Jump to content
Sign in to follow this  
Konteto

Manchester United 3-1 Portsmouth (penalties)

Препоръчани публикации

Щеше да е много тъпо Попми да ни бият пак, макар, че тотални ги надиграхме...според мен най-добрите на терена бяха Тевез, Гигс и Флетчи....Дарън игра с много желание и много бих се радвал да играе по-често във ВЛ този сезон...честит първи трофей и дано да не е последния :) P.S. има ли кой да ни победи на дузпи :P

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Разходихме се до Уембли, за да си приберем една от купите. Добър старт на сезона. Сега остава само да си защитим и другите титли, плюс две нови :manutdd2: :) А Диара да си завре "самочувствието" знаете къде. Саар показа, че този сезон при него няма да е с нищо по-различен от предишния. Най-големия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Спешно имаме нужда от нападател! Това си пролича и от днешния мач.Гигс е дал толкова много на клуба ,но САФ продължава да го истисква до последно. 90 минути като централен му са прекалено много.На Флетчер мястото му е далеч от малкото централно наказателно поле.Офанзивните ни футболисти бяха само 3ма - Тевез , Нани и Гигс.При положение ,че Гигс не е във върховната си форма ,Нани още не е напълно изграден играч,че да поведе атаката ,а Тевез търчи по целия терен ,то често се налагаше Флетчър да засича центриранията.Ако бяхме привлекли някакъв нападател през лятото съм сигурен ,че резултата щеше да е 2-3:0.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит трофей! Не можахме мощно да надиграем Помпи, но контролирахме играта.Можехме още през първата част да си спечелим мача, но уви...Роналдо и Рууни липсваха...Нани показа своята бързина и техника, трябват му още мачове и ще стане още по-полезен на отбора.Евра и Гигс си свършиха работата.Невил също ще си възвръща старата форма, радвам се много, че започна титуляр.Тевес тормози противниковите играчи цял мач, даже и дузпа трябваше да дадат в негова полза, ама... Не исках да се стига до дузпи, но пък сега съм щастлив, защото спечелихме. Ван дер Сар отново изигра ключова роля!Гигс, както винаги, би дузпата неспасяемо... Почваме сезона с трофей!Успешно начало на един, надявам се, много успешен сезон!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Манчестър Юнайтед спечели "Къмюнити Шийлд"

Манчестър Юнайтед започна сезона по начина, по който завърши миналия - с купа. "Червените дяволи" спечелиха "Къмюнити Шийлд", след като надделяха над Портсмут след изпълнения на дузпи. В редовното време срещатата завърши 0:0, въпреки че Юнайтед имаше сериозно превъзходство през целия двубой. Тимът на Алекс Фъргюсън печели за рекорден 17-и път сблъсъка между шампиона и носителя на Купата.

С този успех Юнайтед взе частичен успех за отпадането си от Портсмут в четвъртфиналите на Купата на Англия миналия сезон, когато Помпи спечели Купата и с това си осигури правото да играе за "Къмюнити Шийлд". Алекс Фъргюсън имаше доста кадрови проблеми преди срещата, която пропуснаха възстановяващият се от контузия Кристиано Роналдо, болният Уейн Рууни, Оуен Харгрийвс и Луис Саха, които също са с травми. С капитанската лента тимът бе изведен от Гари Невил, който игра едва за втори път от март 2007 г., когато счупи глезен. Пред погледа на селекционера на Англия Фабио Капело Портсмут пък започна с английска атака в лицето на Джермейн Дефоу и новото попълнение Питър Крауч, който направи своя дебют.

Манчестър Юнайтед контролираше събитията на терена още от началото, като с прекрасни намеси през цялата среща се отличи вратарят на Помпи Дейвид Джеймс. Първите опасности пред неговата врата бяха свързани с центрирания към централния защитник Неманя Видич, който се размина с гола. Карлос Тевес пък получи отличен шанс да открие резултата, след като се откъсна от защитата на съперника, но се забави и бранител успя да блокира удара му. Най-сериозното положение за първата част пропусна Дарън Флетчър, който не успя да уцели вратата от близо след великолепно центриране на Нани. Към края на полувремето над всички бе именно португалския халф Нани, който изигра много силен мач. Той на два пъти не успя да се разпише. Първо предоля няколко защитника много технично, но прехвърлящия му удар бе избит, а след това отлична комбинация на Юнайтед завърши с неточен диагонален удар на Нани от прекрасна позиция.

Малко след почивката Джеймс изби едно центриране и се озова далеч от голлинията, което даде шанс на Флетчър да го прехвърли, но вратарят успя да се върне докосна топката и тя се отби в гредата. Положенията продължиха да се редят пред вратата на Портсмут. Гигс отправи слаб удар от добра позиция, а малко по-късно Тевес се пробва с великолепен удар, но Джеймс демонстрира класа. В 72-ата минута бе един от много малкото възможности за Помпи да се разпише. След грешка на Видич в наказателното поле, Крауч не успя да насочи топката във вратата.

Въпреки сериозното си превъзходство и многото създадени положения, очевидна бе липсата на голмайстор в отсъствието на Рууни и Роналдо. Така нагледно се видя защо Алекс Фъргюсън има желание да привлече още един нападател преди затварянето на трансферния прозорец в края на август.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПОРТСМУТ 0:0 (3:1 при дузпите)

ДУЗПИ:
0:0 - Диара пропуска
1:0 - Тевес
1:1 - Дефоу
2:1 - Гигс
2:1 - Мвуемба пропуска
3:1 - Карик
3:1 - Глен Джонсън пропуска

МАНЧЕСТЪР Ю: Ван дер Сар, Г. Невил (67 - Браун), Фърдинанд, Видич, Евра, Флетчър, О`Шей (67 - Карик), Скоулс, Гигс, Нани (79 - Ф. Кембъл), Тевес

ПОРТСМУТ: Джеймс, Джонсън, С. Кембъл, Дистен, Хрейдарсон (79 - Лаурен), Диоп, Мендеш (75 - Мвуемба), Диара, Кранчар (60 - Утака), Крауч, Дефоу

Стадион "Уембли" - 84 808 зрители

Главен съдия: Питър Уолтън
Жълти картони: Г. Невил, Видич (Манчестър Ю), Дистен (Портсмут)

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение<

Статистиката от мача -->

Публикувано изображение
Манчестър Юнайтед спечели "Къмюнити Шийлд"

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед започна сезона по начина, по който завърши миналия - с купа. "Червените дяволи" спечелиха "Къмюнити Шийлд", след като надделяха над Портсмут след изпълнения на дузпи. В редовното време срещатата завърши 0:0, въпреки че Юнайтед имаше сериозно превъзходство през целия двубой. Тимът на Алекс Фъргюсън печели за рекорден 17-и път сблъсъка между шампиона и носителя на Купата.
С този успех Юнайтед взе частичен успех за отпадането си от Портсмут в четвъртфиналите на Купата на Англия миналия сезон, когато Помпи спечели Купата и с това си осигури правото да играе за "Къмюнити Шийлд". Алекс Фъргюсън имаше доста кадрови проблеми преди срещата, която пропуснаха възстановяващият се от контузия Кристиано Роналдо, болният Уейн Рууни, Оуен Харгрийвс и Луис Саха, които също са с травми. С капитанската лента тимът бе изведен от Гари Невил, който игра едва за втори път от март 2007 г., когато счупи глезен. На мача присъстваше и настоящия мениджър на националния отбор на Англия Фабио Капело.
Първото полувреме премина при пълно превъзходство на шампионите, които въпреки много отсъстващи диктуваха събитията на терена и пропуснаха няколко чисти положения да открият резултата.
Оше в 10-ата минута Нани центрира отляво от пряк свободен удар и Видич стреля с глава, но Джеймс с мъка изби в корнер.
Тевес бе изведе в изгодна позиция в 14-ата минута, но Сол Кемпбъл блокира удара му, изваждайки топката в нов корнер.
След още три минути Флетчър центрира отдясно, но ударът на Тевес с глава премина близо до лявата странична греда на Джеймс.
Пробив на Гигс отляво завърши със негов силен удар, но добре пласирания Джеймс успя да отбие с много усилия топката.
Дълъг пас на Скоулс към Гигс предизвика паника и последвало неразбирателство между Кемпбъл и Джеймс, но уелсецът не успя да се възползва от ситуацията.
Най-чистото положение дойде в 35-ата минута, когато Нани отне топката на Джонсън проби отляво и центрира към Флетчър, който не успя да отправи удар от около 7-8 метра сам срещу Джеймс.
Нани на два пъти пропусна да открие резултата от изгодни позиции в 40-ата и 41-ата минута, като при първия опит преодоля последователно Кемпбъл и Джеймс, но Дистен изби на метър от голлинията.
При втората ситуация Флетчър изведе португалеца на около 9-10 метра вляво от вратата на Портсмут, но ударът му изпрати топката в аут.
Единствената опасност пред вратата на Ван дер Сар през първата част дойде след грешка на Евра, който сервира топката на Дефоу, но ударът на последния бе изключително неточен.
Втората част започна по подобие на първата и още в 49-ата минута след изпълнение на корнер от Нани, вратаря на "Помпи" Джеймс изби лошо и Флетчър с техничен удар от около oсемнадесет метра улучи напречната греда.
При добавката притичалия Тевес стреля с глава, но доста леко и Джеймс успя да поправи грешката си, улавяйки топката.
Тевес проби мощно отляво в 58-ата минута, но центирането му към Флетчър бе пресечено от плонжиралия вратар Джеймс.
Пробив на Флетчър отдясно завърши с пас към непокрития Гигс, който с десния крак от границата на наказателното поле изпрати лек удар към вратата, спасен с лекота от Джеймс.
Великолепна атака между влезлия като резерва Карик и Тевес завърши със силен удар на последния от границата на наказателното поле, но Джеймс изби в корнер.
Грешка на Видич при центриране на Диоп отдясно позволи на Крауч да се окаже изненадващо в изгодна позиця, но неговия удар бе неточен.
В помощ на защитата на Портсмут се притече и съдията Уолтън, който незнайно защо не отсъди дузпа за Юнайтед в 75-ата минута, когато Храйдърсон задържа с ръце десния крак на Тевес в наказателното поле.
При първата си атака две минути след като се появи на терена Фрейзър Кемпбъл финтира в наказателното поле Сол Кемпбъл, но ударът му от около дванадесет метра мина над гредата.
Така въпреки превъзходството на "Червените Дяволи" редовното време на срещата завърши наравно без да бъде отбелязан гол 0:0.
При дузпите Тевес, Гигс и Карик реализираха за Манчестър Юнайтед, докато Диара и Джонсън стреляха в аут, Ван дер Сар спаси удара на Мвуемба.
Единствено Дефоу реализира единственото попадение от бялата точка в полза на Портсмут.
За играч на мача бе обявен аржентинския нападател на Манчестър Юнайтед Карлос Тевес.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПОРТСМУТ 0:0 (3:1 при дузпите)

ДУЗПИ
0:0 - Диара пропуска
1:0 - Тевес
1:1 - Дефоу
2:1 - Гигс
2:1 - Мвуемба пропуска
3:1 - Карик
3:1 - Глен Джонсън пропуска

Състава на Юнайтед: Ван дер Сар; Невил (кап.) (Браун, 67), Фърдинанд, Видич, Евра; Флетчър, О`Шей (Карик, 67), Скоулс, Нани (Ф. Кембъл, 79), Гигс, Тевес.
Неизползвани резерви: Кушчак (вр), Р да Силва, Евънс, Посебон.
Стадион: Уембли, 84,808 зрители.
Главен съдия: Питър Уолтън.
Жълти картони: Г. Невил, Видич (Юнайтед), Дистен (Портсмут).

-----------------------------------------------------

Честито на всички. Беше важно за самочувствието на отбора да стартираме сезона с купа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честита купа на всички червени дяволи! Следващата: Суперкупа на Европа

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дам, доволно. :) Надиграхме ги тея мишоци и макар да не сме навлезли в ритъм (което си личеше по бавните разигравания и грешни пасове), заслужено победихме. В защита пак бяхме супер стабилни, а Ван дер Сар беше яко спокоен и както обикновено стена при дузпите. "Синът на Фърги" Флечър направи голям мач и много ме е яд, че не вкара гол, защото си заслужаваше момчето. Мъчи се и той да додрапа до титулярния състав като го няма Роналдо, но да видим. Фрейзър Кембъл също се включи добре и показа желание за игра и изява. Иначе мачът на моменти беше яко скучноват и изглеждаше малко като двустранна игра на тренировка (ние си разигравахме спокойно, те се бутаха и си стояха групирани в полето). Доста ниско темпо, но това е едва началото на сезона, а и сме без Рууни и Роналдо. Тевез пак много голям, дузпата срещу него беше 100% и се чудя как съдията не я видя (ама ние май вече сме свикнали да ни режат реферите, та не бива да ни прави особено впечатление). Доволна рутинна победа и още един трофей за нас. Другата седмица повече. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит триумф и нова купа във витрината на европейският клубен шампион.. винаги е добре когато сезона започва успешно..От мача разбрах следното.. защитата ни е все така "бетон" а това е едва първият официален мач.. тепърва сработването ще става по-добро.Радващо завръщане на капитана ни сред първите 11 :> ..Отзаде just a perf.. В средата предвид липсата на Андерсон,Оуен.. и изненадващо за мен,незапочаването като титуляр на Карик.. О'Шей и Скоус който се видя че не е за цял мач..но въпреки всичко стисна зъби отново и се бореше мъжки.. се справиха добре.Карик ми се видя недостатъчно концентриран..но следи играта много добре!А отпред Тевез-машина..Гигс на нетипично за него място..дефакто играхме без набит напред нападател но положенията ги имаше..щеше да е по-лошо ако имахме нападател(и) а да нямаме положения така че аз съм спокоен .. Липсата на шанс и Д.Джеймс ест. ни лишиха от победа във редовното време.. Дано САФ пусне Кембъл титуляр за следващия мач..Нани е наказан,това е шанса на момчето да се докаже ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ГИГС: МОЖЕМ ДА ПОВТОРИМ УСПЕХА ОТ МИНАЛИЯ СЕЗОН

Ветеранът на Манчестър Юнайтед Райън Гигс, който вкара една от дузпите при победата над Портсмут днес с 3:1 във финала за Къмюнити Шийлд, остана изключително доволен от постигнатия успех, като заяви, че шампионите могат да повторят миналия си изключително силен сезон.

„Победата днес означава доста за нас, тъй като много искахме да започнем новата кампания с успех. Но тук показахме, че се намираме във форма преди началото на сезона във Висшата лига, което също е много важно”, заяви Гигс.

„Искаме да започнем новата кампания оттам, откъдето приключихме миналата. Няма как – ще ни е трудно в Шампионската лига, Висшата лига, турнирите за купите – всяка една надпревара е трудна”, продължи той.

„Трябва да се поддържа непрестанния глад за победи и всичко ще е наред. Мисля, че моите съотборници го притежават”, завърши играчът на Манчестър Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Останах със смесени чувства от мача.Явно не сме готови на 100% за новия сезон,което е нормално.Ще влезем в ритъм.Забелязах,че лесно губим топката в единоборствата в центъра на терена.И двамата вратари показаха класа в мача.Гари Невил не ми хареса,беше много нестабилен.Най-много се отличиха Гигс,Тевез и Нани,които добре водиха играта.Флетчър също игра на ниво. Като цяло съм доволен от отбора.Има да се поработи върху някои неща,но ще се оправи с времето.Честита купа и добър старт на сезона!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алекс Фъргюсън: Как стигнахме до дузпи е мистерия

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън заяви, че отборът му е трябвало да спечели "Къмюнити Шийлд" още в редовното време, но напълно заслужено е взел трофея. "Червените дяволи" стигнаха до успеха срещу Портсмут след дузпи, след като редовното време завърши 0:0. "Много съм доволен от представянето ни, беше отлично, заяви Фъргюсън след мача. - Но как стигнахме до дузпи е една от мистериите на футбола. Имахме много положения и бяхме по-добрият отбор, но още сме преди старта на сезона". За шотландеца това бе седми спечелен двубой между шампиона и носителя на Купата.

Фъргюсън не пропусна и да коментира съдията Питър Уолтън, след като той не отсъди дузпа в ситуация, в която Хрейдарсон хвана с ръце крака на Карлос Тевес в наказателното поле. "Мисля, че всички мислят, че това бе дузпа. Не знам в каква позиция беше съдията, но не беше дадена и няма значение", коментира той.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
е как нема да го усещаш, като помпи немат един бел играч.. само негри бате, негри на дузпи. негър дузпа не мое да бие, тва са хора с робска психика, не става тая.. крауч по-добре беше, ако успее да не се спъне преди да уцели топката, по-голем шанс има да вкара..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Още като почнаха дузпите усещах че ще победим.Някак си отвътре ми идваше

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ЩАСТЛИВИЯТ ГАРИ НЕВИЛ: ТЕВЕС БЕ ФАНТАСТИЧЕН

Капитанът на Манчестър Юнайтед Гари Невил изрази голямата си радост, след като започна като титуляр в първия си официален мач от март 2007 година срещу Портсмут за Къмюнити Шийлд, спечелен от „червените дяволи” с 3:1 след дузпи.

„Бе фантастично дори само това, че записах мач на сметката си след възстановяването от контузията ми. След толкова време извън терените, просто съм радостен, че отново съм в игра”, заяви след срещата Невил за „Sentana Sports 1”.

„Не чувствам никакви проблеми днес. Изкарах прилична предсезонна подготовка. Нуждаех се от повече двубои, за да възвърна предишната си форма”, добави той.

Капитанът на шампионите похвали и Карлос Тевес, който вдъхнови съотборниците си за победата днес, като не само бе сред най-дейните на терена, но вкара и първата дузпа за тима. Получи се обаче неприятна сцена, като аржентинецът реагира бурно срещу Херман Хреидарсон, който го фаулира изключително грубо.

„Не видях реакцията на Карлос. Според мен можеше да бъде отсъдена и дузпа за нас. Ако един играч не получи това, което иска в така ситуация, реагира по-емоционално. Все пак футболът се играе от хора”, посочи още Гари.

„От друга страна Тевес днес бе просто фантастичен. Бе най-опасният ни играч. Това бе и по време на цялата предсезонна подготовка”, завърши капитанът на Манчестър Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Очаквах повече от този мач!Надявах се да ги бием още в редовното време,но явно на дузпи ни върви напоследък!Супер Сар,превъзходен Тевез!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гари Невил възхитен от Тевес

Ветеранът в отбора на Манчестър Юнайтед Гари Невил изрази възхищението си от играта на съотборника си Карлос Тевес при днешната победа срещу Портсмут във финала за „Къмюнити Шийлд”. Манчестър победи с 3:1 след дузпи Портсмут, след 0:0 в редовното време. Карлос Тевес спечели приза за играч на мача. „Много съм доволен от този успех. Имаме доста проблеми и съм доволен, че успяхме да победим. Тевес игра много силно. Радвам се, че имам такъв съотборник. Той може да бъде истински лидер на отбора ни. Убеден съм, че ни чака добър сезон”, заяви Невил пред електронното издание goal.com.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ЧЕСТИТА ТИТЛА! На мен мача ми хареса. Първото полувреме Помпи не можеха да минат центъра и само нечовешкият късмет и на няколко път вратарят им ги спасяваха от гол. Видя се кой е по-класният отбор при дузпите. Ония смешници от 4 дузпи, 2 пъти не оцелиха вратата, 1 спаси Саар, а 1 закачи леко с ръка и за малко да спаси и нея - е те това сериозно ли е? Надявах се да им го върнем малко на Помпи за отпадането от ФА къп, но не с дузпи, а с 2-3 гола в редовното време. Като цяло ми допадна целия отбор, но най-вече Нани, Тевез, Саар, Флетчър, Невил (заради доста продължителното му отсъствие от официални мачове; на мен лично ми хареса играта му - очаквах много по-малко от него). Кембъл трябва да започне титуляр наистина следващия мач. Момчето е машина - супер борбен е (може да си съперничат и с Рууни), много бърз и има определено усет за гола. Надявам се до седмица да купим нападател - не ме интересува кой ще е той, имам пълно доверие на САФ и ръководството. Важното е наистина да вземем някой, защото хубаво си правим атаките, ама като няма кой да ги завършва? На Помпи защитата беше смешна. Представете си с/у една на Челси какво ще правим с този състав? Ще се надяваме на дузпа отново ли?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тоя Реднап е некав негрофил. След 80та мин единствения бел от Портсмут беше Крауч.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this