Jump to content
Sign in to follow this  
Nasunko

Джон О'Шей

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Нападател бележещ победни голове, защитник, халф, дори вратар – на практика Джон О’Шей е играл на всички тези позиции.

Блестящ пример за самоотверженост и професионалисъм, Джон О’Шей е бил винаги на разположение на Юнайтед. Дали на резервната скамейка или в стартовата единайсеторка, той е готов за битка още от секундата в която обувките му докоснат тревната площ.

В първия си цял изигран сезон, 2002/03, О’Шей беше абсолютното откритие на левия фланг в отбраната галопирайки напред-назад по крилото, доста добре спрявяйки се с противниците си, като доста често ги е обезкуражавал (особенно Луиш Фиго).
Джони е един от героите върнали титлата на Олд Трафорд през миналия сезон 2006/07.

За жалост, както доста често се случва с младите звезди през вторите им сезони, О’Шей остава на пейката за по-голямата част от сезон 2003/04. А когато Юнайтед привличат Габриел Хайнце през лятото на 2004.г, на Джони му се налага да се прекфалифицира на друга позиция за да получава шансове за изяви в първия отбор.

За негова радост, той притежава умението да играе на всякаква позиция на терена. Винаги е бил стабилен защитник, с много добър баланс, „тънки” пасове, силно издръжлива и атлетична фигура.Тези негови качества му позволяват често да се внедрява и в халфовата линия, също така добре както го прави и на която и да е от четирите защитни позиции.

През сезон 2004/05 той игра на всички тези позиции, като през следващия сезон успя да си усигури място в халфовата линия, където малко необичайно, но направи добър тандем с Райън Гигс, и натрупа доста опит покрай партньорството си с него.

Ирландският национал обаче отново бе оставен сред резервите на старта на сезон 2006/07, но съвсем скоро получава своя шанс, като допълва празнините в халфовата линия редом до Пол Скоулс и Майкъл Карик.

До момента е взел участие в 49 мача за отбора, включващо и появяването му на Уайт Харт Лейн като резерва на Едвин ван дер Сар който чупи носът си. Вкарва общо 5 гола през сезона, като най-запомнящо е победното му попадение в последните секунди, при победата с 1-0 над Ливърпул насред Анфийлд през март 2007г. Пепе Рейна успява трудно да парира удар на Райън Гигс от пряк-свободен удар, топката попада в краката на О’Шей който много хладнокръвно успява са я оплете в мрежата, точно пред трибуната „Коп” в която седят най-върлите фенове на Ливърпул, за да хвърли във възторг привържениците на Юнайтед по цял свят.

Ще бъде запомнен и с още един решаващ гол, месец по-късно на Гудисън Парк, където открива резултата след подаване от ъглов удар на Райън Гигс, при победата на Юнайтед с 2-4. Победа която се оказва решаваща за спечелването на 9-тата титла в Премиършип за Червените Дяволи.

превод: Crash
източник: www.manutd.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
О'Шей направи няколко решаващи включвания като резерва. Най-впечатляващо беше влизането му в мача с Ливърпул. Да не забравяме, че се справи добре и като вратар. Нямам нищо против да земе мястото на Солккяер като златна резерва. Пожелавам му го. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шийзи е универсален играч, от който всеки отбор се нуждае. Без никакви проблеми Джон запълва дупки всякакви ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да си кажа честно преди ми беше доста антипатичен и като влезнеше на терена го считах за статист, но след този сезон си промених мнението за него. Просто незнам САФ-а какво прави с тези момчета в съблекалните, но се справя страхотно:)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Да си кажа честно преди ми беше доста антипатичен и като влезнеше на терена го считах за статист, но след този сезон си промених мнението за него. Просто незнам САФ-а какво прави с тези момчета в съблекалните, но се справя страхотно:)

Сигурно ги бие :D :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Доскоро имах чувството че е от кръжока "Краката ми пречат"... Този сезон Шийзи направи много силни игри, вкара и голове, някои от които много важни (примерно срещу Пуул), а и го видяхме да играе на различни постове и да се справя доста добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да най ми хареса когато бе вретар срещу Тотнам справи се супер

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
До сега само мениджър не е бил в Ман Юн.Справя се добе като защитник,бек,халф,вратар :) а срещу Рединг игра и нападател след контузията на Руни.Унирвесален играч но според мен най-добре се справя като централен защитник.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Джон О’Шей

Въпреки че овациите за спечеления Дубъл са насочени главно към голмайстора Роналдо и защитникът-скала Рио, успехът нямаше да е възможен без играчи като Джон О’Шей.

Факт е, че Сър Алекс винаги е разчитал на качествата на така наречените „универсални резервни играчи” които правят разликата между добрия състав и шампионския тим. Универсалните футболисти са важна част в съвременния футбол: всички те са способни да се включват на всяка една позиция, какъвто точно е О’Шей. По време на своята кариера той е играл почти навсякъде, включително на вратата в един извънреден случай.

През сезон 2007/08 Джони игра като десен-бек, като ляв-бек, на двете централни позиции в защита, в центъра на халфовата линия и дори като нападател (в първото домакинство срещу Рединг на старта на сезона). Където и да се появи в игра, червеният №22 не подведе отбора си.

И въпреки че би искал да се появява по-често в игра, той е щастлив да помага винаги когато има нужда от него – готов е за игра във всеки един момент, като освен това наскоро подписа нов договор с Юнайтед който ще го задържи на Олд Трафорд до 2012г.

„Никога не ми е минавало през ума да напускам Манчестър Юнайтед. Доволен съм че от клубът пожелаха да остана и предложеният ми нов договор бе оформен в кратък срок.” – каза Джони.

Тази готовност бе достатъчна за Сър Алекс и той включваше в групата своя „мистър Универсален” във всички мачове от сезона, с изключение на само два. Статистиката сочи че той е започнал като титуляр 17 пъти, появявал се е като резерва 19 пъти, и е оставал на скамейката 15 пъти.

Изминалата кампания не му донесе обичайните няколко гола които нормално бележи – до момента има 12 попадения за Юнайтед – но той винаги ще бъде запомнен с неочакваните си включвания и изненадващи голове (кой би забравил победния гол на Анфийлд през 2007г.?)

Въпреки това, сезонът му си има своите проблясъци. Представянето му в халфовата линия при победата над Уигън с 4-0 граничеше с перфектността, като освен това обезличи напълно талисмана на Рома Франческо Тоти по десния фланг на защитата в спечеления мач с 1-0 от Червените Дяволи в груповата фаза на ШЛ на Олд Трафорд.

Влязъл като резерва на Видич в първия ¼ финален мач от ШЛ той отново бе блестящ, този път като централен бранител, отблъсквайки всичко което Рома се опита да сътвори в неговата зона.

„Състава който имаме в момента дава на мениджъра голям избор, и е нормално да не получаваш много шансове.” – каза Шийзи. „Но това е да си част от отбора на Юнайтед, и трябва да се примириш ако искаш да бъдеш тук.”

Статистика:
Премиършип: 28 мача
ФА Къп: 2 мача
Карлинг Къп: 1 мач
Европа: 6 мача
Други: 1 мач
Общо за сезона: 38 мача
Общо за клуба: 288 мача 12 гола

Най-силен момент:
Юнайтед 2-0 Болтън, 19 Март 2008г.
Кристиано Роналдо, който се появи за първи път с капитанската лента, осигури трите точки в този двубой, но заедно с коренно променената защитна линия на Юнайтед О’Шей се представи много стабилно и успя да отблъсне всички атаки на Болтън, особенно сериозната офанзива през второто полувреме. Малко преди почивката Джони имаше шанс да направи резултата 3-0, но атрактивния му удар от волле след центриране на Рууни не попадна в очертанията на вратата.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Все повече ме радва. Ударът му вчера, който доведе до първия гол, беше много добър, дори нападателите ни рядко успяват да стрелят така с глава. Но далеч не е само това - наясно е, че никога няма да бъде голяма звезда и няма често да има шанс за изява, но вместо да се отчае или да реши да напусне отбора, дава всичко от себе си и очевидно се наслаждава на всяка минута на терена. Вече е доста опитен и помага на новите играчи да се адаптират, след всеки гол е сред най-бурно радващите се, а пък като е небрежно брадясъл направо се изкушавам да си поръчам тениска с неговото име.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шийзи е наистина ценен кадър. И на мен много ми допада липсата на какъвто и да е егоизъм и претенции у него, също изключителната му работоспособност и универсалност. Сега 3 мача успешно замени Евра (3 чисти мрежи), после ще седне на пейката и кротко ще чака да го пуснат, когато отново е нужен. Страшен е!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
бива... не е чак толкова зле... и все пак от него винаги очаквам автогол в 90 минута :wacko:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Все повече ме радва. Ударът му вчера, който доведе до първия гол, беше много добър, дори нападателите ни рядко успяват да стрелят така с глава. Но далеч не е само това - наясно е, че никога няма да бъде голяма звезда и няма често да има шанс за изява, но вместо да се отчае или да реши да напусне отбора, дава всичко от себе си и очевидно се наслаждава на всяка минута на терена. Вече е доста опитен и помага на новите играчи да се адаптират, след всеки гол е сред най-бурно радващите се, а пък като е небрежно брадясъл направо се изкушавам да си поръчам тениска с неговото име.

Уникално добре казано! Просто... Такива играчи нямат цена. СЪРЦЕ,ДУХ... а бе кво да ти говоря... Няма да забравя как се изкефи на гола на Скоулс с ръка с/у Зенит. И как като вкараме гол, може да е последен в защитата ама праска ебати спринта и винаги прегръща първи голмайстора. Ох ок... големец. :) Просто нямам думи за Шийзи, то не е измислена такава дума. Ся вярно, че техниката му е колкото на Петкашев или Васко Кю*** ама пък е животно... :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=eJqs4OFsiKA - Тоя гол го слагам наравно до головете от финала на ШЛ. Радвал съм се и на други голове много... ама тоя ми донесе и финансови щети чак :laugh: Обърнах една маса в един еврофутбол... имаше пилета които ме дразниха супер много цял мач... и накрая ебаси божественото чувство и ебаси агонията за тях. Просто ми е в топ 3 любими голове!

http://www.youtube.com/watch?v=XjmGnZwsoXs - а това е в отговор за обидното сравнение с Петкашев :laugh: :laugh: :laugh:

http://www.youtube.com/watch?v=WOaFOB2XGfA...feature=related - а това на 15 секунда?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
E Джони си е Великан от където и да го погледнеш (с брада или без :D ). Наистина много приятен футболист, винаги е бил верен на клуба и се радваше, че подписа нов договор преди 1 или 2 години така, сякаш е титуляр. Това се казва лоялност. А не като ония изтърсак Хайнце - изгуби титулярното място и айдеееее веднага през задния (безславния) вход. И на всичкото отгоре в Лузър искаше да ходи... но както и да е. Важното е, че Джони е боец и съм на мнение, че такива играчи ТРЯБВА да имаме винаги. Всичките му качества ги казахте, няма кво да ги изброявам отново, само ще кажа, че на времето имаше хора, които виняха него почти по същия начин както в днешни дни е хранен Парк.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
О'Шей отговаря на въпроси на фенове

MUTV даде шанс на феновете да зададат своите въпроси към Джон О'Шей. Ето какво отговори ирландецът...

На тренировките случва ли се да играеш на вратата, или мача със Спърс беше изключение? Майк, Нотингам
Просто се случи. Рио изяви желание да сложи ръкавиците но аз го изпреварих! В миналото се е случвало (в Ирландия) да съм вратар, но в онзи мач с Тотнъм всичко беше решено - водихме с 4-0. Въпреки това се почуствах изнервен и дори се запитах в един момент "Защо ми трябваше да се натискам?!". За щастие всичко мина по план.

Гигси все още мачка терените на 35 годишна възраст - ти смяташ ли да продължиш да играеш когато надхвърлиш 30-те? Франсис, Дидсбъри
За сега не съм мислил по въпроса. Стискам палци да се опазя от тежки контузии - това е ключовият фактор. Фитнес програмите които се прилагат в клуба са специално разработени за играчите и им помагат да поддържат нивото си възможно най-дълго. Ако погледнем например към годините на някои от играчите на Милан, ще се убедим че ако се поддържа добра форма, лесно можеш да останеш в играта дори ако натрупаш години.

Кой би спечелил в спринт-състезание между Роналдо, Евра и Рафаел? Пол, Рочдейл
Ако е с топка в крака, Роналдо ще ги надбяга. Но и иначе, да, смятам че Роналдо е най-бърз от тримата.

Каква музика слушаш предимно, и коя е любимата ти банда? Андрю, Рексъм
От всичко по малко. U2, Snow Patrol, Coldplay, малко хип-хоп, малко денс - нямам предпочитан стил. Но U2 и Oasis са двете ми любими банди.

Кой е най-неприятният мач в който си участвал? Иън, Чорлтън
За щастие, не е бил с екипа на Юнайтед. Беше мач с националния отбор на Ирландия, гостувахме в Кипър. Претърпяхме много неприятна и срамна загуба, и гледам да не си спомням за този мач!

Кой е най-великият футболист на всички времена? Йогън, Корк
Според мен Марадона, макар че има доста играчи които бих отличил. Наскоро се срещнахме с Марадона в Карингтън, и останах с много приятни впечатления.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Cristiano Ronaldo fenka
Единственият играч на United, който не харесвам. Редактирано на от R3D_aNd_M37h

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Шийзи е голям, много голям! Както беше казал САФ не футболисти като Роналдо и Руни правят разликата между отборите, а такива като Шийзи и Флетчър.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това е играч,който няма чужд пост в схемата на своя отбор!Multifunctional!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит рожден ден ДЖОНИ.Само така :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3): :greets (3):

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ЧРД на Джон.Да е жив и здрав и още много голове срещу Арсенал. :greets:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове