайтед.

„Това бе истинска радост за окото” – казва с лъчезарна усмивка Сър Алекс след мача. „Не е играл от една година, но издържа пълни 90-минути днес. Знаете как е във футбола. Понякога изгрява някоя малка звезда, дори със слаба светлина. След видяното днес, мисля че сме привлекли един много добър играч”.

Двамата братя-близнаци са забелязани за първи път от скаута Лес Кършоу – по-късно станал мениджър в Академията, през лятото на 2005г. когато играят с Флуминензе в младежки турнир в Хонг Конг.

Показаното спокойствие и чакането на своя шанс в Юнайтед, подсказаха че Рафаел не се страхува от бъдещите предизвикателства, като дебютните му десет минути на 17 Август 2008 срещу Нюкасъл напълно потвърждават това. Както изглежда, той ще присъства често в полезрението на Сър Алекс през сезон 2008/09.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рафаел да Силва : Искам още трофеи през този сезон

Никому известен когато акостира в Манчестър Юнайтед преди година, заедно с близнака си Фабио, Рафаел Да Силва бързо се превърна в ключова фигура на „Олд Трафорд”. Десният бек вече е Световен клубен шампион, като заяви за официалния сайт на клуба, че има огромен глад за още много трофеи.

Едва преди година започна тренировки с Манчестър Юнайтед. Предполагал ли си, че толкова бързо ще стигнеш дотук?

Когато пристигнах, без дори да е минала година, през август играх срещу Питърбъро, не вярвах, че това ще се случи толкова скоро. Наясно съм със способностите си, но в началото тренировките не се развиваха добре за мен. След първия ми мач, треньорът каза някои добри неща за мен. Това бе фантастично, тъй като наистина обичам този клуб. Вече си мисля да остана тук за още много, много години. Преди година въобще не играех, а сега ми се случва толкова често. Невероятно е.

Вече има доста бразилци в Манчестър Юнайтед – това помага ли ти да се чувстваш като у дома си
?

Да, много. Когато за първи път стъпих на „Олд Трафорд” нямаше други бразилци, а само Роналдо говореше португалски. Сега тук са Нани, Андерсон, Манучо, Родриго Посебон, Евандро Брандао – Фабио, разбира се, брат ми. Всичко е много приятно, тъй като се оправям с португалския. Но не е толкова полезно за английския ми!

Ти си млад, кои области на играта си подобряваш?

Представянето си в защита, тъй като тук е много по-различно отколкото в Бразилия. Десният бек в родината ми винаги атакува, атакува, атакува. Тук обаче това не е така. Понякога се пускам напред, тъй като обичам да нападам. Но тъй като това не е обичайно тук, искам да подобря играта си в отбрана.

Гари Невил е един от главните ти конкуренти за титулярното място в дясно на защитата. Все пак помага ли ти той?

Конкурент ми е, но ми помага доста. През цялото време. В мачовете, в които играем заедно, винаги ми казва, къде е най-правилно да застана. Той знае толкова много.

Предполагам се чувстваше невероятно, когато вкара първия си гол, и то точно срещу Арсенал, въпреки че тогава загубихте.

„Никога няма да забравя този двубой, тъй като тогава вкарах първото си попадение за Юнайтед. Голът също си го биваше. Не отпразнувах попадението си, тъй като все пак отборът ни губеше. Ако бяхме вкарали още един, тогава щях да се радвам.

Какви са целите ти до края на сезона?

Искам титли. Ние сме световните клубни шампиони, но искам още, включително и Висшата лига. Искам да играя повече. Аз съм на 18 години и всичко, което ми се случва, е невероятно. Но искам още!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да е жив и здрав, да се пази от контузии и съм сигурен, че ще ни радва дълго време.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Отначало бях скептично настроен , защото просто не го бях чувал , заедно с брат му. Като го видях в игра ми стана един от любимците ; показва хъс и желание . :a040:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рафаел много мачка учаквам да стане един от наи-добрите бекове в света,въпреки че е млад играе с голямо самочуствие и е добър както в атака така и в защита аве напрао с него и Фабио според мен ударихме в 10-ката дано да ни радват бая години

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не е зле да има тема и за машината Фабио, който въпреки позицията си на ляв бек, вече има 4 гола за Резервите, 3 от които в един мач. Същевременно Фаб може да се похвали и с титлата голмайстор на първенството за младежи от преди няколко години, когато бе и капитан на родината си. С нетърпение чакам и неговото сериозно включване в първия отбор. До края има мн мачове, а Евра ще има нужда от почивка, Ошей също навъртя доста километри до момента, дано Фаб изригне.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Рафаел

Действително неизвестен, дори и в родината си Бразилия, преди сезон 2008/09, десният бек Рафаел бързо се приспособи към стила на игра в Англия и показа на всички, че го очаква страхотно бъдеще в Театъра на Мечтите...

Началото: След като стана ясен трансферът на братята Да Силва от Флуминензе, Рафаел получи шанс за изява в приятелския мач срещу Питърбро през Август. Тогава той изигра невероятен двубой, като по този начин впечатли Сър Алекс Фъргюсън, който описа представянето му като "изключително".

На поста: Скоростта и афинитета към атаката на Рафаел осигуриха нови опции в защитата на Юнайтед. "В Бразилия десният бек се включва в нападание постоянно, но пък тук не е така", заяви младият бразилец пред United Review. С Гари Невил, който се намира в края на кариерата си, Рафаел е устремен да се превърне в първи избор за десния фланг на отбраната на Червените Дяволи.

Кулминационен момент: Бразилският нюх у Рафаел пролича при загубата от Арсенал на "Емирейтс" с 2:1, когато той отбеляза единственият гол за Юнайтед - страхотно воле от границата на наказателното поле.

Допълнителен принос: "Добра работа" - това бяха думите на Робинио, които описваха чудесното представяне на Рафаел в градското дерби на "Ийстландс" през Ноември.

Единствено разочарование: След като взе участие във всеки един мач от турнира Карлинг Къп, Рафаел пропусна финала заради контузия на глезена. Той все пак успя да играе на Уембли - първият му мач след контузията бе полуфинала за ФА Къп....

Други отличителни моменти: Рафаел бе част от номинираните за Най-добър Млад Играч на Сезона от професионалните футболисти.

"Той умее да се справя с всичко. Работата му в защита се подобрява, има страхотен отскок и освен това става все по-добър и по-добър. Когато играч като Рафаел пробие, с формата и способностите които той демонстрира, просто няма начин да не му дадеш шанс." - Сър Алекс Фъргюсън

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Happy Birthday Rafael да си ни жив и здрав и да продължаваш да се развиваш все по същия начин...Нагоре и само нагоре :) Наздраве Публикувано изображение
За сега лично за мен се представя повече от добре и се вижда, че когато имаме нужда да разчитаме на него в дясно на защитата, той е готов и оправдава доверието на САФ... Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Въпроси и отговори: Рафаел и Фабио

След като си проправиха път към голямата сцена през миналия сезон, 19-годишните близнаци Да Силва са готови за по-големите предизвикателства с екипа на Юнайтед в близкото бъдеще...

Можете ли да повярвате колко много напреднахте през последните 12 месеца?
Рафаел: Беше страхотно да бъдем включени в първия отбор, и мисля че и двамата доста развихме играта си през последния сезон. Първите ни шест месеца в клуба бяха много трудни защото нямахме право да играем в никакви мачове. [Юнайтед трябваше да изчакат уреждането на международните документи по трансфера на играчите от бразилска страна]
Фабио: Когато започна предсезонното турне миналата година, започнахме да усещаме че ще дойде и нашият шанс за игра в първия отбор, което беше много вълнуващо. Моят първи сезон не бе толкова добър колкото очаквах защото имах контузия в рамото, но този сезон болките изчезнаха и нещата вървят добре, и мога да кажа че усещам бързината в темпото с което се развивам.

Рафаел, ти взе участие в 28 мача миналия сезон и си спечели златен медал от турнира за Световната Клубна Купа. Това сигурно е бил велик момент за теб...
Рафаел: Беше фантастично преживяване! Бяхме близо и до спечелването на Шампионската Лига, също така, и въпреки че пропуснах финала за Карлинг Къп заради контузия, се чувствах като шампион защото играх във всички останали срещи от турнира. Надявам се да дам моят принос към спечелването на още повече трофеи през настоящата кампания.

Фабио, гледайки добрите игри на брат си, усещаше ли някакво допълнително напрежение когато дебютира за първия отбор през Януари?
Фабио: Нямах такова усещане, но знаех че трябва да дам всичко от себе си. Много бях щастлив че брат ми се представяше толкова добре и че показа наистина класен футбол, и просто исках да направя същото. Това че той играеше силно можеше само да ме мотивира, и в крайна сметка бях доволен че получих своят шанс, защото периодът на контузията ми действаше силно разочароващо.

Иронично, Рафаел, ти получи същата контузия през този сезон...
Рафаел: {усмихва се и клати глава} Да, както Фабио каза, много е трудно когато не играеш заради контузия. Той всъщност играе по дясното крило на защитата, и изглежда че двамата ще си бъдем сериозна конкуренция когато се възстановя! [и двамата се смеят]
Фабио: Очевидно е че и двамата горим от желание за игра, и е малко странно че и двамата се конкурираме за една и съща позиция. Но това също така ни носи и много удоволствие, от самият факт че се борим за своето място в първия отбор.

Винаги ли сте искали да бъдете футболисти?
Рафаел: Да, от четири годишна възраст си мечтаем за това. Винаги когато трябваше да духам свещичките на тортата за рожденния си ден, си пожелавах един ден да стана футболист. Обичаме футбола, и още от малки тичахме много за да придобием нужната бързина. Един човек на име Зезиньо, който беше треньор в местният ни отбор, ни забеляза, и ни каза че и двамата притежаваме голям потенциал.
Фабио: Амбициите ни винаги са били да станем добри играчи като Роберто Карлош - той беше нашият герой. Той и Кафу са най-добрите крайни защитници които някога сме наблюдавали. Като малки гледахме много футболни мачове - бяхме фенове на Ботафого, но винаги когато играехме на електронна футболна игра, си избирахме Манчестър Юнайтед!

Фабио, ти вече показа нюхът си към гола в мачовете на Резервите, и Рафаел, малцина са тези които ще забравят невероятния ти гол за Червените Дяволи срещу Арсенал...
Рафаел: В момента когато топката влезе в мрежата не изпитах някаква особена радост, понеже имахме нужда от още един гол за да постигнем поне равенство. Не че не се радвам на голът си срещу Арсенал! След мача много хора ме питаха за това попадение, и въпреки силното разочарование от загубата, бях много доволен че вкарах такъв страхотен гол.
Фабио: Гледах този мач у дома със семейството ми, и когато Рафаел вкара, всички скочихме от дивана. Майка ми дори се разплака от радост. Винаги е страхотно когато вкараш гол - аз имах късмет да отбележа няколко попадения за Резервите, и се надявам да вкарам поне няколко за първия отбор.

Опишете се един друг като играчи...
[поглеждат се един друг с усмивка на лице]
Фабио: Аз ще кажа първи! Той е много агресивен, непримирим, и никога не се предава във всичко с което се захване. Винаги се стреми да даде най-доброто от себе си за да помогне на отбора на спечели на всяка цена.
Рафаел: Въпреки факта че той е типичен краен защитник, усетът му към гола е доста силен. Агресивен е, също така, и притежава много техника.

И накрая, какви са личните ви амбиции през този сезон?
Рафаел: Просто да помогна на отбора да се представя добре, и да взема участие в колкото се може повече срещи.
Фабио: Все още сме прекалено млади, и ще се опитаме да дадем всичко от себе си. Имаме страхотен състав с няколко много добри млади играчи, както и няколко с огромен опит. Младите винаги се стремят да изместят по-големите и да се преборят за място в отбора, и ще се надяваме да си спечелим повече шансове за изява.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страхотен мач, Рибери никакъв не се виждаше. Сър Алекс ще го направи огромен футболист, само дано не стане някакъв проблем преждевременно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Drinkwater Малко е пресилено да казваш за играч че е направил страхотен мач, при положение че получи червен картон в началото на 2рото полувреме и заради него загубихме. До получаването на червения картон игра страхотно. Не мога да разбера едно нещо обаче. Дали прегоря, дали се престара нз. 100% САФ му е казал да внимава много и бам 4 - 5 мин след началото на полувремето картон. Можеше да реши всичко в мача с пробива му през първото полувреме. Както и да е, и аз мисля че ще стане много голям, но дотогава има още време ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Показа страхотен футбол и желание за игра, но прегоря - точно в стила на Юнайтед. Вярно, не е Скоулс или Руни, че да му бъде простен просто така, но все пак неслучайно беше изпратен с аплодисменти.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен също ми хареса как мачкаше през цялото време Рибери. Винаги съм го харесвал и винаги ще го харесвам с такава игра. В момента, в който тръгна да настига белязания с ръце върху гърба му си помислих "младо момче, неразумно момче". Добре, че и Джони се върна та един вид ще влиза да се обиграва. Рууни и той беше дивак, а какъв стана. Дано повече време прекара под крилото на Сър Алекс, той знае как.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А има ли мач в който той да е стартирал и да не е получил червен картон тоя сезон ? Качествата му са видни, но трябва да се работи върху психологията му. Поне половината от картоните са недопустими. Ясно е че е уникално млад за защитник, ама трябва да се учат от малки. Имаше и един 100% шанс за гол, дето резултата ставаше 4:0 и отивахме на 1/2, в такива мачове е огромен риск с такива футболисти. Жалко че указанията на МанГаал се извършиха с неговото изкарване от игра и фашистите ни съсипаха. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Трябва му повечко спокойствие в напечените моменти, но тепърва ще израства като играч. Усещам, че ще стане страхотен бек. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Просто много ме зарадва играта му. Само тоя тъп червен картон помрачи цялата вечер. Трябва сериозно да поработи върху нервите си. Преодолее ли ги, ще бъде супер, защото се справя повече от добре отдясно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мда, страхотен мач наистина... почти няма вина че отпаднахме

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Rafael da Silva vs. Tottenham Hotspurs
09-10

Manchester United vs Tottenham Hotspurs
EPL - Home - Old Trafford
24th April 2010

Публикувано изображение

File Size: 112 MB - File Type: WMV - Aspect Ratio: 16:9 Widescreen - Duration: 8 Minutes 15 seconds

Music: Remady - No Superstar | Tinie Tempah - Pass Out (Instrumental) | Susana feat. Tenishia - The Other Side (Album Mix)

Download link: Mediafire

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Рафаел

Понякога е лесно да забравиш, че Рафаел е само тийнейджър, например когато се изправи срещу Роналдиньо на "Сан Сиро" или когато ограничи изявите на Рибери и буквално тероризира Байерн на Олд Трафорд...

Преглед на сезона: Като почти всички други защитници, кампанията на Рафаел бе преследвана от множество травми. Контузия в рамото помрачи предсезонната му подготовка, а това автоматично значеше, че той ще започне сезона си в края на октомври ( в сърцето на защитата в мача с Барнзли). До Коледа, бразилецът бе записал само пет участия с червената фланелка. Той почти достигна до бройката 11, в края на сезона, но претърпя нова травма в глезена на финала за Карлинг Къп, състоял се на "Уембли".

Най-силен момент: Той отбеляза третото попадение при победата над Уигън с 5:0, но сякаш представленията му в Европа бяха тези, които изпъкват в съзнанията ни. Беше му гласувано доверие на "Сан Сиро" и Рафаел напълно го оправда, елиминирайки своя сънародник Роналдиньо. В следващият кръг, младежът изигра 45мин. срещу състава на Байерн Мюнхен, като се справи чудесно с опазването на голямата заплаха - Франк Рибери.

С какво разполагаме?
Никой не може да предполага дори, че Рафаел е затворена книга. Феновете на Юнайтед със сигурност са видяли достатъчно, за да смятат, че бразилецът ще е пълноценен заместник на Гари Невил, когато той окачи своите бутонки на стената.

Рафаел живее, за да отнема топката от противника, успява да се включва пълноценно в атаките на тима си, а пламенният му нрав го прави един от любимците на публиката на Червените Дяволи.

Участия: Премиършип 8, 1 гол; Карлинг Къп 4; Европа 3(1); Общо 15(1), 1 гол.

"Той притежава характер, талант и кураж едновременно. Има присъщото за бразилците умение да държи топката в себе си постоянно. Показва ни, че можем да му имаме доверие и че младите играчи, дошли в Манчестър Юнайтед са чудесни професионалисти." - Сър Алекс Фъргюсън.

С една дума: Завладяващ.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе нещо са пропуснали хаха. Суперлативи, че обезвредил Рибери. Еми добре, но къде е егоистичния удар при 2 свободни съотборника и къде е заветния червен картон точно, ама тооочно в тоя мач? Смисъл, нормално е да не казват нищо негативно за играчите, но чак пък с една дума "Завладяващ", и то точно тоя сезон нещо не се връзва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
То целта на тия ревюта е лигаво да представи сезона на играчите, за Карик, дето беше най-слабия ни футболист тоя сезон вероятно, писаха Карикбауер или нещо подобно. :mood (33): Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде честит рожден ден на един от най-талантливите бекове в Англия! Братята имат голямо бъдеще, този сезон очаквам повече да се играят. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит рожден ден на Рафа! Жив и здрав да е , по-малко контузии да го преследват , все така сърцат и ако е възможно поне да се доближи след време до това , което Гари правеше по десния бек!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове