Jump to content
Gaffer

Димитър Бербатов

Препоръчани публикации

№9 Димитър Бербатов

Публикувано изображение

Димитър Бербатов е класен и напълно завършен централен нападател, съчетаващ качествата да е безмилостен пред противниковата врата и често да се разписва в рамките на наказателното поле, като в същото време умее да създава магически отигравания извън него.

Сър Алекс харесва играчи с голяма каризма и обаяние в начина им на игра, и „отпуснатият” стил на българина веднага бе забелязан на терена. Освен това има известна прилика на сравнение с бившия талисман на Юнайтед, Ерик Кантона. Също както пленителният французин, Бербатов обича да се забавлява с топка в крака. Феновете на Юнайтед могат да очакват отборът им да се превърне в истинска ударна сила след като българинът облече червената фланелка и застане редом до Уейн Рууни, Карлос Тевез, Кристиано Роналдо и всички останали.

Бербатов започва кариерата си в българския ЦСКА София, на 17-годишна възраст. Той тръгва по стъпките на баща си, Иван, който също е играл за ЦСКА. След като дебютира на 18г. в сезон 1998/99, той вкарва 14 гола в 27 мача до края на шампионата.

Талантът му бързо хваща погледите на клубът от германската Бундеслига Байер Леверкузен, които правят своя ход към привличане на българина през Януари 2001г., след силния старт на сезона с ЦСКА.

Бербатов – капитан на Българския национален отбор, Футболист на Годината през 2002, 2004, 2005 и 2007г. – прави бавен старт в новия си отбор, но талантът му се провява в мачовете от Шампионската Лига, където вкарва невероятен гол след солова акция срещу Лион, като е вкарвал и на Ливърпул (което му дава допълнително уважение).

Единствената „черна точка” в неговата биография е това че той бе част от отбора на Леверкузен който отстрани Юнайтед на полуфинал в ШЛ през Април 2002г. На финала Митко влиза като резерва, но германците губят в Глазгоу от Реал Мадрид с 2-1.

По-късно Бербатов преминава в Английската Висша Лига в отбора на Тотнъм, подписвайки договор с тях през 2006г. за трансферната сума от 10,9 милиона паунда. Веднага се превръща в любимец на Уайт Харт Лейн, вкарвайки гол още във втората минута на своя дебют срещу Шефийлд Юнайтед. В първия си сезон отбелязва 23 гола, като през 2007/08 достига същата бройка голове и печели приза на феновете за Футболист на Годината.

В крайна сметка, след дълги месеци на спекулации които го свързваха с преминаване на Олд Трафорд през лятото на 2008, Сър Алекс Фъргюсън най-после успя да привлече своя човек, в последния ден на трансферния прозорец, буквално минути преди да изтече крайния срок. Бербатов подписа четири-годишен договор на 1-ви Септември 2008, като точната сума на трансфера не бе обявена официално. Като част от сделката, младият нападател на Юнайтед Фрейзър Кембъл ще премине за една година под наем при „Шпорите”.

Българинът откри головата си сметка за Юнайтед във двубоят от Шампионската Лига срещу Алборг, отбелязвайки два гола във вратата на датчаните. За съжаление обаче той пропусна мачовете от Световното Клубно първенство поради контузия.

Патрньорството му с Уейн Рууни беше изключително ефективно през дебютният сезон на Берба, в който той отбеляза 14 гола, като попаденията срещу Мидълзбро, Болтън и Челси бяха от огромно значение. Не бива да се забравят и големият брой асистенции които Бербатов направи, с които помогна на Червените Дяволи да спечелят за трети пореден път титлата на Англия.

Отличия с Юнайтед
Премиършип: 2008
Световно Клубно първенство: 2008

www.manutd-bulgaria.com Редактирано на от StreetSoldier

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Успех на Бербатов,пожелавам му да се приспособи бързо и да помогне на отбора да спечели още много отличия! Ми айде тогава всички да извикаме силноооо "C'MON YOU BERB,C'MON YOU REDS!!!!"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Незнам за вас, но от тази вечер се чувствам още по-свързан с любимия отбор. Това е просто невероятно постижение. Само онези сини глупаци ми развалят малко кефа, защото не държим и рекорда за най-скъп трансфер в лигата. Айде някой като забележи, че фланелката с номер 9 е пусната в продажба да съобщи. Аз гледах няколко пъти, но все още няма такава. Успех на Бербатов и дано ни донесе още повече радост и успехи!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
има вече пуснати фланелки аз си поръчах преди малко. Това ми беше мечта от много време Бербатов да играе за Юнайтед ... най - сетне е факт още не мога да повярвам :z526832:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Незнам но снощи стоях пред лаптопа до 02.00 ч.Сутринта станах в 5.45ч.Но истината е..,че тва баше най-щастливия ми сън в живота....Успех Бербо!!!!Желая ти много голове за нашия велик отбор,и се пази от контузии...!!! А,забравих....,и да накажеш скаузърите....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айдее Берооо , успех и да мачкаш.. Бербо си го може, само дано не се сдуха нещо че играе вече за толкова голям отбор, трябва само да се отпусне и да прави, това което прави най-добре... :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-после ще го видим с червената фланелка!!!Снощи стоях до 02:45 и когато най-накрая го взехме,сяка6 камък падна от сърцето ми...Сега обаче почвам да се замислям как ще изглежда титулярната единадесеторка(особено когато РОНАЛДО се възстанови)???Кои двама измежду Тевез,Рууни и Бербата ще бъдат наи-често титуляри???Защото не мисля.че тримата ще играят едновременно не терена.Един от тях ще тр да бъде жертван.И смятам,че ако Рууни не навлезе във форма именно той може да остава по-често резерва...Вие какво мислите по въпроса???

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Снимка и трансфер за историята

Димитър Бербатов вече е играч на Манчестър Юнайтед. Най-големият, най-проточилият се и най-значимият трансфер в историята на българския футбол. Наш футболист е част от империята на Сър Алекс. Великолепно!

Имам чувството, че тази сага се вихри от години. Едва ли има спортен журналист или футболен фен, който да не е със зачервени очи от гледане в монитора. Психозата свърши. Жени и деца, млади и стари, запалянковци и пълни невежи по отношение на великата игра, всички задаваха един въпрос в последните часове: Продадоха ли Бербатов???

Продадоха го! За много пари, защото е много добър. Снимката със Сър Алекс се равнява на всички титли, които Митко така или иначе, не успя да спечели в последните години. Когато си харесан и взет от най-големия в треньорския занаят, значи си постигнал нещо гигантско, поне за българските стандарти.

Капитанът от България развали вечерта на много хора. Бербатов провали вечерята на всички отговарящи журналисти за Манчестър Юнайтед. От няколко седмици вгорчи живота на Хуанде Рамос. В нощта между 1 и 2 септември беше разгонена фамилията и на официалния фотограф на Юнайтед. Човечецът хукна по нощите да увековечи наш Митко Бербатов. Тоест, чивиите на всички в Юнайтед вече са подпалени, заради един българин! Хак да им е!

Англия донесе много късмет на Димитър Бербатов. С Тотнъм нашият спечели първа сериозна купа. С Юнайтед ще грабне още няколко, гаранция. За четири години в клуб като този нещата са предначертани…

Знам, че всички са наясно с голяма част от тези цифри, но все пак: Кариерата му стартира в Пирин Благоевград. ЦСКА привлича таланта за известен брой футболни обувки, хубава сделка. С „червената” фланелка Бербатов вкара 25 гола в 50 срещи. Имаше и тежки моменти. За Байер Леверкузен голмайсторът се отчете с 69 попадения от 154 двубоя. В Лондон Димитър донесе на Тотнъм 27 гола и много пари, само за два сезона. Тръгна си от там, като слон в стъкларски магазин, имаше защо. За България Бербатов строши всякакви голови рекорди. 62 мача и 41 попадения! На който не му харесват тези цифри, да смени спорта.

Трансферът на Бербатов на Олд Трафорд може би е последната голяма сделка в кариерата на Сър Алекс. Ако това не е вълнуващо, здраве му кажи.

Бербатов е деветката на Юнайтед. Да му пожелаем здраве, да му се насладим, да му гледаме головете…

Защо на Олд Трафорд? Защото е дяволски добър!

www.gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Статията е страхотна и доста смислена и вярна. Стилът, в който е написана, също е доста забавен, с типичните турцизми и "народни" думи. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

В Лондон Димитър донесе на Тотнъм 27 гола и много пари, само за два сезона

не треа ли да са повече бе?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Митко: Играя за да радвам феновете

Новото попълнение Димитър Бербатов разказа защо е пренебрегнал оферти на преките съперници на Юнайтед и е избрал да облече червената фланелка...

Фантастично е да си играч на Манчестър Юнайтед. Битката беше дълга но в крайна сметка съм щастлив да бъда тук, в най-великият клуб в света. Надявам се че ще помогна на отбора да спечели още много отличия.

Винаги съм си мечтал да бъда тук. Преминах през много трудни периоди, но винаги вярвах че ще успея и в крайна сметка го постигнах. В момента съм най-щастливия човек на света.

Червената фланелка значи наистина много, много за мен. Хората около мен и най-близките ми приятели знаят че аз играя за да се наслаждавам от самата игра, да радвам феновете. Не играя за пари. Ако исках да играя за пари, щях да приема офертата на Манчестър Сити или пък на Челси. Исках да играя за най-големия клуб в света и точно затова съм тук. Благодарен съм на всички които ми помогнаха да се осъществи този трансфер.

Надявам се да изиграя своята роля и да помогна на Юнайтед да спечели още трофеи защото това е най-важното във футбола. И разбира се, надявам се да се наслаждавам на футболната игра с новите си съотборници.

Вече съм на 27 и това е моето време. Това може би е последната стъпка в кариерата ми. Намирам се в най-големия клуб в света и мога да развия потенциала си по начина по който искам и винаги съм искал. Това е най-важното нещо за мен.

Бил съм подлаган на напрежение през целия си живот и съм успявал да го преодолея. Не ме е страх, нали затова съм тук. Най-важното нещо е да изпитвам наслада от това което правя, и да помогна на отбора да спечели още трофеи, да радвам феновете, и ако успея да постигна това, ако разкрия своите умения както го направих в Тотнъм – не мисля че ще имам някакви проблеми.

Следващия ни мач (срещу Ливърпул) е нещото за което всеки футболист живее. Мисля че това е най-големия сблъсък на Острова, и нямам търпение да играя.

Бербатов – любопитни факти

Димитър прави своя професионален дебют в отбора на ЦСКА София през сезон 1998/99 – който също така беше много силен сезон и за Манчестър Юнайтед.

Бербатов е печелил приза за Най-добър Футболист на България четири пъти – през 2002, 2004, 2005 и 2007г.

Головата сметка на Митко в Тотнъм включва попадения срещу Арсенал (два пъти), Челси, Манчестър Сити, и Юнайтед през миналия Февруари в равенството 1-1.

Бербатов е вкарвал гол и на Ливърпул по време на престоя си в Байер Леверкузен в сезон 2001/02 на Шампионската Лига. За нещастие, той помогна на Байер Леверкузен и за отсраняването на Юнайтед от полуфиналите в ШЛ същата година...

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Днес е официалното представяне на Бербатов пред феновете. 14:00 ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Песничката е размазваща а пък това момиченце дано стане английска кралица ако продължава да говори така за Shity :D :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Футбол: Бербатов е най-добрият след Зидан, коментира "Би Би Си"

27 септември 2008 | 19:15 | Агенция "Фокус"
Манчестър. Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов получи висока оценка за играта си срещу Болтън от последния кръг на английската висша лига, спечелена с 2:0. Бербатов не успя да отбележи гол, но впечатли коментаторите на английското радио "Би Би Си" с добрата си техника.
"Ако трябва да говорим за техника, Бербатов е най-добрият футболист след Зинедин Зидан, който съм виждал някога", бе коментарът на медията.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
абе, колко гола има Бербо в Англия за тотнъм? ама без уефата, некой може ли да каже..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Tottenham Hotspur (2006 - 2008) Premier League: Appearances – 69 Goals – 27 FA Cup: Appearances – 7 Goals – 5 League Cup: Appearances – 9 Goals – 2 UEFA Cup: Appearances – 16 Goals – 12

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бербатов иска в Юнайтед до живот

Димитър Бербатов се надява да приключи футболната си кариера в Манчестър Юнайтед. Българинът се успокои, след като във вторник отбеляза първите си 2 гола с екипа на Червените дяволи.

"Ако тук не съм щастлив, няма къде другаде да бъда. Както казва Райън Гигс, който е изкарал цялата си кариера тук, няма друго място, на което да иска да бъде. И аз съм тук и не искам да мърдам никъде."

"Понякога дори седейки сам вкъщи си мисля "Хей, аз съм в Манчестър Юнайтед и съм най-щастливият човек. Това обаче не означава, че не трябва да се боря във всеки един мач" споделя той пред "Дейли Стар".

Той признава, че не се е зарадвал на първия си гол срещу Олборг, защото още е бил ядосан за пропуска в началото на мача.

"Бях разочарован от себе си заради първия си пропуск. Бях засрамен. Не може човек, който струва толкова пари, да пропуска такива възможности. Иначе головете ми подействаха успокояващо. Има голямо напрежение и се надявам с помощта на съотборниците ми да го преодолея" добави той.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Легенда на Ман Юнайтед: Бербатов е голям талант и ще направи име при нас

Легендарният полузащитник на Манчестър Юнайтед от 60-те години Пати Крирънд заяви, че очаква българският нападател Димитър Бербатов да направи голямо име с екипа на "червените дяволи". "Онзи ден бях в Дания на мача с Олборг и останах впечатлен от видяното. Бербатов е страхотен талант и е една много добра покупка. Все пак той има нужда от време, за да свикне с обстановката. Помните преди време когато на Олд Трафорд дойдоха Патрис Евра и Неманя Видич как си личеше, че са още плахи. Знаете сега двамата какви ключови футболисти са за селекцията на Алекс Фъргюсън. Така ще стане и с българина", коментира Крирънд, който е европейски клубен шампион с Ман Юнайтед от 1968 година.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове