Jump to content
Nasunko

Рио Фърдинанд

Препоръчани публикации

№5 Рио Фърдинанд

Публикувано изображение

Въоръжен с елегантност, скорост и невероятен поглед върху играта, Рио Фърдинанд е несъмнено един от най-добрите защитници в световния футбол.

Роден в Пекъм, започва своята кариера в Премиършип с Уест Хем под ръководството на Хари Реднап преди да бъде привлечен от Лийдс Юнайтед за 18 милиона паунда през ноември 2000г..

Световното първенство през 2002 помага на Рио да се превърне от многообещаващ талант в завършен защитник, и с участията си в Япония убеждава Сър Алекс Фъргюсън да предложи за него солидните 30 милиона паунда.

Въпреки първоначално затруднен от контузии и загуба на форма Рио намира мястото си в отбора в края на първия си сезон, когато Юнайтед буквално се завърна от мъртвите като в последните кръгове изпревари Арсенал и спечели своята 8-ма титла в Премиершип.
Септември 2003г. е истинско бедствие за него. Защитникът пропуска задължителните допинг тестове и въпреки искрените си извинения, през януари 2004-та получи 8 месечно наказание извън футболните терени.

След завръщането си, Рио продължи да доказва своята световна класа като защитник. Той преоткри и головия си нюх, когато адски драматично в добавеното от съдията време вкара решаващ гол срещу Ливърпул през януари 2006-та.

Въпреки наплива от нови играчи и постоянните маневри и ротации, най-силното качество на Рио остава неговото лидерство в защита - умение, което го направи основа и за Юнайтед, и за националния отбор на Англия.

През Май 2008 година Фърдинанд подписа нов петгодишен контракт с Червените Дяволи, което означава, че той ще остане на Олд Трафорд до 2013г. Шест дни по-късно той изведе Юнайтед с капитанската лента във финала на Шампионската Лига в Мосвка, където Червените Дяволи надвиха Челси, за да спечелят третата си Европейска титла. Това беше подходящ завършек на един прекрасен сезон за централният защитник.

Чудесното му представяне с червената фланелка продължи и през следващата кампания, през която Рио изигра важна роля в подобряването на рекорда за най-много мачове без допуснат гол. Може би без неговото прекрасно представяне в защита Юнайтед нямаше да спечели 18-та титла в историята на клуба и да достигне до втори подред финал в Шампионската Лига в Рим, където за съжаление момчетата на Сър Алекс загубиха с 2:0 от Барселона.

Отличия с Юнайтед
Световно клубно първенство: 2008
Шампионска Лига: 2008
Висша Лига: 2003, 2007, 2008, 2009
Карлинг Къп: 2006, 2009
Къмюнити Шийлд: 2003, 2007, 2008

Индивидуални награди
PFA Team of the Year: 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09
FIFPro World XI: 2007/08

превод: cRaZyDeViL
източник: www.manutd.com
Редактирано на от PePiNkA

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рио Фърдинанд дойде то Лийдс през 2002 година за 29.1 млн. паунда, което го направи най-скъпият защитник в света. В Лийдс той беше основен играч, капитан на отбора (ако не греша) с едни от най-силните млади футболисти на Англия тогава. От сделката той лично взе 1.5 млн., както и по 70 000 на седмица, които после (след леки скандали с феновете на червените дяволи, които му се разсърдиха, че е такъв сребролюбец) набъбнаха до 100 000. Преди това беше взел 1млн. от Лийдс, и половин милион от договора с Найки и фирмата за дрехи на Бен Шърман. Живее в 2.5 милионно имение в Чешър, с тенис корт, баскет игрище и звукозаписно студио. Притежава звукозаписна компания Уайт Чок, от която също си печели кротко, както и Ар Джи Еф Ентърпрайсис с неизвестна дейност, ама явно не е на загуба. Общо състояние възлизащо на 22 млн. паунда

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По-добър защитник от Рио според мен Манчестър Юнайтед няма да имат :) Просто наистина е много добър и думите ми няма да могат да свършат с това колко е направил за отбора и т.н. , с една дума - перфектен ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Най-добрия защитник в света.Някой казваха че парите дадени за него са много, но той изплати всички до последния паунд.Играе с невероятен хъс и това много помага на отбора.Дано завърши кариерата си на Олд Трафорд.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В съблекалнята – с Рио Фърдинанд

Новият капитан на английския национален отбор, Рио Фърдинанд, е един от най-зрелите членове в отбора на Юнайтед. Въпреки това чувството му за хумор не го е напуснало, и той е един от най-големите шегаджии в съблекалнята...

Предлагаме ви кратко интервю с Рио в което разкрива любопитни подробности от атмосферата в съблекалнята и на тренировките, в типично неговият шеговит стил:

Най-добър в тренировките?
Скоулси. Подава страхотни пасове и неговия отбор винаги печели в двустранните игри на тренировките.

Най-слаб в тренировките?
Бих казал Уес или Уаза (Рууни). Може би си пазят силите за мачовете.

Играчът с най-здрава физика?
Уейн или Роналдо. И двамата са експлозивни футболисти, които могат така да спринтират в последната минута на мача, все едно че току що са влезли в игра.

Кой пробва най-нестандартните трикове?
Очевидно е... Роналдо. Нани се опитва да му подражава, но безуспешно!

Най-твърдият и безкомпромисен играч?
Уейн, Вида и Скоулси. Понякога действат доста твърдо в единоборства. Може би не харесват съперниците си.

Случва ли се някой сам да си смени позицията?
Не, мениджърът не ни го позволява. Преди години играех като нападател в тренировките, но ми забраниха да го правя. Според мен защото бях прекалено добър, и нападателите се почувстваха застрашени за мястото си на върха на атаката.

Кой е шегаджията в съблекалнята?
Най-дяволит е Флетч. Никой не го подозира, но когато се заформи някоя лудория обикновенно той е замесен. Пике и Флетч почти винаги са замесени в шегичките с екипите на момчетата. Аз ли? Аз не се забърквам, не е в мой стил. Вече съм зрял човек, и не се включвам в клоунските номера на момченцата!

Най-интелигентния играч?
Сигурно Едвин ван дер Сар си мисли че той е най-интелигентния. Аз обаче поставям себе си най-високо [смее се]. Но след като Едвин се мисли за най-интелигентен, нека го оставим да си повярва.

Кой е човекът на когото най-слабо желаеш да направиш скрита камера в твоето ТВ шоу?
Сигурно Андо (Aндерсон). Въпреки че се включи в отбора едновременно с Нани, изобщо не е напреднал с английския език! Нани вече дава интервюта по английските телевизии, докато Андерсон все още не може да води нормален разговор с момчетата. Така че, не би се справил с въпросите в шоуто.

Най-модерно облеченият?
Бих казал че човекът който влага най-много старание в това отношение, е Роналдо. Той не е от типа който сутрин просто става от леглото, отива го гардероба и облича каквото му падне. Доста се старае. Има облекло което е предназначено за всеки един ден.

Най-зле облеченият?
Томаш Кушчак! Казвам това заради електриково-синята риза която беше облякъл една вечер. Бях шокиран. Беше един от най-отвратителните цветове които бях виждал. Проблема му обаче е, че той облича тази риза винаги когато излизаме.

Най-добрата музика в съблекалнята?
Моята. Моят iPod съдържа най-богатата колекция с музика от 80’-те - поп и соул, Ар’ен’Би, реге, денс, стари хаус парчета... имам и разни миксове. За жалост, някои от младите европейски момчета не харесват старата „Хасиенда” хаус музика. Патрис пък винаги обича да слуша специално подбрана музика в съблекалнята. Обича да пуска на момчетата повече Евро-поп, като понякога ги смесва с Ар’ен’Би. Но той не разбира от истинската музика в дълбочина, така както аз я разбирам.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рио: Концентрацията е от основно значение

Когато Фабио Капело обяви че ще връчи за постоянно капитанската лента на Рио Фърдинанд по-рано през годината, феновете на Юнайтед не бяха особенно изненадани. За тях 29-годишният защитник е напълно достоен да бъде капитан на Англия, и е пример за подражание в сърцето на отбраната на Червените Дяволи.

Улегнал и елегантен, Фърдинанд е смятан за един от най-добрите защитници в съвременния футбол. Той притежава вродена грация и елегантност във всичко което прави, като самият защитник споделя че работи здраво за да изглади докрай футболните си умения.

В интервю за списание Inside United, Фърдинанд разказа за лидерството, за вземането на поуки от грешките, и за това какво е да играеш далеч от противниковата врата...

Общото заключение на феновете е че тази година ти направи най-силният си сезон с фланелката на Юнайтед. Предполагаме че си доволен от формата си?
Ами, аз винаги се стремя да съм постоянен и последователен, и мисля че през последните няколко сезона успях да постигна едно прилично постоянство. Но в края на деня всеки гледа медалите и отличията които си спечелил. Ако съм се представил добре и отбора е спечелил отличия – тогава ще бъда щастлив. Но ако не сме спечелили нищо, тогава няма значение колко добре съм играл. Може би през лятото ще погледна назад към сезона и ще мога да кажа: „Да, доволен съм от формата си”. Дотогава, концентрирам се изцяло към спечелването на трофеи.

В личен план на терена, има ли някое твое представяне през сезона от което можеш да кажеш че се чувстваш горд?
Вероятно гостуването на Рома. Беше труден мач и хвърлихме доста сили за да го спечелим. Те бяха отбора в най-добра форма по него време в Италия и играеха красив футбол, преследвайки Интер в италианското първенство.
Излязоха за мача силно мотивирани, дори без своя капитан Франческо Тоти, но ние ги надиграхме и се прибрахме у дома с преднина от два чисти гола. Като отборно представяне, почувствах една различна зрялост в нашия отбор онази вечер. През последните няколко години допускахме поне по един или два гола в подобни ситуации, но срещу Рома успяхме да опазим вратата си суха, което се оказа особенно важно. Не само в личен план, но и като отбор – мисля че това бе представянето с което мога да кажа че се гордея.

Играта в защита носи най-голямото напрежение: една грешка може да се окаже катастрофална. Какво правиш за да запазиш високата си концентрация на терена?
Когато бях по-млад, имах проблеми със запазването на концентрация за целите 90-минути игра. Започнах да играя като централен защитник в последните няколко години – преди това играех само в халфовата линия – като двете позиции са съвсем различни откъм концентрация. В днешно време постоянно си повтарям какво трябва да свърша и как да подходя. Задълженията ми не са толкова много – да спечеля първата въздушна топка, после и следващата, и често да поглеждам през рамо за да следя къде са съотборниците ми. Отне ми доста години докато постигна това ниво в което да се чувствам сигурен в себе си, и да знам че мога да остана концентриран през целия мач.

Какво друго научи през годините?
Разбрах че трябва да допускаш и грешки за да можеш да станеш по-добър играч. В Уест Хем, Хари Реднап винаги ми казваше че за да направя голяма крачка, трябва и да се препъна няколко пъти. Допускал съм грешки в кариерата си, това е факт. Вероятно ще допусна още няколко, но тайната да бъдеш достатъчно голям играч - е да можеш да си вземеш поука от тези грешки.
Често ми се е случвало да се отдалеча от защитата в Уест Хем и да загубя топката, и това да ни коства гол. Друг мениджър би ме оставил на пейката след подобни грешки, но Хари запази вярата си в мен, и продължи да ме ползва в мачовете редовно. Веднъж ми каза: „Виж, просто трябва да избереш точния момент за да го направиш”.
Преместването ми в Лийдс беше първото ми истинско предизвикателство в кариерата ми на защитник, защото там се превърнах повече в бранител отколкото в играч който често борави с топката. Престоят ми там и това което научих бе като един голям завой в правилната посока. Напрежението в клуба, по него време, бе огромно. Лийдс играеха в Шампионската Лига, и в същото време се борехме за титлата във Висшата Лига. Такава обстановка изисква от теб да не допускаш грешки.

Наистина ли допускането на грешки е добър мотиватор? Последното нещо което би искал да направиш е да се издъниш пред 76000 зрители...
Не толкова заради публиката. Това което най-много боли след допусната грешка, е личната ти гордост. Никой не иска да бъде отговорен за загубата на отбора си, без значение колко зрители наблюдават. Дори когато играя мачлета в парка с приятели, мразя да си тръгвам накрая знаейки че аз съм бил виновен за загубата. Няма нищо по-неприятно от това в края на мача да си мислиш: „О Боже, не мога да повярвам че направих това!”

Когато Томаш Кушчак получи червен картон срещу Портсмут за Купата на Англия, ти зае неговото място на вратата. С какво си запомнил този ден?
Чувствах се малко неудобно, ако трябва да бъда честен! Доста съм критичен към вратарите. Винаги си казвам: „Това трябваше да го спаси!” или „Как можа да не хване тая топка?!”. Струва ми се че понякога Едвин поглежда към мен и си казва: „Ти пък какво разбираш от вратарство?”. И е прав, раззбира се! Усетих го когато сложих ръкавиците срещу Портсмут.
Все още ме е яд че скочих с погрешната ръка при дузпата. Сигурно щях да достигна топката ако бях се разтеглил с лявата си ръка, но инстинктът ми бе да посегна с дясната. Мисля че това спасяване няма да влезе в учебниците и вратарските видео-уроци!

Уейн Рууни ти прошепна нещо преди дузпата. Какво точно ти каза?
Просто ми каза да си избера на коя страна да се хвърля, и да го направя. Каза да не чакам за да видя в коя посока ще литне топката. Беше добър съвет и имах късмет да уцеля посоката, но не можах да спася удара. Изобщо не го гледах как се засилва и накъде гледат очите му, просто си избрах да скоча вляво. Казах си че ако уцеля посоката на удара и спася дузпата – всичко ще е наред. Ако не успея – значи никой не е очаквал да я спася.

Не ти ли хареса да си вратар?
Не бих станал вратар. Няма начин. Това е най-самотната позиция на терена, докато всички други атакуват противниковата врата. Много, много самотно. Стоиш си сам на вратата и около теб само трева, няма други играчи. Единственото в близост е публиката зад теб и празната врата. Дори мисля че е малко зловещо.

През този сезон на няколко пъти бе с капитанската лента. Това промени ли нагласата ти за някой от тези мачове?
Не. Ако излезеш с нагласата че трябва да промениш нещо в себе си само защото си с капитанската лента, то тогава няма да успееш да дадеш всичко от себе си. Подготовката ти за мача не трябва да се влияе от това дали ще имаш допълнително парченце плат на ръката си. Просто излизаш на терена и правиш това което правиш по принцип. Точно това е нещото което може да те направи капитан, защо ти е да се променяш?

В тази част на сезона мачовете са най-важни и най-трудни. Чувстваш ли умора?
Не, като цяло не се чувствам изморен. Имах няколко удара и натъртвания, но те не са нещо което може да ме извади от игра. Когато дойде този момент от сезона, трябва да се стегнеш и да навъртиш няколко допълнителни километри ако искаш да спечелиш трофеи.

Миналия сезон претърпя контузия която те извади от полуфиналите в Шампионската Лига. Притесни ли се че историята може да се повтори когато напусна терена в мача срещу Мидълзбро?
Малко се притесних, да. Когато излизах от терена си мислех: „Какво става? Това не се случва наистина!” . Тъкмо заздравя тази контузия, в мача срещу Рома контузих и другия си крак! Наложи се да ми направят няколко шева, и играх на инжекции срещу Арсенал. Но пък в разгара на сезона бях готов да играя дори на един крак за да помогна на отбора в борбата за трофеи. Вложил си толкова сили и труд през сезона, не може да се оставиш да те повали някаква дребна контузия. Това е времето когато трябва да запретнеш здраво ръкави и да покажеш че си мъж.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Много благодаря Краш за интервюто - страхотно е. Рио отново показа,че е истински червен дявол!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Феновете питат, Рио отговаря

MUTV даде възможност на феновете да зададат своите въпроси към Рио Фърдинанд. Ето и отговорите на защитника на Червените Дяволи...

Искам да узная как премина пътят ти до ниво професионален футболист, и кое беше това което те вдъхнови да играеш футбол? (Зак, Малта)
Вдъхновението ми да заиграя футбол беше може би Диего Марадона. За него се сещам в ранните си години, той беше наистина страхотен. Спомням си Световното Първенство през 1986г. когато премина през целия английски отбор и вкара гол. Не бях никак доволен че вкара на Англия, но замълчах пред този невероятен пробив и си казах ‘Искам и аз да направя това един ден’. Пробвах всичко възможно но дори не се доближих до неговото ниво, и е очевидно защо играя в защита в момента. Мисля че най-важното за успеха е да работиш здраво и упорито, винаги да вярваш в себе си, и да преследваш докрай мечтите си.

Ако не беше успял да станеш професионален футболист, какво мислиш че щеше да работиш в момента? (Стивън, Сейл)
Вероятно щях да работя в Пекам, където съм израснал. Или в някой център за работа с подрастващи, или като треньор по футбол в детска школа.

Обичам да гледам радостта ти след като си отбелязал гол, но какво казваш на съотборниците си когато те вкарат? (Лий, Гейтсхед)
Няма да ви кажа точно какво, защото обикновенно присъстват нецензурни думи! Обикновенно започвам с „Много добре”.

Можеш ли да опишеш какво е чувството когато излизаш на препълнения Олд Трафорд преди голям мач? (Марк)
Чувството е велико. Когато за пръв път дойдох в Юнайтед, това което си спомням че правех влизайки в съблекалнята беше да погледна фланелката с която съм облечен, оправях си чорапите, и осъзнавах че съм с екипа на Манчестър Юнайтед. А когато излизаш за голям мач и публиката подивее, чувството е неописуемо. Имах щастието да го изпитвам през последните шест-седем години, и се надявам това да продължи още дълго време.

В началото на миналия сезон, минавало ли ти е през ума че ще носиш капитанската лента на финала в Шампионската Лига? (Стийв, Манчестър)
Не, никога. Дори не съм си го мечтал. Имах желание да достигнем до финала, но това че аз ще водя отбора към терена в този мач е като сбъднат сън. А това че успяхме да спечелим и да държим в ръце трофея, бе просто брилянтно.

Какво е чувството когато играеш срещу съотборниците си от Манчестър Юнайтед на национално ниво? И кой от тях смяташ за най-труден противник? (Паула, Рънкорн)
Играл съм срещу Гигси, Роналдо и Нани. Но с повечето от момчетата не съм се срещал на ниво национални отбори. Удоволствие е когато играя срещу Джон О’Шей и Дарън Флетчър, защото са от британската общност. Рони е доста добър, а Португалия имаше късмет да ни бие на дузпи в последните два мача в които играхме срещу тях. Той винаги се раздава докрай когато става въпрос за Англия и дузпи. Смятам че той ми е най-трудния противник.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
На днешната дата е роден Рио Фърдинанд

На днешната дата през 1978 година е роден защитникът на Манчестър Юнайтед и Англия Рио Фърдинанд. Той е участвал в 70 мача за Англия. Фърдинанд е и защитникът, за който са платени най-големи суми в последните години.
През 2002 година Манчестър Юнайтед плаща на Лийдс за него 29.1 млн. паунда, което го направи най-скъпия защитник в света. В Лийдс той е основен играч, капитан на отбора. От сделката той лично взима 1.5 млн., както и по 70 000 на седмица.
Рио дебютира за Англия едва на 19 години и 8 дни в приятелски мач с Камерун.
Последният треньор на Англия Фабио Капело го направи втори капитан на отбора през 2008 година след Джон Тери.

Агенция "Фокус"

Ч.Р.Д. на Рио!! Да ни е жив и здрав!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Рио Фърдинанд

Стожер в защитата и почти постоянно с капитанската лента, Рио продължава да показва високо ниво...
Юнайтед са господари винаги, когато "летвата трябва да бъде вдигната". Този сезон Червените Дяволи отстояваха своите тронове в Европа и Анлгия на едно по-високо ниво, а Рио Фърдинанд беше ключова фигура до средата на сезона (когато се наложи да го оперират) в спечелването на титлата. Английският футболист също така взе участие в рекорда по чисти мрежи, който Ван Дер Сар постави заедно с него и компания.

Началото: Фърдинанд беше един от петте играчи на Червените Дяволи, номинирани от Асоциацията на Професионалните Футболисти за Играч на Годината. Той може и да остана (според някои) в „сянката” на Неманя Видич, но постоянството му беше ключово при защитата на фронта от Юнайтед. След като отсъстваше в началото на Април, получавайки контузия в слабините в мач на националния отбор, важността му се усети веднага в завръщането му. Чистите мрежи срещу Порто и Евертън дадоха знак, че защитата на Юнайтед отново се завръща към „безсмъртието”.

На поста: Рио доста често се включваше в статичните положения, но като цяло стоеше там, където е най-силен - в центъра на защитата. Видич беше основният му партньор, но когато Фърдинанд си партнираше с Джони Евънс тандемът също беше впечатляващ.

Най-добро представяне:
Феновете на Червените Дяволи бяха разочаровани през Септември на Стамфорд Бридж, защото късен изравнителен гол попречи на Юнайтед да вземе трите точки. Играейки с контузия и на високи обороти, Рио даде всичко от себе си, за да бъде сигурно, че Юнайтед няма да напусне Лондон с празни ръце – той държеше едновременно и Дрогба и Анелка далеч от вратата.

Кулминационен момент: Най-големият принос на Фърдинанд през този сезон обаче беше това, че помогна изключително много на Джони Евънс да се изгради като футболист. Джони му се отблагодари, отменяйки го достойно в мачовете, в който Рио не взе участие.

Спад на формата: Проблемите в гърба означаваха, че Сър Алекс няма да може да използва своят стожер в защитата през по-голямата част от Януари. Освен това контузия в слабините му попречи да се наслади напълно на края на сезона. Фърдинанд има още 2 години в договора си, но казва за списание „GQ”, че мисли повече за бъдещето:” Събуждам се всяка сутрин, мислейки все повече за това, че искам да бъда мениджър”.

Сър Алекс за Рио:
„Той винаги е имал изключително докосване и хладнокръвие. Пласирането му винаги е сигурно и добро, освен това има и страхотен баланс. Това са четирите най-важни качества които може да притежава един защитник... има още много да видим от това момче.

превод: Wolfram

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Според мен доста хора избързват със заключенията. Вярно е, че Рио е в трагична форма и има сериозни хронични травми, но е при нас от сума време и е един от заместник-капитаните на отбора. Направил е достатъчно, за да се докаже и Фъргюсън едва ли ще зачеркне всичко това заради няколко сериозни грешки. Имайте търпение. ;)

Да се надяваме, но играе в такъв клуб, където грешките са недпустими. Една фрапантна грешка срещу Сити щеше да ни струва целия мач. Просто дано се вземе в ръце и да започне да показва игрите, които сме свикнали да гледаме.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ще го направи. Няма смисъл въобще и да се съмняваме в Рио. Всеки играч има такива моменти, който не е в форма. Проблема е че е защитник, и когато не е в форма, всички пискат, докато нападателите постояно са извън форма ама никой не почва да говори за трансфери...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Проблема е че е защитник, и когато не е в форма, всички пискат, докато нападателите постояно са извън форма ама никой не почва да говори за трансфери...

Рисковете на професията.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рио е не просто голям.Той е легенда ! Редактирано на от VILIO

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Рисковете на професията.

Мхм, апак да не говорим за вратарите... Интересно обаче, на нападателите им плащат повечеее... хаха

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сезонът на Рио Фърдинанд

Въпреки, че стана капитан на Англия, Рио Фърдинанд претърпя една тежка кампания...

Преглед на сезона: "Ден след ден обикалях наоколо като патица, а след това бях жив старец," така Рио описа контузията в гърба, която го преследва през цялата кампания. Начинът, по който Торес успя да разсее вниманието на защитниците на "Анфийлд" през октомври бързо подсказа на Сър Алекс какво да направи. "Стигнахме до решението, че трябва да си почина, за да мога да се възстановя напълно." В първия си двубой след прословутата травма Рио получи червен картон, който го извади за три срещи, заради единоборството с Крейг Фагън от Хъл Сити. Наказанието можеше даже да се увеличи, ако той обжалва през ФА. Най-накрая Фърдинанд взе пълноценно участие срещу Уулвс заедно със своя партньор Неманя Видич, като навлезе в познатата за него форма. Имаше и още една неприятна травма - разтежение в слабините, последвана от счупен пръст в двубоя срещу Блекбърн, но въпреки всичко Рио показа желание и се бори до край за каузата на Юнайтед.

Най-силен момент: Фърдинанд и Видич хвърлиха много усилия след трите поредни загуби от Ливърпул през 2008 и 2009г. Въпреки че Фернандо Торес рапиля цялата отбрана и отбеляза в головата триада на Олд Трафорд през март, Рио успя да запази хладнокръвие през целия двубой. За съжаление кампанията завърши без попадение, на което да се зарадва защитникът, но все пак той се възползва от своя шанс и замалко да вкара от воле срещу Фулъм.

С какво разполагаме? Рио има за цел да се завърне изцяло в титулярния състав на Червените Дяволи, особено след като конкурентно способния Джони Евънс чака своя шанс, а и Сър Алекс си осигури подписа на младия Крис Смолинг от Фулъм.

Рио бе извън терените заради контузии и наказания през цялата кампания, той бе големия отсъстващ в състава на Юнайтед.

Участия: Премиършип 12(1); Карлинг Къп 1; Шампионска Лига 6; Къмюнити Шийлд 1; Общо 20(1)

Отбелязани голове 0; Чисти мрежи 8

"Играейки с Рио до мен след толкова много време е като да караш колело - лесно. С него се разбираме чудесно на игрището." - Неманя Видич.

С една дума: Липсващ

www.manutd-bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Честит рожден ден на Рио! Днес става на 32, което малко ме очуди, мислех, че е на 28-29.Да е жив и здрав, да завърши кариерата си на Олд Трафорд, да се опази от контузии и винаги да е така стабилен в защита! Истински дявол!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове