Jump to content
Sign in to follow this  
Nasunko

Уесли Браун

Препоръчани публикации

№6 Уесли Браун

Публикувано изображение

При множеството контузии в кариерата си, е просто удивително че Уес Браун успя да се съхрани и превърне в един много стабилен защитник.

Два пъти късане на коленни връзки и веднъж счупен глезен попречиха на кариерата на защитника, като той записа своя мач №200 едва през Януари 2006г., осем години след своя дебют.Участията му в първия отбор излъчват класа – неговите твърди шпагати, сила във въздуха и бързина по крилото, разкриват истинския талант на Уес.

Местно момче, роден в Лонгсайт, Браун се записва в школата през Юли 1996г., а професионалния си договор подписва 4 месеца по-късно. В първия си сезон с Резервите на Юнайтед печели наградата за Най-добър Млад Играч на Годината. Силните му игри му спечелват дебют в първия отбор на 4 Май 1998 срещу Лийдс където влиза като резерва, а седмица по-късно срещу Барнзли записва и първо участие като титуляр.

Изиграва силен сезон 1998/99, но последват неприятните контузии в коляното през 1999/00 и в края на 2002/03, и счупения глезен през Август 2002г. Мнозина играчи биха се деморализирали при такъв лош късмет, но високит дух на Браун му помага да се завърне на терена през Септември 2003, и да запише участия до края на сезон 2003/04.

През 2005/06 най-после печели доверие и става един от стълбовете в центъра на защитата, където непоколебимият му стил си пасва с по-скоро мудният и бавен тогава Рио Фърдинанд, но двамата успявят да изградят стабилност в отбраната. Очакванията бяха Уес Браун д бъде повикан отново в националния отбор на Англия за Световното Първенство през 2006г., но въпреки добрата си форма той е пренебрегнат и пропуска Мондиала.

През 2006/07 прекрасната игра на Неманя Видич и Рио Фърдинанд в сърцето на отбраната, подсказваше че Уес Браун няма да има много шансове, предвид централната позиция на която той играе. Но както винаги, той не се предава и гони своите шансове, като се възползва по най-добрия начин когато ги получава. Получава и повиквателна за националния отбор при победата с 5-0 над Андора през Септември.

Когато сезона достига своята кулминационна точка, Уес записва своето участие №250 за Юнайтед, и печели своя четвърти шампионски медал в Премиършип.

Сезон 2007/08 се оказа най-успешна за Браун с екипа на Юнайтед. Той беше незаменима част от защитната четворка на Червените Дяволи при отсъствието на дълготрайно контузения Гари Невил. Уес изигра най-много мачове от всички останали в отбора по пътя към спечелването на Премиършип и Шампионската Лига. Освен това подписа нов четиригодишен договор с клуба през Април 2008, като отбеляза и 10 години от дебюта си с червената фланелка.

Късметът обаче не бе на страната на англичанина през следващият сезон. Сър Алекс Фъргюсън често ротираше играчите на десния бек през Август и Септември 2008, и това не даваше много възможности за изява на Браун. На 25 Октормври в двубоят срещу Евертън той получи травма в глезена, която го извади от терените за три месеца. През Януари 2009 Уес се завърне в игра срещу Уест Бромич, но за твърде кратко време. Току възстановил се Браун отново получи контузия, която не му позволи да играе във финала на Купата на Лигата.

Отличия с Юнайтед
Премиършип: 1999, 2001, 2003, 2006, 2008
Шампионска Лига: 1999, 2008
ФА Къп: 1999, 2004
Карлин Къп: 2006
Къмюнити Шийлд: 2003, 2007, 2008

Индивидуални отличия:

Jimmy Murphy Reserve Team Player of the Year: 1998, 1999

превод: Crash
източник: www.manutd.com
Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Гледам никой не е коментирал Браун та рекох да съм първият сторил го. Ами, кво да кажем за Уест доста хора го критикуват, че не ставал за Юнайтед, може и да са прави. Но определено момчето има потенциал, показвал го е в отделни мачове. И маше моменти, когато се справяше твърде добре като централен защитник, но имаше и мометнти когато издънките му бяха твърде смешни за отбор от класата на Манчестър. Мисля, че ролята му на десен бек в момента е добра за него и не би го затруднила особено-сравнявайки я с тази на централен заащитник. Макар, че основните критики към Браун са в това, че не е от мислещите играчи на терена. Аз лично оставам с впечатлението, че играе ей така, леко отнесен и неконцентриран, пък и техниката му е на ниско ниво.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браун се развива бавно и сравнително късно, но вече определено натрупа опит, но ще е му е трудно да запази титулярното си място, въпреки това не е лошо да имаме резерва като него. Прави ми впечатление, че въпреки хрисимата и уплашена физиономия е много твърд в единоборствата.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мога да кажа съвсем спокойно и сигурно, че това е футболист, който не съответства на класата на отбора.Просто не мога да разбера, защо САФ го държи.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз имах лошо мнение за Браун , но в последните 2-3 сезона играе сравнително стабилно. САФ го е използвал и като централен и като краен защитник, където Браун се справя засега що годе прилично. Засега се справя в ролята си на заместник на Г.Невил. Доста добре се сработиха с Роналдо по десния фланг.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Доста добре се сработиха с Роналдо по десния фланг.

Не бих казъл. Или бърка паса или центрира в тъч... никаква прилика няма с Гари Невил. Няма бързината му, точноста на паса му, пласирането му НИЩО... а в големите мачове е бълха, примери Милион! Просто отбора му е от ранга на Мидълзбро, даже ако не и Дерби. За МЮ е нужен един Дани Алвес или Белети би се вписъл добре според мен, но Браун просто няма място от край време в отбора

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Браун е абсолютен бездарник.
Изтръпвам всеки път, когато топката е в неговата зона. Особенно ако той е там.

Браун напоследък прави страхотни игри...замести по прекрасен начин Гари и смятам, че ще остане титуляр и не върви да обижаме наши играчи ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Браун напоследък прави страхотни игри...замести по прекрасен начин Гари и смятам, че ще остане титуляр и не върви да обижаме наши играчи ;)

да вярно, трябва да ги богутворим и да търпим всякакви извръщения :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Браун наистина направи много добър сезон но все пак си мисля че имаме нужда от по класен десен бек като Алвеш например.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Уес Браун

В своя десети сезон като играч на представителния отбор, Уес Браун изигра повече мачове от всеки друг в една изключителна кампания завършила с Дубъл за Червените Дяволи.

Капитанът Гари Невил получи контузия в глезена след сблъсък с Гари Спийд (Болтън) през месец Март 2007г., и може би това се оказа пагубно за Юнайтед за неуспеха им в ШЛ и ФА Къп в края на сезона. След като периодът на възстановяване на Невил бе съпътстван от поредица усложнения и травми, феновете се притесниха че липсата му и през този сезон ще се окаже пагубна когато кампанията навлезе в завършващата си фаза.

Но не е трябвало да се притесняват: Червените Дяволи намериха неговия идеален заместник в лицето на Уес Браун. Завършил в клубната академия, Уес има зад гърба си много участия с червената фланелка, въпреки тежките периоди причинени от контузии. При липсата на Невил, Браун успя да заеме достойно неговата позиция в десния фланг на защитата. Титулярното му място стана още по-сигурно след като през Септември пък се контузи и Микаел Силвестре. Това принуди Сър Алекс да направи още промени в защита, но Браун се превърна в незаменим през целия месец Септември, като с негово участие Юнайтед не допуснаха нито един гол (изключение е загубата в КК от Ковънтри, но Браун не взе участие в този мач).

Браун запази високото си ниво на игра през целия сезон, фактор който помогна много по пътя към спечелените титли в Премиършип и Шампионската Лига. Това пролича най-силно в героичното представяне срещу Барселона на Олд Трафорд, където Браун в партньорство с Рио Фърдинанд не оставиха никакви шансове на каталунците.

В края на Април, Браун бе възнаграден с нов четиригодишен договор, който ще го задържи в любимият му клуб от най-ранните детски години, до 2012г. Това бе голямо облекчение за играча, след като в един момент през сезона изглеждаше че ще напусне клуба, тъй като забавянето на договора му предизвика интереса на Нюкасъл през януарския трансферен прозорец.

За роденият в Лонгсайд футболист, има само едно място: „Манчестър Юнайтед е фантастичен клуб и аз съм невероятно щастлив че поднових договора си. За мен е чест.” – каза той.

Сър Алекс се изказа ласкаво за играта на своя футболист през изминалия сезон:
„Уес израстна в този клуб и е неделима част от състава. Той свърши страхотна работа в отсъствието на Гари и бе главен фактор за невероятната ни игра в защитен план.”

Едва ли има по-голямо признание, по-кратко и ясно резюме за играта му през сезона, от тези думи на мениджъра.

Статистика за сезона:

Премиършип: 36 мача, 1 гол
ФА Къп: 4 мача
Карлинг Къп: 1 мач
Европа: 10 мача
Други: 1 мач

Общо за сезона: 52 мача, 1 гол
Общо за клуба: 305 мача, 3 гола

Най-силен момент:
Встрани от броя изиграни минути през сезона, прословутата скромност на Уес след отбелязан гол изобщо не пролича, в момента когато вкара гол във вратата на Ливърпул в 34-ата минута. Юнайтед доминихара без особенно да се напрягат, като надмощието им се увенча с гол на Браун, който засече с глава центрирането на Рууни и преодоля Пепе Рейна. Това бе неговият едва трети гол за десетте години в клуба, но той донесе подем в игрта на Юнайтед при убедителната победа с 3-0 над кръвния враг.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Абе какво става с Уесли? Контузи се и след това никаква информация :mellow:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
И аз това се чудя.Като се контузи казаха че до 3 седмици ще е готов а мина много време.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
?!?! И аз това се зачудих. Нито в официалния излизат новини за него, нито никъде, последният път когато се появи името му беше при гола срещу Блекбърн и от тогава нататък мъгла.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Претърпял е операция на коляното през ноември, явно още се възстановява от нея. Иначе и на мен ми липсва присъствието му. :(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Току-що прочетох, че се възстановявал добре от операцията и трябвало да започне тренировки до края на месеца. Значи е било далеч по-сериозно от това, което обявиха преди, но са пропуснали да ни уведомят.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На мен лично не ми липсва...той е човекът, който прави много силни мачове, но във всеки мач има по една-две ужасни грешки...нямаше късмет това момче... Надявам се да се оправи бързо, но да не играе често, че прави много грешки. Не се сърдете, ама не ми е от любимците....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми липсва...той е човекът, който прави много силни мачове, но във всеки мач има по една-две ужасни грешки...нямаше късмет това момче... Надявам се да се оправи бързо, но да не играе често, че прави много грешки. Не се сърдете, ама не ми е от любимците....

През изминалият сезон беше много стабилен и нямаше кой знае колко много грешки. В началото на този сезон направи голяма грешка срещу Ливърпул но мисля че в тази ситуация Едвин имаше голям принос за автогола. Както и да е минало свършило.. много се бях зарадвал че бе навлязъл във форма и ще е основния конкурент на Гари но уви просто няма късмет и това му попречи да стане играч от световна класа не че сега е слаб но просто неможе да навлезе в постоянна форма. Другият сезон мисля вече Рафаел ще е натрупал опит и ще е 1ви вариант за десен бек а Уес ще е резерва

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен Уес Браун е един от най-добрите на своя пост. СТАБИЛЕН! МОЩЕН! И какви шпагати прави...направо качва противника на шейната... Освен добрата работа при защита, той върши и много при атаките и доря смятам, че го прави по-добре и от Гари и от Рафаел. А за физика между тримата да не говорим изобщо :) А грешката на мача с пуул беше на Едвин, не негова, но това е друга тема.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове