Jump to content
MOSHIC

Kакво Пише Пресата: Мойс Отрече За Вражда С Жозе

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

"Мирър" се шегува с Фърги

Специалните взаимоотношения между мениджъра на Манчестър Юнайтед и английските съдии стана причина за публикуването на забавен фотомонтаж от таблоида "Мирър".

Вестникът представя шотландеца, държащ таблото на четвъртия съдия с указание за добавеното време на мач. Вместо обаче там да има цифра, се чете надписът "Until we score", което в превод означава "Докато ние вкараме". Закачката е породена от анекдота в последното манчестърско дерби, в което съдията Мартин Аткинсън даде 4 минути допълнително време, но позволи на Майкъл Оуен да открадне победата за Червените Дяволи с гол за 4:3 чак в 96-ата минута.

sportal.bg

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кой баща, кой майка сред мениджърите в Англия?

Звездата на арсенал Еманеул Ебуе наскоро разкри, че наставникът Арсен Венгер е като баща за своите футболисти.

Това накара всекидневника "Дейли Мирър" да определи кой кой е в семейството на футболните мениджъри във Висшата лига.

Мърморещият дядо - Cър Алекс Фъргюсън

Кой друг би могъл да бъде? Старият темерут излива злобата си върху всичко и всеки откакто е дошъл на Олд Трафорд преди толкова години. Останалите мениджъри, противниковите футболисти (особено чужденците), медиите, съдиите, Футболната асоциация, УЕФА, ФИФА, Би Би Си; списъкът с мишените на Фърги няма край. В края на миналия сезон той се оплака дори от съблекалните на някои от стадионите. "Би трябвало да въведат минимален размер за тези помещения. Тези на Евертън са невероятно тесни, съблекалнята за гости на Портсмут е отвратителна, а тази на "Крейвън Котидж" пък е по-малка дори и от моя офис на Олд Трафорд, отсече достолепният шотландец.

...

sportni.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фернандо Торес: Никога няма да премина в Юнайтед

Нападателят на английския гранд Ливърпул Фернандо Торес сподели пред медиите на Острова, че никога не би преминал в Манчестър Юнайтед от уважение към феновете на "мърсисайдци".

Както е известно, в последно време в пресата се пише. че Червените Дяволи проявяват интерес към испанеца, който е една от големите звезди на Ливърпул.

"Мога да разбера неособено добрите чувства между Ливърпул и Юнайтед. Аз по принцип съм чужденец, знаете, но си спомням как ме посрещнаха феновете на Ливърпул. Това бе наистина невероятно", сподели Торес.

"Надявам се да играя в този клуб много години, желая дори и да завърша кариерата си тук. Ливърпул е моят английски отбор и аз нямам намерение да играя за друг", допълни испанецът.

Novsport.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Лоялен е,а това е качество,което малко от съвременните футболисти притежават...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Джон Тери: Мразя да гледам как Юнайтед вдига трофеи

Капитанът на лондонския Челси Джон Тери призна, че го е много яд от фактът, че големият съперник Манчестър Юнайтед е спечелил три последователни титли от английската Висша лига.

"Фактът, че Юнайтед успя да спечели титлата през последните три години ме разкъсва отвътре. Ние сме победители. Мразя да виждам как Юнайтед вдига трофеи", сподели Тери, който ще се изправи със своя Челси срещу Ливърпул в предстоящия кръг от английската Висша лига.

Novsport.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Джон Тери: Мразя да гледам как Юнайтед вдига трофеи

Време е да почнеш да свикваш. Редактирано на от Lord of Memories

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз пък обожавам да гледам как Тери изпуска дузпи. :mood (33):

:mood (33): :mood (33): И на мен това ми е едно от любимите неща във футбола :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За да започне да печели повече титли просто трябва да подпише с нас и т'ва е :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Загубите на Юнайтед радват Бенитес

Загубите на Юнайтед са една от причините мениджърът на Ливърпул – Рафаел Бенитес да остане спокоен, въпреки не особено положителното представяне на клуба му в английската Висша лига, пише в днешния си брой "Сън".

"Бенитес сподели, че фактът, че и Юнайтед губи точки – след загубата от Бърнли, както и при равенството със Съндърланд, само може да го радва, като е и доста показателна за продължителната борба, която предстои в шампионата на страната", добавя още медията.

focus-sport.net

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бенитес вместо да се радва да си даде сметка, че вчера с тази загуба от Челси реално приключи с амбициите за титла тази година... Нещастник! СЕди дОма, чЕти Сън :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бенитес вместо да се радва да си даде сметка, че вчера с тази загуба от Челси реално приключи с амбициите за титла тази година...
Нещастник! СЕди дОма, чЕти Сън :mood (33):

Еми той явно вижда, че Пуул нема земат нищо пак и за тва се надява и ние да не вземем.,..ама нема го огрее :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Неговото е малко от сорта на "не е важно аз да съм добре,важното е Вуте да е зле". Нещастник!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Босът на Ливърпул се изцепи: По-добре сме от Юнайтед и Челси

Джордж Джилет обвини Рафа Бенитес за слабите резултати на "червените".

Единият от американските собственици на Ливърпул Джордж Джилет се изцепи пред английските медии. Той обвини мениджъра на тима Рафаел Бенитес за слабото представяне на отбора, като според него мърсисайдци са по-добре от Челси, Манчестър Юнайтед и Арсенал от финансова гледна точка.

"Ливърпул не върви нагоре заради мениджъра и скаутите, които избират новите футболисти. Инвестирали сме 128 милиона паунда за последните 18 месеца, така че причината не е в нас. При толкова сериозни инвестиции отборът трябва да става все по-добър, но това не се получава.

Няма развитие, а ние отделяме средства, защото искаме да върнем славата на този тим. Цялата печалба на клуба също влиза в бюджета, с който разполага Бенитес, но и това не помага. Ливърпул е в отлични финансово състояние, много по-добро от това на Манчестър Юнайтед, Челси или Арсенал.

donbalon.eu

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Проблемът "Рио Фърдинанд"

Няма някаква тема, която да ме грабва в момента, че да напиша по-дълъг текст. Има обаче няколко неща, които си заслужават внимание.

Проблемът "Рио Фърдинанд"

Фабио Капело очевидно е прозрял наличието на проблем в центъра на защитата си. И то огромен. И причината е, че Рио е великолепен играч, за мен един от най-силните на поста си. Обаче има навика да прави елементарни грешки в неприятни моменти. На практика мога да изброя няколко само този сезон - вторият гол на Холандия в контролата с Англия, две от попаденията на Манчестър Сити в градското дерби срещу Юнайтед, голът на Украйна. Вярно е, че при гола на Бари в дербито на града вината трябва да се подели с вратаря, но все пак се събраха доста такива високопрофилни грешки на бранителя.

Най-лесното е да бъде сменен. Но това не решава проблема, а напротив - само го задълбочава. Разбира се подобно решение е лесно да се вземе, защото има резерви. Но Рио е страхотен играч и ако му бъде наложен необходимия начин на мислене по време на мачовете Англия ще има невероятна двойка централни защитници. Всъщност бранителят на Юнайтед има проблем точно защото е изключително качествен играч и на моменти се опитва да отиграва топката прекалено перфектно. Спомнете си третия гол на Сити! Резултатът е 3:2, тече последната минута, топката е в централната зона, зад Рио е вратаря и празно пространство от 40 метра между двамата. Бранителят обаче не се обръща и да подаде назад, а решава технично да прехвърли Мартин Петров. На практика сякаш Рио иска да каже "Аз съм футболист, а не страхливец и за мен няма значение дали това е последната или първата минута. Аз ще изиграя ситуацията така". Топката обаче попада на гърдите на българина и от там към Белами и мрежата на Юнайтед. Просто Рио трябва да се научи да играе на сигурно.

Още от периода му в Уест Хям, после и в Лийдс, та и сега в Манчестър Юнайтед, той продължава да изиграва определени ситуации прекалено рисковано. В клубния футбол това не винаги е фатално, защото срещите не са на елиминационен принцип. Но при националните отбори на световно първенство ситуацията е съвсем друга - една грешка може да ти вземе всичко, както бе в мача на Англия с Бразилия през 2002. И това не бива да се допуска. И понеже грешката срещу Украйна вече става навик (спомнете си четвъртия гол на Ливърпул срещу Юнайтед на Олд Трафорд през март, когато отново топката летя 60 метра и Рио не я изчисти простичко, а я пусна зад гърба си), Капело е редно да действа. И то бързо, за да има време да реши дали ще се стигне до промяна или може да превъзпита Рио. Проблемът е, че такива силни играчи трудно се връщат към първичните действия на един защитник, които са лишени от риск. И задачата не е никак лесна. Ще видим какво ще се случи, но ми е трудно да повярвам, че Рио може да се промени. Тук дори не искам да подхващам темата защо Фъргюсън в Юнайтед не е постигнал тази промяна. Само ще кажа, че имам усещането, че може и да е невъзможна.

Няма наказание за Бенитес

Понеже споменах Фъргюсън, то трябва да кажа, че се оформя много интересен казус. Рафа Бенитес вчера не бе наказан за прословутото си изваждане на очилата от джоба при зададен въпрос за мнението му по отношение на съдията в срещата с Тотнъм. Бенитес наистина не каза нито дума. Той просто посочи очилата и ги прибра. Това очевидно е бил добър ход, защото Нийл Уорнък, сега мениджър на Кристъл Палас, бе сниман да слага ръцете си пред очите във формата на очила пред четвъртия съдия по време на онзи двубой на Палас, когато не им бе признат напълно редовен гол. Топката тогава бе влязла във вратата и се върна на игрището то мрежата, но не последва сигнал за гол. Но Уорнък тогава не бе наказан. Щеше да е безкрайно смешно да бъде между другото. Та, Бенитес е използвал точно същата снимка с аргумент, че след като за такова нещо Уорнък не е бил дори обвинен, то той не бива и да бъде наказван. И се е разминал с предупреждение. Браво на юристите на Ливърпул! Само че има един проблем. Сега вече всеки мениджър ще си сложи по един чифт очила в джоба. Сър Алекс Фъргюсън пък съм убеден, че ще има коплект очила и лещи във всеки възможен джоб на дрехите си. Смешно е! Всичко това може много умело да се превърне в цирк. Да се надяваме, че няма да стане.

Има обаче друг факт, който поне мен ме кара да съм леко изнервен. Съдия на двубоя на Манчестър Юнайтед с Болтън ще е Марк Клатенбург. Мисля, че всички знаем, че той е един от марковите арбитри що се отнася до спорове със Сър Алекс Фъргюсън. Тук не става дума дали е бил прав или не, а защо точно в такъв момент се назначава подобен арбитър на мач на Юнайтед. Вярно е, че ФА трябва да защитава съдиите, но на мен това ми се струва прекалено явна провокация спрямо Юнайтед. Мисля, че информацията е все още неофициална, защото в петък съдиите имат право да бъдат сменени и аз се надявам да е така, защото никой няма полза от подобна ескалация на напрежение около арбитрите в отношенията им с Фъргюсън и Юнайтед. В този кръг няма голямо дерби на Лигата. Назначете най-добрият си съдия за мача на Юнайтед, който да е перфектен и Фъргюсън да осъзнае, че никой не води война срещу него и дори да му стане неудобно за думите, казани спрямо Уайли! Вместо това там отива Клатенбург, който по принцип е под огромно напрежение на Олд Трафорд, защото пък в миналото той бе арбитър на онзи мач с Тотнъм, когато топката премина голлинията, но не бе отсъдено попадение. Изобщо това назначение ми се вижда целенасочено създаване на напрежение, което ФА прави. И това не бива да се допуска, независимо какво е казал или направил Фъргюсън. Дано до петък има промяна!

Контузията на Джерард

Това е просто дребно продължение на вчерашната тема за Ливърпул. Сега се оказва, че Джерард май е по-сериозно контузен от очакваното, което е само още един детайл към ситуацията на "Анфилд" преди гостуването на Съндърланд. Напрежението вече е с един градус по-голямо.

Борислав Борисов

premiership.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чех: Титлите на Юнайтед ни мотивират да печелим

Вратарят на Челси Петър Чех заяви, че за него и неговия отбор няма по-голяма мотивация от успехите на Манчестър Юнайтед.

Стражът заяви, че му е омръзнало да гледа как Юнайтед вдигат трофей след трофей и това го мотивира да дава всичко от себе си в Шампионската лига и Премиършип.

"През последните три години само гледаме как Юнайтед вдигат титла след титла и това е много деморализиращо", заяви Чех преди Daily Telegraph. "Като футболист искаш да спечелиш колкото се може повече трофеи, а като си го правил веднъж и знаеш усещането мотивацията е още по-голяма".

"Нашата цел е да върнем трофея на "Стамфорд Бридж". Направихме добър старт на сезона и загубихме само един мач, така че сме оптимисти", завърши Чех. Следващата среща на лондончани е на гости на Стилиян Петров и Астън Вила, докато Юнайтед приемат Болтън.

sporta.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Пожелавам на Чех и съотборниците му безкрайна мотивация. Нека ги съпътства през целия живот.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Венгер: Съдиите са приятели на Юнайтед

Арсен Венгер обвини реферите в Англия, че се държат твърде приятелски с играчите и мениджъра на Манчестър Юнайтед.

Босът на Арсенал не е съгласен с коментарите на Cър Алекс Фъргюсън, че съдията Алън Уайли и изобщо реферите в Англия не са достатъчно добре подготвен физически.

"Според мен тяхното физическо състояние не е проблем", каза Венгер. "Те обаче трябва да се държат на колкото се може по-голяма дистанция от мениджъри и играчи."

"Ако ме питате, дали искам да бъда близък с реферите, аз казвам "Не", твърди французинът. "За да могат да вършат работата си, трябва да се държат на колкото се може по-голяма дистанция."

По ирония на съдбата същият Уайли, срещу който Фърги избухна, бе заснет да нарича Уейн Рууни с фамилярното Уаза, а няколко седмици по-рано разменяше шеги със Cър Алекс на тъчлинията в края на манчестърското дерби със Сити, на което бе четвърти съдия.

"Най-добрият начин да не оставяш съмнения е да поддържаш едни и същи отношения с всички", завърши Венгер.

premiership.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Чех: Титлите на Юнайтед ни мотивират да печелим

"През последните три години само гледаме как Юнайтед вдигат титла след титла и това е много деморализиращо", заяви Чех преди Daily Telegraph.

Леко противоречие? :/

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

[b]Венгер: Съдиите са приятели на Юнайтед

Да бе то за тва 2 седмици не спря да се тръби за тия глупости между съдиите и Фърги...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рафа Бенитес: Смятам, че можем да бием Лион и Манчестър Юнайтед

Мениджърът на Ливърпул Рафаел Бенитес разки, че въпреки огромното желание да даде почивка на основните му играчи, това няма как да стане в следващите дни.

На "мърсисайдци" им предстоят двубои с Лион и Манчестър Юнайтед. Наставникът се оплака, че не може да си позволи лукса да експериментира със състава су и най-вече с лидерите в тима.

"Не можем да правим това, което прави Манчестър Юнайтед. Ние трябва да използваме най-добрите си играчи във всеки мач", сподели Бенитес пред "Мирър".

"Хората ме питат какво ще стане ако загубим двата мача, а какво ще се получи, ако ги спечелим? Имаме усещането, че можем да победим и всичко да се промени в позитивна насока. Нашият приоритет сега е Лион, защото се надяваме да разполагаме с играчи, които се възстановиха от контузии. Смятам, че Джерард и Торес ще са на линия. Ако стане така, не виждам проблеми да играят и срещу Юнайтед, защото разликата между мачовете е само 5 дни", добави треньорът.

"Ако победим в първия мач, ще бъде много по-лесно да се справим и във втория. Лион е добър тим, играят качествено – атакуващо. Имат опит в Шампионската лига. Така че те знаят какво правят", изрази увереността си Бенитес.

Novsport.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове