Jump to content
Sign in to follow this  
Pepinka

Андерсон Оливейра

Препоръчани публикации

Андерсон сложи край на головата суша

След като видяха как най-после Андерсон счупи каръка и вкара първият си гол след 78 изиграни срещи с червената фланелка, съотборниците на бразилеца се радваха не по-малко от него.

21-годишният талант се разписа от границата на наказателното поле в двубоя срещу Тотнъм, с което Юнайтед поведе с 2-1 и впоследствие достигна до убедителна победа с 3-1, а Рио Фърдинанд сподели че всички от няколко седмици са усещали че скоро Андо ще сложи край на тази голова суша.

"Всички очаквахме този гол най-после да падне" - каза Рио за MUTV. "Паузата заради квалификациите му даде достатъчно време да тренира, и всички видяхме на какво е способен. Отбеляза хубав гол за Резервите по-рано, и мисля че вече няма да има проблеми пред противниковата врата.
Да се надяваме че това ще е началото на негова силна серия гарнирана с голове, защото ако успее да постигне това, ще се превърне в играч от световна класа."

Бразилецът отнесе доста майтапи от колегите си по време на "сушата", и изглежда че отсега нататък той ще може да започне със шегите.

"Доста "дървено" отпразнува голът си" - добави Райън Гигс. "Но всички сме доволни. Откакто се присъедини към клуба, той се представя много стабилно. Андерсон е топ-играч. Той знае че е нужно да добавя и голове към играта си, и се надявам че занапред ще се разписва по-често."

Напред и нагоре

"Надявам се това да е началото на негова голова серия, защото знам че е способен да бележи. Той не получава редовно шансове, но е част от отбора. Имаме толкова много полузащитници и се налага да правим ротации в различни етапи през сезона, и Андерсон ще изиграе своята роля. Днес направи невероятен мач за нас."
- Сър Алекс Фъргюсън

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да му е честит този гол и дано вкара още няколко (все така важни) до края на сезона. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Eбати мощния гиф :mood (33):

Иначе да му е честито първото официално попадение. Все такива да ги вкарва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тоя Андерсон верно е ебати дебила(в добрия смисъл). Некъв много забавен ми изглежда. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Скоро приключва с кариерата в Юнайтед... Жалко, имаше качества...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Андерсон

Пренаситеният сезон с контузии прекрати временно кариерата на младият бразилец, но той ще се завърне...

Преглед на сезона: След само едно участие през август, септември бе по-благосклонен към Андерсон. Той отбеляза попадение срещу "Шпорите" и извоюва мястото си сред титулярната единайсетица за дербито със Сити. Имайки предвид и мача срещу Бешикташ - това бе най-добрият период на бразилецът, в който той изигра три поредни срещи, започвайки като титуляр. Като че ли бе малко иронично, когато Сър Алекс не можеше да го използва. Докато 4-4-2 бе на мода през есента, босът избираше двама от талантливия квинтет - Карик, Флетчър, Скоулс и малко по-рядко Гибсън. Може би "осмицата" щеше да изиграе важна роля в завъшващата част от кампанията, ако не бе претърпяла травма в коляното на 23-ти февруари, по време на победата с 3:0 над Уест Хям.

Най-силен момент: Въпреки, че изпълни свирепо дузпата срещу Челси на финала в Москва в дебютния си сезон, Андерсон все още очакваше своя първи официален гол. И след 77 изиграни мача неговият момент най-накрая настъпи - стадионът бе "Уайт Харт Лейн". Четири минути след почивката, бразилецът отбеляза попадение след като топката рикушира в Пол Скоулс, така той осигури победата на Червените Дяволи и така желаните три точки.

С какво разполагаме? Андерсон отчаяно много ще иска да се докаже на терена, имайки предвид, че не е докосвал топка почти шест месеца, а и неговия четвърти сезон на Олд Трафорд го очаква. Той има и още една причина да се завърне - това ще бъде неговия мач 100 с червената фланелка.

Бразилецът е най-добър в средата на терена, подавайки на нападателите или крилата. Контузията прекрати рано неговия сезон, но всички се надяваме да го видим как разгръща своя потенциал през 2010/11г.

Участия/голове: Премиършип 10(4)1; ФА Къп 1/0; Карлинг Къп 3/0; Шампионска Лига 5/0; Общо 19(4)/1.

"Полузащитата е може би най-трудния вал, в който можеш да прогресираш, тъй като притежаваме отлични играчи там. Но съревнованието не уби желанието на Андерсон за игра, така че вярвам, че той ще се превърне във футболист от световна класа." - Сър Алекс Фъргюсън.

С една дума: Потенциален

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
The Reds are delighted to announce that Brazilian midfielder Anderson has today signed a new contract with the club

:mood (2):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Андерсон: Следващата година ще е най-добрата ми

След като се възстанови от сериозна контузия в коляното, Андерсон се върна към топ форма и иска да продължи да показва високо качествена игра за остатъка от кампанията. Но също така заяви,че ще бъде дори още по-добър, ако проведе пълна предсезонна подготовка...

Доволен ли си от представянето си досега?
Да, много съм радостен. Напоследък изиграх поредица от мачове, като бях включен в седем последователни срещи, преди да ми бе дадена почивка. Коляното ми все още не е на 100% възстановено и трябва да съм сигурен, че не го претоварвам. Но тази поредица наистина ми помогна. Отново съм уверен. Играя добре и мисля, че следващият сезон ще бъда още по-добър.

Кое ти дава такава увереност?
Чувствам се прекрасно и мисля, че формата ми ще продължава да е добра. Планирам да работя здраво през лятото. Няколко години не съм имал пълноценна предсезонна подготовка и гледам напред към този етап. Ако мога да тренирам както трябва, съм сигурен, че следващата година ще е най-добрата ми.

Физическата форма очевидно е много важна за английския футбол...
Разбира се, че е от значение, но мисля, че е по-важно да накараш топката да върши работата. Не е нужно да бягаш по-целия терен - много по-добре е да подаваш добре топката от една точка до друга. Тя може да се движи по-бързо от теб, затова трябва да се опитваш да играеш прост футбол и да подаваш топката колкото се може повече. В Англия понякога хората мислят, че не си достатъчно добър, ако не тичаш много. Но според мен една от причините, заради която Англия не се представя добре на Световните първенства е, че те бягат твърде много.

Чувстваш ли се доволен, че подписа нов договор през декември, с който оставаш в Юнайтед до 2015г.?
Много бях щастлив, защото този клуб е най-доброто място за един млад играч. Спечелих Шампионската лига и Висшата лига, но искам да ги завоюваме отново. Искам да помогна да творим история. Гледам играчи като Райън Гигс и Пол Скоулс и имам желание да направя каквото те са постигнали. Искам да благодаря и на мениджъра за това, че има вяра в мен и ми дава възможност да остана тук още пет години. Надявам се да остана тук почти до края на кариерата си, а след това да се завърна в Бразилия и да играя за Гремио. Това би било перфектния завършек.

Според някои критики качеството на футбола в Англия спада...
Не съм съгласен. Вярно е, че всяка година Манчестър Юнайтед завършва на върха на класирането или близо до първенеца - това няма да се промени. Но клубове като Тотнъм, Бирмингам и Болтън стават все по-добри. Преди няколко години, отивахме до Болтън и всеки очакваше да победим с 4:0. Сега е много по-трудно и трябва да работиш доста по-здраво, за да печелиш срещите. Болшинството хора дават испанския футбол за пример. Вярно е, че Барселона може да побеждава със 7:0 всяка седмица, но те не играят с отбори като Бирмингам, Болтън или Фулъм. Двете първенства не могат да бъдат сравнявани: за мен английският футбол е най-добрият в света.

Трябва ли Юнайтед да бъдат смятани за фаворити за титлата?
Определено. Всички ние сме щастливи от начина по който се развиват нещата. Юнайтед са на върха на лигата и имаме мач по-малко... в перфектна позиция сме. Със сигурност сме способни да спечелим трофея. Знам, че не винаги играем по най-добрия начин, но ако се представяме зле и все пак печелим точките, тогава, доколкото това засяга мен, това са три добри точки. Прекрасно е да играеш атрактивен футбол, но още по-хубаво е да печелиш срещите.

Разбрахме, че помагаш на Бебе да се приспособи с начина на живот в Англия...
Да, той прекара с мен два месеца. Едно мога да ви кажа - яде много. Изяде всичката ми храна! (смее се). Въпреки това беше добър гостенин. Приятно момче е и е забавен. Когато дойдох в Англия, Кристиано Роналдо ми помогна да свикна с тукашния живот, и сега исках да направя същото с Бебе.

Един друг португалско говорящ играч - Рафаел - беше наказан. Колко голям удар беше за вас този факт?
Беше голяма загуба. Рафаел е голям играч. И не само той, а също и неговия брат Фабио. Не е лесно да напуснеш Бразилия когато си млад футболист, но откакто са тук се справят наистина добре. До две години Рафаел ще е най-добрият десен защитник в света. Запомнете думите ми.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Андерсон доста радва с изказванията си напоследък. Нямам илюзии, че ще остане при нас цялата си кариера, но дано поне три-четири години не напуска. Има потенциала да бъде най-добър в света на поста си.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Трябва да сме доволни, че имаме играчи с огромни потенциали - вижте Андерсон, Рафаел, Ернандес, Фабио бих могъл да кажа... дано остана на Олд Трафорд, тия играчи са бъдещето на Юнайтед!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Андерсон... в 90 секунди

ManUtd.com успя да хване бразилският полузащитник на Юнайтед Андерсон за кратко интервю, с няколко бързи въпроси и отговори...

И така, Андо, какво правиш в свободното си време?
Важно е да си почиваш, затова прекарвам доста време играйки на моя PlayStation. Играя предимно футболни игри, но харесвам и военни. Също така играя карти, гледам филми и прекарва време с приятелите си.

Нани свири на пиано, Берба рисува... ти имаш ли накакъв скрит талант?
Нека да ви кажа, че Нани не е толкова добър в свиренето на пиано. Всъщност изобщо не го бива! Не знаех, че Берба рисува. Мой скрит талант ... добър съм във видео игрите. Това брои ли се?

Идвайки от Бразилия сигурно обичаш да ходиш на плаж. Къде са най-добрите плажове в света?
Най-добрите плажове са в Бразилия, без съмнение. Толкова са красиви. Не съм ходил на английските плажове... твърде студено е, не може да поплуваш.

С това не може да ти погнем, но забелязахме татуировките ти. Ще ни кажеш ли за тях?
Тази на дясната ми ръка са всичките места, които съм бил по света. Не е завършена. Тази на лявата ми ръка ... ъм, тя е направена когато бях глупаво момче. Не знам защо си я направих. Имам още две - една на китката ми и на врата ми - посветени на майка ми и баба ми.

Имаш ли любим ресторант в Манчестър?
Домът ми! Имам невероятна храна у дома. Също така има и едно място наречено Остерия. Предлагат чудесна бразилска храна - не е 100% автентична, но е доста близо.

Тези плитки са част от външния ти вид, но обмислял ли си да се подстрижеш?
Никакъв шанс! Шегувате ли се? Косата ми е моят живот, тя е много важна за мен. Да отрежете косата ми е все едно да отрежете краката ми или да ми изтръгнете сърцето. Ще плачат с дни. Поддържам я откакто бях на 16 години.

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Любимите бразилци на Андерсон

Нашият бразилски магьосник разказа за Inside United кои са неговите топ 5 любими сънародници, подвизавали се някога по зелените терени...

1.Роналдо (1994-2006 - 97 участия, 62 гола)
Не е изненада за никой, че Андо избра наскоро отказалата се бразилска легенда, която е била 2 пъти Световен шампион с екипа на Бразилия, 2 пъти Футболист на годината в Европа, 3 пъти играч на годината в световен мащаб и освен това е отбелязала стотици голове. "За мен, Роналдо е най-добрият реализатор, който някога е същестувал. Трудно е дори да намеря точните думи, с които да опиша колко добър бе той. Обичах да го гледам, особено когато беше на върха на възможностите си с Интер и Барселона. Никой не можеше да се сравнява с него."

2.Ривалдо (1993-2003 - 74 участия, 34 гола)

Андерсон се сеща и за още един носител на световната купа, обличал екипа на Бразилия, придобил голяма популярност в Европа. "Какво мога да кажа за Ривалдо? Той беше неповторим през 5-те години, прекарани в Барселона. Всичко за него бе като детска игра. Помните ли гола му срещу Юнайтед през 1998г.? Уау!" (Помним го, отбеляза със задна ножица, прехвърлила Петер Шмайхел.)

3.Роналдиньо (1999-... 88 участия, 32 гола)
Още един световен шампион (е, все пак говорим за бразилци) и някого, на чиято хитрост Юнайтед бе свидетел лично през последния сезон... "Неговата игра бе най-добра през престоя му в Барса. Той има прекрасен поглед върху нещата и може да промени играта само с пас или дрибъл, така както никой друг не би успял. Обичах да гледам как след прекрасен финт оставяше играчите зад себе си."

4.Ромарио (1987-2005 - 70 участия, 55 гола)

Самият Андо може да не е изобилстващ от попадения, но разпознава един реализатор още щом го види, а Ромарио е точно такъв, отбелязвайки 55 гола в 70 участия за националния отбор на Бразилия. "Той притежава невероятен рекорд по отбелязани попадения. Защитницте се страхуват от него, защото е безпощаден пред гола. Завършващият му удар е страхотен."

5.Гаринча (1955-1966 - 50 участия, 12 гола)

Може и да не сте запознати с този играч - той бе дриблиращ магьосник, променяйки рязко темпото на игра през 50-те и 60-те години. Разгледайте клипове в интернет и ще разберете защо момчето е толкова специално... "Когато гледам стари записи, Гаринча е този, който се откроява в съзнанието ми. Той бе един от най-добрите дрибльори - подминаваше един играч, връщаше го и повтаряше занятието. Определено си струваше да го наблюдаваш."

http://www.manutd-bulgaria.com/

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много ми е странен, Андо.
Знам, че трябва да сме положително настроени винаги, но той май не знае, че сме загубили мача ?

Защо е отперил тая мазна усмивка ?! Вижте разликата м/у него и съотборниците му.
Публикувано изображение Редактирано на от Almeida

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Защото току що е поздравил своя сънародник Алвеш?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Защото току що е поздравил своя сънародник Алвеш?

Подава му ръка. Това не стига ли ? През оная му работа е за отбора ми се струва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе много сте интересни.Да циври, за да ви убеди, че му е кофти ли? Еми най-простото: постави се на негово място, в отбора победител има твой сънародник - българин, с който играете в националния.Много ясно, че ще го поздрави, защо се и засмял.Ее, вече направо преляхте границите, с всяко едно движение на играчите.Па Чичарито защо ревал, па Андо защо се усмихвал, кой погледнал Рууни след гола, как си държал ръцете Фърги... тва вече са пълни глупости.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Леко ще се разплачеш, бе, момче. Кога пък съм казвал нещо за Чичаро ?!
Странно ми е да видя как сички са с наведени глави, а Андо се озъбил. Какъв ти е проблема ?!?

Гледай парада и се кротни малко :
http://www.veetle.com/index.php/channel/view#4de28a5387ab8 Редактирано на от Almeida

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Подава му ръка. Това не стига ли ? През оная му работа е за отбора ми се струва.

:shocked:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не е смешно, а жалко, и става все по-жалко с такива коментари.Бербо пък днеска без да иска настъпи Бебе, сигурно има някакъв скандал между тях, щото даже не го погледна като му се извини. :shocked:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове