Jump to content
Nasunko

Дарън Флетчър

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Дарън Флетчър е един от многото играчи спечелили своя първи шампионски медал в Премиършип през Май 2007г.

Въпреки жестоката конкуренция в центъра на терена, с играчи като Пол Скоулс и Майкъл Карик, шотландският национал има в актива си 40 мача и 3 гола, включително победният му гол за 2-1 срещу Мидълзбро през Декември 2006г.

Много силно включване Дарън направи при победите в Шампионската Лига над Рома и Милан на Олд Трафорд, с което си спечели похвалите на фенове и критици.

През Май 2000г., Флетчър е записан в първия отбор за гостуването на Астън Вила, но правилника на Футболната Асоциация – поради неговия статут на младеж – му попречват да вземе участие в двубоя.

Официалното му включване в тренировки за Юнайтед е през Юли 2000г., но контузии му попречват да прогресира. Дебютът си прави през Март 2003 срещу Базел, като в следващите сезони Флетч записва общо 35 мача.

След като показва зрялост на поста си, и при система 4-3-3, той успявя да играе рамо до рамо с легендата Рой Кийн, като научава много от опитния капитан.

Достигнал това ниво, Флетчър се превръща и в един от водещите национали за Шотландия: бележи единствения гол за победата над Литва, и спечелва на отбора място в плейофите за Евро 2004. Със своите 20 години и капитанска лента на ръката, счупва 118 годишния рекорд за най-млад капитан на шотландския национален отбор.

Първият си гол за Юнайтед бележи през сезон 2004/05 при победата с 2-0 над Мидълзбро, навръх Нова Година. Най-красивият му гол обаче е този срещу Челси през Ноември 2005г. където бележи с глава. Гол който слага край на 40-те им мача без загуба в Премиършип.

Надеждите на Дарън са да продължи да увеличава головата си сметка през сезон 2007/08.

превод: Crash
източник: www.manutd.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гледам, че много въхвалявате Карик (с основание, разбира се) ;) , та не е лошо да напишем и нещо хубаво за Дарън Флетчър. Един футболист, който много критикуваме във форума и то с основание в повечето случаи. Но в големият мач срещу Рома се видя другото лице на шотландеца. Аз лично не съм го виждал да прави толкова силен мач. Халфът на Юнайтед се стара много, игра с голямо желание и свърши много черна работа. Добре ще да е всички играчи, които критикуваме да ни опровегават по този начин.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мача с Рома наистина Флетчър изигра перфектен мач...лошото е, че играе на приливи и отливи....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако играе по често може и да подобри играта си.Като играеше за юношите го преставяха за новия Дейвид Бекъм.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Любимите наща на Флеч

TV programme: Prison Break
Film: Shawshank Redemption
Last film you watched: Hustle 4
Computer game: Pro Evo
Actor: Tom Hanks, because he always puts in a classic performance
Comedian: Lee Evans
Musician: Notorious B.I.G
Food: Haggis and potatoes
Drink: Orange Lucozade
Pizza topping: Plain cheese
Non-footballing sporting hero: Muhammed Ali
Pre-match meal: Chicken and spaghetti with ketchup on top.
Footballing hero: Fernando Redondo
What would you be if you weren’t a footballer: PE teacher
Last time you cried: Scottish people don’t cry
If you could have any superpower, what would it be: To be able to fly
Most interesting place visited: Hong Kong
Holiday destination: New York

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Дарън Флетчър

Много от големите имена във футбола биват обвинявани че не влагат най-доброто от себе си в големите мачове срещу силни противници. Но борбеният шотландски полузащитник Дарън Флетчър се представя напълно противоположно на това явление.

Въпреки че не е сред най-популярните имена в състава на Юнайтед, в големите мачове той има прекрасния навик да прави запомнящи се участия и да засенчва повечето от знаменитостите.

Два идеални примера от изминалия сезон са мачовете срещу Арсенал за ФА Къп спечелен от Червените Дяволи с 4-0 където Флетчър вкара два гола, и сърцата му игра при победата над Лион три седмици по-късно. Още преди това, след силните си игри срещу Рома и Милан през миналия сезон в ШЛ той подсказа че е играч който иска големи предизвикателства. И разбира се, няма как да пропуснем победния му гол срещу Челси през 2005г който постави звездите на Моуриньо по местата им.

„Обичам напрежението в големите мачове.” – каза Дарън за United Review през месец Март. „Атмосферата винаги е специална. Феновете се надъхват яко и очакват да се представиш силно, и това е причината поради която си в Манчестър Юнайтед – за да играеш на ниво в големите мачове срещу преките конкуренти и да достигнеш до финалната фаза в Шампионската Лига. В този клуб се очаква да печелим всеки мач, така че няма значение кой ни е противник - феновете изискват от нас победа. Да излезеш на терена поставен под такова напрежение, в такава атмосфера, е нещо което ми действа стимулиращо.” - сподели Флетч.

За жалост, контузия в коляното извади Дарън от игра точно в момента когато сезона навлезе в най-важната си част, и въпреки че се завърна в отбора за гостуването на Стамфорд Бридж, Флетчър не успя да изиграе още един голям мач.

Сега, когато Юнайтед има може би най-силната конкуренция в халфовата си линия, с Пол Скоулс, Майкъл Карик, Оуен Харгрийвс и Андерсон които всички се борят за титулярното място, има едно нещо което Сър Алекс винаги ще знае за Дарън Флетчър – че той винаги е готов да се появи в игра за да помогне на отбора, и да донесе радост за феновете.

Статистика:
Премиършип: 16 мача
ФА Къп: 1 мач, 2 гола
Карлинг Къп: 0 мача
Европа: 6 мача
Други: 1 мач
Общо за сезона: 24 мача, 2 гола
Общо за клуба: 172 мача, 9 гола

Най-силен момент:
Юнайтед 4-0 Арсенал, 16 Февруари 2008
Въпреки че Флетч изигра редица силни мачове когато му бе гласувано доверие за първенството, трудно е да опишем с думи прекрасното му представяне в турнира за Купата на Англия срещу Арсенал. Той не само покри голям диапазон от терена в едва седмото си участие за сезона, но и отбеляза два красиви гола с глава във вратата на Йенс Леман.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Играч на месеца, става все по-стабилен, последните сезони няма сериозни контузии, а е на 23 и тепърва ще разкрие истински потенциал... Не знам защо още не сме го продали. :) Това по повод новия му договор.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много се радвам за моя човек :closedeyes: Дано да продължава в същия дух да се развива да бележи и да радва всички ни с добрата си игра :tongue:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Феновете питат, Флетч отговаря

MUTV даде възможност на всички фенове на Манчестър Юнайтед да зададат своите въпроси към Дарън Флетчър. Ето и какво отговори полузащитникът...

Какво научи играейки заедно с Пол Скоулс?
Всеки ден на тренировка научавам нови неща от Скоулси и смея да твърдя, че за мен той е най-добрият полузащитник в Премиершип. Неговите пасове, докосвания, погледа му върху играта, контрола му върху топката са просто фантастични. Също така се възхищавам и на начина по който се държи на терена, гледа да не попада в центъра на общественото внимание и е изключително отдаден на семейството си.

Имаше ли някакви колебания когато ти предложиха нов договор?

Не, изобщо. Да знаеш че си желан в Манчестър Юнайтед от клуба и от мениджъра за още няколко години е невероятно чувство. Това е най-доброто място да играеш футбол и да блеснеш в отделни мачове, невероятно е.

Как прекарваш свободното си време?
Предимно гледам да прекарвам повече време със семейството и приятелите ми, както и да си почина по най-добрия начин. Програмата на Юнайтед е доста натоварена, имаме мачове през седмицата и уикендите, и основното е да си възстановиш добре, за да си готов за следващият мач.

Каква музика предпочиташ?
Слушам предимно хип-хоп, но напоследък започнах да слушам и малко инди, също така и няколко ирландски банди. С напредването на възрастта ми, музикалният ми вкус започва да става доста разнообразен.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На фокус - Дарън Флетчър

Когато Юнайтед се изправя срещу големите европейски отбори, Сър Алекс неизбежно включва към "купона" Дарън Флетчър.

Спомняте ли си онази славна вечер през Април 2007-ма когато Червените Дяволи нанизаха седем гола във вратата на Рома? Флетчър беше там, дирижирайки безупречно играта в центъра на терена. А помните ли кой беше халфът който ръководи шоуто при гостуването на Милан на полуфиналите в ШЛ същия сезон? Гатузо? Пирло? Сийдорф? Никой от тях... Това отново беше Дарън Флетчър.

Въпреки че започна от пейката в полуфинала-реванш с Барселона миналия сезон, играчът с номер 24 все пак се появи на терена за последните 15 минути когато енергията беше на изчерпване, и Сър Алекс не се поколеба да пусне в битката хладнокръвния си играч срещу каталунската кавалерия.

Въпреки всичко, Дарън Флетчър все още не е достатъчно оценен от много футболни фенове, смята бившата звезда на Юнайтед Сами МакИлрой. Сега мениджър на втородивизионния Моркамб, МакИлрой твърди че талантът на Флетчър трябва да бъде следен по-внимателно.

"Дарън не е играч който се набива на очи и зашеметява с финтове." - каза Сами. "Той е играч за играчите: раздава се на терена, бори се за топката и я спечелва. Не спира да се движи през всичките 90-минути, и се раздава на сто процента.
Футболът не е винаги до блясък и спечелване на публиката. Нуждаеш се от играчи като Дарън Флетчър в отбора си. Той ще остава често незабелязан от феновете, но можеш да си сигурен че съотборниците му ще знаят много добре кой е бил черноработникът и какъв е бил неговият принос."

Телевизионните предавания от Шампионската Лига нееднократно показват статистики от които можем да видим че Флетчър покрива по-голяма площ на терена в мача от който и да е друг играч на Юнайтед. МакИлрой побърза да уточни че това съвсем не е случайно.

"Неговото себераздаване сваля напрежението от другите халфове на Юнайтед. Оставя им пространства и време да се пласират и да търсят топката. Когато нещата проработват по този начин - малцина са тези които биха се справили по-добре от Дарън Флетчър."

Не само високото ниво на енергичност е това което впечатлява МакИлрой. Той смята че Флетчър се е превърнал в истинска скрита заплаха в нападение.
Шотландецът вече има три гола в актива си този сезон, като още се помни прекрасната му игра украсена с два гола срещу Арсенал за ФА Къп миналия сезон на Олд Трафорд.

"Виждаме го да бележи и все по-често голове," - добави МакИлрой. "и няма нищо по-добро от това което можеш да желаеш от халфовете си. Страхотно е да го виждаме сред голмайсторите и очаквам още доста голове от него този сезон.

Той подобри играта си страшно много през последните няколко години, и знам че не съм единствения който мисли така. Дарън дори си спечели и капитанската лента в националния отбор на Шотландия - мнозина играчи не успявят дори да "помиришат" лентата - като това, добавяйки и силните му игри в Юнайтед, несъмнено ще засили вярата в способностите му, и ще му вдъхне повече самочувствие.

В един етап бе нарочен за грешник от някой части по трибуните, но Дарън преодоля този момент с високо вдигната глава и силен характер, показвайки редица висококачествени игри.

Мениджърът знае че може винаги да разчита на Флетчър защото той е отговорен играч, винаги готов за битка и никога не се "вцепенява" в големите мачове.
Ето това е да бъдеш футболист на Манчестър Юнайтед, за това става въпрос."

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Феновете питат, Флетчър отговаря

МЮТВ даде възможност на всички фенове на Юнайтед да зададат въпрос на Дарън Флетчър. Ето и какво отговори шотландецът....

Опиши ни какво е да отбележиш гол на Олд Трафорд във важен мач?
Дебс, Мидълтън
Невероятно е да бележиш голове по всяко време, но разбира се винаги е по-специално да се разпишеш в голям мач, защото тези попадения могат да бъдат изключително важни. Понякога могат да направят разлика или пък решителна стъпка към титлата. Ето затова да бележиш голове в големи мачове е важно.

Кой е най-твърдият полузащитник срещу който си играл?
Дарън, Чорли
Винаги давам един и същ отговор на този въпрос - Пол Скоулс на тренировки. Научих изключително много през годините само защото играя срещу него всеки ден - острота, пасове, докосване - всичко е на високо ниво при него, затова да играеш срещу него никак не е лесно. Радостен съм, че не играя за друг отбор и не ми се налага да се изправям срещу Юнайтед, просто защото не искам да играя срещу Скоулси.

Как се промени животът ти след като стана баща на близнаци?
Джон, Урмстън
Промени се изключително много, за добра разбира се. Това е най-хубавото нещо което ми се е случвало и се забавлявам във всяка минути прекарана с тях. Грижейки се за две 2-годишни деца определено може да се разсееш, но понякога това е добре. Трудно е да се справяш с две малки деца, но пък на мен ми харесва да съм баща.

Чувстваше ли се горд когато за пръв път ти връчиха капитанската лента на Шотландия и често ли разговаряш със Сър Алекс за националния отбор?
Али, Мейфийлд
Да бъда капитан на Шотландия ( срещу Естония през 2004) бе изключителен момент. Бях само на 20 години тогава, но въпреки това не го чувствах като тежест. След това бях капитан още няколко мача и през цялото време се забавлявах. Kогато играеш за страната си се чувстваш горд, но когато си капитан гордостта е още по-голяма. Преди международните срещи Сър Алекс винаги ми пожелава късмет с патриотично чувство, защото той винаги иска Шотландия да върви нагоре. Гледа всички мачове на отбора, освен това двама негови изключително близки приятели бяха мениджъри на отбора (Уолтър Смит и Алекс МакКлийш), така че той е добре информиран за националния отбор.

От всички трофеи които си спечелил, кой ти е най-любим?
Газ, Мосли
Първата ми титлата на Англия през 2006/07. Не бяхме печелили нищо известно време - Арсенал бяха непобедими през 2003/2004, а след това Челси я спечелиха две поредни години, така че определено беше хубаво да си върнем титлата. През този сезон изиграх доста мачове и всичко бе брилянтно.

Опише се в едно изречение?
Марк, Манчестър
(Обмисля) Труден въпрос! Улегнал, наслаждава се на работата си в Юнайтед и предпочита да се прибере в къщи при семейството си след като приключи. Доста дълго изречение!

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Флетч изглежда по-добре, само да не прекалява със залозите. :)

В очакване на заглавията по българските медии:

"Без Бербатов Юнайтед пропиляват цяло състояние на конни залагания"

Гигс гледа, сякаш вече е изгубил къщата... Редактирано на от Drinkwater

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Флетч изглежда по-добре, само да не прекалява със залозите. :)

В очакване на заглавията по българските медии:

"Без Бербатов Юнайтед пропиляват цяло състояние на конни залагания"

Гигс гледа, сякаш вече е изгубил къщата...

Добре го дават...и после къде им отивали големите заплати...вместо да залагат може да пращат насам някой друг паунд :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тряа се държат като монахини и да не се показват в публичното пространство ли...? Имали пари - похарчили ги.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Флетчър

Въпреки че Дарън Флетчър е доста скромен човек и надали е очаквал да изиграе основна роля в състава на Юнайтед, през сезон 2008/09 той се превърна от футболисти за големите мачове (Арсенал добре знаят за какво говорим) в основно оръжие в полузащитата на Червените Дяволи...

Началото: Още в началото на сезона Флетч бе човекът, който поведе Юнайтед към защитата на титлата. Отбеляза първите два гола през новата кампания, за да осигури точката срещу Нюкасъл в първият ден на сезона, а след това вкара и единственото попадение при победата с 1:0 над Портсмут. Третото му попадение в лигата дойде през Октомври на Гудисън Парк при равенството 1:1 с Евертън.

На пост: На старта на сезона и при отсъствието на Кристиано Роналдо, поради контузия след Евро 2008, шотландецът трябваше да играе на поста десен полузащитник. Позиция, която той добре познава, тъй като през сезон 2003/04 след напускането на Дейвид Бекъм, Флетч се подвизаваше точно там. След завръщането на Роналдо обаче, Дарън зае мястото си в центъра на терена, където игра заедно с Майкъл Карик(предимно), Райън Гигс, Пол Скоулс и Андерсон.

Кулминационен момент: Срещу Челси на Олд Трафорд заедно с господствуващият Райън Гигс в средата на терена, Дарън се движеше изключително много и показа страхотно творчество, което впечатли всички. Тогава толкова възхваляваното трио на Челси в центъра на терена - Михаел Балък, Майкъл Есиен и Джон Оби Микел - не можеха дори да се доближат до централната двойка полузащитници на Юнайтед, които бяха просто различна класа.

Допълнителен принос: Имайки свободата да атакува смело срещу Портсмут, Флетч се разписа във врата на Дейвид Джеймс възползвайки се от подаването на Патрис Евра.

Единствено разочарование: Ние никога няма да разберем какво щеше да се случи във финала на Шампионската Лига срещу Барселона, ако геният на Флетчър бе в средата на терена, след като той бе изгонен с противоречив червен картон в полуфинала срещу Арсенал на Емирейтс.

Други отличителни моменти: През Декември Дарън отбеляза един от петте гола на Юнайтед във финала на Световното клубно първество. През Февруари заедно с Бен Фостър взеха участие в обучителен курс за деца от Националното общество на глухите деца. На този курс децата научиха доста неща за футбола, а Бен и Дарън как да изобразят името си на езика на глухонемите.

"Всеки отбор се нуждае от играч като Флетчър. Той често е не оценяват от феновете, но пък неговите съотборници добре знаят колко важен играч е." - Сами Макълрой (бивши полузащитник)

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
:bow Eдинствено да подобри точността на ударите си и за мен ще е несменяем титуляр.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Вече се превърна в незаменим дефанзивен полузащитник в състава на Юнайтед. Липсата му се усети доста на финала за ШЛ срещу Барса :angry:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Darren Fletcher - Football Focus
(EXTENDED Interview)

Manchester United midfielder Darren Fletcher reflects on the champions' inconsistent start to the season, life after Ronaldo and United's title rivals.

flv | 512*288 | 7mn 7s | 18MB

Mediafire
Rapidshare

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А преди началото на миналия сезона някой хора го бяха изпратили към Евертън и Бирмингам.Това момче трябва да прекрати кариерата си на ОТ!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ебати бога е флетч. направо БОК! Публикувано изображение

4укай ги ло6о, флет4, 4укай ги люто! а така, то4но така! Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

от Флетчър по-безхарактерно същество не съм виждала. И е адски несигурен в действията си

това някаква шега ли е, или си вземала.. хероин? :blink: :blink: :blink:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ма, то не става дума за тва дали ми е любимец, или не. изказването ти е просто скандално, особено след ВЧЕРА :blink: :blink: :blink:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
..напълно съгласна съм! Още в първия момент, когато го видях, останах с впечатлението, че е супер неуверен. Усеща се, че става все по - уверен, което изключително много ме радва, защото е един наистина ценен играч... изключителни мачове прави.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове