Jump to content
Gaffer

Димитър Бербатов

Препоръчани публикации

Сър Боби Робсън: До тук Бербатов разочарова на "Олд Трафорд" Легендарният английски мениджър сър Боби Робсън заяви в интервю за "Мейл он Съндей", че българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов засега не оправдава хвърлените за него от "червените дяволи" 31 милиона паунда през лятото. "Парите ще са дадени правилно тогава, когато Ман Юнайтед отново излезе на върха в класирането и спечели трета поредна титла. Срещу Арсенал вчера българинът бе изтеглен по-назад и не успя да получи много възможности за гол. Обзалагам се, че това е било идеално за домакините. Бербатов има проблем и той е, че за девет шампионатни мача има едва един гол за Юнайтед", сподели вижданията си Сър Боси. "За мен българският национал не е това, което беше в Тотнъм, когато ни караше да трептим с действията си. Да, той показва отлична игра понякога, както когато направи онзи феноменален финт и подаде на Роналдо за гола срещу Уест Хем, но този, който носи деветката в Ман Юнайтед, трябва преди всичко да бележи попадения", каза още бившият наставник на Ипсуич, Англия, ПСВ Айндховен, Порто, Барселона и Нюкасъл. sportal.bg Все Бербатов виновен............

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Легенда на Ливърпул защити Митко: Бербатов не е проблемът на Ман Юнайтед След като вчера именитият английски мениджър сър Боби Робсън определи Бербатов като "разочарование" до този момент в Манчестър Юнайтед, днес легендарният бранител от миналото на големия съперник на "червените дяволи" Ливърпул Алън Хансен се изказа в подкрепа на благоевградчанина. Според шотландеца, който е печелил три КЕШ и осем титли на Англия с мърсисайдци, причината за лошите резултати на Ман Юнайтед в дербитата с Ливърпул, Челси и Арсенал е лошата игра на отбраната, а не липсата на голове при българина. "Разбираемо е всички да търсят вината у Бербатов. Все пак Кристияно Роналдо продължава да бележи попадения, Карлос Тевес залепна за резервната скамейка, а Уейн Рууни до преди няколко седмици се намираше в най-добрата си форма. Но нека не забравяме с колко суперлативи бе засипан Бербатов след победата над Уест Хем. Юнайтед спечели само една точка от гостуванията си на Ливърпул, Челси и Арсенал, но не можем да кажем, че съставът на Фъргюсън е в криза. Слабите резултати в тези срещи не се дължат на Бербатов, а на грешките в защита, които отборът допуска. Все пак в последните два мача защитниците и вратарят допуснаха цели пет гола, което е проблем. В Манчестър Юнайтед обаче продължават да разполагат с голяма мощ и увереност, които все още могат да им помогнат", пише Хансен в своята колонка в "Дейли Телеграф".

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербо е мързелив, не вкарва голове, остава незабележим и не търчи - ама хич! А Роналдо се скъсва да му подава, изобщо целият отбор се скъсва от комбинации с него и ултра нападателят Тевез незаслужено седи резерва - бягането му по терена само привидно изглежда безсмислено, той всъщност се бори и ударите му на 15 метра от вратата са за заблуда - да си мислят хората, че уж не може да уцели вратата, а той да се смее последен... Да, Бербатов е виновен за всичко в Манчестър Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това, че има не съвсем уместни критики към Бербатов, не означава, че трябва да се обвинява Тевез просто така. Преди да бъде пратен при резервите, си беше във форма, но след това като сър Алекс започна да го пуска за по 25 минути на мач, а през останалото време трябва да гледа мача отстрани и да се чуди дали не го лъжат за договора, е напълно естествено да се разконцентрира. Ако има някой наистина ощетен от ситуацията, това е той.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съгласен съм и бих напомнил, че през миналия шампионски сезон Тевез отбеляза 19 гола в Премиърлийг и Шампионска Лига, като поне половината от тях бяха от голяма значение, т.е. отбелязани от губеща позиция в резултата и спечелили важни точки за отбора.Примери- срещу Лион, Блекбърн, Тотнъм,както и разбира се 2-е попадения за победите срещу Пул на Анфийлд и Челски в началото на сезона. А и не само головете,спомнете си само какъв километраж навъртя срещу Барселона и определено не съм съгласен, че бягането му по терена е безсмислено.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербатов е изключителен, хвали го легендата Марадона

Димитър Бербатов получи невероятно признание за качествата си не от кой да е, а от легендата на световния футбол Диего Марадона. Считаният от мнозина за най-великия играч за всички времена аржентинец спомена Митко във връзка с конкуренцията между него и Карлос Тевес за титулярно място в атаката на Манчестър Юн. "Пред Карлос стои огромно предизвикателство. За да е титутляр, той трябва да се пребори с изключителни футболисти като Димитър Бербатов и Уейн Рууни", цитиран е Марадона от вестник "Сън".

Както е известно, Дон Диего наскоро беше назначен за национален селекционер на Аржентина и веднага предприе обиколка из водещите клубове на Стария континент, в които се подвизават негови сънародници. Миналата седмица той посети и тренировка на "червените дяволи", като предизвика истински фурор сред играчите на европейския клубен шампион. Според "Сън", в разговор на четири очи Тевес е споделил на Марадона, че се чувства несигурен за бъдещето си в клуба.

"Карлос е притеснен, защото рядко попада в основния състав от началото на сезона. Аз обаче съм доволен от формата му и съм сигурен, че ще успее да се справи със ситуацията. Знам, че Алекс Фъргюсън също разчита на него", коментира Марадона.

Тевес се радваше на титулярно място и отлично партньорство с Уейн Рууни, преди появата на Димитър Бербатов на "Олд Трафорд". След трансфера си от Тотнъм, капитанът на националния ни тим е първи избор на сър Алекс за атаката на Юнайтед, от което най-потърпевш е именно Тевес.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербо иска мир с Тотнъм Димитър Бербатов отправи послание за затопляне на отношенията към ръководството и привържениците на бившия си клуб Тотнъм. Звездата на Манчестър Юн ще се завърне на "Уайт Харт Лейн" идната седмица за двубоя между двата отбора от Премиър лийг, но по всичко личи, че очаква негативни настроения срещу себе си. Бербо си навлече гнева на "шпорите" през лятото, когато категорично заяви, че иска да напусне в посока Юнайтед. Оттогава той е обвиняван за всички проблеми на Тотнъм, но твърди, че е запазил добрите си чувства към клуба и разчита на същото и от другата страна. "Винаги ще имам особена симпатия към Тотнъм. Това е отборът, който ми показа пътя в английския футбол. Никога няма да ме чуете да кажа нещо лошо за този клуб. Дори и сега се опитвам да гледам всеки техен мач", сподели Бербатов. Българинът добави, че е останал силно изненадан от слабия старт на сезона за "шпорите". -Хуанде Рамос е отличен мениджър и определено се изненадах от поредицата лоши резултати. Радвам се, че след идването на Хари Реднап нещата се подобриха и Тотнъм постепенно се изкачва в класирането". www.sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербатов: Не ме сравнявайте с Кантона

Българската звезда на "Манчестър юнайтед" Димитър Бербатов призова да се спрат постоянните сравнения между него и бившата легенда на "червените дяволи" Ерик Кантона. Откакто пристигна на "Олд Трафорд" медиите и феновете не спират да правят подобни връзки между тях заради красивите им отигравания и пасове.

"Аз съм си аз и не искам да ме сравняват с когото и да било, особено с легенда като Кантона. Ако питате съотборниците ми, в съблекалнята аз съм тихият. Не обичам да говоря много, предпочитам да стоя и да слушам. Такъв съм бил през целия си живот. Не обичам да играя за себе си, играя за целия отбор", споделя Бербатов пред вестник "Сънди Телеграф".

Капитанът на българския национален отбор не пропусна да похвали настоящите си съотборници и публиката на "Манчестър юнайтед". "На 27 г. вече съм в края на развитието си като футболист. Играя с най-добрите футболисти в света, водени от най-великия треньор и пред ентусиазирана 75-хилядна публика. Не виждм от какво повече мога да имам нужда, за да докажа качествата си", завърши българската звезда на "червените дяволи".

dnevnik.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Който ползва английски език може да се включи в някой от дискусиите

за Бербатов във Форума на официалния сайт:

http://community.manutd.com/forums/t/26904.aspx

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Юнайтед осигурява самолет за Бербатов! 17.11.2008 Спорт НетИнфо Манчестър Юнайтед показа още веднъж, че Димитър Бербатов е изключително ценен за клуба, след като ръководството реши да му осигури специален самолет за пътуването му до Белград. Ръководството на европейския клубен шампион осигури пътуването на Бербатов и на съотборника му Неманя Видич за контролата между Сърбия и България, която ще се играе в сряда в Белград. Към групата ще се присъедини и халфа на Астън Вила Стилиян Петров, който ще се възползва от удобния превоз за мача. Веднага след края на срещата тримата ще се качат на осигурения от Манчестър Юнайтед чартър и ще се приберат на Острова. Към нашия национален отбор в Белград ще се присъедини и защитникът Валентин Илиев, а тимът ни заминава утре в 9.45 часа. Рекордните 52-ма български журналисти пък са акредитирани за мача Сърбия - България, който ще се играе в Белград в сряда, обявиха от пресслужбата на БФС. Срещата е и първа между Сърбия вече като самостоятелна държава и България. Освен това мачът е 7-и за българския национален отбор през 2008 година. В последните две години и половина пък нашите излизат срещу четвърти тим от бивша Югославия. Преди това играхме контролна среща с Босна и Херцеговина, както и в квалификации с Черна гора на старта на този цикъл, и със Словения в последния мач на предишния.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз се питам...Наистина ли с всеки мач сравняваш Бербатов с Рууд?
Правил ли си това с предишните нападатели?
Наистина ли не разбираш колко добър е той?
И ако е така - не се ли надяваш поне малко да се адаптира по-бързо към играта на отбора?
Наистина ли ще го оценяваш повече ако е играч от типа "перфектно пласиращ се ръб, обърнат вечно към вратата"?
В следващото столетие няма да имаме играч като Бербатов, в следващите две - играч в Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
не не ..грешно си ме разбрал.В темата след мача със стоук,един субект засегна името Нистелрой и някво такова ми стана мъчно за миналите дни... и затова,просто го сложих това клипче.Иначе никога не бих сравнявал дадени футболист,всеки е добър по своему,но ако трябва да съм честен предпочитам Рууд на 32,пред Бербатов на 27.
Иначе ДА - Бербатов е добър футболист,самият факт,че е в Юнайтед го показва.Естествено,че искам да се адаптира по-бързо към отбора,все пак това е любимият ми отбор.... и да наистина ще го оценявам повече ако направи Career Total 384 232 (първенство /голове ) 27 20 (купи на страната /голове) 80 60 (шампионска лига / голове )496 316 (общо участия/голове)
пък ако ще и да е ръб обърнат само към вратата,или там както го нарече.
http://vbox7.com/play:a5ee20fb - цял живот такива ръбове да има в Юнайтед :a0148: :a0148: :a0148: :z526824:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Знаеш ли, и на мен ми липсват старите времена. Липсва ми Кантона. Липсват ми Йорк и Коул. Липсва ми Шмайхел. Гигси и Скоулси, когато бяха най-добрите. Бекъм. Ъруин. Ама кво да се прави. Сега е Бербатов, Рууни. Роналдо. Ван Дер Сар. Андерсон. Парк. Флечър. Видич. РИО. Кво да се прави, времената се менят. Искам Бекс да е седмицата на Юнайтед. Искам да е Краля. Ама е Кристияно. И не се оплаквам, честно казано. Всяко сравнение между Рууд и Митко е адски смешно и изсмукано от пръстите, не заради превъзходство на един от двамата, а просто... надявам се разбираш защо.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И на мен като вас ми липсват старите времена и играчите, които изброявате. Те бяха...някак по-различни, бяха артисти, не просто "гениални търчачи". Бяха нещото, заради което Олд Трафорд оправдаваше името "Театъра на мечтите". Затова и са незабравими. А и по тяхно време го нямаше форума ни, нито плюещите този или онзи, нямаше и интернет (поне за средния домашен БГ потребител). ;)

За Бербатов - наистина мисля, че има нужда от време. Нека мине този сезон и да видим как ще играе в първите месеци на следващия и тогава да правим равносметка. Сега е прекалено рано. Бъдете търпеливи. Независимо колко струва.

F.Totti, Даниеле клипчетата наистина си заслужават.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На фокус - Бербатов

Ако съществуваше някаква "организация" сред защитниците в елитните клубове, би трябвало техните членове да обявят символична стачка когато Юнайтед привлече Димитър Бербатов.

Като Шампиони в Англия и носители на Европейската Купа, Червените Дяволи за пореден път доказаха превъзходството си, с играчи като Кристиано Роналдо, Уейн Рууни и Карлос Тевез, които разпиляваха защитата на всички отбори в страната и Европа. Когато към тях се присъедини и Бербатов, ударната мощ нарастна неимоверно.

Веднага се появиха сравнения с Ерик Кантона и Теди Шерингам, но Бербатов няма аналог с нито един нападател в историята на Юнайтед. Ерик имаше сила подобна на талисман, а с бързите си решения Теди действаше като с магически жезъл. В контраст на това, „отпуснатият” стил на Бербатов понасяше критики по време на цялата си кариера. Но стилът „тичай цял ден без да спираш” който Рууни и Тевез показват, просто не е неговият стил – и не би трябвало да бъде.

Бившият нападател на Юнайтед Франк Стейпълтън вече е изградил своето мнение върху играта на българина:

„Ако го сравнявате с традиционните централни-нападатели които Юнайтед са имали през годините, няма да намерите прилика – Бербатов се различава от всички.” – каза Стейпълтън.
„Някои го сравняват с Шерингам и Кантона, но той няма нищо общо с тях, той е уникален. А боравенето му с топката е просто грандиозно.
Мисля че някои от феновете тепърва ще оценят какво точно добави към отбора Дими. Всички сме малко предубедени в мнението си какво точно трябва да представлява един централен нападател. Това в началото отрази негативни реакции към него. Но мениджърът се стремеше да направи нещо различно – и можем да кажем че успя.
Хората поглеждат към миналия сезон и казват: „Няма кой да ги спре”. Просто е трудно да не успееш с такива футболисти. Ако Роналдо не беше се разписвал, Рууни или Тевез щяха да го правят, или Нани и Гигс щяха да допринесат за успеха. Но мениджърът реши да увеличи нападателната мощ и купи Бербатов. Той е непредсказуем. Играч който може дори в най-оспорваните битки да промени развоя на мача само с едно докосване.”

27-годишния българин може да разгърне огромен диапазон в играта си. Начинът по който преодоля Джеймс Колинс за да асистира на Роналдо при втория гол срещу Уест Хям не беше подобие на финтовете на Рони с които той „се чуди” в коя посока да финтира; това беше нещо рядко виждано, истинско великолепие.

Приносът на безспорния талант който Бербатов прибави към атаката на Юнайтед създаде доста грижи на противниковите мениджъри, които вече се чудят какъв защитен план да измислят за да усмирят вилнеещите Червените Дяволи.

„Как ще противодействате?” – запита риторично Стейпълтън. „Шефийлд Юнайтед дойдоха тук преди две години с идеален план за персонална охрана на най-опасните ни играчи: Рууни, Роналдо, Скоулс и Гигс. Единствения за който не помислиха беше Майкъл Карик, и точно той им вкара гол само след четири минути игра. Не можете да ни спрете по всички звена... още повече сега, с тези футболисти.”

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бе кво да кажа просто...

http://vbox7.com/play:300b6d59
С много лошо качество, адски силно въздействащо...
Какъв футболист имаме, питам се дали достатъчно го оценяваме...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
откакто дойде при нас просто се нагледахме на жестоки пропуски. Създаваме толко много положения, дори повече от миналата година, а Бербо прави по 4-5 ЧИСТИ за съотборниците му (нещо от сорта сам срещу вратаря, като Роналдо срещу Олброг ), но те просто се насират да пропускат. Можеше да сме вкара още 15-20 гола.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За тези от вас, които искат да прочетат едно положително мнение от блога на Челси,
от фен на Челси за Бербатов могат да го направят тук:

http://therepublikofmancunia.com/even-our-...ime-we-did-too/

Темата е: "Even Our Rivals Love Berbatov… Isn’t It Time We Did Too?".

Този линк го взех докато пишех във форума на официалния сайт на Юнайтед, един от
феновете го приложи, за да покаже уважението на съперниковите фенове към неговите
качества.

:rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
О'Шей: "Дано Дими е контузен срещу Ейре!" 19.11.2008 Спорт НетИнфо "Надявам се Бербатов е да контузен за мача на 28 март в Дъблин", пошегува се ирландският съотборник на Бербатов в Юнайтед Джон О'Шей в интервю за "Айриш Индимендънт". О'Шей сподели, че е впечатлен и респектиран от българина и че го очакват тежки мигове докато го опазва в мача между двете национални селекции. "Бербатов има страхотна физика и ми е трудно да го съборя на тренировки. Притежава фантастична техника и знае как да задържа топката. Някои от нещата, които прави, са невероятни“, каза още О'Шей. :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Списание се извини на Бербатов! 19.11.2008 Спорт НетИнфо Българското издание на популятното мъжко списание MAXIM поднесе извиненията си към капитана на българския национален отбор по футбол Димитър Бербатов, заради диска който е прикачило към корицата си и който се казва "Бербо и компания". Самият състезател е пожелал, изданието да се извини за видео притурката си, чието оригинално заглавие е "Тотнъм Хотспър, сезон 2007/2008". Това на практика е единственото прегрешение на списанието, което всъщност е променило заглавието и обложката на диска така, че да на тях да изпъкне Бербатов. "Очевидно е, че приложихме към списанието този диск повече от фенщина, отколкото от търговски мотиви", разкриват от MAXIM. "Начинът на промотиране на диска и разпространението му обаче биха могли да бъдат възприети като некоректни както към г-н Бербатов, така и към бившите и настоящите му съотборници... Извиняваме се и съжаляваме, ако сме подвели някого", завършва извинението на списанието. Както е известно, в средата на октомври Димитър Бербатов излезе с нарочна декларация, в която той казваше: "Възразявам срещу използването на лика и името ми по какъвто и да е начин без моето знание и съгласие". Тогава той не уточни конкретната причина за това крайно действие. :smily36_2_50:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове