Jump to content
DAVIDKO

Едвин Ван Дер Сар

Препоръчани публикации

И аз съм на мнение, че трябваше да го купим след като напусна Ювентус, но минало.. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вярно е, че загуби години във Фулъм, но пък Сър Алекс го взе сравнително на време, 5-6 години не са малко :) Човека е на 39 години и още пази за нас, шапка му свалям.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Чудех се какво да напиша, защото всичко ми се струваше недостатачно и разбрах, че думите са излишни. Всеки който го е следил през годините знае , че е феноменален.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наистина внася огромно спокойствие в отбрана и разликата се вижда,когато играе и когато го няма. Въпросът е,че максимум да изкара още 1-2 сезона,а после? Трябва да се търси сериозно име,което да го замести. Наличните ни вратари просто не стават,въпреки че Кушчак специално има некви качества,но все пак не става за титулярен вратар на Юнайтед. Буфон или Акинфеев ми изглеждат добри варианти... А Ван дер Саар сигурно е единствения вратар в историята,който печели 2 КЕШ-а разделени от такъв голям период от време... 95-та с Аякс,2008-ма с Юнайтед,невероятно постижение :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Просто след като се върна има спокойствие в отбора. Откакто се върна след контузията извади поне 7-8 чисти голови положения, който ако бяха влезли нямаше да сме на това място в класирането! п.п. Много е важно да му намериме добър заместник, защото ако играеме с Фостър и Кушчак ще берем ядове както с Керъл и Хаурд, и ще отпадаме смешно! Страх ме е обаче ако ВДС остане още един сезон дане стане като Сиймън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Страх ме е обаче ако ВДС остане още един сезон дане стане като Сиймън.

Сиймън още в силните си години правеше глупости и винаги съм се чудел защо му викаха Save hands (Сигурните ръце), при положение, че през няколко мача имаше буквално комични изяви. Между него и Ван дер Сар просто няма база за сравнение.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Относно Саар - изключително съм щастлив, че ще продължи да пази на вратата на Юнайтед. Не съм се и съмнявал Относно Сиймън - прякорът му "торбата" ми бе любим.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ами Ван Дер Сар е прекалено олд скуул.. Прекалено добър вратар. Продължавам да твърдя, че годините му във Фулъм бяха мощно загубени. Старчето трябваше да го вземе още тогава. Иначе заместници има според мен, Нойер от Шалке има много качества, Акинфеев също е добър, ама Сър Алекс ще си реши.

Клишето за добрия вратар, равен на половин отбор, тук май е съвсем намясто. :) Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Клишето за добрия вратар, равен на половин отбор, тук май е съвсем намясто. :)

И този мач за пореден път го доказва

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Едвин ван дер Сар е уникален спортист - голям играч, за големи мачове! Вчера показа невероятни рефлекси, отлично пласиране и най-висока класа. Според мен той заедно с Руни са играчите на мача срещу Милан - просто невероятен... :mood (28):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Едвин Ван Дер Сар: Бербатов е добро момче

Вратарят на Манчестър Юнайтед Едвин Ван Дер Сар, заяви, че за него е удоволствие да играе с такива играчи пред себе си след вчерашната победа с 4:0 над Милан.

- Едвин, изглежда, че ти винаги даваш най-доброто от себе си. Ти създаваш толкова позитивизъм в защитата пред теб, че всичко е спокойно. Това ли е ключът?
- Не точно. Натрупах разбира се много опит, чувствам се много спокоен на Олд Трафорд, но със защитниците, които имаме, със играчите, които имаме, е истинско удоволствие да играя с тях.

- Всеки се надява, че ти ще играеш още няколко години. Какво чувстваш вътрешно?
- Ами сега съм щастлив. Имам още една година. Но краят все някога идва и той наближава и за мен.

- Знаеш, че Бербатов понякога е доста критикуван от медиите. Както в твоето лично мнение за неговия принос към играта?

- Бербатов играе различно от останалите нападатели. Той често е много добър. Ние се опитваме да го използваме по най-добрия начин, по който е възможен. Той е играч, който има класа и всичко. Освен това, той е добро момче в личния живот и аз го харесвам.

Novsport.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Велик.Даже тази дума е прекалено слаба,за да го опише човек!Невероятен вратар.Просто такъв талант,че оставам с отворена уста,докато го гледам как играе.Поклон. :bow Редактирано на от ~bambuki.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
отворена врата? иначе за ВДС мога да кажа само...добре,че остава за още сезон! Редактирано на от Bloody RED

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

отворена врата?
иначе за ВДС мога да кажа само...добре,че остава за още сезон!

Уста,де! :mood (33): Прекалено съм се била захласнала да мисля хвалебствия за ВРАТАРя ни,че не съм погледнала какво пиша. :mood (20): :mood (33):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Едвин ван дер Сар

Едвин се завърна на вратата на Юнайтед след разочароващо начало на сезона, за да ръководи с апломб защитата на Червените Дяволи...

Преглед на сезона:
Счупен пръст и контузия на ръката по време на приятелския мач срещу Байерн Мюнхен помрачиха началото на сезон 2009/10 за ван дер Сар. Холандецът трябваше да чака до 17 октомври, когато бе първият му официален мач при победата с 2:1 над Болтън на Олд Трафорд. Но това беше единият от петте му мача като титуляр до средата на януари, тъй като травма в коляното и семейните проблеми не му позволиха да вземе участие в повече двубои на Юнайтед преди Нова година. "Това беше един сезон с много пропуски за мен, което беше разочароващо", заяви той при завръщането си. "Но фактът, че най-накрая мога да играя ме кара да се чувствам добре." И завръщането му се усети - победа с 3:0 над Бърнли, като в този двубой той стана най-възрастния играч на Юнайтед след войната на 39 години и 79 дни. Хладнокръвието, спокойното му поведение, опитът и пъргавостта му бяха от огромно значение за отбора.

Най-силен момент: Спасяването при 4:0 над Болтън може би не изглеждаше като извинение за отваряне на шампанско, но това спасяване с върха на пръстите - което спечели и наградата на ManUtd.com за Спасяване на сезона - определено беше един от изключителните моменти през кампанията. Юнайтед беше повел в резултата след 30 минути игра след странен автогол на Джейлойд Самуел, в двубой, в който домакините често поглеждаха към вратата на Червените Дяволи. Единствено летящият скок на Едвин ван дер Сар успя да предотврати ударът на Фабрис Муамба да се оплете в мрежата. Второто полувреме се оказа повратна точка в двубоя на "Рийбок Стейдиъм" и Юнайтед извоюва комфортна победа.

С какво разполагаме? Въпреки много спекулации през сезона, че Едвин е на прага да се откажа, холандецът подписа нов едногодишен договор и за успокоение на играчите и фенове ще остане на Олд Трафорд за поне още една година. Дали това ще е така само времето ще покаже, но с тези прекрасни изяви, кой знае?

Tехническите умения, темпераментът и опитът правят Едвин ван дер Сар непреодолима бариера за противниковите нападатели, а тези около него играят по-добре.

Участия: Премиършип 21; Карлинг Къп 2; Шампионска Лига 6; Общо 29
Допуснати голове 25; Чисти мрежи 14

С две думи: В безопасност

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страх ме е да си помисля само с кого ще трябва да го заменим като реши да приключи с футбола :( Това да си почти на 40 и да си един от най-големите...... ВДС = КЛЮЧ НА ВРАТАТА Редактирано на от Baev

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Толкова е харизматичен и опитен тоя човек, че просто се усеща дори пред екрана огромното спокойствие, което внася. По мои впечатления силно интелигентен и отдаден на отбора! Евала!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

лорис или акинфеев

Няма лошо, но нищо не се знае докато не се пробват :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако беше на вратата през целия сезон, със сигурност щяхме да постигнем повече. Страхотен вратар, понякога е повече от половин отбор.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове