Jump to content
Sign in to follow this  
R3D_aNd_M37h

Всичко за IRC

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Channel: #ManUtd
Founder: Slavin
Successor: F_TOTTI
Registered: 4 years 38 weeks 2 days ago
Topic: FA Cup: Man.United 2 - 1 Villa
Email: negotiator@abv.bg
Options: Secure, SecureOps, ChanGuard
Mode Lock: -i
Bots: ManUtd

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Channel: #manchesterutd
Founder: ManUtd-Bulgaria
Successor: cRaZyDeViL
Registered: 2 years 10 weeks 2 days ago
Topic: Sunday 18:00 Arsenal - Man Utd. Glory Glory Man United!!!
Email: crazydevila@gmail.com
Url: http://manutd.bg/
Options: ChanGuard
Mode Lock: -m
Bots: cRaZyDeViL, LinuxGirl

Кратка история на канала

Каналът съществува от близо 3 години. Първоначалното му име е #Old_Trafford. Създателят му е chess_m (Даниел Петков). От #ManUtd се запознава с Nasic (Антон Замфиров) и HowEver (Петър Георгиев) и тримата започват да развиват канала. Скоро след дискусия е решено да се създаде нов канал - #ManchesterUtd. Нещата впоследствие потръгват и малко, но верни фенове посещават канала.

Настъпва обаче критичен период и каналът е близо до разпадане, докато един ден не се дропи автоматично. Регистрира го D3xt3r. Оттогава започва възраждането му. По това време се появяват ботовете cRaZyDeViL и LinuxGirl собственост на HowEver. Каналът започва да се пълни, а фаундърите са вече 4-ма. Това предизвиква противоречеия особено поради факта, че единият фаундър е фен на друг отбор, но заради близостта си с D3xt3r има права.

След няколко месечни проблеми с този потребител и безброй псувни и заплахи от негова страна, накрая D3xt3r реши да дропи канала и да го върне на първоначалният му собственик - chess_m.

Ситуацията отново се стабилизра. Каналът започва да се преражда и този път нещата са обещаващи. Потребителите постепенно се увеличават. Фаундърски права придобива GAP (Николай), който е в голяма помощ на канала.

С пускането по-късно в интернет на сайта ManUtd.BG и форума, #ManchesterUtd се обявява за техен официален канал, което спомага за популяризирането им.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нека в тази тема всеки сподели как се пише в мрежата на IRC UNiBG. Най-често използваният ми ник и този, с който ме знаят най-много хора, е R3D_aNd_M37h, но нерядко се пиша и Argentinian.

Ваш ред е! ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Съществува IRC Script, направен специално за българските фенове на Манчестър Юнайтед. Аз лично го ползвам от известно време и съм много доволен. ;)

->> http://manutd-script.hit.bg/ <<-

Изтеглете го и няма да съжалявате.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Channel: #manchesterutd
Founder: ManUtd-Bulgaria
Successor: cRaZyDeViL
Registered: 2 years 10 weeks 2 days ago
Topic: Sunday 18:00 Arsenal - Man Utd. Glory Glory Man United!!!
Email: crazydevila@gmail.com
Url: http://manutd.bg/
Options: ChanGuard
Mode Lock: -m
Bots: cRaZyDeViL, LinuxGirl
Кратка история на канала

Каналът съществува от близо 3 години. Първоначалното му име е #Old_Trafford. Създателят му е chess_m (Даниел Петков). От #ManUtd се запознава с Nasic (Антон Замфиров) и HowEver (Петър Георгиев) и тримата започват да развиват канала. Скоро след дискусия е решено да се създаде нов канал - #ManchesterUtd. Нещата впоследствие потръгват и малко, но верни фенове посещават канала.

Настъпва обаче критичен период и каналът е близо до разпадане, докато един ден не се дропи автоматично. Регистрира го D3xt3r. Оттогава започва възраждането му. По това време се появяват ботовете cRaZyDeViL и LinuxGirl собственост на HowEver. Каналът започва да се пълни, а фаундърите са вече 4-ма. Това предизвиква противоречеия особено поради факта, че единият фаундър е фен на друг отбор, но заради близостта си с D3xt3r има права.

След няколко месечни проблеми с този потребител и безброй псувни и заплахи от негова страна, накрая D3xt3r реши да дропи канала и да го върне на първоначалният му собственик - chess_m.

Ситуацията отново се стабилизра. Каналът започва да се преражда и този път нещата са обещаващи. Потребителите постепенно се увеличават. Фаундърски права придобива GAP (Николай), който е в голяма помощ на канала.

С пускането по-късно в интернет на сайта ManUtd.BG и форума, #ManchesterUtd се обявява за техен официален канал, което спомага за популяризирането им.

въпросът ми е... кой рещи че тва ще е официалният канал ? недоволството ми не е продиктувано от това че съм оператор във един от другите канали , а просто нито е най-старият нито най-посещаваният ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Официален е, защото още със създаването на ManUtd.BG в enrty message-a на канал беше сложен този сайт. Освен това най-много потребители именно от #ManchesterUtd посещават форума (повечето от тези в #ManUtd посещават стария форум или пък въобще не посещават форуми на Юнайтед и не знаят за съществуването на този сайт и форум). Официален е и защото винаги, когато има важна тема във форума тя се слага на топик в канала, за да бъдат уведомени всички юзъри, които го посещават (нещо, което го няма в "другия" канал). И не на последно място всички в #ManchesterUtd от фаундъра до най-обикновените юзъри са наясно със съществуването на ManUtd.BG и помагат с каквото могат за развитието на форума, сайта и фенклуба. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Founder: ManUtd-Bulgaria Successor: cRaZyDeViL Тва мисля отговаря на въпроса...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Официален е, защото още със създаването на ManUtd.BG в enrty message-a на канал беше сложен този сайт. Освен това най-много потребители именно от #ManchesterUtd посещават форума (повечето от тези в #ManUtd посещават стария форум или пък въобще не посещават форуми на Юнайтед и не знаят за съществуването на този сайт и форум). Официален е и защото винаги, когато има важна тема във форума тя се слага на топик в канала, за да бъдат уведомени всички юзъри, които го посещават (нещо, което го няма в "другия" канал). И не на последно място всички в #ManchesterUtd от фаундъра до най-обикновените юзъри са наясно със съществуването на ManUtd.BG и помагат с каквото могат за развитието на форума, сайта и фенклуба. ;)

Той този обикновен флудър доста ще допренесе за форума прав си.Официялен бил защото слагали темите на топик , не си са обосновал напълно..

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво още очакваш да кажа, "за да се обоснова напълно"? Може би трябва да вметна, че Пешо (cRaZyDeViL) 100 пъти говори със Сашо (Calvin) да сложи в entry message на #ManUtd адреса на този сайт и му костваше сума време и нерви, за да го убеди. Или пък това, че повечето от операторите в #ManUtd дори не знаят за съществуването на този сайт и форум (Daci трябваше да го убеждавам да се регистрира тука и едва ли щеше да го направи, ако не се беше родила идеята за клон на БГ фенклуба във Варна). А Даниел (chess_m) от половин дума се разбраха с админите на сайта и форума и продължава да помага за развитието на фенклуба чрез многобройните си познанства с фенове на Юнайтед. Това достатъчно обосновано ли е?

П.С. Вики радвай се, че тук все пак признаваме "вашия" канал за канал на Юнайтед в мрежата на УниБГ, защото всичко около него носи само проблеми и нерви, а и на повечето от там (изключвам Daci и LuD_KaNaR) им пука за фенклуба, колкото на мене за земетресението в Малайзия. ;)
П.С.2 Аз конфликти не искам, просто бъдете по-сериозни към развиващия се фенклуб и си заслужете титлата "официален канал на Манчестър Юнайтед България". ;)
П.С.3 Надявам се да не съм те обидил с нищо, но това ми е мнението по въпроса.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic
Аз съм 100% сигурен , че ще настане време #Manutd да ни моли да го признаем за официален канал в mIRC на Фен Клуб "Манчестър Юнайтед България" .

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

въпросът ми е... кой рещи че тва ще е официалният канал ? недоволството ми не е продиктувано от това че съм оператор във един от другите канали , а просто нито е най-старият нито най-посещаваният ;)

Предлагам да се обърнеш към уж главният оператор за #manutd Calvin. Мога да ти покажа логове колко пъти съм говорил с него по въпроса за ManUtd.BG, както и по въпроса за ботове в канала. Обяснявам му, че имаме ресурси - стабилен сайт и форум, шелове от които да пуснем ботове за канала, които да бъдат 24 часа онлайн и да се управляват единствено и само от аднати в канала, бнц-та с хостове *.manutd.bg и т.н. Едиственото, което той трябваше да направи беше да сложи един калпав entrymsg за ManUtd.BG, както и да смени url-то при channel info, което и до момента е www.manutd-bulgaria.com (нашия предишен сайт). Целта бе повече фенове да имат достъп до информация относно Фенклуба и всичко ново за Манчестър Юнайтед.

Явно обаче въпросният Calvin не ме вземаше насериозно. Под достойнството ми да е да ходя да се моля на някой за каквото и да било още повече при положение, че ние му предлагаме нещо в замяна на почти нищо. Незнам защо някои хора от #manutd от години не могат да осъзнаят основната идея - феновете на Юнайтед да бъдем възможно най-единни, а не разделени.

Така, че факта #manutd да не бъде официален за сайта и Фенклуба не зависеше от мен, а от вашия оператор. От тук нататък ако проумее, че е по-добре да бъдем заедно и да си помагаме за Фенкуба и всичко останало, нека този път той да ме търси.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз съм 100% сигурен , че ще настане време #Manutd да ни моли да го признаем за официален канал в mIRC на Фен Клуб "Манчестър Юнайтед България" .

А ти как може да си възрастен интригант с дете?! Незнам кой ще те моли за нещо, но определено няма да съм аз..имах само въпрос защо е така , не беше нужно да обяснявате кой на кого щял да се моли...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Guest Nasic

А ти как може да си възрастен интригант с дете?! Незнам кой ще те моли за нещо, но определено няма да съм аз..имах само въпрос защо е така , не беше нужно да обяснявате кой на кого щял да се моли...

Ама и ти не знаеш какво искаш, един път питаш защо е така в следващия момент защо ми обяснявате.А за това кой на кого ще се моли, ще видите че за пореден път ще съм прав.Също така не виждам да права интриги, ако мислиш че права интриги обоснови се.
Ние сме "Манчестър Юнайтед България" и ще помогнем на всички съмишленици в това начинание, те ни помагат и ние им помагаме.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Илия , пиши от мое име в тая тема,че.... ми е мн.болна и не ми се занимаа :) знаеш ми мнението по въпроса.

Ооо не не,не започвайте тази тема :rolleyes:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ако властимащите в #ManUtd толкова много желаят канала да стане официален IRC канал на фенклуба, нека вземат съответните мерки, адд-нат съответните юзъри т.е. да превъзмогнат егото си и да направят някои компромиси. Това обече е невъзможно и зе мисля, че има смисъл въобще да се дискутира въпроса. Конфликтите са стари и все още тлеещи и непоносимостта едни към други си я има и скоро няма да престане да съществува. Нека не влизаме в нови препирни и да спрем с темата до тук, че така и така нищо няма да постигнем, най-много да си вдигнем взаимно нервите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както на тебе ти е под достойнството да ходиш да се молиш на Calvin, така си мисля, че той няма да дойде да ти се моли... казвате, че сте били готови на всичко да сме заедно.. решението е било преди много, много време... не е трябвало да се прави втори канал, а да се потърси. Оттам натакък на по-запознатите ни е ясно кво е станало и става... някой хора просто не обичат да бъдат управлявани и си създават държава, за да управляват те ;) p.p a Viktoriq... руса си и препрочитай 2-3 пъти постовете преди да натиснеш "Добави"(сори за оff topic-a).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Както вече казах няма смисъл да си чешем излишно езиците. Всеки си има мнение и си го отстоява, така че положението в IRC е необратимо. Желанието на всеки от нас е поне във Фенклуба да сме всички заедно и да няма каквито и да е поводи за разделения, така че нека не влизаме в излишни конфликти и с откриването на съответните клонове в българските градове, да създадем една силна и сплотена организация на име "Фенклуб Манчестър Юнайтед България". ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
- [12:43] * You were kicked from #ManchesterUtd by CS (za vsi4ki fenove na maika ti) доста странни хора са в този канал =)))))))

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ластик ? =)))) нещо не ти разбирам лафчетата мойче =) ако това са някви Димитровградски бисери.. не се сещам =Р

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове