Jump to content
Sign in to follow this  
Konteto

Manchester United 1 - 0 Espanyol

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Манчестър Юнайтед победи Еспаньол с 1:0 в бенефиса на Оле Гунар Солскяер

Публикувано изображение

Европейският клубен шампион Манчестър Юнайтед пречупи с 1:0 Еспаньол в контролна среща, играна на "Олд Трафорд". Двубоят беше по-специален, защото се превърна в бенефис за отказалия се от футбола Оле Гунар Солскяер. Норвежецът сложи край на кариерата си заради поредица от контузии. Единственото попадение днес в Манчестър отблеяза резервата Фрейзър Кемпбъл в 83-ата минута.
Гостите от Барселона започнаха по-силно и създадоха две положения в първите четири минути. Жонатан Сориано и Риера пропуснаха да завършат една добра атака на "папагалчетата". В 18-ата минута хубав удар на Пол Скоулс улучи гредата. През първото полувреме атаката на европейския шампион беше беззъба, като се усети отсъствието на Кристиано Роналдо и Уейн Рууни. Първата част завърши логично без попадения, след като положенията пред двете врати не бяха много.
Първите минути след почивката продължиха да предлагат малко голови положения. Играта се освежи с влизането на основния герой тази вечер - Оле Гунар Солскяер в 68-ата минута. Героят от "Камп Ноу" 1999-а изигра бенефисния си мач с "червените дяволи", като на няколко пъти пропусна да се разпише. В 70-ата минута норвежецът изпълни по брилянтен начин удар от волле, но вратарят на каталунците извади наглед неспасяемата топка. Секунди по-късно стражът захлупи кълбото пред погледа на скандинавеца.
В 83-ата минута Фрейзър Кемпбъл вкара за Юнайтед след прекрасен извеждащ пас на Райън Гигс в наказателното поле и хладнокръвен удар покрай вратаря. До края на срещата "червените дяволи" играха по-настъпателно, но не достигнаха до второ попадение. Испанците разчитаха на редки атаки, завършващи с далечни удари, които рядко представляваха опасност.
Срещата завърши с прочувствена реч на Оле Гунар Солскяер, чрез която той изрази огромната си благодарност към всички, които са били до него през всичките години. "Всяка една минути тук е безценна. Дължа толкова много на всички вас", сподели развълнуваният нападател.

Публикувано изображение

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЕСПАНЬОЛ - 1:0 (0:0)
1:0 - Кемпбъл (83)

Състава на Юнайтед: Ван дер Сар (Кушчак, 46); Симпсън, Фърдинанд (Кемпбъл, 46), Видич (Евънс, 62), Евра (Силвестре, 46); Гибсън (О'Шей, 62), Флетчър, Скоулс, Нани (Кемпбъл, 46); Гигс (кап), Тевез (Солскяер, 68).
Жълти Картони: Тевез, Скоулс.
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън.
Стадион: "Олд Трафорд", Манчестър, 68,868 зрители.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
20LEGEND

Ще ни липсва... :newsm20: SOLSKAJER - The baby faced assassin! Редактирано на от petrov1991

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ман Юн пребори Еспаньол в бенефиса на Солскяер

Европейският клубен шампион Манчестър Юнайтед пречупи с 1:0 Еспаньол в контролна среща, играна на "Олд Трафорд". Двубоят беше по-специален, защото се превърна в бенефис за отказалия се от футбола Оле Гунар Солскяер. Норвежецът сложи край на кариерата си заради поредица от контузии. Единственото попадение днес в Манчестър отблеяза резервата Фрейзър Кемпбъл в 83-ата минута.
Гостите от Барселона започнаха по-силно и създадоха две положения в първите четири минути. Жонатан Сориано и Риера пропуснаха да завършат една добра атака на "папагалчетата". В 18-ата минута хубав удар на Пол Скоулс улучи гредата. През първото полувреме атаката на европейския шампион беше беззъба, като се усети отсъствието на Кристиано Роналдо и Уейн Рууни. Първата част завърши логично без попадения, след като положенията пред двете врати не бяха много.

Първите минути след почивката продължиха да предлагат малко голови положения. Играта се освежи с влизането на основния герой тази вечер - Оле Гунар Солскяер в 68-ата минута. Героят от "Камп Ноу" 1999-а изигра бенефисния си мач с "червените дяволи", като на няколко пъти пропусна да се разпише. В 70-ата минута норвежецът изпълни по брилянтен начин удар от волле, но вратарят на каталунците извади наглед неспасяемата топка. Секунди по-късно стражът захлупи кълбото пред погледа на скандинавеца. В 83-ата минута Фрейзър Кемпбъл вкара за Юнайтед след извеждащ пас в наказателното поле и хладнокръвен удар покрай вратаря. До края на срещата "червените дяволи" играха по-настъпателно, но не достигнаха до второ попадение. Испанците разчитаха на редки атаки, завършващи с далечни удари, които рядко представляваха опасност.

МАН ЮНАЙТЕД - ЕСПАНЬОЛ - 1:0
1:0 - Кемпбъл (83)

МАН ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар (46 - Кушчак), Евра (46 - Браун), Фърдинанд (46 - Кемпбъл), Видич, Гигс, Нани (46 - Силвестре), Скоулс, Флетчър, Симпсън, Гибсън (61 - О'Шей), Тевес (68 - Солскяер);
Мениджър: сър Алекс Фъргюсън

ЕСПАНЬОЛ: Кристиан, Чика (46 - Кайехон), Де ла Пеня (46 - Луис Гарсия), Риера (46 - Роман), Берангер, Анхел (70 - Жулиан), Руфете (46 - Валдо), Торехон, Харке, Мойсес Уртадо (53 - Сиелва), Жонатан Сориано (46 - Лакрус);

Ст.-треньор: Тинтин Маркес

СТАДИОН: "Олд Трафорд", Манчестър, 68 868 зрители

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Благодаря ти за всичко, Оле!Завинаги в нашите сърца!Истинска легенда на клуба!Продължавай да ни радваш като треньор!

:newsm20: 20LEGEND

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
БЛАГОДАРИМ ТИ ОЛЕ!
Един мач който е много тъжен заради напускането на Оле но и същевременно мач изпълнен с надежда че ни предстои един найстина вълнуващ сезон!Прекрасен мач на Тевез,Гигс и Скоул както винаги без коментар-перфектни!Младите надежди Дани и Кямбъл се представиха повече от добре-отново гол но Кямбъл!Оле още не е забравил играта и за малкото време показа че има на какво да научи младите!Напред ДЯВОЛИ!

20LEGEND

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-емоционалния мач, който гледах от финала на ШЛ насам. Моя любим играч Оле Солскяер завърши кариерата си по подобаващ начин. Вратарят на Еспаньол можеше да му пусне малко гювеч според мен, защото първият удар на Оле си заслужаваше гола. И щеше да е типично в неговия стил. "Put it where you want" ама не стана. Карай. Теди Шерингам също го зърнахме, Фрейзър Кембъл вкара много як гол. Кредит за Гигс и за уникалния пас. А накрая когато Оле говореше наистина се просълзих.... Новият баннер на Стретфорд Енд отново ме очарова до краен предел "...AND SOLSKJAER HAS WON IT" . Никой фен не би могъл да забрави, тези думи изречени от коментатора през 99-та година. Страхотен мач, дано всички футболисти вземат поука от този човек, той е истински ГОСПОД!

20LEGEND 4 LIFE!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много добър мач като цяло. Фрейзър Кембъл показа че заслужава да играе в първият състав. Гигси днес играеше все едно беше на 23, невероятен мач за него. Единственото за което много съжелява е че Оле не успя да вкара гол. Вратаря на Еспаньол трябваше да му пусне, а не да се прави на велик, но както и да е. Отиде си една легенда дола толкова много на този клуб. Желая на Оле всичко най-хубаво в треньорската професия и дано постигне много успехи.

Незнам дали сте забелязали, но се мерна един плакат, на който пишеше Ronaldo Who - Ole True Legend!!

GOOD BYE 2OLEGEND

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Our 20LEGEND We Will Be Always Proud Of You
От днес Манчестър Юнайтед изгуби един блестящ футболист, но се сдоби с поредната велика легенда и в бъдеще да се надяваме и добър треньор!!! Успех в новото начинание ОЛЕ! :df88881823bc75a44a0ba7f3c5f632f :newsm20: Редактирано на от 20LEGEND

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Оле: Това беше специален ден

Оле Гунар Солскяер разкри, че е бил на път да се разплаче когато е излизал от тунела на Олд Трафорд за своя бенефисен мач срещу Еспаньол.

Това беше изключително емоционален ден за норвежеца, който влезе в играта като резерва в 68 минута и имаше няколко положения да открие резултата, но това се случи едва в 82 минута когато Фрейзър Кембъл отбеляза единствения гол в мача.

"Това беше изключително специален ден за мен", заяви Солскяер пред MUTV. "Когато влязох в игра исках да представя добре, същото така исках да отбележа гол, но това не се случи."

Оле почти беше постигнал желанието си да отбележи, когато видя как вратаря на Еспаньол Алварез Кристиан избива, летящата към врата топка в корнер.

"Винаги съм казвал, че няма такова нещо като добро спасяване, просто лош завършек, но пък винаги има и изключения", пошегува се Оле. "Вратаря на Еспаньол се представи много добре."

"Насладих се напълно на бенефиса си. Обмислях го почти година, от Август 2007 когато се отказах. В последните дни ми беше много, много напрегнато и не можех да мисля за нищо друго, но ето че всичко свърши."

"Тук в Юнайтед играх с най-добрите футболисти в света, а това прави нещата по-лесни за нападателя. Не е нужно да работиш усилено, за да си създаваш сам възможности за гол, твоите съотборници винаги ще ти помогнат за това", завърши Оле.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стана добър и динамичен мач с много положения (почти всички пред вратата на испанците).. мисля си че благодарихме подобаващо на Оле чрез този бенефис и му пожелавам успех в треньорската дейност и хармония със семейството :)

Eто нещо от мен:

Публикувано изображение

Публикувано изображение Редактирано на от SoLskJa3r

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Оле благодари на феновете и треньорите

Когато прозвуча последния съдийски сигнал на Олд Трафорд в съботния мач, изпълненият с емоция Оле Гунар Солскяер взе микрофон в ръка и се обърна към всички фенове на Манчестър Юнайтед.

Пълното обръщение което легендата напраеи след края на двубоя с Еспаньол:

„Благодаря ви, много благодаря. Имах повече от година да организирам този бенефис, и въпреки това не ми беше никак лесно.
Знаех че това ще е последния ми мач на Олд Трафорд, и днес вие отново бяхте чудесни. Вие сте най-добрите фенове в света.

Искам да благодаря на Еспаньол, които уважиха бенефиса и помогнаха да се получи един добър мач. Беше добра подготовка за момчетата.
Предстои ни много важен сезон и е добре че се получи енергичен мач.

След това, бих искал да благодаря на мениджъра. Той беше абсолютно фантастичен.

Напътстваше ме в кариерата ми – имах възходи, имах и слаби моменти, но той ми оказа стабилна подкрепа през всичките тези години.
Не знам как да му се отблагодаря напълно. Започвам треньорска дейност, и ако не съм се научил от него, тогава няма да успея като треньор. Благодаря ти, шефе.

Футболистите... Играх с най-добрите футболисти в света. Лесно е да си нападател когато играеш с такива играчи около теб. Постоянно ти създават шансове за гол – пропуснеш ли, получаваш нов.
И на тях не знам как да се отблагодаря – те направиха всяка една минута тук специална за мен. А последните 25 минути днес, ще ги помня до края на живота си.

Това е нещо което семейството ми, аз самия и всички мои приятели ще помнят. Денят беше особенно специален.

Благодаря на всички от треньорския щаб и лекарския екип които се грижиха за мен и ме подкрепяха, и ми помагаха в трудните периоди. Най-много благодаря на феновете – вие бяхте абсолютно фантастични, вие ми вдъхвахте сили да се боря.

Имам трите най-прекрасни дечица на света и страхотна съпруга. Благодаря и на тях.

Благодаря, благодаря ви от сърце.”

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-накрая... ред е на Гигс,Скоул,Невил,ван дер Сар и Фъргюсън да последват примера му :closedeyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
СОЛСКЯЕР: ВЕЧЕ ВСИЧКО СВЪРШИ

Оле Гунар Солскяер призна, че за малко е щял да се разплаче, докато е излизал от тунела на „Олд Трафорд” за бенефиса си на мача между Манчестър Юнайтед и Еспаньол, завършил 1:0 за английските шампиони.

„Това бе един наистина специален ден за мен. Много ми се искаше да се представя на ниво, когато вляза в игра, исках да отбележа гол, но това не се случи”, заяви норвежецът пред официалния сайт на клуба.

„Винаги съм казвал, че няма такова нещо като добро спасяване, има лош пропуск на атакуващия играч. Разбира се, винаги има и изключения от това правило. Трябва да похваля вратаря на гостите, той днес направи някои доста прилични спасявания”, продължи Оле.

„Насладих се на днешния ден изцяло. Чакам го от една година да дойде, откакто обявих, че се отказвам пред август 2007. Сега вече всичко свърши”, призна Солскяер.

„Играл съм рамо до рамо с някои от най-великите футболисти в света в Юнайтед. Така е по-лесно за един нападател, тъй като не трябва да върши всичко сам”, припомни си вече бившият футболист

http://www.gong.bg/

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
някой ако може да качи снимка на хореографията с 20LEGEND ще сам му мн благодарен :tongue: а относно мача:просто ОЛЕ най-големия ПОКЛОН!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this