Jump to content
R3D_aNd_M37h

Тенис

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Като го гледам Надал все си мисля, че на 40 години ше е инвалид. Не е нормално тва неговото.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тея двамата верно изнасят супер мач - Надал го проби в невъзможния гейм от 40-15, след 100 дюса, после Вердаско му върна пробива. Имаше такива разигравания в последните няколко гейма, че останах без думи. Определено някое ще бъде Play of the Day на Eurosport. Ама Рафа ми се струва доста по-изморен и отпаднал физически и това не е на добре. Вердаско е симпатяга и има унищожителен форхенд, някви луди уинъри с по 150-160 км/ч, обаче са му проблем малко по-ниските топки, все ги греши и подарява точки на Надал. Така като гледам мачът ще продължи около 4-5 часа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От фланелката му сигурно може да се изцеди колкото за един леген, а Вердаско ми изглежда все едно току-що е излязъл на корта. :) И пак му върна пробива. :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Невероятен Вердаско, само малко повече да излиза на мрежата, и да не избързва ! Лесно се подава на напрежението, психиката му не е толкова устоичива. Спря да играе при две топки, защото си мислеше, че са аут, и сгреши. Страхотен тенис, най-добрия мач до момента на турнира ! Vamos Фернандо !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

От фланелката му сигурно може да се изцеди колкото за един леген, а Вердаско ми изглежда все едно току-що е излязъл на корта. :)

И пак му върна пробива. :D

Е той Вердаско си смени фланелката един път ... :laugh: Този тенис няма да свърши скоро и явно ще ми промени плановете за деня, но поне си заслужава.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Невероятен Вердаско, само малко повече да излиза на мрежата, и да не избързва !

Лесно се подава на напрежението, психиката му не е толкова устоичива. Спря да играе при две топки, защото си мислеше, че са аут, и сгреши.

Страхотен тенис, най-добрия мач до момента на турнира !

Vamos Фернандо !

Викаш на финала по-добре да гледаш Вердаско, че да му е по-лесничко на твоя човек. Аз пък се надявам Рафа пак да вгорчи живота на Федерер, след като мине през петсетов трилър днес.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Викаш на финала по-добре да гледаш Вердаско, че да му е по-лесничко на твоя човек.

Не, просто съм адски впечатлен от играта на Фернандо, не съм си представял, че ще спечели симпатиите ми, но с таква игра срещу Световния Номер 1, няма как иначе.

Заслужава финал, където ще има привилегията да загуби от 'Краля' ;)

ПС: Е, вътрешно в себе не си мисля, че на финала няма да е "класиката", ама продължавам да се надявам на сензация :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам с кой спи, обаче просто днеска е уникален. няма грешка. ти кви разигравания направи в тайбрека просто... ебаси майката. и треньорчето как дава 5 точки също мн радва :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пича показа класа и здрави нерви, спря с глупавите грешки и заслужено си взе сета. Страшни разигравания. Да видим какво ще стане в последния сет.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не знам Илийка, ама ти каза на Вердаско - клоун... е гледам го сигурно за първи път... айде сигурно и друг път съм го гледал ама не се сещам, ама просто това днеска е нечовешко. уникално.... мен лично ми прави адското впечтление и ако победи ще съм за него във финала.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе покрай фенманията в темата се изхвърлих доста, признавам. И аз не бях го гледал, само го бях чувал и чел за него. Днеска Вердаско играе като равен с равен със световния номер едно. Определено е симпатяга, играе добре и със сърце, а когато губи не прави циркове. Затова и публиката го подкрепя толкова яко. Голямо шоу, определено не съжалявам за последните 4 часа пред компа. :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
От една страна ми се гледа финал Надал - Федерер. Но пък от друга се надявам Вердаско да ги бие и двамата. Най-тъпото ще е Вердаско да бие сега, а да падне от Федерер...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма човек, който да съжалява, че е загубил 5 часа, за да гледа подобно зрелище. Тенисът е рядко красив спорт и днес видяхме всичко ! Поздравявам и двамата за тази издръжливост. Рафаел Надал не е човек, определено. Ако Роджър е 'кралят', не знам какъв е Рафа !? Няма тенисист способен на подобно нещо, просто поклон пред него. Въпреки проблемите с колената продължава да играе на топ ниво. Няма друг, който да показва подобно желание и хъс за победа. При него болка и умора няма. Вердаско игра като равен с равен, имаше и своите шансове. Направи невъзможното, но загуби. Сега ни остава да си пожелаем още един подобен мач в неделя.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не трябваше да свършва с двойна грешка ебати. 2 двойни последния гейм дееба. А колко щеше да е яко да спаси 3 последователни мач бола и да спечели после мача...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Поне ще гледаме "Ел класико"-то на тениса... ще бъде интересно :) Няма как да не спомена и аз Вердаско. Поздравявам го това момче... сега гледам статистиката.. ПОТРЕСАВАЩА! Абе нямам думи...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Добър мач. Дано Рафа намери сили след тези 5 часа и да тресне гнусната мутра на Рожето в земята! Заради умората на Надал, федерер е фаворит.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
БРАВО на Вердаско! След днешната игра заслужава поне половината от наградния фонд на турнира. Показа класа, умения и издръжливост, бори се мъжки и затрудни максимално Надал. От началото на мача Вердаско играеше преобладаващо офанзивно и доста рисково. Луди уинъри с по 150-160 км в час се редуваха с елементарни грешки. Обръщаше невъзможни геймове и правеше адските разигравания. Едва ли самият той е вярвал, че ще стигне дотук в турнира, но напълно го заслужава. В последния сет вдигна и скоростта на сервисите си и ги пращаше с по 200-220 км/ч, ебати бомбардировката. Рискът в крайна сметка му коства мача след тея две двойни грешки. Загуби с достойнство и си заслужи прегръдката от Надал. Квото и да кажа за това момче ще е малко, АДСКИ талантлив! Надал изнесе поредния си силен мач, издържа до последно и сe класира за финала. Рафа сигурно вече е свикнал, че всички играят на 100% срещу номер 1 в ранглистата и всеки се опитва да се докаже за негова сметка. Някой беше казал, че програмата на Надал до момента била лесна. Мисля, че след тоя феноменален мач може да си замълчи. Днес и двамата испанци показаха класа, издръжливост и се раздадоха на макс. Стилът им е предимно офанзивен и силов - точно това харесвам в мъжкия тенис. Лично на мен ми се гледаха повечко геймове в последния сет, нещо от рода на 8-6 или 10-8. В неделя ще гледаме класиката в последните години Федерер срещу Надал, финесът и елегантните точни разигравания срещу силата и мощните тупалки. Титаничен и непредсказуем сблъсък за лидерството в световния тенис. Двамата не са се срещали на финал в Австралия, та ще видим какво ще ни поднесат.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе Илийка да обобщя с две думи :laugh: - мачът в неделя се очертава да е нещо потресаващо. От тва, което гледах досега за мен фаворит е Надал.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уникален мач направиха-няма две мнения. Вердаско ми се дигна много в очите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма спор, че мачът беше уникален!!! Направо извънземни удари и от двамата, страхотна игра. Ще се динстанцирам от тъпизмите за това кой от двамата на финала бил противен и кой бил пич, защото е ясно едно - Федерер вдигна нивото на тениса на изключително ниво, но Надал му отговори подобаващо, евала. Мислях си, че Надал е само едно напомпано испанче дръзнало да се мери с големия Федерер, но Рафа миналата и тази година показва неща, които надминават простото връщане на топката в чуждото поле. За презиращите Федерер ще кажа само, че имаше години (доскоро), в които той беше близо, ако ли не и самото съвършенство, но вече е малко или много далеч от това. Да видим Надал, неговата игра е в някаво друго измерение като идръжливост на психиката и физиката, продължава да ме учудва приятно. Вердаско направи голям турнир и ако ги нямаше големите двама можеше да запише нещо голямо. Да видим обаче дали ще издържи в постоянство. Историята помни и други такива като него Шутлер, Багдатис, Цонга, Йохансон, които избухваха в Австралия след, което потъваха в посредственост.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове