Jump to content
Gaffer

Уелбек се присъедини към Арсенал

Препоръчани публикации

Уелбек спечели доверието на Фърги

Сър Алекс Фъргюсън разкри че тийнейджърът-нападател Дани Уелбек е избран за член на първия отбор до края на сезона.

17-годишната млада надежда направи добро представяне в приятелския мач с Ал-Хилал в началото на седмицата, създавайки впечатление че го очаква добро бъдеще на Олд Трафорд.

„Включихме го в групата която пътува за Близкия Изток, и той не ни разочарова. Ще го оставя в първия отбор.” – каза босът.
„Макар да е прекалено млад, дори момченце, той е играч на Манчестър Юнайтед. Едва 17-годишен е, има нужда от време както всички други младежи и му трябва малко повече здравина, да заякне още малко.
Но въпреки това той притежава уникални качества. Освен това е местно момче, а винаги е супер когато местни момчета успяват в отбора.

Сър Алекс добави още, че бързото издигане на Уелбек е било предизвикано от ранното отпадане на младежите от турнира за Младежката Купа на Англия.

„Следим изявите му отблизо, и докато отбора играеше в Младежката Купа, го оставяхме да се развива там. Но след като отпаднаха, решихме да го доведем да тренира с първия отбор.
Няма да разчитаме много на него, най-много да го включа при удобен момент в един-два мача през сезона.” – добави Фърги.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек очаква с нетърпение следващия си шанс

Дани Уелбек направи всичко възможно но не успя да вкара гол в своя дебют, при победата на Юнайтед с 3-1 в третия кръг за Карлинг Къп над Мидълзбро. Сега, той е готов да продължи да гради над това си представяне и срещу Куинс Парк Рейнджърс.

Сър Алекс възнамерява отново да даде шанс на 17-годишния нападател срещу Рейнджърс на Олд Трафорд във Вторник. Дани е решен да отмъсти за пропуските срещу Боро, където вратаря Брад Джоунс го лиши от златен шанс в началото на второто полувреме.

„Гледах повторения на ситуацията, и видях че е можело да се справя по-добре.” – каза младокът за United Review. „Спасяването беше много добро, но щеше да е перфектно ако бях вкарал гол в дебюта си.
Очаквам с нетърпение следващия си шанс – надявам се да е срещу КПР. Трябва да внимаваме с тях, няма да е лесен мач защото ще ни се хвърлят още от началния сигнал. Изгледах няколко техни мача от този сезон и мога да кажа че стоят добре на терена. Но ние сме готови за битка - без значение с кого играем.”

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карик впечатлен oт Дани Уелбек

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Майкъл Карик е впечатлен от младока Дани Уелбек и смята, че той може да бъде следващият голям нападател в тима на сър Алекс Фъргюсън.
17-годишния Уелбек дебютира във Висшата лига при победата с 5:0 над Стоук Сити през уикенда и отбеляза гол още в първия си шампионатен мач за червените дяволи.

„Той е толкова талантлив. Ние го виждаме всеки ден в тренировките. Прекрасно за него е да се покаже на голямата сцена”, заяви Карик.

„Неговият темперамент е забележителен. Той има добър шанс да постигне големи неща тук. Какъв гол само. Да влезеш и да вкараш попадение като това трябва да е отвъд най-дивата мечта.”

„Сигурен съм, че той ще надгражда върху това. Той има добри възможности и добър нрав, така че иска да играе за нас. Не съм сигурен, че ще успее, но той трябва да работи по въпроса”, каза още Майкъл Карик за Дани Уелбек.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ГАНА ПОИСКА МЛАД ТАЛАНТ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД

17-годишният нападател на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек може би в най-скоро време ще получи предложение да се състезава за националния отбор на Гана.
Футболистът вече игра за юношеския тим на Англия до 19 години, но шефовете на Футболната федерация на Гана се надяват, младият талант да се съгласи да носи фланелката на африканската страна, откъдето родом са родителите му.

„Президентът на централата ни води постоянни преговори със семейството на Уелбек и тяхната реакция ни позволява да се надяваме, че в крайна сметка отговорът им ще е положителен”, сподели представител на Футболната федерация на Гана.

„Разбира се, трябва да дадем време на Уелбек, за да развие качествата си и да намери мястото си в Манчестър Юнайтед. След това обаче се надяваме, че той ще стане част от „черните звезди”, добави още говорителят.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Светло бъдеще пред Дани

Сър Алекс Фъргюсън смята че Дани Уелбек притежава всичко необходимо за да се превърне в топ-нападател.

Босът на Юнайтед стана свидетел на втория гол на 19-годишния футболист с екипа на Юнайтед, с който младокът откри резултата при победата с 3-0 за ФА Къп срещу Саутхемптън в Неделя.

Уелбек впечатли с играта си в 60-те минути през които беше на терена, като Сър Алекс предрича светло бъдеще за роденият в град Манчестър нападател.

"Дани свърши добра работа и всички видяхме на какво е способен." - каза босът в интервю за MUTV.
"Той е в процес на израстване и понякога изглежда слаб в дадени ситуации, но като цяло сме много доволни от напредъка му."

"Много добре е за него да трупа опит при гостувания, защото далеч от дома винаги е по-трудно." - добави Фърги. "Показа голямо желание и темперамент.
Той е страхотна личност, винаги се наслаждава от играта. Определено в него има голям потенциал".

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много ми харесва това момче и много се радвам за него.Дано да получава повече шансове и да успее да се наложи в отбора.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Много ми харесва това момче и много се радвам за него.Дано да получава повече шансове и да успее да се наложи в отбора.

Абсолютно, има хляб в него. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Интересно дали ще го дадат да се обиграва в някой друг отбор или ще го оставят да играе в Юнайтед. Второто май повече ще му навреди, отколкото да му помогне, защото изглежда доста рядко ще има шансове за изява, особено ако и Тевез остане. Но бъдещето е пред него, а и първите му мачове за отбора минаха много добре, успя да направи впечатление и да вкара голове. И двамата с Фрейзър ми харесват и може би именно те са бъдещето на Юнайтед :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
С Тевез нещата са трудни, ако стане някоя контузия с нападател все по често, ще се гледа към Уелбек.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съотборник на Бербо с предложение от Гана

Изгряващата звезда на Манчестър Юн Дани Уелбек е получил предложение да играе за националния тим на Гана. 18-годишният нападател е роден в Манчестър, но неговите родители са от африканската страна и шефовете на местната федерация се надяват да убедят таланта да приеме поканата. Уелбек е играл на юношеско ниво за Англия, но това няма да е проблем да се състезава за Гана.

Бързоногият нападател минава за любимец на Алекс Фъргюсън, който все по-често му гласува доверие в отговорни мачове. Наскоро той имаше възможност да премине в Уест Бромич под наем до края на сезона, но предпочете да остане на "Олд Трафорд".

Знаех си,че е африканец...,

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чудя се дали би било добра или лоша идея. Май по-скоро предпочитам да им откаже. Със сигурност има надежди да играе за националния на Англия някой ден, а това ще означава едва ли не да заяви, че няма достатъчно потенциал. Освен това, ако стане от важните футболисти на Гана, ще трябва редовно да пътува до Африка.

От друга страна Юнайтед неслучайно са един от символите на глобализма и печелят много от това. Всеки национал от Африка или Азия означава още фенове - и респективно пари.

Знаех си,че е африканец...,

И аз имах известни съмнения, но като го гледах какъв е рус и синеок не бях много сигурен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съотборник на Бербо с предложение от Гана

Изгряващата звезда на Манчестър Юн Дани Уелбек е получил предложение да играе за националния тим на Гана. 18-годишният нападател е роден в Манчестър, но неговите родители са от африканската страна и шефовете на местната федерация се надяват да убедят таланта да приеме поканата. Уелбек е играл на юношеско ниво за Англия, но това няма да е проблем да се състезава за Гана.

Бързоногият нападател минава за любимец на Алекс Фъргюсън, който все по-често му гласува доверие в отговорни мачове. Наскоро той имаше възможност да премине в Уест Бромич под наем до края на сезона, но предпочете да остане на "Олд Трафорд".

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ПСИХО ВИКНА УЕЛБЕК В НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР НА АНГЛИЯ

Нападателят на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек продължава да развива кариерата си, след като получи повиквателна за младежкия национален отбор на Англия за предстоящата приятелска среща с Еквадор в Малага следващия вторник.

18-годишният футболист вече е част от първия състав на „червените дяволи”, след като миналата година впечатли с изявите си за резервите на английските шампиони.

Откакто маркира дебюта си за първия тим на Юнайтед срещу Мидълзбро в Карлинг Къп миналия септември, Уелбек записа пет мача като титуляр на сметката си на „Олд Трафорд” и в още два влезе като резерва.

За този период реализира два гола – единият от които изключително красив – във вратата на Сток Сити, в среща от поредния кръг във Висшата лига. Другото попадение бе във вратата на Саутхемптън, в турнира за ФА Къп.

Нападението на Стюарт Пиърс – Психо е сформирано изцяло от продукти на академията на Манчестър Юнайтед – като до Уелбек ще се състезава Фрейзър Кембъл, който в момента е под наем в Тотнъм, както и Силвиян Ебанкс – Блейк, в момента играч на Уулвърхемптън. На вратата ще пази друг „дявол” Том Хийтън, който играе под наем в Кардиф.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Психо викна Уелбек в националдния отбор на Англия

Нападателят на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек продължава да развива кариерата си, след като получи повиквателна за младежкия национален отбор на Англия за предстоящата приятелска среща с Еквадор в Малага следващия вторник.

18-годишният футболист вече е част от първия състав на Червените Дяволи, след като миналата година впечатли с изявите си за резервите на английските шампиони.

Откакто маркира дебюта си за първия тим на Юнайтед срещу Мидълзбро в Карлинг Къп миналия септември, Уелбек записа пет мача като титуляр на сметката си на Олд Трафорд и в още два влезе като резерва.

За този период реализира два гола – единият от които изключително красив – във вратата на Сток Сити, в среща от поредния кръг във Висшата лига. Другото попадение бе във вратата на Саутхемптън, в турнира за ФА Къп.

Нападението на Стюарт Пиърс – Психо е сформирано изцяло от продукти на академията на Манчестър Юнайтед – като до Уелбек ще се състезава Фрейзър Кембъл, който в момента е под наем в Тотнъм, както и Силвиян Ебанкс – Блейк, в момента играч на Уулвърхемптън. На вратата ще пази друг "дявол" Том Хийтън, който играе под наем в Кардиф.

gong.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек: Гигс е моят идол

Младият нападател на Манчестър (Юнайтед) Дани Уелбек сподели, че се надява в бъдеще да се превърне във важен играч за клуба с подкрепата на легендата на „червените дяволи" Райън Гигс.

„Обичах Гигс още като дете и все още е така. Можеш да научиш много от него дори само когато го гледаш как тренира. Винаги е готов да ти даде съвет, което е страхотно. Мога да кажа, че той е моят идол", заяви талантът.

Игрите на Уелбек за Юнайтед не останаха незабелязани, като стрелеца получи повиквателна за мача на младежкия отбор на Англия срещу Еквадор, където влезе в игра като резерва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек много ми харесва.Дано се развие и остане в клуба.Не ми се иска да го продаваме след време, защото мисля че има качества за Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек: Райън Гигс е моят идол

Младият нападател на Манчестър (Юнайтед) Дани Уелбек сподели, че се надява в бъдеще да се превърне във важен играч за клуба с подкрепата на легендата на „червените дяволи" Райън Гигс.

„Обичах Гигс още като дете и все още е така. Можеш да научиш много от него дори само когато го гледаш как тренира. Винаги е готов да ти даде съвет, което е страхотно. Мога да кажа, че той е моят идол", заяви талантът.

Игрите на Уелбек за Юнайтед не останаха незабелязани, като стрелеца получи повиквателна за мача на младежкия отбор на Англия срещу Еквадор, където влезе в игра като резерва.

--

МОЩНО ХЕТТРИК ДНЕСКА! B)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Правилно се е ориентирал от кого да се учи във футбола. VIVA Giggs! Уелбек е много голям талант! Доказва го във всеки мач, в който му е дадена възможност за изява.Доказа го и днес. Само така!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс прати талант при резервите заради арогантност

Фъргюсън не харесал как Уелбек отпразнувал гола си срещу Дарби Каунти Мениджърът на Манчестър Юнайтед Cър Алекс Фъргюсън за пореден път показа, колко строг може да бъде.

Този път жертва на характера му бе младият талант Дани Уелбек, който бе върнат в резервния тим заради самонадеяност.

Босът на Червените Дяволи е бил вбесен от наподобяващия Ерик Кантона стил на отпразнуване на гола на Уелбек в мача за ФА къп срещу Дарби Каунти. Това е и причината талантът да не попадне в състава за мача с Фулъм (3:0) в сряда и го прати с резервния тим срещу Уигън.

“Алекс бе бесен от начина, по който Уелбек отпразнува гола си срещу Дарби. Според него това бе арогантна постъпка, твърди източник от Манчестър Юнайтед пред “Сън”. – Дани е просто хлапе и Алекс иска да му покаже, че не бива да се надскача. Това е урок, който редица играчи преминали през Олд Трафорд научиха през годините.”

blitz.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
като чуя "източник от манчестър юнайтед пред сън" и ми се оправя деня.. :laugh:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

като чуя "източник от манчестър юнайтед пред сън" и ми се оправя деня.. :laugh:

:laugh: indeed

Интересно ми е да се намери видео с реакцията на Фърги след гола, да видим "колко е бил бесен"... :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уелбек: За мен е сбъдната мечта да играя за Юнайтед

Дани Уелбек, който бе героят в мача срещу Уулвърхяптън от Карлинг Къп, заяви че за него е сбъдната мечта да играе за първия състав на Юнайтед.

Роденият в Лонгсайд нападател отбеляза страхотен гол срещу "Вълците", като по този начин откри сметката си за новия сезон и добави, че с нетърпение очаква следващия двубой от четвъртия кръг на Карлинг Къп.

"Аз просто искам да бъда едно обикновено манчестърско момче", заяви Уелбек пред MUTV. "Възможността да играя за Юнайтед е сбъдната мечта за мен и изгарям от желание да го правя, когато ми се даде шанс. Трябва да тренирам усилено, за да мога да играя за първия отбор."

"Това е целта на всеки един от нас. Сега с нетърпение очакваме следващият кръг от Купата на Лигата. Така че пускай колкото може повече млади играчи, Фърги!"

Попадението на Уелбек бе резултат от прекрасно двойно подаване между него и опитния Майкъл Оуен, и 18-годишният англичанин беше много щастлив от този факт.

"Беше страхотно да играя с Майкъл Оуен, защото той е Майкъл Оуен. Винаги можеш да учиш нещо от него, от движението му по терена, то е невероятно. Знаех къде се намира и той знаеш на къде аз ще се придвижа и просто ми подаде топката, а за мен остана най-лесното - да я вкарам във вратата."

Единственото негативно нещо в мача бе ранното изгонване на Фабио. Докато Уелбек е щастлив от това, че Юнайтед продължава напред, въпреки че игра с човек по-малко, той показа своето съчувствие към младия бразилец.

"Изглеждаше, че той просто се подхлъзна", коментира Дани. "Справяше се много добре от начало, но след това се подхлъзна и това се оказа погубно за него. Но съм сигурен, че ще го преодолее и ще стане още по-добър играч."

"Честно казано, мисля че играхме добре, въпреки че бяхме с 10 човека повече от час. Атакувахме доста, а аз трябваше да играя като ляво крило. Просто трябваше да свикна с тази роля, да участва повече в разиграването на топката и това доведе и до гола ми, така че съм щастлив."

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове