Jump to content
Gaffer

За сайта

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Обръщам се с молба към всички новинари които публикуват новини в сайта:
Момчета, и момичета - преди да сложите поредната новина в сайта, уверете се че няма правописни грешки!
Прочитайте внимателно новината, коригирайте, редактирайте, и чак тогава я пуснете.

Надявам се че не бързате вие да сте човека който я пуснал, преди да ви е изпреварил някой друг...?

Грешки стават и неволно, но пък е по-добре когато можем да ги поправим.

Ето две новини пуснати последно:

Автор redforever 29 October 2007

Манчестър. Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън подготвя оферта през януарския трансферен прозорец за аса на Аякс Клаас Хунтелаар, пише People. Според изданието босът на Юнайтед отново се е разочаровал от контузията на Луи Саа и направил листа от играчи, еди от които задължително трябва да акостира на “Олд Трфафорд” след Нова година. Играчите са ясни – Хунтелаар, Никола Анелка и Димитър Бербатов. С неблагонадеждността на Саа и отказването от активния футбол на поле Гунар Солскяер, Юнайтед ще бъде отново изправен прред редица проблеми, ако Уейн Рууни или Карлос Тевес се контузят.
Фъргюзън е попитал собствениците на клуба има ли предвидена достатъчно солидна за трансфери през януари и е получил положителен отговор. Агентът на Хунтелаар потвърди, че има интерес към неговия клиент от различни отбори и вероятно това е последният сезон на играча в Аякс.

Източник: Агенция "Фокус

Убеден съм че redforever просто е видял заглавието, маркирал е текста и го е пуснал в нашия сайт, без дори да прочете новината.

Същото важи и за преводите:

Автор Pepinka 16 November 2007

"Искам Англия да се класира за Европейското. Искам Португалия и Англия да бъдата в Австрия и Швейцария следващото лято, защото винаги е вълнуващо за феновете да гледат големи отбори на големи първенства.

Бих искал да играя още веднъж срещу тях след случката с Рууни на Световното през 2006 г. Тази история вече е забравена и ние с Руу сме преятели, но подчертавам, че никога няма да променя позицията си за случилото се.

Ще помагам винаги на Португалия, когато играя за страната си"

превод: Pepinka
източник: www.manutd.com

Не са фатални грешки, никой не е на заплата за това което прави, но нека влагаме малко повече старание и внимание. Правим го за нас си...

едит: И още нещо:
"сър" се пише с главно "С" - Сър.
"червените дяволи" се пише с главни букви - Червените Дяволи
"Олд трафорд" - Олд Трафорд

И примерно, в новина в която пише "Футболистът на Манчестър Юнайтед Гари Невил поднови тренировки...", можете да редактирате първия ред така: "Гари Невил поднови тренировки..."
Всички знаем чий футболист е той, а и щом се пуска в нашия сайт - няма нужда да се уточнява че е от Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Краш доста пъти съм гледала за това "сър" и съм забелязала, че го пишат с малка буква. А за преводите внимавам винаги, но както каза сам никой не е застрахован от грешки ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да англичаните го пишат с главна, ама ние не живеем в Англия, но щом искаш ще го пиша с главна. За "червени дяволи" също съм забелязала в бг сайтовете, че го пишат с малка буква.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic
Ама че флууд, за 3 главни букви арееее.....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как го пишат другите български сайтове не ме топли, ние говорим за нашия сайт и как ние трябва да го пишем. Това е название, а не нарицателно. Когато се говори за дадена група, фен-клуб, агитка, фирма и квото се сетиш - следва да се пише с главни букви. Да не говорим за благороднически титли, които изписани с малка буква показват неуважение. Think abou it... Червените Дяволи, Бебетата на Бъзби, Крал Ерик, Сър Алекс - ето само някои названия свързани с Юнайтед които трябва да се изписват с главна буква. БГ сайтовете превеждат през пръсти, виж само грешките в цитираната новина по-горе... Да не говорим за правилното изписване... И тук въпроса не е как аз искам да го пишеш/пишете, а как трябва да се изписва, което според мен е правилния начин. Първия ми пост започна с думите: "Обръщам се с молба към..." Не заповядвам на никого, нито раздавам правосъдие. Дано сте ме разбрали правилно...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Обръщам се с молба към всички новинари които публикуват новини в сайта:
Момчета, и момичета - преди да сложите поредната новина в сайта, уверете се че няма правописни грешки!
Прочитайте внимателно новината, коригирайте, редактирайте, и чак тогава я пуснете.

Надявам се че не бързате вие да сте човека който я пуснал, преди да ви е изпреварил някой друг...?

Грешки стават и неволно, но пък е по-добре когато можем да ги поправим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
едно просто мнение, на един прост фен, мисля си, че на новините в сайта сякаш не им се отделя достатъчно внимание и място, някак си не са в фокус, а новините са много добри, особено когато са преведени от официалния сайт, но както казах, в това малко правоъгълниче на фона на сайта някак те ми се губят ..... пак казвам, това е моито просто мнение, нещо което ми прави впечатление, вие преценете .........

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic
Ваще предложения, са безценни за нас.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

В събота Юнайтед се изправя срещу Астън Вила в третия кръг на ФА Къп за четвърти път в последните седем сезон. Миналата година Юнайтед спечели с гол на Оле Гунар Солскяер в добавеното време. Дали ще има късна драма и този път?

Формата: След като взеха девет от възможните дванадесет точки повреме на Коледа момчетата на Сър Алекс са под пара. Вила също се представи добре през коледния маратон като взе точка от Стамфорд Бридж и постигна победи над Уигън, и Тотнъм

Възтановени и контузени: Джон Карю беше под върпос, но увери Мартин О'Нийл, че ще вземе участи в мача, така че Вила ще са в пълен състав. В състава на Юнайтед Уейн Рууни и Едвин ван дер Саар са възтановени, а Карлос Тевез е под съмнение.

Звезда: Гейбриел Агбонлахор несъмнено ще бъде основното оръжие на Вила. За Юнайтед не залагайте на Раян Гигс да направи още един запомнящ се мач на Вила Парк в ФА Къп

Последното изречение от този превод, предизвика недоумение в сайта, и може би във всеки прочел го:

Митко [11:47:47]
За Юнайтед не залагайте на Раян Гигс да направи още един запомнящ се мач на Вила Парк в ФА Къп - това в къф смисъл ?!

фд [13:01:14]
и аз не го загрях това за Гигс ,като го прочетох...

Pepinka [13:34:26]
Митко попитай тия дет са го написали. Аз само го преведох

Ето го оригиналния текст, от който преведох само последното/проблемното изречение:

Match Pack: Aston Villa
United meet Aston Villa in the FA Cup Third Round for the fourth time in seven seasons on Saturday. Last season, the Reds won with an injury-time winner from Ole Gunnar Solskjaer. Will there be more late drama this time?

Form guide: Whle the Reds picked up nine points from a possible 12 over Christmas, Sir Alex's side never really hit top gear. There's something about Villa Park, however, that seems to bring out the best in United. Villa also did well over the festive period, winning a point at Stamford Bridge and beating Wigan and Spurs.

Ins and outs: John Carew aside, Martin O'Neill should have a full squad to choose from, while United's only major doubt comes in the form of Carlos Tevez (ankle). The Reds should welcome back Edwin van der Sar (groin) and Wayne Rooney (virus).

Star men: Brummy boy Gabriel Agbonlahor will undoubtedly be Villa's main threat. As for the Reds, don't bet against Ryan Giggs conjuring another vintage Villa Park memory in the FA Cup.

Ето и превода:
Звезда: Относно Червените - не залагайте против това че Райън Гигс ще направи още едно запомнящо се историческо представяне срещу Вила за FA Cup.

Има се предвид че Гигс не бива да бъде отписван за този мач, и е по-вероятно да направи запомнящо участието си. А не да се залага противно на това – че един вид, Гигс няма сили за подобни подвизи вече... (както става ясно от превода на Пепинка)

Встрани от това недоразумение, Пепи, преводите ти продължават да са с неточности и правописни грешки...
Дори в онова кратко есе за Рууни което си написала, въпреки че не е превод а е с твои думи, има много правописни грешки...

:grandpa:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
четете новинките, преди да ги пуснете, защото не малко са некадърните журналисти в БГ ... <_<

Манчестър Юнайтед отпътува веднага след мача си с Рединг за Саудитска Арабия, където ще играе в приятелска среща в памет на починалата легенда на местния футбол Сами Ал Джабер, съобщава „Сънди Мирър”.

тц, нещо .... :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Моля всички които пускат/превеждат новини да гледат преди да постнат мнение във форума и пуснат новина в сайта. В случая за преводите повече български сайтове превеждат новина доста късно. Пример изказването на Уейн Рууни относно вчеращния мач срещу Рединг

От Гонг чак днес преведоха изказването на Рууни, което Суперкул е пуснал в темата след мача с Рединг

Рууни: Позволихме на Рединг прекалено много

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни сподели своите впечатления след мача с Рединг, в който „червените дяволи” стигнаха до победата с 2:0.
„Мачът беше доста труден. Позволихме на Рединг твърде много, а те успяха да се възползват от това и постоянно се опитваха да пробият отбраната ни. Мисля, че това беше един от най-тежките мачове за мен през този сезон”, заяви след края на двубоя нападателят.
„Имах няколко възможности за гол. Може би трябваше да се отнеса малко по-сериозно към тях”, добави Рууни, който вкара първото попадение за Манчестър. Той получи топката в наказателното поле от аржентинеца Карлос Тевес и без забавяне отклони коженото кълбо в левия ъгъл на вратата на домакините.

А вчера аз преведох същото изказване и го пуснах в треада на Рууни

Рууни: Беше ни доста трудно срещу Рединг

Уейн Рууни обяви че победата с 2:0 над Рединг е бил най-трудния мач в който е играл този сезон.

Английският национал откри резултата за "Червените дяволи" в 77 минута, а в 90 Кристиано Роналдо уби ентусиазма на "Кралските поданици" с втори гол за Юнайтед.

"Беше много труден мач", каза Рууни пред МЮТВ. "Рединг имаха доста възможности в мача. Не спряха да атакуват до края на мача. Това определено беше най-трудния мач в който съм играл от началото на сезона"

Рууни попари домакините с гол в 77 минута, след страхотен пас на партньора си в атаката, Карлос Тевез.

"Имах няколко възможности преди гола, но не успях да ги реализирам", каза Уейн. "Пасът на Карлос беше страхотен и съм много щастлив, че успях да отбележа"

С този си гол Рууни осуети "Комисията по съмнителните голове", която порано тази седмица обяви че голът с който Юнайтед поведоха на Емирейтс Стейдиъм през Ноември е бил определен и зачетен като автогол на Вилям Галас.

"Незнам кой дава или не дава тези голове, но през изминалите три години Франк Лампард имаше над 50 рекушета, но не му бяха отнети попадения. Аз имах един рикушет и веднага присъдиха гола на друг, така че Комисията трябва да следи по-внимателно мачовете", завърши Рууни.
www.manutd.bg

Новината е една и съща! ;)

Моля ви гледайте какво превеждаме от официалния сайт;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic
Радвам се че сме едни от първите, които пускат новини.Дано от Topsport, Sportal, Gong и другите големи да копират новини от нас, с нужното уважение. Имайте малко търпение, и ще станем едни от първите :) .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тъй като Crash вече започна да провежда интервютата и идеята беше те да се публикуват в сайта, за да са достъпни за по-голяма аудитория няма да е зле тази идея да се осъществи и интервюто което е дал Nasic да се публикува в сайта. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Предлагам в сайта да се създаде раздел специално за трагедията в Мюнхен. В официалния сайт вече има доста интересни статии за събитието!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Предлагам в сайта да се създаде раздел специално за трагедията в Мюнхен. В официалния сайт вече има доста интересни статии за събитието!

Подкрепям напълно!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Твърдо "ЗА", но не е ли малко късно, трябваше преди 6-ти да се направи, и то ми се струваше, че бе ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Нов Раздел, снимки и въобще всичко, което се свързва с трагедията, но мисля, че изпуснахме правилния момент.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мисля, че Краш и Крейзи Девъл се постараха адски много и отразихме добре трагедията! Крейзи Девъл направи нов хедър специално за случая, а Краш преведе адски много материали!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мисля, че Краш и Крейзи Девъл се постараха адски много и отразихме добре трагедията!
Крейзи Девъл направи нов хедър специално за случая, а Краш преведе адски много материали!

Точно затова, няма да е зле всичко това да се събере в един раздел. Лично аз се ангажирам да направя специален раздел в галерията, след като ми оправят компютъра. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не мисля, че е късно да се направи това. Добре ще е преведените новини заедно със снимките, да бъдат преместени в отделен раздел. Ще е полезно за всеки, който иска да научи повече за 6 Февруари 1958! Къде е чата ?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шаутбокс (чат) няма да има, защото от хостинга правят забележка, че прекалено много сме натоварвали процесора им! Махнахме чатовете на форума и сайта и в момента всичко е в норми! Съжалявам и аз много, но засега това е положението!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове