Jump to content
Ruud`van

Рууд ван Нистелрой

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

A prolific goal-getter, Ruud van Nistelrooy’s scoring exploits at Old Trafford have safeguarded his place in United folklore.

The Dutchman struck 100 goals in his first three seasons in Manchester. He overtook United legend Denis Law’s title as the club's all-time top scorer in European competition in his fourth term, and by the end of his fifth year at Old Trafford he’d reached 150 goals in fewer than 200 starts.

United initially had to be patient to get their man, however. Ruud marked his 22nd birthday by signing for PSV Eindhoven from Heerenveen for £4.2million, a then record fee between

Dutch clubs.

His first league goal for PSV came against his former club in August 1998, and his international debut for Holland followed in November that year in a 1-1 draw with Germany. In two seasons Ruud notched 60 goals for PSV, alerting Europe’s top clubs, including United and Real Madrid.

Sir Alex was determined to sign van Nistelrooy. So much so, he kept in contact with the player for a year as he recovered from the cruciate knee ligament injury Ruud suffered whilst training with PSV. The setback came days after failing a medical with United in April 2000. After a remarkable recovery, he finally signed for the Reds on 23 April 2001 for £19m.

Ruud netted 36 goals in his debut season, a frightening achievement that was incredibly eclipsed in the 2002/03 season as he scored 44 times to inspire United to the Premiership title. Another 30 goals followed in his third season.

Injury ruined his 2004/05 campaign, although he still scored 16 goals in 27 appearances and finished top scorer in the Champions League with eight goals.

The 2005/06 campaign was also tempered with disappointment. Ten goals in 12 games saw Ruud get off to a flyer. By December he had

17 goals from 26 starts. But the return to form and fitness of Louis Saha saw van Nistelrooy edged out of the side.

He was an unused substitute in the Carling Cup final win and wasn’t included in the squad to face Charlton on the final day of the season, with Sir Alex citing issues around “the spirit of the club” as the reason for Ruud’s exclusion.

The Dutch striker left Old Trafford in the summer of 2006 and headed to Spain to join Real Madrid.

Виждам и съм малко учуден че нямаше тема за Нистелрой.Според мен това е най-продуктивният и сърцат играч след Кантона (Скоулс и другите "деца" на сър Алекс не ги броя,имам предвид "чужденците" в отбора).Всеки мач играе на 100% мотивация,и желание за футбол,но за съжаление,както стана и с Бекъм Фъргюсън не можа да превъзмогне егото си и трябваше да си отиде.Бекъм и Нистелрой заслужаваха да играят още,като се сетя и мн ме става яд...[/b][/size]

А относно другите игра4и от Ман. (зада не отговарям на вси4ки теми) мн не6та мога да кажа,но ще бъда кратък- играят с огромно желание,професионално се държат,имат моето стщо "ДА"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Несъмнено може да се сложи сред класовете в отбора на Алекс Фъргюсън :) Той между друтото, къде отиде да играе..поне, доколкото знам не беше ли в Реал Мадрид или може да греша?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Още не мога да забравя Рууд...най-вече как целия стадион скандираше името му след поредния гол за Юнайтед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да, какво ли нападение щяхме да имаме сега заедно с Нистелрой!!! Холандеца е класически голмайстор, много хитър, повратлив и постоянна заплаха за противниковия отбор. Аз лично го харесвах.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Аз го обожавах. :) Само заради него и Бекъм искам сега Реал да станат шампиони на Испания.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Прави много добър сезон в Реал. Засега 23 гола с потенциал да се овеличат. БРАВО

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Прави много добър сезон в Реал. Засега 23 гола с потенциал да се овеличат. БРАВО

Да,страхотен е!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вече втора година от когато напусна, но за мен той продължава да буде най-добрия нападател в света.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууд до последно неискаше да напуска Манчестър,заради ония стойкаджия Кристиано го продадоха,а след световното Роналдо искаше да напуска Манчестър и дано да го напусне скоро.Рууд за тоя кратък период отбеляза 150 гола в 220 мача и винаги се раздаваше на терена дори и когато губихме,Смит беше същия.Помня на Олд Трафорд играхме с Ман. Сити и те ни победиха,тогава играхме трагично,но само Алън се раздаде,всички знаем какво означева това,в средата на второто получи втори жълт и съответно червен тогава целия стадион стана на крака и му ръкопляскаше,той играеше със сърце,както Рууд.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Айде без такива коментари по адрес на стойкаджията? Същия тоя стойкаджия беше един от най-важните ни футболисти през миналия сезон, а и несъмнено ще бъде и за в бъдеще!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууд по колко гола вкарваше на сезон, смятай головете на Роналдо и Рууни, това е головата сметка на Рууд.Той обичаше Манчестър и искаше да играе за тях, докато Роналдо искаше да ходи в Реал, да се маха като не му е приятно да играе за този Велик клуб.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Защо Руд Ван Нистерлой отиде от Реал Мадрид?Той беше много добар като беше от Манчестър Юнайтед!Какво мо стана и отиде от Реал Мадрид?Той ми беше лубим от Манчестър Юнайтед!!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Според източници Ruud беше натирен защото в последните седмици от престоя си на Old Trafford е влияел зле на атмосферата в отбора. Скандала му с Ronaldo не беше поредната вестникарска измислица, а груба реалност. Колкото до 100%-овата му мотивация и отдаденост на отбора, мисля, че през предпоследния и особено в последния му сезон при нас липсваше в много срещи. Мисля, че момента да се разделим с него бе назрял. А не можем да го забравим зашото след него така и не дойде друг основен реализатор. Миналия сезон голове вкарваха 14-15 различни играчи, което на мен лично ми хареса повече.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
То че е хубаво че много играчи вкарват голове хубаво е но нека си спомним как по същия начин родния ни Левски имаше много играчи който вкарват и нямаше изявен нападател сега заради това стррадат...ето че след като Роналдо и Рууни се контузиха неможеме за цял мач да направиме положение от началото на сезона се вкарваме случайни голове...след като Саха влезе нещата коренно се промениха затова смятам че ни трябва нов нападател а за РВД смятам че той беше консуматор на положенията създадени от Гигс, Сколс, Роналдо и Рууни

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рууд по колко гола вкарваше на сезон, смятай головете на Роналдо и Рууни, това е головата сметка на Рууд.Той обичаше Манчестър и искаше да играе за тях, докато Роналдо искаше да ходи в Реал, да се маха като не му е приятно да играе за този Велик клуб.

Рууд вкарваше когато отбора играеше добре, докато Роналдо може сам да си създаде положението и да си го вкара. Същото се отнася и за Рууни и именно тук е голямата разлика ;), а да не говорим и какво влияние оказват на отбора Рууни и Роналдо когато се разиграят, докато Рууд просто стоеше в наказателното поле.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ван Нистелрой: Писмо от Мадрид

Рууд ван Нистелрой има повече от една причина да подкрепи Червените Дяволи на „Ноу Камп” следващата седмица. Това че играе за кръвния враг Реал Мадрид е достатъчно, но любовта на холандеца към Юнайтед проличава винаги когато стане дума за лоялност...

Как е живота?
Добре е. Беше голяма промяна когато се преместих от Манчестър в Мадрид. Жена ми беше бременна в осми месец и годината бе много натоварена. С бебето, с настаняването, с новия език, новия отбор. Но успяхме да се справим и всичко е наред. Вече говоря свободно испански и опознах Мадрид добре.

Вярно ли е че холандците учат чужди езики всеки ден след закуска?
[смее се] Аз се опитах да го науча по бързия начин. Ходих на уроци и след шест месеца можех да го говоря. Много малко хора говорят английски в Мадрид затова трябваше да го науча бързо. Дейвид Бекъм ми помогна когато пристигнах. Оказа ми голяма помощ.

Липсва ли ви Манчестър?
Да. Бяхме много щастливи там и винаги си мислех че ще завърша кариерата си в Юнайтед. Понякога нещата не се развиват така както си ги планирал, но това е реалността в живота, не само във футбола. Прекарахме пет години там и Манчестър завинаги ще остане част от нас. С жена ми ходихме миналото лято за една седмица да се видим с приятелите. Беше чудесно, и ни беше много приятно да се разходим из града. Когато завърша кариерата си ще се върна в Холандия, но ще продължа да посещавам Манчестър по няколко пъти годишно.

Какво мислиш за формата на Кристиано Роналдо в последно време?
Откакто напуснах, той се разви невероятно много. Показа огромен напредък и е над всички в момента. Той дойде много млад и показа голямо желание за усъвършенстване. Мениджърът му гласува голямо доверие и го ползва през цялото време, като по този начин го превърна във футболиста от който имаше нужда. В момента Роналдо е великолепен играч. Взима правилните решения, финтира противника точно когато трябва и подава топката по най-добрия начин. Умее всичко – изпълнява и корнери и свободни удари. Оставя вратарските удари на Ван дер Сар, но очаквам скоро да започне и тях да изпълнява! Ако успее да задържи нивото си ще бъде най-добрия футболист в света. Притежава всичко необходимо.

Гледаш ли мачовете на Юнайтед?
Гледам повечето от тях. Винаги излъчват мачовете на Юнайтед по испанските телевизии, обикновенно преди ние да играем. Страхотно е да виждам колко силно се представя отбора. Но най-обичам да гледам двубоите на Олд Трафорд защото имам много щастливи спомени оттам.

Как се представят испанските фенове в сравнение с английските?
Англичаните са най-добрите привърженици в света. Стадионите са винаги пълни до краен предел. Когато Юнайтед гостува, нашият сектор е пълен с върли фенове които създават страхотна атмосфера. Чуват се винаги когато гледам мач по телевизията. Забелязах че са променили една песен, като са заменили думата „Глазгоу” – където беше финала на ШЛ през 2002г. – на „Москва”, където ще се играе тазгодишния финал. ‘Follow, follow, follow, because United are going to Moscow,’ – тази песен. Юнайтед имат нужните качества за да бъдат там.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз много харесвах Рууд. Винаги знаеше точно къде да се пласира, имаше страхотен усет към играта. Абе някой помни ли му гол, който да е извън наказателното (не, че се заяждам, просто питам, защото и аз не си спомням :D)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Абе някой помни ли му гол, който да е извън наказателното (не, че се заяждам, просто питам, защото и аз не си спомням :D)

И аз не,че се заяждам,ама последния му такъв (извън наказателното) беше срещу България...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За Юнайтед има само 1, срещу Чарлтън, ноември 2005. Специално си паза репортажа... :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да, тоя си го спомням, че ме изуми много. В Реал обаче набута много извън пеналта.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уважавах си го доста аз Ван Нистелрой. Вярно, че много хора го обявяваха за консуматор и човек, който седи напред и се изолира от играта на отбора, но си беше луд голаджия. 150 гола за 219 мача са завидно постижение, което малко нападатели могат да постигнат (особено на такова високо ниво). Разбира се играчите се сменят, марката остава - Юнайтед в момента се справя супер добре и без холандеца, макар че благодарение на неговия опит и умения един Уейн Рууни израстна доста като играч и доразви таланта си. Ван Нистелрой пое в очаквана посока - Мадрид - там, където отиват голяма част от звездите на 28-30 г. да се порадват на хайлайфа, постоянното медийно (включително и папарашко) внимание и разбира се да увеличат сериозно банковата си сметка (защото в Реал плащат много много добре). ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове