Jump to content
R3D_aNd_M37h

Тенис

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Много жалко за Ферер. Малкото което гледах от финала ми се видя, че Давид игра доста добре

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Роже ги смаза в Шанхай, просто го оставям без коментар ... След това се изиграха демонстративни мачове между Федерер/Сампрас, резултатът е 2-1 победи в полза на Федо, няма таква машина просто, дори Пийт каза, че рекордът му ще бъде подобрен, и че Федо съвсем спокоино ще направи 17-18 трофея от "Големия шлем". И двамата говориха с уважение един към друг ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Снощния финалнален мач за Купа Дейвис между САЩ и Русия беше страхотен. Тий близнаци Браян са уникални. ^_^ Давиденко и Андреев бяха размазани. Успяха да стигнат до тайбрек в първия сет, ама от там на сетне се сринаха. Ама и публиката каква беше :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нещо забравихте тениса. Вече Аустрелия Оупън е към края си, а вие не се сещата за този спорт. До колкото разбрах Федерер е победил Джеймс Блейк с 7-5, 7-6, 6-4 и се класирал за полуфинала където ще срещне сърбина Новак Джокович. Другия полуфинал ще е между френската изненада Жо-Вилфред Цонга и испанеца Рафаел Надал. Гледах малка част от мача на Цонга срещу Михаил Южни и мога да кажа, че игра страхотно. Очаквам да създаде проблеми на Надал. А що се отнася до други полуфинал очаквам голяма битка и ще стискам палци на Джокович, поради причината, че изобщо не харесвам Федерер Известни са и полуфиналните двойки при жените - Мария Шарапова срещу Йелена Янкович и Ана Иванович срещу Даниела Хантухова. Общо взете бях много изненадана от отпадането на Жустин Енен :blink: , тъй като в последната една година формата на Шарапова спадна и очаквах лесна победа на белгийката, но явно и тя не се намира в добра форма (за жалост). Очаквам финал Янкович - Иванович и двете са много добри тенисистки и ще направят зрелищен мач :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как ще забравиме тениса, по цели нощи не спя ?! ;) Иначе .... навлизаме в полуфиналната фаза, едната двойка е Цонга vs Надал, франзуцинът е изненадата на този турнир, просто заслужено стигна толкова далеч, но ще се изправи срещу Надал. Лично за мен той играе най-силния тенис на Аустрелия Оупън, но може би и съперниците са му по-леснички. Мисля, че Надал ще стигне до финала. Другата двойка е Джоко vs Федо, днес сърбинът елиминира Ферер без проблеми, докато Федо малко или много срещна затруднения срещу Блейк. Като цяло смятам, че това не е най-силното представяне на швейцареца, далеч е от най-добрата си форма, може би защото сезонът едва сега започва. Дори срещу Типсаревич, Федо оцеля в петсетов трилър, оцеля не за друго, просто защото е най-добрия. ^_^ При жените също е много интерсно, Мария Шарапова vs Йелена Янкович и Ана Иванович vs Даниела Хантухова. Шарапова ( :blush: ) мина през Енен, играе силно, предполагам, че ще играе финал, другият сблъсък ми е по-интересен, тази Хантухова не е лошо моме, и има по-дълги крака и от Мария :a092: но си мисля, че Иванович ще наделее. Както и да е, предстои да разберем кой кого, но едно е ясно, Федо дори да не достигне до финал, пак ще остане Номер 1, Надал няма да го задмине :z526832:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз с тази работа нямам грам свободно време и за съжаление пропускам един от двата ми любими турнира от Шлема (другият е Уимбълдън), така че ще се въздържам от коментари. <_< Иначе знаете на кой стискам палци. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уникалният Цонга парализира Надал на 1/2-финала в Мелбърн

Голямата изненада на тазгодишното Открито първенство на Австралия Жо-Вилфред Цонга нанесе поредния си удар, побеждавайки на 1/2-финала номер 2 в света Рафаел Надал в три сета - 6:2, 6:3, 6:2. 22-годишният французин буквално парализира испанския си съперник, като диктуваше правилата на "Род Лейвър Арина" от началото до края на мача, който продължи 1 час и 57 минути. Двамата тенисисти са се изправяли един срещу друг и миналата година в четвъртия кръг на US Open, когато трикратният носител на трофея от "Ролан Гарос" се наложи със 7-6 6-2 6-1.
От своя страна, Цонга се класира за финал на турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си, като негов съперник там ще бъде победителят от другия голям сблъсък между лидерът в световната ранглиста Роджър Федерер и Новак Джокович (Сърбия).
"Не мога да повярвам какво направих току-що, заяви французинът. - Това е моят турнир и все още не мога да осъзная какво се случва. Победих номер 2 в света. Опитвах се да не се натоварвам психически преди мачовете и мисля, че го постигнах."

Тоя Цонга е нечовек заклевам се! Допреди малко гледах мача му срещу Надал и маниака не остави никакви шансове на испанеца. Не съм виждал никой да мачка така Рафаел в последните 2 години. Ударите на французина направо бяха като ракети - супер силни и точни и всички влизаха точно където трябва. ;) Надал се опита да му се противопостави по някакъв начин с разни удари от арсенала си, но просто не се получаваше. Накрая и късметът обърна гръб на испанеца и той започна да греши много често (явно обезверен от развитието на двубоя) и допусна тежка трисетова загуба 6-2, 6-3, 6-2. Макар че съм фен на Надал, Цонга определено ми стана симпатичен, защото е млад, амбициозен и в същото време доста скромен. Момчето просто играе и кара хората да онемяват. Няма как да не го уважавам заради това. Дано покаже същата класа и постоянство и на финала в неделя, макар че там ще му е много много трудно. :)

П.С. За Рафа остава надеждата, че през май идва Ролан Гарос. B)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
При жените всичко мина по план :) ...... Марчето бе много много силна, особено в първите 5 гейма на първия сет срещу Янкович , после малко се отпусна, но като цяло беше по-добрата и не и остави никакви шаснове. Янкович беше много зле, но и получи гадна контузия, даже по едно време дори и сълзи пророни, едва се движеше по корта и едва доигра мача, който се превърна в лесен за Шарапова ..... В другия мач Иванович победи Хантухова, и се класира на финала ..... Този турнир е на Шарапова, очаквам да спечели Аустрелия Оупън. При мъжете, изненадан съм, че изненадата Цогна е на финал, справи се лесно с Надал, коментаторът едва не получи оргазъм, предстои да видим утре Федо, и после как Федо как печели Аустрелия Оупън :D ПС: За Рафа остава разочарованието, че още дълго време ще лъска ракетата на Федо, ако иска да го задмине в ранглистата :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ех жалко Янкович. При жените очаквам Иванович да победи Мара, а при мъжете Джокович да се калсира на финал и там с Цонга да напрая страхотен двубой и накрая французина да е шампион :tongue:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да бе, забравихме тениса!!! Финалът при жените е класика - Шарапова/Иванович!!! Коя от двете е по-хубава? Излишен въпрос? Просто ще се наслаждавам на шоуто!!! Федо е добър, мноого добър, но Цонга е накакъв бик с късмет и тотално вървяща му игра!!! Това е турнирът на французина, може би се ражда нова звезда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

може би се ражда нова звезда.

ти добре го каза, за разлика от коментатора, който изтъкна: "ражда се една нова легенда" <_< кога пък се роди, кога стана легенда, само това не разбрах. Ако Цонга е 'легенда', в Америка трябва да бутнат Статуята на Сводободата и да сложат една на Пийти ;)

всяко чудо за три дни............... нека видим утре какво ще стане м/у Федо и Джоко, може би Джоко е тенисистът, който най-много се доближава до Федо, като игра и финес, лекота при победите им, приликите са много.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бах как го гледате тоя тенис :e010: Аз знам само 2-3 тенисиста Джокович, Сампрас, Федерер, Надал и тва е нз дали има други :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Федерер загуби с 3:0 от Джокович :blink: очаквах по-успорван мач. Джокович имаш 50 уинъра.

Финал:
Джокович - Цонга
Кой ли ще победи? Като гледам играта на Ноле смятам, че той е с много по-големи шансове. Все пак до неделя има време.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Федо далеч, далеч от себе си, целият турнир не бих казал, че му беше силен, разочарован съм ..... изпусна една титла от Големия Шлем за тази календарна година ..... просто нямам обяснение не толкова за загубата му, колкото до слабата му атака, липсата на движение, на бързата мисъл, лекотата на ръката я нямаше, просто не беше този Федо, който мачка с лекота ..... :o останаха му 3 титли от Големия Шлем, но Гарос е под голям въпрос, там не съм голям оптимист за негова титла, у Англията може да му я връчат още отсега, на US Open пак ще мачка .... утре 04:30 ще гледам как Шарапова ще вземе Аустрелия Оупън, а финала при мъжете ми е безразличен, се ми е тая .... <_<

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е, и моя любимец отпадна на 1/2 финал, но не се оплаквам и ще си гледам финала с кеф. Казвате Федерер изпуснал една титла от Големия шлем, е то е невъзможно да печели всяка, пък и конкуренцията е доста силна. Постоянно се появяват млади и амбицирани тенисисти, които играят на високо ниво, издръжливи са физически, притежават страхотни качества и спъват големите. Цонга е типичен пример за това. Сигурен съм, че преди турнира никой не го е слагал в сметките дори за 1/4 финал, а той е единия финалист. Джокович също доста прогресира в последната година и е нормално да достигне това най-високо стъпало в Австралия. Просто Федерер изкара на батерии до 1/2 финалите, защото не показваше онази висококачествена игра и хъс, които сме свикнали да виждаме по принцип. Биеше по-скоро заради респекта, който имат колегите му спрямо него и благодарение на голямата си класа. Невероятните му отигравания също бяха прекалено малко и когато срещна по-свеж, силен и амбициран съперник логичното се случи. На финала ще викам за Цонга, защото с поведението си определено спечели симпатиите ми. При жените ме изненада много отпадането на Енен, но след много слабата минала година Шарапова явно се е надъхала и е напълно вероятно да вземе турнира. Иначе женски тенис не следя сериозно, че в последните години ми е доста бавен и антипатичен. При мъжете има далеч по-голяма красота и интрига. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Очаквано Шарапова си взе Australian Open, безпощадна бе срещу Иванович, този турнир беше нейн от самото начало ... :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От доста време играя Виртуал Тенис 3. Играта е доста добра. Може да играеш с някои от най-известните тенисисти и тенисистки, както и да си направите ваш собствен играч (нещо като кариера), да печелите турнири, да се изкачвате в ранклистата и т.н.

Обаче има едно нещо което е много дразнещо, когато играя двойки играта е доста бавна и има доста гаден шум, но като цяло е готино. Ако не сте я пробвали препоръчвам ви я. В замунда я има и сийда е доста добър.

Линк към торента

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Очаквано Шарапова си взе Australian Open, безпощадна бе срещу Иванович, този турнир беше нейн от самото начало ... :)

М-да, доволен съм от ози факт!!! Бях за "Маша" от самото начало, малко трудно понасям виковете и но........
Все пак, важното е, че турнирът донесе един красив финал откъм визията на финалистките.

Сега предстои мъжката развръзка, която определено ще е по-добра откъм качество. И двамата финалисти играят подобаващо добре и заслужават финала си. Цонга е един от младите таланти, който може да навлезе в тениса сериозно. Досегашните му мачове показаха страхотни отигравания с пределна концентрация и ако сърбинът го подцени мислейки се за фаворит ще има грижи. Логиката е в поза на Джокович и макар, че не съм му особен фен, го предпочитам като победител.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Евала на Цонга, момчето показа невероятни неща на този турнир, за 'палака' няма какво да говоря, мишката си е мишка Роже, чакаме Уимбълдън, там ще мачкаш !!! :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не можах гледам финала (като станах вече бяха махнали линка от сайта, където ги гледам), но малко ме хвана яд за загубата на Цонга. Момчето игра доста стабилно на целия турнир и показа завидна класа и постоянство, но явно нещо му е липсвало, за да вземе финала. Джокович е доста по-опитен и това със сигурност е изиграло голяма роля за победата му, той е свикнал с напрежението и големите очаквания и знае как да се справя с тях. Иначе от статистическа гледна точка загубата на Цонга също не е изненада. В почти всяко от последните 10-тина издания на турнира се появява по някой надъхан неизвестен тенисист, който побеждава някой от големите и прави фурор (често достига и до финал). Такива бяха Клеман, Шутлер, Багдатис, Гонзалес, а сега и Цонга. Разбира се съдбата на изброените е една и съща - достигат до последното стъпало и там губят от някой от водачите в схемата (изключение прави само Томас Йохансон). Сега предстоят няколко турнира от сериите "Мастърс", а после и Ролан Гарос, да видим как ще се представят на тях двамата финалисти. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Логично бе Джокович да вземе финала!!! Цонга е обещаващ млад тенесист и в младежките турнири на големия шлем се представяше по-добре от Джокович. Така че определението "неизвестен тенесист" не е съвсем точно. Багдатис също направи голямо впечатлени в младежките турнири. Тези двамата са известни на специалитите като потенциални бъдещи шампиони и тяхноито присътвие на финала на Аустрелиън опен не бива да ни изненадва. Цонга загуби, но ако беше спечелил щеше да е прецедент. Все пак да спечели някое друго турнирче от по-нисък ранг, да понатрупа опит и стил на игра и тогава да се мери по-големите. Не един и двама такива таланти, според специалистите, са се загубвали в неизвесността. Тука трябва да споменем, че някои от българските младежи се справяха добре в младежките издания на големите турнири, но така и не пробиха при мъжете. Та Цонга ще го проследим, докъде ще се развие. Стартира повече от успешно тази година и вече е номер 18 в света. С тези мощни и точни удари Уимбълдън, може да е походящ за него. Да не подценяваме Джокович. Виландер, който коментираше за Евроспорт го нарече най-умният тенесист, нещо в което има истина. Ноле ги мисли точките и се настройва към противника, докато Надал и Федерер играят своята си игра, напрактика тяхна марка.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Непобедимият Надал с четвърта титла на "Ролан Гарос"

Рафаел Надал спечели титлата на Откритото първенство на Франция по тенис, след като по безмилостен начин победи световния номер 1 Роджър Федерер с 6:1, 6:3, 6:0 за 1 час и 48 минути игра. По този начин испанецът изравни рекорда на легендарния Бьорн Борг от четири поредни трофея на "Ролан Гарос", като освен това записа и трети последователен успех на финала срещу швейцареца.

Очакваният с голям интерес сблъсък бе лишен от всякаква интрига и премина под абсолютната доминация на безспорния крал на клея. 22-годишният Надал контролираше ситуацията на централния корт "Филип Шатрие" от самото начало до края на мача.

Първият пробив стана факт още в началния гейм и това видимо стресна поставения под номер 1 в основната схема Федерер. Бекхендът на Рафа работеше безотказно и това му помогна да достигне до втория пробив в частта за 4:1, като той не позволи на съперника си да спечели дори и точка. След 32 минути игра номер 2 в световната ранглиста записа първия сет в сметката си.

Петкратният шампион от "Уимбълдън" се съвзе във втората част и след като допусна ранен пробив в началото, той мигновено го върна. В 7-ия гейм Федерер имаше възможност за пробив, но на два пъти прати топката в мрежата и така Надал се измъкна от трудното положение. Носителят на 12 титли от Големия шлем бе изправен пред тежка задача в следващия гейм, като успя да отрази три брейкпойнта, но при четвъртия не издържа и така Рафа проби сервиса му. След лесен сервис гейм, 2-ият в схемата поведе с убедителните 2:0 сета.

Третият сет бе истинска сензация, след като Федерер не успя да запише нито гейм. Това не се бе случвало през последните 9 години. Бързината на Надал, страхотният му бекхенд и безпогрешните отигравания на мрежата доведоха до бленувания 28-и спечелен мач във френската столица. Без загубен сет в надпреварата Рафаел Надал вдигна в ръцете си четвъртата поредна титла, която получи лично от Бьорн Борг

Рафаел Надал остави в статистиката 46 уинъра и 7 непредизвикани грешки, докато при Федерер тези показатели бяха съответно 31 и 35. Швейцарецът изстреля 2 аса, а съперникът му нито един.

Източник: sportal.bg

Надал е много много лош на клей. :n022: :a068:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове