Jump to content
Sign in to follow this  
Gaffer

Манучо подписа с Юнайтед

Препоръчани публикации

Фърги подписва с анголски нападател

Публикувано изображение

Юнайтед е на път да подпише с първия Анголски играч в историята на клуба – Манучо Гонсалвес, след като той премина успешно пробен период.

Сър Алекс Фъргюсън разкри новината на традиционната прескофенция преди мача, споделяйки пред ManUtd.com и останалите медии че 24-годишният нападател на “Петро де Луанда” ще се присъедини към Червените Дяволи след края на Купата на Африканските Нации през Януари – мачове които гарантират на футболиста работна виза.

Очаквайте още подробности...

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тоо пък къв е .Явно Фърги и решил да спечели първенството на Резервния тим.Изобщо не очаквам тоя агент дори и минута да запише за първия отбор

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Юнайтед попринцип си печелят първенството на Резервите. Ама туй щом го пише и в официалния сайт трябва да бая сериозно, но имам чувството, че ще е като Донг. <_<

Манучо подписа с Юнайтед

Юнайтед се договори с “Петро де Луанда" за Матеус Алберто Контрерас Гонсалвеш - Манучо.

Двадесет и четири годишния анголец договори личните си условия и подписа три годишен договов с Юнайтед. Футболистът от Ангола бе на триседмични проби при червените дяволи и бе одобрен от мениджъра Алекс Фъргюсън. Манучо е голмайстор в последните две години на "Гира Бора". Завърши миналия сезон с 16 гола за “Петро де Луанда" и има 15 този сезон. Ако работната виза на нападателя бъде одобрена, то той ще се присъедини към Юнайтед след турнира за купата на африканските нации.
"Манучо беше тук за три седмичен пробен период, който беше достатъчен да му предложим да подпише договор с клуба. Манучо има голям потенциал. Той е висок, пъргав и бърз нападател и точно това ни накара да го наблюдаваме шест месеца. Toгава Карлос Кейрош го забеляза. Съмнявам се, че ще вземем Ларсон през зимния трансферен прозорец. Това е невъзможно", заяви развълнувания Сър Алекс.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какъв е този ??? "Петро де Луанда" за Матеус Алберто Контрерас Гонсалвеш - Манучо / последния да затвори вратата / Ангола ..... нищо лично към играча, ама ние сме Манчестър Юнайтед, и силно се надявам да не ни замажат очите с него, или да е като Донг - да продава фланлеки само из джунглите, искам класен нападател на ОТ, Манучо голмайстор на "Гира Бора", аз за първи път чувам това първенство, купа ли е не знам. А и ще играе за Купата на африканските нации, няма да го има в състава .......... изненадващ трансфер, на който гледам доста скептично ..... <_<

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чесно казано за първи път и аз го чувам, ама след като е подписал с червените дяволи сигурно е доста класен футболист и дано да подпомага отбора, а не напразно Алекс Фъргюсън да си е давал парите ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ми ние преди си имахме един Манучо само дето се казваше Джемба-Джемба но пък може и да е money maker момчето и да продава фланелки....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ти пък кой си ? Едва ли Алекс ще е привлякъл някой който не може да уцели топката...но все пак мисля че за резерва в резервния отбор ще е добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Може да са го взели заради името - махаме у-то и става манчо. Манчо от Манчестър Юнайтед!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чудя се.. какви са ви били коментарите, след привличането на никому неизвестният Оле Гунар Солскяер. Хайде да го видим анголеца как играе, как ще се аклиматизира и тогава да го оценяваме, а? Аз лично току що си намерих причина да гледам африканската купа :-)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Когато Юнайтед са привлекли Оле Гунар аз още съм си блъскал главата в краката на масата......

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе то всъщност и за Роналдо малцина знаеха (освен тези които са гледали контролата дето ни биха Спортинг)... Аз го гледах точно и само в този мач, и си помислих: Ех, да можеше да го вземем тва пишлеме... И съвсем скоро след това прочетох че е подписал с нас. Воланд е прав - нека първо го видим в игра Манучо и тогава да му теглим конско, на него или на Фърги..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нека се доверим на САФ!! Има изключителен поглед върху играчите и щом този му е направил впечатление явно е добър :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Манучо: Попаднах в страната на мечтите

Новото попълнение на Манчестър Юнайтед – анголският нападател Манучо, заяви пред клубната телевизия MUTV, че е попаднал в „страната на мечтите” след трансфера си на „Олд Трафорд”, съобщава официалният сайт на „червените дяволи” (ManUtd.com). Чернокожият футболист идва от тима от Ангола Петро Атлетико Луанда и ще се присъедини към шампионите след изиграването на Купата на Африканските Нации.
„Фен съм на Манчестър Юнайтед от много малък, така че ще се боря много, за да завоювам място в първия отбор. Много съм щастлив да бъда тук. Бързо свикнах с обстановката, защото всички футболисти ми оказаха подкрепа, а Кристиано Роналдо, Нани и Андерсон говорят моя език (португалски)”, заяви Манучо.
Мениджърът сър Алекс Фъргюсън пък каза: „Той е много бърз и агресивен нападател. Манучо бе на проби за 3 седмици и се представи много добре. Радостни сме, че сключихме договор с неговия отбор.”

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бе кой знае, може от нищо нещо да излезе... някакво ново откритие :D само дето ме е яд, че толкова много чернилки се навъдиха ;(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Може да се окаже новата черна перла на европейския футбол :D преди години когато се появи Ето'о също имаше отрицателни реакции, но бързо се превърна в топ нападател не само в Европа, а и в целия свят. Пожелавам същия успех и на Манучо :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Може да се окаже новата черна перла на европейския футбол :D преди години когато се появи Ето'о също имаше отрицателни реакции, но бързо се превърна в топ нападател не само в Европа, а и в целия свят. Пожелавам същия успех и на Манучо :)

Подкрепям мнението ти. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Манучо тикна едно голче :)

Манучо с гол за Ангола

Новото попълнение на Юнайтед, Манучо се разписа за своята страна Ангола, която продължава подготовката си за наближаващия турнир на африканските нации.

Младият нападател подписа с Юнайтед преди три седмици, но трябва да почака да му бъде издадена работна виза преди да пристигне на Олд Трафорд.

Манучо отбеляза единствения гол срещу холандския Вилем ІІ, мача се игра в Португалия, през уикенда

Следващата контрола на Ангола е срещу Египет, в четвъртък, която ще се играе в Лисабон. Първия мач на Ангола в турнира на африканските нации е срещу Южна Африка на 23 януари.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Някой ако може да постне на кои дати са мачовете на Ангола в групите на КАН.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

23 Jan, 19:30 South Africa v Angola
27 Jan, 17:00 Senegal v Angola
31 Jan, 17:00 Tunisia v Angola

Купа на африканските нации - Профил: Ангола

Предоставяме ви профила на Ангола в Купата на африканските нации, който включва - представянето на страната през годините, сегашната форма и информаци за футболистите, и треньора.

Представянето на страната през годините

Ангола се е класирала за финалния турнир едва четири пъти включително и 2008 година. Предишните три участия на финалния турнир бяха през 1996, 1998 и 2006.

Отбора никога не е преодолява първия кръг на турнира и е спечели едва един мач от предишните си участия.

Бившата португалска колония става независима страна през 1975, но чак през 1982 участва в квалификации за Купата на африканските нации.

Сегашна форма

През ноември Ангола победи Кот д'Ивоар с 2:1 само няколко дена след като загубиха от Гвинея с 3:0. От Световното първенство, Ангола има изиграни 15 международни мача като е спечели седем от тях.

Треньора

Луис Оливейра Гонкалвеш има голям опит с национални отбори тъй като е ръководил голяма част от националните гарнитури на Ангола, от юношите до 15 години до първия състав на Ангола.

Оливейра Гонкалвеш ръководеше отбора до 20 години на Ангола, който спечели младежката африканска купа през 2001 година.

49-годишния специалист бе назначе за селекционер на Ангола през 2003 и се превърна в национален герой когато класира отбора за Световното първенство през 2006 година.

Нападателя Флавио отбеляза единствения гол за Ангола на Световното в Германия. Миналия сезон той беше голмайстор в първенството на Египет и най-важния футболист за Ал Ахли.

Манучо, който подписа договор с Манчестър Юнайтед след прекаран пробен период при "Червените дяволи", беше голмайстор в две поредни години в първенството на Ангола.

Полузащитата на Ангола се ръководи от двама ветерани, бившия футболист на португалския Боависта - Андре и играещия в Шведската втора дивизия - Фигуеридо

Състав

Вратари: Лама (Петро Атлетико), Марио (ИнтерКлубе), Нуно (Авиакао)
Защитници: Марко Аироса (Фатима), Делгадо (Метц), Джамба (Авиакао), Кали (ФК Сион), Локо (Примейро Агосто), Машадо (Анадия), Руи Маркес (Лийдс Юнайтед), Ямба Аша (Петро Атлетико)
Полузащитници: Андре (Кувейт СЦ), Деде (Пакос Ферейра), Едсон (Пакос Ферейра), Фигуеридо (Остърс), Жилберто (Ал Ахли), Маурито (Кувейт СЦ), Мендора (Естрела Амадора), Зе Каланга (Боависта)
Нападатели: Флавио (Ал Ахли), Лов (Примеро Агосто) Манучо (Петро Атлетико/Манчестър Юнайтед), Матеос (Боависта)

превод: PePiNkA
източник: eurposport.yahoo.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
гледайте по евроспорт Ангола-Ю.Африка сега играят и Манучо прави много добър мач,а голът му беше нечовешки!:)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this