Jump to content
DAVIDKO

Неманя Видич

Препоръчани публикации

№15 Неманя Видич

Публикувано изображение

Неманя Видич е като истински звяр в отбраната. Висок, атлетичен и здрав като скала, той е безкомпромисен в шпагатите и трудно преодолим във въздушните единоборства. Партньорството му с Рио Фърдинанд през сезон 2006/07 може да бъде сравнено с легендарния тандем в отбраната на Юнайтед – Стив Брус и Гари Палистър.

Роденият в бивша Югославия през 1981г., Видич започва своята кариера в любимия от детството си отбор на Цървена Звезда (Белград), като се записва в школата на клуба на 14 годишна възраст. Прави своя дебют за първия отбор едва през 2001г., но до края на своя първи сезон изиграва общо 22 мача. Лидерските му качества много бързо му спечелват капитанската лента.
За последвалите три успешни сезона като капитан на отбора, той изиграва 67 мача и отбелязва 12 гола. Завършва по много силен начин престоя си в Белград, извеждайки Цървена Звезда до Дубъл – отборът печели Шампионската Титла и Купата на Сърбия.

Следва трансфер в руския Спартак Москва през Август 2004г., където съвсем скоро си спечелва титулярно място. Само след изиграни 39 мача с 4 гола за Спартак, от Юнайтед проявяват силен интерес към него. Трансферът на Видич става факт навръх Коледа, 2005г.
Тъй като не е играл от два месеца, поради вече завършилото руско първенство, той се нуждае от известно време за да разкрие истинските си възможности. Но след като се включва усърдно в интензивната тренировъчна програма, Вида започва да показва своята класа.

Контузията която получава по време на Световното Първенство (2006г.) с отбора на Сърбия и Черна Гора, го изважда от Мондиала и го лишава от участие в първите 6 мача с Юнайтед в сезон 2006/07. След като заема мястото си в сърцето на отбраната редом до Рио Фърдинанд, много бързо успява да навлезе в ритъм, като често пъти се включва в атака при изпълнението на статични удари. Видич отбелязва три гола по пътя към спечелването на своя първи медал в Премиършип, като се запомня и с решаващия си изравнителен гол в мач от груповата фаза на Шампионската Лига срещу Бенфика на Олд Трафорд.

Контузията в ключицата която получава в края на месец Март 2007г., изважда Видич от борещият се за титлата Юнайтед, но силното му представяне преди травмата помага достатъчно за да може Юнайтед да се задържи на върха в класирането до края на шампионата. Впоследствие възторжени фенове на Олд Трафорд съчиняват кратка песничка-рефрен в негова чест.
Добрата му форма му спечелва включване в Идеалния Отбор за годината в Премиършип от Професионалната Футболна Асоциация на Англия.

Благодарение на прекрасното си представяне с червената фланелка сърбинът бе възнаграден с нов договор, който ще го задържи на Олд Трафорд до 2012. При подписването на контракта Видич заяви: "Да бъда играч на Манчестър Юнайтед е страхотна привилегия за мен. Това е изключително велик клуб и съм много доволен от подписването на този договор. Феновете и всички останали тук са много специални за мен. Надявам се, че ще допринеса още много за успехите на клуба през следващите години."

Верен на думите си, той направи точно това. И докато играта на Вида винаги е била изградена върху солидното представяне в защита, през сезона 2008/09 сърбинът се оказа изключително полезен и в другата половина на терена. Неманя вкара няколко много важни гола за Юнайтед - победното му попадение срещу Съндърланд, важния първия гол при разгрома над Челси на Олд Трафорд, както и попадението срещу Интер. "Обичам да бележа", казва Видич. "Най-вече защото това не е от основните ми задачи на терена. Опитвам се да се пласирам добре при корнерите и ако имам късмет, чувството е невероятно."

Сезон 2008/09 беше най-добрият за Неманя Видич с червената фланелка. В края на кампанията той без избран от съотборниците си за играч на годината в Юнайтед, а също така получи и вота на феновете за играч на годината "Сър Мат Бъзби". Сърбинът помогна на Червените Дяволи да спечелят 18-та титла на Англия в историята на клуба, Световното клубно първенство и Карлинг Къп.

Отличия с Юнайтед
Световно клубно първенство: 2008
Шампионска Лига: 2008
Премиършип: 2007, 2008, 2009
Карлинг Къп: 2006, 2009
Камюнити Шийлд: 2007, 2008

Индивидуални отличия
PFA Team of the Year: 2007, 2008, 2009
Sir Matt Busby Player of the Year: 2009
Barclays Premier League Player of the Year: 2009

превод: Crash
източник: www.manutd.com

==========================================================

Неманя Видич: Искам да оставя дълбока следа в Манчестър Юнайтед

Публикувано изображение

“Мисля, че лесно ще се адаптирам към стила на игра в Премиършип. Очаквам да нямам проблеми относно тактическите задачи които ще ми възложи мениджърът Алекс Фъргюсън. Не се страхувам от предизвикателства. Наясно съм, че в Премиършип играят само най-добрите”, каза Видич". Редактирано на от Viper

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Когато го купихме миналата година изобщо незнаех кой е и от къде идва, но ето, че ни показа защо е бил купен от САФ. Надявам се да продължава да ни радва с добрите си игри

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
То и аз не бях го чувал ама показа, че е един много добър защитник. Бях чел някаде, че го наричали сръбският Джон Тери :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Когато купихме него и Евра,направо се бях ядосал защото за първи път го чувам а и знам че сърбите не са много стабилни в защита(лично мнение).И бях казвал на приятели че с попълнения като Видич и Евра нема да стигнем до никаде и ето че за пореден път САФ доказа че си знае работата.Видич в момента е един от наи добрите защитници в Англия ако не и в Европа.Пред него е единственно прехваления Джон Тери според медиите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Малко повече инфо за Неманя :)

Неманя Видич е роден на 21 октомври 1981 г. в град Титово Ужице, Югославия. Израстнал е в бедно семейство. Баща му Драголюб е бил работник в местния завод, а майка му Зора е била чиновничка. Когато е на 7 години, заедно с по-големия си брат Душан започват да тренират в местния отбор Йединство Ужице. С течение на времето Видич прогресира и на 12 години преминава в Слобода Ужице.
Точно преди 15-тия си рожден ден Неманя Видич подписва с „Цървена Звезда“ и тренира в школата на сръбския гранд. Преминава под наем за една година в Спартак Суботица. След края на периода му под наем той се връща в „Цървена Звезда“ и започва подема в неговата кариера. През сезон 2001–2002 става носител на Югославската Купа. Впоследствие Видич става капитан на отбора и с капитанската лента извежда тима си до златен дубъл през сезон 2003–2004. По време на престоя му от три години в „Цървена Звезда“ Неманя Видич изиграва 67 мача и вкарва 12 гола, преди да премине в руския гранд „Спартак Москва“.
След като изиграва само един сезон със „Спартак Москва“, през зимата на 2006 г. подписва с „Манчестър Юнайтед“ за две години и половина. Цената на трансфера му при „червените дяволи“ е 7 млн. паунда. Дебютира с червената фланелка на 25 януари в полуфинал за Карлинг Къп срещу „Блекбърн Роувърс“, спечелен с 2:1. Той влиза в последните минути на мястото на Рууд ван Нистелрой. За кратко време Неманя Видич става ключов играч на Манчестър Юнайтед и сър Алекс Фъргюсън започва да го налага като титуляр. Партнира си в центъра на отбраната с Рио Фърдинанд.
На 31 март 2007 г. в мач срещу „Блекбърн Роувърс“ си чупи ключицата и е извън игра в продължение на един месец. Съотборниците му го наричат Вида и е зачитан като един от най-добрите защитници в Премиършип.
Неманя Видич прави своя дебют за мъжкия национален отбор в квалификация за Евро 2004 срещу Италия. Част е от „Великолепната четворка“ сръбски защитници, които по време на квалификациите за Световното първенство през 2006 в Германия допускат едва 1 гол (вкаран от Раул). Другите защитници във „Великолепната четворка“ са Ивица Драгутинович (Севиля), Младен Кръстаич (Шалке 04) и Горан Гавранчич (Динамо Киев).
На 15 юни 2006 г. Неманя Видич се жени за Ана Иванович, студентка по икономика в Белградския университет. Двамата имат син на име Лука.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Красив... :wub:

На 15 юни 2006 г. Неманя Видич се жени за Ана Иванович, студентка по икономика в Белградския университет. Двамата имат син на име Лука.

:mad: :(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Назад, назад, моме Габи, немой да одиш подир мен, че у назе имам убава жена и две-три дребни дечиня. Ке се престорам на църна чума и пак при тебе ке дойдам. Жена ке уморам, дечиня ке гледам вечно твоя ке бидам. Има решение :tongue:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Life is not the same any more.Life has changed for me.Сега ми се объркват плановете,не знам какво да правя.Габриела Видич ми звучеше тооолкова добре.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе Габи, със сърби да си нямаш работа...от личен опит...сириъсли...тука сега няква химикалка гледам, нямам представа откъде е дошла...ако знаеш само как си пишат името на държавата... Српски...5 съгласни една до друга...кво говорим въобще?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Неманя Видич: Трябва ни играч като Бербатов

Единственият недостатък на Мартин Петров е, че играе за нашия градски съперник, твърди защитникът на Манчестър Юнайтед

Три дни преди финала за Шампионската лига срещу Челси централният защитник на Манчестър Юнайтед Неманя Видич говори за предстоящия двубой, бъдещето на Бербатов и още любопитни неща. Освен за втората част на битката между двата гранда в Москва сръбският национал се съгласи да говори за живота си и пътя, който е извървял от родния град Ужице до „Олд Трафорд“. По време на 20-минутния ни телефонен разговор той се държа изключително приятелски и най-вече земно. Ето какво сподели Видич.

- Г-н Видич, ще спечели ли Манчестър Юнайтед и втората битка с Челси?

- Надявам се, че след титлата можем да грабнем и Шампионската лига. Оптимисти сме, макар че Челси е отличен отбор с много добри индивидуалисти - Дрогба, Балак, Лампард, Тери, Чех, Шевченко... не е нужно да ги изреждам всичките. Още повече те влязоха във форма в края на сезона, което ги прави още по-опасни.

- Взехте титлата, но те ви победиха в прекия двубой на „Стамфорд Бридж“ с 2:1. Означава ли това, че психологическото предимство е на тяхна страна?

- Мачът от първенството няма нищо общо с този, който предстои в сряда. Просто тогава бяха по-добри и ни излъгаха в края. За нещастие се контузих твърде рано в мача и не можах да помогна на отбора. Дано сега успея.

- Има ли чувство на реванш у вас за удара, който получихте с коляно в лицето от Дидие Дрогба във въпросния двубой?

- Не, всичко е минало и за мен, а предполагам и за Дрогба. Професионалисти сме, а и това е част от играта, не може без единоборства и по-твърди влизания. Вярвам, че не е било нарочно.

- По-особен ли ще бъде за вас финалът с оглед факта, че изкарахте година и половина в московския Спартак?

- Ще се радвам да вдигна трофея в Москва. Все пак „Лужники“ бе мой „дом“ в определен период от кариерата ми и никога няма да забравя, че именно от Спартак преминах на „Олд Трафорд“. Надявам се на силна подкрепа от феновете.

- Какъв човек е мениджърът ви Сър Алекс Фъргюсън?

- Изключително земен. Човек, който живее за Юнайтед. При г-н Фъргюсън трябва да се доказваш всяка минута. Отличен психолог, откривател на таланти. Можеш да научиш много от него както за играта, така и за живота. Той ми помогна много в началото. Първите два месеца бяха доста трудни за мен, докато се аклиматизирам към обстановката. Не знаех дали това са точният отбор, лигата и начинът на живот за мен. Не вярвах, че мога да играя в Манчестър Юнайтед.

- Какво ще кажете за Димитър Бербатов и може ли той да дойде при вас на „Олд Трафорд“?

- Страхотен футболист, отличен нападател. Един от най-добрите, а защо не и най-добрият във Висшата лига. Ще ми е драго да го видя в Юнайтед. Трябва ни такъв играч.

- Във Висшата лига има още българи...

- Да, зная. Мартин Петров и Валери Божинов от Сити и Стилян Петров от Астън Вила. Мартин Петров притежава изключителна бързина и техника по лявото крило. Той игра много силно, когато загубихме от тях на „Олд Трафорд“. За съжаление играе за вечния съперник. Това му е единственият недостатък.

- По време на периода ви в Цървена звезда засякохте ли се с Люпко Петрович?

- За съвсем малко. Когато аз си тръгнах от „Маракана“ през юли 2004 година, за да премина в Спартак (Москва), той дойде начело на тима. Тогава тренирах само 15 дни с него по време на един лагер. За мен Люпко Петрович е една от най-големите легенди на сръбския футбол.

- Кой е основният коз на Манчестър Юнайтед, за да спечели Шампионската лига?

- Кристияно Роналдо е нашият плюс, той е най-доброто ни оръжие. През този сезон той вкара 41 гола, като 31 от тях във Висшата лига. Рууни пък е способен във всеки момент да избухне и да реши мача.

- На какво според вас се дължи възходът на руския футбол в последните години, все пак сте имали възможността да се докоснете до него?

- Руският футбол напредва година за година. Има много пари в него. Смятам, че до няколко сезона ще бъде на върха в Европа и по нищо няма да отстъпва на английския, италианския, испанския, немския или френския. Все пак за четири години на два пъти руски отбори, първо ЦСКА (Москва) през 2005-а, а сега и Зенит, взимат купата на УЕФА. Показателен е и друг факт, от Зенит в Ливърпул премина Мартин Шкъртел, от Локомотив (Москва) в Челси Бане Иванович и аз от Спартак (Москва) в Манчестър Юнайтед.

- Може ли в скоро време друг сръбски футболист освен вас или пък балканец да заиграе на „Олд Трафорд“?

- Често ме питат от ръководството и спортно-техническия щаб за други сръбски футболисти, които да им препоръчам. Спокойно обаче мога да кажа, че Балканите вече превзеха Висшата лига. Още по важно е, че сме значими фигури в отборите си. Аз в Юнайтед, Бербатов в Тотнъм, Мартин Петров в Сити, Бане Иванович в Челси.

- Играл ли си срещу български отбори?

- Да, през 2005 година с националния тим на Сърбия в контрола в София. Мачът завърши мисля 0:0, но си спомням, че беше много студено и имаше сняг. Тогава бях в Спартак (Москва), а треньор на България бе Христо Стоичков.

- От кои отбори освен Юнайтед имахте предложения да продължите кариерата си след Спартак (Москва)?

- Фиорентина, Палермо и Ливърпул. Почти бях преминал на „Анфийлд“, но Юнайтед ги изпревари в последния момент и ако трябва да бъда честен, сега се радвам, че стана така. За две години два пъти станах шампион. Чувствам се страхотно. За мен е чест да бъда част от историята на този велик клуб.

- Какво е усещането да бъдете на терена редом до две от легендите на клуба Райън Гигс и Пол Скоулс?

- Невероятно е, те са пълни професионалисти във всяко едно отношение. Идват първи за тренировка, работят максимално и продължават да искат да се доказват на терена и да са гладни за трофеи. Като видиш как се раздават, добиваш същия мотив за работа и искаш да станеш именно като тях. Всеки допир до топката, всеки пас, всяко единоборство е ново доказване. Нямаш време за отпускане нито за миг.

- Започнахте доста трудно сезона, след третия кръг имахте само две точки, заемайки 16-о място. Стресна ли ви това по някакъв начин?

- Бяхме леко притеснени, защото не играехме толкова лошо, колкото бяха лоши резултатите ни в началото. Но навреме успяхме да се вдигнем и през декември, месецът, в който Юнайтед по традиция играе успешно, вече бяхме превзели върха. Смятам, че това бе преломът на сезона. Всеки двубой бе „на нож“ за нас, като най-силно удряхме на „Олд Трафорд“.

- Кой мач през сезона ви бил е най-ценен?

- Всеки един мач по пътя към титлата бе ценен и важен, но на първо място за себе си бих поставил двубоя с Арсенал за купата, който спечелихме с 4:0. Тогава показахме великолепна игра, но за съжаление не успяхме да стигнем до финала, като пропиляхме всичко срещу Портсмут.

- Бихте ли разкрили повече подробности за кариерата си и как така футболист от Сърбия стига до... Манчестър Юнайтед?

- Започнах да се занимавам с футбол на седемгодишна възраст заедно с брат ми Душан в родния отбор Йединство (Ужице). Пет години по-късно се преместих в другия отбор от града Слобода (Ужице). Две години и половина по-късно, малко преди да навърша 15, Цървена звезда ме взе в юношеската си школа. Имах възможност да премина и в Партизан, но избрах Звезда. През първата година ме преотстъпиха на Спартак (Суботица) за един сезон. През 2004 година, преди да напусна „Мала Маракана“ постигнахме дубъл. После последва трансферът в Спартак (Москва).

- Съжалявате ли, че през лятото няма да бъдете на най-големия футболен форум за годината Евро 2008?

- Имахме шанс да се класираме, но просто загубихме доста точки в мачове, в които не биваше, и то срещу отбори, които превъзхождаме неколкократно. Ние обаче сме млад отбор и бъдещето е пред нас. Надявам се на световното в ЮАР да се класираме и ние, и вие.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Неманя Видич: Трябва ни играч като Бербатов

- От кои отбори освен Юнайтед имахте предложения да продължите кариерата си след Спартак (Москва)?

- Фиорентина, Палермо и Ливърпул. Почти бях преминал на „Анфийлд“, но Юнайтед ги изпревари в последния момент и ако трябва да бъда честен, сега се радвам, че стана така. За две години два пъти станах шампион. Чувствам се страхотно. За мен е чест да бъда част от историята на този велик клуб.

:o :blink: тва не го знаех,добре,че сме ги изпреварили.
Много ми хареса тва интервю.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
много го харесвам като играч. Страхотно чувство за пласиране и страшно борбен. За мен той е един от най-добрите защитници които са играли за Юнайтед

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Неманя Видич

Момчетото от Белград е важна част от защитата на Юнайтед, неговият стил на игра и неговите посове доста напомнят за времето в което Стив Брус играеше за Юнайтед.

Големият сърбин изигра изключително важна роля в центъра на защитата на Юнайтед и партньорството му с Рио Фърдинанд много напомня на това през 90-те между Стив Брус и Гари Палистър.

Освен че доказа, че е един страхотен защитник, през сезон 2007/08 Неманя Видич показа че може прекрасно да владее реакциите си на терена. В началото кампанията Вида получи два бързи жълти картона срещу Портсмут и Съндерланд, след това цели три месеца не бе декориран в жълто. Третият му картон дойде при победата над Арсенал с 4:0 за ФА Къп, когато за три последователни фала Алан Уайли му показа картона с жълтия цвят.

Това бе и един от мачовете, в които отбор от голямата четворка си тръгват с празни ръце от Олд Трафорд. Челси и Ливърпул също не успяха да пробият силната защитата на Юнайтед и не се разписаха. Единствено Емануел Адебайор успя да отбележи гол във врата на Юнайтед при гостуването на артилеристите на Олд Трафорд за мач от първенството, тогава обаче Видич отсъстваше, но и без него Юнайтед успя да се справи и спечели с 2:1.

Друго качество с което Видич много прилича на Бруси е че доста бързо се възстановява от контузии. Три дни след като посети болницата в Барселона заради стомашни проблеми, Вида беше готов да спре Дидие Дрогба и да охлади мечтите му за титла в Премиершип. За жалост в този мач нападателя на Челси нанесе първия удар, когато с дясното си коляно удари Видич в главата и сърбина трябваше да бъде заменен. В един от най-големите мачове през сезона Сър Алекс бе принуден да направи промяна в своята защитата.

След сблъсъка с Дрогба Видич получи леко сътресение и загуби един зъб. Юнайтед загуби директният двубой, но спечели войната и това беше показателно за ролята на Видич в спечелването на 10-та титла в Премиершип. Малко след загубата от Челси Неманя бе включен в идеалния отбор на Вишата Лига.

Във финалът на Шампионската Лига, Видич и Дрогба продължиха своето съперничество, което предсказваше един незабравим мач. Въпреки че бе замесен при изравнителния гол на Франк Лампард малко преди почивка, представянето на Видич бе изключително, с доказа на всички защо всъщност Сър Алекс го е взел в Юнайтед.

Статистика:
Премиършип: 32 мача, 1 гол
ФА Къп: 3 мача
Карлинг Къп: 0
Европа: 9 мача
Други: 1
Общо за сезона: 45 мача, 1 гол
Общо за клуба: 98 мача, 5 гола

Най-силен момент:
Евертън 0-1 Юнайтед, 15 Септември 2007
Роналдо, Рууни и Тевез може да имат общо над 50 гола през сезон 2007/08, но Видич успя да се разпиши преди тях, отбелязвайки победния гол срещу Евертън на Гудисън Парк. След като неутрализира бързината на Анди Джонсън и силата на Якубу, в 83-та минута Вида засече едно центриране на Нани от корнер и донесе победата на Червените Дяволи.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Видич горд от престоя си при Червените Дяволи

Успехите които Неманя Видич постигна с Юнайтед са изтрили съмненията които са го притеснявали в началото на кариерата му на Олд Трафорд.

Сърбинът признава че първоначално се е съмнявал дали ще успее да се адаптира към футбола в Английката Висша Лига, след пристигането си от Спартак Москва на Коледа 2005г.

Но 26-годишния футболист съвсем скоро след това се превърна в основен стълб в защитата, помагайки на Червените Дяволи да спечелят две титли в Премиършип и една в Шампионската Лига.

„Истината е, че когато дойдох за първи път тук ми се стори доста трудно, и не бях сигурен дали ще успея да се преборя за титулярно място.” – каза Неманя.
"Дори се питах дали ще успея изобщо да се справя в това първенство и този клуб. Много е важно да овладееш начинът на игра тук. Ако бях играл по моя си начин както бях свикнал, нямаше да успея, затова трябваше да се пренастроя и адаптирам.
Тук е различно, реферите позволяват по-твърда игра. Не е лесно да дойдеш в Англия и веднага да заиграеш добре – трябват ти поне два месеца да свикнеш с всичко.
Сега след като успях, се чувствам много горд от постигнатото през последните няколко години. Да играеш за Юнайтед и да печелиш трофеи е велико нещо, и аз съм горд да бъда част от този отбор.” – сподели Вида.

Участия и голове:
Премиършип: 68 мача, 4 гола
ФА Къп: 10 мача
Карлинг Къп: 2 мача
Европа: 17 мача, 1 гол
Други: 1 мач
Общо: 98 мача, 5 гола

Трофеи:
Премиършип: 2007, 2008
Шампионска Лига: 2008
Купа на Лигата: 2006
Къмюнити Шийлд: 2007

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В началото, като дойде в отбора, първата ми мисъл беще "WTF какъв е тоя сърбин смотан". Е сега вече ако зависеше от мен, не бих го заменил за нито един централен защитник в света. Поредното отлично попадение на Сър Алекс!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Интервю: Видич иска още трофеи

Следвайки примера на Райън Гигс, Неманя Видич не се оставя да почива на лаврите от миналогодишните титли в Премиършип и Шампионската Лига. В навечерието на новата кампания 2008/09, той изказа желанието си да спечели нови отличия...

Пред прага на новия сезон - подобриха ли по някакъв начин лятната ти ваканция двете спечелени купи от миналата година?
Определено, прекарах много добре ваканцията си. Удоволствието от спечелените титли ми помогна да си почина добре. Но ако трябва да бъда честен, това вече остава в миналото и се концентрирам за новия сезон. В момента духът ни е приповдигнат и напрежението все още не ни се е отразило, но всички сме готови за предизвикателството и знаем че целите на Юнайтед винаги са били към печелене на трофеи, дори да е било спечелено всичко в предния сезон.

Колко пъти изгледа дузпите от финала в Москва?
Всъщност, не много. Гледах ги само веднъж след онази вечер, и запечатах впечатлението че това бе един много добър мач като за финал. През първото полувреме играхме по-стабилно. Помня дузпите, но честно – когато Джон Тери се отправи към бялата точка, не чувствах нищо. Бях вцепенен, помислих че всичко свърши.

Не ти се наложи да биеш дузпа в онази вечер...
Не, но Рио беше следващия и после идваше моя ред. Доволен съм че Едвин спаси дузпата – най-вече защото спечелихме Шампионската Лига, но и защото напрежението върху следващите изпълнители нарастваше силно. Щеше да бъде ужас да си тръгна от този мач с лоши спомени. Вместо това изпитах невероятна наслада. След като прекратя кариерата си, вероятно ще имам повече време да обмислям това което се случи в Москва, но се надявам преди това да мога да изживея отново такива моменти и да спечеля още трофеи за които да си спомням. Все още не съм се наситил – искам още медали. Всички в Юнайтед чувстват същото като мен.

Спечелването на Шампионската Лига – това ли е най-силният момент в кариерата ти?
Определено това бе най-силния сезон който съм имал. Да знаеш че отборът ти е най-силния в Англия и най-силния в Европа – чувството е страхотно. За мен лично, спечелването на Премиършип е по-важно. Играеш 38 мача на сезон срещу някои много силни противници, и трбва да покажеш последователна игра която да те държи на върха през цялото време.

Имаш ли усещането че миналия сезон е поставил началото на нещо специално?
Надявам се да е така. Имаме добра смесица от младост и опит. Искам да спечелим тези трофеи отново, но понякога, много малко може да раздели победителите от губещите. Малките неща могат да решават големите мачове, така че се надявам тези малки неща да бъдат в наша полза. Определено вярвам че този състав може да постигне много. Духът в отбора е силен и играчите са гладни за още успехи.

Всеки сезон мениджърът говори с момчетата и им поставя целите за новия сезон. Направи ли го вече?
Не ни е задавал определени цели все още, но ние всички знаем какви са задачите ни. Искаме да спечелим Премиършип, Купата на Англия, Купата на Лигата и Европейската Купа – всичко е възможно и постижимо. Работихме упорито по време на предсезонната подготовка за да се уверим че сме готови да покажем най-доброто от себе си.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Как така никой не е писал нищо за Вида от Август 2008? :blink: Много голям е станал, в последните мачове той е лидер в защитата в отсъствието на Рио и се справя повече от страхотно. Поредния анонимен талант, който Фъргюсън открива за големия футбол.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове