Jump to content
DAVIDKO

Уейн Рууни

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение

Уейн Рууни може да бъде определен като играч от типа „бърза кариера”. Внезапната му поява на голямата сцена на Олд Трафорд през Септември 2004г. и начинът по който се внедри в отбора - нещо което преди това той е направил и в Евертън – го превръщат в най-важният играч в отбора на Манчестър Юнайтед.

18 годишното момче превърнало се в герой на Евро 2004 за Англия, напуска любимия в детството си клуб Евертън за да подпише с Червените Дяволи от Манчестър, като всички виждат голямо бъдеще в негово лице.
Това че се превръща в най-скъпия тийнейджър (20 млн. паунда, които могат да нарастнат до 30 млн.), изобщо не се отразява на характера му. Още в дебюта си на Олд Трафорд той прави зашеметяващо представяне и бележи хет-трик срещу Фенербахче в мач от Шампионската Лига, но за негово разочарование получава контузия и се налага да напусне играта.

Стартът на кариерата му в Юнайтед е като сбъднат сън, но също така показва че тепърва има какво да се очаква от него. До края на сезон 2004/05 той бележи 17 гола в 43 изиграни мача. За жалост не успява да спечели първия си медал – Юнайтед губи на дузпи от Арсенал във финала за FA Cup – но пък Рууни си извоюва наградата Най-Добър Млад Играч на Годината от Професионалната Футболна Асоциация.

Вторият сезон на Уейн (2004/05), е голяма крачка напред за него, утвърждавайки се като един от най-големите млади таланти в света. Първият си гол бележи срещу Дебрецен, като завършва сезона с 19 гола в 48 изиграни мача. Силните му изяви му спечелват наградите за Най-Добър Играч на Годината наречена на името на Сър Мат Бъзби, и Най-Добър Млад Играч на Годината (отново!) от Професионалната Футболна Асоциация.

Претърпява разочарование с отбора на Англия на Световното Първенство през 2006г., като англичаните отпадат на 1/4 финала от Португалия, а Рууни получава червен картон. Деликатната ситуация в която той и Кристиано Роналдо са замесени за получения червен картон, предизвиква медийна буря на Острова. Въпреки заформилия се скандал, новият сезон на Рууни е повече от добър, като той успявя да отбележи 23 гола. Младият нападател се представя много силно, и в тандем с Роналдо разсейват всички негативи от Световното Първенство, като извеждат Юнайтед до своята 9-та титла в Премиършип.
Въпреки че в един момент през сезона го наляга голова суша, той успява да се отпуши с хет-трик срещу Болтън, и също така успява да разсее съмненията че трудно бележи голове в Европа като вкарва 4 гола във финалната фаза на Шампионската Лига, разписвайки се в двата мача срещу Рома, и в домакинския мач срещу Милан на полуфинала.

Сър Алекс казва за Уейн Рууни: Това е най-добрият млад играч който съм имал през цялата си кариера като мениджър.

Реакциите и мненията за него обаче са противоречиви – едни го определят като супер-талант, а други го смятат за най-обикновен играч. За вторите май водещ е фактора симпатия, като е често мразен от противниковите фенове.
И май има защо - талант като неговия не се появява всеки ден на футболния хоризонт.

Младият голмайстор влага максимални усилия за да подобри головата си сметка в следващия сезон, и въпреки трудното Световно Първенство с отбора на Англия през 2006г., Рууни се разписа за Юнайтед 23 пъти, като Червените Дяволи финишират сезона като носители на Карлинг Къп, и спечелват първата си титла във Висшата Лига след тригодишна пауза.

Кристиано Роналдо е водещото име във всички челни заглавия през сезон 2007/08. но Рууни прибавя още 18 гола в актива си, включително четири в Европа. Прекрасното му партньорство с Карлос Тевез (донесло 19 гола за отбора) е ключов фактор на успешния Дубъл сезон на Червените Дяволи в Англия и Европа, и циментира статутът му на икона на Олд Трафорд. Но Уейн печели сърцата на феновете не само с головете си.

Неуморим работник, Рууни винаги се раздава на 100% и много трудно приема загубите. Буйният му характер му създава проблеми понякога, но феновете на Червените Дяволи знаят че това се дължи на безкрайното му желание за победа и непримиримост до последната секунда. Ценно качество за един нападател е да може да се приспособява на най-различни позиции по терена. Точно това се случва с Рууни, и въпреки че в повечето домакински мачове той е на върха на атаката или играе зад водещият нападател, не са малко случаите в които се изявява като краен ляв нападател, и дори като ляв атакуващ полузащитник. Със своите бързина, ловкост и прецизни пасове, Рууни е също толкова ефективен в създаването на положения за съотборниците си, колкото и в уползотворяването им.

Някои заговориха че с тази си "трансформация" Уейн ще загуби головият си усет, но дори пристигането на Димитър Бербатов през Септември 2008г. не успя да наруши авторитета на Рууни. Всъщност, те двамата заформиха силен тандем на върха на атаката, като през Януари 2009г. Рууни прави силна серия разписвайки се в пет поредни двубоя в лигата. Месец по-рано той беше в центъра на прожекторите в Япония, където отборът на Юнайтед вдига Световната Клубна Купа благодарение на единствения и победен гол на Рууни, като той се разписва и в полуфинала.

Успехите не спират и през сезон 2008/09, в който английският нападател печели третият си златен медал в Премиършип през месец Май. За жалост, Рууни и компания не успяват да спечелят още една Европейска титла, губейки финала на Шампионската Лига в Рим от отбора на Барселона.

Кампания 2009/10 започва в силно темпо, разписвайки се в първите два мача - срещу Челси за Къмюнити Шийлд и срещу Бирмингам в лигата. Енергичната му игра помага изключително много за разнебитването на Уигън с 5-0 (гостуване) на 22-ри Август, мач в който Уейн отбелязва своите голове номер 100 и 101 с екипа на Червените Дяволи.

превод: Crash
източник: www.manutd.com

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Нападателят на Манчестър Юнайтед върви по стъпките на Дейвид Бекъм, почва да печели все повече от съпътстващи дейности не само от футбол (където взима "едва" 50 хил. паунда на седмица). Към договорите с Найки (5 млн. за десет годишен период), Кока-Кола (1 млн.) и гейминг гиганта ЕА, наскоро прибави и един с верига харнителни магазини Азда (3 млн.). Като последният впрочем е и с участието на Колийн, което показва, че Уейн и Колийн се превръщат нещо като новите Бекъмовци, и мозъците зад тях все повече ги маркетират като двойка. Колийн между впрочем рекалмира женска линия дрехи Найки - Найки Си. Накрая идват договорите за биографиите им - неговият е най-тлъстият в тази област (5 млн. за 5 книги, които трябва да "напише"), а нейният - 2 млн. Имат си и къща за 4 млн. паунда в Чешър. Всичко това се дължи на факта, че простият народ Англия много ги харесва, защото са тръгнали от бедняшките квартали на Ливърпул и са една от най-ярките приказки за пепеляшковия успех. Общата калкулация на Уейн Рууни и Колийн Маклафлин (защото не можем да ги разделим) е 20 млн. паунда притежавано богатство.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ООО има доста докато стигнат семейство Бекъм бих казала ужасно много. А към рекламните му договори спокойно можем да добавим и този с автомобилния гигант Ауди макар че не е подписан.

Информация за профила му:

Personal Information

Name: Wayne Mark Rooney
Position: Forward, Winger
Birth Date: October 24, 1985
Birth Place: Liverpool, England
Height: 178 cm
Weight: 76.46 kg
Nickname: Wazza, El Blanco Pele

Sponsors

Nike - Coca Cola - Electronic Arts - Audi (Not Signed Yet)

Current Marketing Value: Nearly 46 million
Current Marketing Rate: 3rd (Behind Ronaldinho and David Beckham)
Fortune: 20m (9th place)

Club & National Team Information

Current Club: Manchester United (2004-Present)
Number: 8
Transfer fee: 30million
Debut: 28 Sep 2004 v Fenerbahce (H)
Previous Clubs: Everton F.C. (2002-2004)
Number: 18
National Team: England Number: 9

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Какво харесва Уейн Рууни

Какъв автомобил караш?
Имам спонсорски договор с Ауди RS4 и в момента карам точно тази кола, но освен това притежавам и Астън Мартин Ванкуиш S, Рейндж Роувър и Мерцедес SLK.

Кой ти е любимият вестник?
Нямам такъв – всички вестници пишат лъжи.

Къде прекара последната си почивка?
Наехме яхта и плавахме южно от Франция.

Какви са любимите ти занимания и хобита?
Телевизия, музика, филми, билярд, дартс, и да си почивам.

Какво обичаш да гледаш по телевизията?
“Сопранос”, “Коронейшън Стрийт”, “ИйстЕндърс”, “Само за глупаци и коне”, и отскоро се запалих по “Бягство от Затвора”.

Кой телевизионен актьор ти е любим в момента?
Джонатан Рос.

Каква музика слушаш?
Фифти Сент, Джей-Зи, Стереофоникс, Акртик Мънкийс; също така мюзикъла “Оливър” – мога да запея всяка мелодия. Слушам най-различна музика и не се ограничавам само с даден стил, всичко от Деймиън Райс до Фифти Сент.

Кои са ти любимите филми?
Полет над Кукувиче Гнездо, От глупав - По-глупав, Остин Пауърс, Стир Крейзи, Както Виждаш.
Обичам комедиите...

Любим актьор?
Брад Пит.

Любима храна?
Спагети Болонезе.

Любими питиета?
Най-много обичам Кола-Зиро (Coke Zero). Също така обичам да си пийвам понякога бяло вино – любимо ми е Совиньон Блан.

Животът на Уейн Рууни

Харесваш ли маркови дрехи?
Не съм особенно претенциозен. Ходя по два пъти годишно в един магазин тук в Манчестър и си накупувам доста дрехи наведнъж. Нося предимно облекла от “Найк”.

Пушиш ли?
Не. Пробвах когато бях на 14, но се отказах след само няколко дръпвания. Когато съм в отпуск, след храна, понякога изпушвам по една пура.

Готина прическа. Кой ти е фризьора?
Ха-ха... Или Колийн или майка и. Никога не ходя на фризьор, не искам да ме притесняват. Не съм фен на прическите – поддържам косата си къса, дори много къса.

Най-приятната изненада която някога ти се е случвала?
Първата ми повиквателна за Англия. Мисля че беше за отбора до 21г.

Кое е това което не харесваш в себе си...?
Това че съм доста буен и винаги си създавам проблеми. Повярвайте ми – опитвам се да водя тих и спокоен живот доколкото е възможно. Близките ми хора ще потвърдят че обичам да се шегувам и мога да бъда чувствителен също.

Ако можеше да бъдеш Министър Председател за един ден, какво би направил...?
Щях да затворя зад решетките всички началници от които зависи пътния трафик.

Опиши се с три думи?
Романтик, Работохолик, Веселяк.

Разкажи ни някой виц тогава...?
Как се нарича портокал пресичащ улицата? – Смачкан портокал! Ха-ха... Харесвам тъпите шеги.

Футболният Свят на Уейн Рууни

Кой ти беше любимият отбор в детството?
Евертън, разбира се.

А кои ти бяха идоли като малък?
Дънкан Фъргюсън, Майкъл Оуен, Алън Шиърър.

Най-важните хора в кариерата ти?
Колин Харви, който ми беше треньор две години в младежкия отбор на Евертън, и разбира се Сър Алекс Фъргюсън - от момента в който преминах в Манчестър Юнайтед.

Мислиш ли че просто си имал късмет – или всичко се дължи на физическите ти качества и упорития труд?
Първоначално заложих на упоритите занимания, после наблегнах и на физиката и качествата си – накрая дойде и късмета. Имах нужда от късмет за да пробия до първия отбор на Евертън, а после и до националния на Англия.

Най-добрият ти гол?
За Манчестър Юнайтед срещу Нюкасъл, на Олд Трафорд на 24 Април 2005г., когато ги бихме с 2-1. Един от техните защитници изчисти с глава извън наказателното поле, и аз нанесох топовно волле от около 30 метра, като пратих топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата.
Това се случи само няколко секунди след като спорих с рефера, вече не помня за какво. Почти не гледах към топката когато я видях да се насочва към мен по въздуха. Просто я наритах с голяма ярост и сила – сякаш да си го изкарам на рефера – и успях да вкарам много красив гол.

Най-добрият ти мач който някога си изиграл?
Дебютът ми за Манчестър Юнайтед на 28 Септември 2004г., когато играхме срещу Фенербахче за Шампионската Лига. Тогава вкарах хеттрик.

Най-добрият английски футболист с когото си играл, и срещу когото си играл?
Пол Скоулс, Стивън Джерард.

Най-добрият чужденец с който/срещу-когото си играл?
Зинедин Зидан.

Любими футболисти сред младите таланти които обичаш да гледаш?
Сеск Фабрегас от Арсенал, Лионел Меси от Барселона, Джузепе Роси и Херард Пике от Юнайтед.

Имаш ли някакъв ритуал в съблекалнята с който се подготвяш преди мача?
Не бих казал. Като изключим това че държа на мястото където стои фланелката ми, и винаги сядам там за да я облека - обувките и чорапите ми се размотават навсякъде.

Мислиш ли че прекалено много се симулира в Английската Лига?
Така е, особенно някои от чужденците, те не смятат че това е лошо нещо. За тях това е професионален начин за да печелят предимство в различни ситуации.

Какво мислиш за стандарта на реферите?
Като цяло реферите в Премиършип са добри, но винаги се намира някой който решава че той ще бъде звездата на мача.

Когато си бил контузван, изпитвал ли си страхове че няма да можеш да играеш на Световно Първенство или да прекратиш кариерата си?
Гледам да се предпазвам от контузии или поне да не мисля за тях. Изолирам се от подобни страхове, и дори не се притесних нито за момент когато счупих глезена си срещу Челси през Април 2006г.

Имаш ли желание да заиграеш извън Острова някой ден?
Не знам. Мисля че стилът ми на игра пасва най-добре за Англия.

превод: Crash
www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
еми нема кво да се описва тоа човек-невероятен играч истинска машина за голове, невероятно бърз и хитър на терена!!!(малко грозничък се пак нема кво а се лъжем, не е като плейбоя роналдо но той е от коравите мчже!!!)мисля че апсолютно секи гранд завижда на нас че имаме в състава си този играч!!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ми не знам, поне за мен това е трансфера на Юнайтед за 21 век до сега.Просто изключителен футболист.Рууни не е техничар, но пък за сметка на това има хъс за победа и спортен дух.Радва ме как се бори за всяка топка.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
моят голям любимец..... непримирим дух, яростна спортна злоба, неоспорим талант Уейн е просто олицетворение на Юнайтед !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уейн Рууни... Невероятен играч!!! Най-важният игра за Манчестър Юнайтед заедно с Рио Фърдинанд и Кристиано Ронладо в момента.. Ето защо си мисля, че контузията му ще се окаже голям проблем за Юнайтед! Да Тевес е добър играч, но още е в началото на своя престой в Юнайтед и ще има нужда от известно време за адаптация и сработване с играчите. Саха и Солскяер едва сега започват тренировки и нападателната ни щом е доста отслабена. Рууни ще ни е крайно необходим срещу Помпи, тъй като Юнайтед от край време има проблеми на Фратър Парк. А неговият хъс, борбеност и желание можеха да ни донесът победата на южния бряг... не трябва да забравяме и че Юнайтед има тежки мачове в следващия месец и половина (гостувания на Ман.Сити, Вила, домакитство на Тотнъм, да не забравяме и мачовете от Шампионската лига!) и си мисля, че без Рууни ще имаме сериозни проблеми... Едидствената надежда е в Тевес - надявам се да се включи добре още от началото и да започне да вкарва голове!!! Рууни, очакваме те да се завърнеш срещу Вила!!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ериксон: Няма втори Рууни

Мениджърът на Мартин Петров и Валери Божинов в Манчестър Сити Свен-Йоран Ериксон изрази огромно съжаление от контузията на Уейн Рууни, която ще извади нападателя от важните евроквалификационни срещи на Англия. "Много съжалявам за Рууни, за Англия, Стийв (Макларън) и феновете. Знам, че предстоят много важни двубои", призна бившият селекционер на "трите лъва", цитиран от таблоида "Сън".
"Естествено, че Англия разполага с огромна класа, но всеизвествен факт е, че страната няма двама Рууни, а само един. Други играчи може да дойдат, но Рууни си е Рууни. Това е положението", заяви наставникът на "сините".
21-годишният голмайстор на Манчестър Юнайтед счупи костица на ходилото и ще лисва поне 2 месеца. Рууни ще пропусне следващите 8-9 официални мача на Юнайтед, както приятелската среща Англия – Германия, която ще се състои на 22 август на ”Уембли”и квалификациите с Израел на 8-и септември и Русия на 12-и септември.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дано се оправи наистина по бързо че няма кой да вкарва.Като играе Руни настроението на играчите е друго,а сега играят без желание,поне отсрани таки изглежда.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тои е като безкраини сили тича,зима топката,подава,вруща се на зад!Това пак се иска от един фотболист!Може да кажем че Манчестър Юнайтед си имат това което искат!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Това е любимият ми футболист. Каквото и да кажа ще е малко. Един от най-добрите трансфери на МЮ :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
А бе,четохте ли онова проучване на някакъв учен от Англия,който изчислил,че с енергията,която Рууни изразходва по време на 1 мач,той можел да захрани телевизор ,който да работи няколко часа :D .

Учен хареса Рууни за източник на ток

Може ли детето чудо Уейн Рууни да спаси изнемогващата за енергия планета, написа Том Дарт в "Дейли Мейл" по повод изследване на английски учен. Д-р Дейвид Джеймс от университета "Халъм" в Шефийлд изчислил, че енергията, произвеждана от тялото на Руни за един сезон, може да захрани с ток къща в продължение на 10 дни. Изследването е поръчано от нашумялата и у нас енергийна фирма E.ON. Д-р Джеймс анализирал колко пъти вдишва и издишва Рууни средно на мач. В крайна сметка се оказало, че мощният нападател на Ман Юнайтед произвежда 6700 килоджаула на мач, което се равнява на около 1,9 киловата в час. Ако тази енергия може да бъде насочена към захранването с ток на едно домакинство, тя ще стигне за 90 минути. В случай че с енергията на Рууни бъде подхранен само телевизор, той ще може да излъчва около 6 часа.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Един ден както си стоях реших да напиша няколко реда за Уейн Рууни, които предоставям на вашето внимание.

"Специалният футболист" или Защо харeсвам Уейн Рууни

Уейн Рууни притежава една специфична харизма. Той не е толкова красив колкото е Кристиано Роналдо например, но притежава едно различно обаяние което завладява милионите фенове на Манчестър Юнайтед по света.

С пристигането си на Олд Трафорд той показа, че ще е сърцето и душата на Юнайтед. Още в първият си двубой Рууни омая всички присъстващи на "Театърът на мечтите". Ето затова и стадиона притежава това име. На него се сбъдват мечти, сбъдна се и мечтата на едно доскоро никому неизвестното момче от ливърпулския квартал Крокстед.

В дебютният си мач Уейн отбеляза хеттрик и асистира за шестия гол на Юнайтед срещу Фенербахче.

След още няколко невероятни мача с екипа на Юнайтед, Рууни тотално завладя сърцата на феновете на Олд Трафорд. Винаги на "Театърът на мечтите" може да се види знаме с лика на Уейн или да се чуят скандирания "Rooney, Rooney..."

Wazza е от футболистите които горят в играта. Не минава и мач в който той да играе и да не ни покаже огромното си желание за игра и борбения си дух. Не се случва често Сър Алекс да го замени, но когато това стане Уейн започва да вилнее на скамейката, с което още веднъж доказва силното си желание за игра.

За мен Уейн Рууни е "специалният футболист" и играча за важните мачове, последното го е доказвал многократно.

В мачове в които едвалине си загубил надежда за победа, Рууни излиза напреден план и показва защо е толкова специален, защо е "Детето чудо!" Един такъв момент беше миналогодишният мач с Милан от Шампионската Лига на Олд Трафорд. В 91 минута когато всички на стадина си мислеха, че мача ще завърши наравно, Раян Гигс открадна една топка, пробяга няколко метра, подаде я на Рууни и той безпощадно я прати в мрежата на Дида, а пълният до краен предел "Театър на мечтите" беше пратен на седмото небе от щастие. Ревът на стадиона беше толкова силен, че сигурно чак в Милано са го чули.

Макар едва на двадесет и две години, Рууни е много важна част от състава на Юнайтед, ако той не играе отбора изпитва доста трудности. Нека си припомним началото на сезон 2007/08, когато Уейн се контузи в първия мач за сезона, след което последваха няколко лоши резултата за Юнайтед. Но щом Wazza се завърна Юнайтед започна да мачка наред.

Ако имаше награда вдъхновител на годината, то най-вероятно тя щеше да отива все при Уейн Рууни

IN WAYNE WE TRUST!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Интервю с Уейн Рууни

Уейн Рууни даде обширно интервю за BBC Sport, отговаряйки на най-различни въпроси за себе си, и за славата и лишенията.
Също така даде и своите съвети затова как да се превърнеш в професионален футболист, и разкри подробности около неочакваният подарък който му бе поднесен на рожденния ден от Ноел Галахър (Оейзис, фен на Ман Сити), по “поръчка” на неговата годеница Колийн.

Интервю на Крис Чарлс, BBC Sport:

Трудно ли е да бъдеш постоянно в публичното пространство, и да бъдеш сниман от фотографи всеки път когато решиш да излезеш да разпуснеш?
Не е трудно, по-скоро е досадно. Излизаш да хапнеш със семейството или с приятелите си, или просто отиваш на гости, и още от момента в който излезеш на улицата виждаш хора с фотоапарати..
Глупаво е, но такава е пресата в тая страна, затова се налага да свикнеш.

Липсват ли ти дните когато просто излизаше с компанията си и си правехте щуротии необезпокоявани от фотографи?
Обичах да го правя всеки ден и ми харесваше. Всичко обаче се промени когато порастнах. И сега понякога правим щуротии, когато ми се отдаде възможност просто да изляза на улицата и да се повеселя безгрижно, но е рядкост.
Липсват ми тези дни, да. Иска ми се да е както преди, но вече е малко сложно! Въпреки че желанието е по-голямо когато си порастнал...

Кой е най-добрият съвет който би дал на младите футболисти които искат да станат професионалисти?
Самоотверженост. Всекидневни тренировки и постоянно желание за прогрес.
За да изминеш пътя от младежкия отбор, през резервния, за да стигнеш до първия отбор – трябва да пожертваш някои неща от живота си. И ако успееш да направиш това – ще получиш идеални шансове за постигане на крайната цел.
Футболът започва от ранните детски години, включването на младежите в повече мачове докато стигнат до първия отбор, и при добро развитие - получаване на шансове да заиграят и за националните си отбори.
В момента не са толкова много (младите английски футболисти) колкото сме очаквали, но определено има талантливи момчета които са способни да постигнат нещо добро, просто трябва да бъдат открити и да им се помогне в развитието.

Странно ли ти е когато някоя известна личност иска да се срещне с теб?
Да, разбира се. Когато присъствам на някое събитие където има доста известни личности ми е много приятно да си поговоря с някой от тях, понеже ги виждам всеки ден по телевизията, или пък съм слушал тяхната музика.
Когато някоя знаменитост се приближи към мен ми е малко странно, но е голяма чест за мен наистина, когато ме разпознае и пожелае да си побъбрим.

Имаш ли си идол сред световните звезди?
Не бих казал. Имах голямо желание да се запозная с Майк Тайсън, но вече мога да се похваля че сме се срещали няколко пъти. Беше невероятно да се запозная с него – като сбъдната мечта ми е. Той е много готин човек.

Когато играеш на някоя футболна игра на компютъра си, играеш ли с други отбори освен с Манчестър Юнайтед и Англия?
Никога. Винаги играя с Юнайтед, а ако играя с национален отбор си избирам винаги Англия.

Сигурно ти е странно да се виждаш в монитора?
Да, така е! Когато бях малък и играех на футболни игри, винаги се налагаше да си създам играч с моето име и подобие, но сега след като вече ме има по принцип в тези игри, се чувствам някак си странно!

Кой е най-добрият футболист в Света?
Кристиано Роналдо е невероятен футболист и играта му се подобрява постоянно, също така и Лионел Меси. Тези двамата.

Вярно ли е че Ноел Галахър ти е подарил за рожденния ден китара боядисана в цветовете на Манчестър Сити, с изографисан текста на химна на Сити върху нея?
Вярно е. Но по-късно разбрах че това е уникален подарък.

Чуха се слухове че искаш да разкараш китарата – мислиш ли да я задържиш?
Разбира се че ще я задържа! Това ми е подарък за рожденния ден, а аз си запазвам всички подаръци.

Рууни - факти:
Октомври 1985: Роден в Ливърпул
Октомври 2002: На 16-години бележи първия си гол за Евертън (срещу Арсенал)
Евро 2004: Бележи 4 гола за Англия, но получава контузия
Август 2004: Подписва с Манчестър Юнайтед за 31млн. паунда
Май 2007: Печели първата си титла в Премиършип

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уейн Рууни с интервю за Inside United

Уейн Рууни се завърна в игра миналия уикенд срещу Астън Вила и за двадесет минути реши мача, като асистира за първия гол и сам отбеляза втория.

В това интервю пред списание Inside United обобщава сезона си до момента и разказва за надеждите си за вбъдеще.

Като оставиш настрани контузиите, според теб как върви сезона ти до момента? Справяш се по-добре отколкото си очаквал или се надяваш на повече?
Ако трябва да бъда честен, насъбраха ми се доста спирания и тръгвания. В първия мач от сезона счупих метатарсална кост, но след това се завърнах в добра форма и изиграх доста силни мачове. След това си контузих глезена, но успях да се възстановя и да се върна отново. Надявам се да играя добре и да бележа голове. Намираме се на добра позиция в първенството. Стартирахме зле в първенството и след първия месец бяхме обезпокоени, и знаехме че трябва да започнем да печелим повече точки. След това играта ни потръгна. Видяхме, че отборите на Арсенал и Ливърпул също печелят своите точки, така че трябва да сме уверени в силите си и да се представим добре във втората част от първенството.

Успя да отбележеш осем гола в седем мача през октомври и ноември, това ли е най-доброто ти представяне?
Немисля, че играх на върха на възможностите си, но в голово изражение определено това е най-добрия период в моята кариера до сега. Когато си в добра форма, във всеки мач излизаш с вярата, че ще получиш шанс да се разпишеш.

Когато небележиш, как се справяш с критиката - приемаш ли я когато идва от Юнайтед?
Да, трябва. Смятам, че всеки нападател трябва да приеме факта, че е критикуван щом небележи. Само трябва да я използваш и да се фокусираш върху играта си.

Някои хора подлагат под върпос доброто ти партньорство с Карлос Тевез, но винаги ли си вярвал, че ще излезе сполучливо?
Определено. Той е страхотен играч и се справя много добре от както се присъедини към клуба, и смятам че се справяме добре заедно. Нашето партньорство доказва, че всички добри футболисти могат да играят заедно независимо колко сходни качества имат.

Мениджърът избра гола на Тевез срещу Мидълзбро, за който ти асистира като най-любимия му гол от началото на сезона?

Гола беше чудесен, всичко е до инстинкт. Когато ми подаде топката знаех, че ще тръгне напред, затова му я подадох, а той я завърши брилянтно. Гола беше страхотен и аз съм много доволен от него.

Тевез и останалите момчета които се присъединиха към отбора този сезон бързо ли свъкнаха с обстановката в Юнайтед, как се държат в съблекалнята и включват ли се в шегите?

О, да! Нани е много смешем в съблекалнята. Много бързо успя да научи езика и говори много добре, по-добре от Карлос и Андерсон. Андерсон също много обича шегите, докато Карлос е доста тих и понякога само седи, гледа и се смее. Оуен познава повечето футболисти от английския национален отбор и е страхотен човек. Така че те се вписаха много добре в отбора.

Преди началото на сезона ти заяви, че за теб това най-силния състав от както си в Юнайтед. Още ли мислиш така?
Смятам, че е доказано, че когато някой е контузен друг може да го замести. При защитниците това се вижда най-добре. Това е момента в който се вижда силата на отбора. За да бъдем шампиони трябва да си вярваме. Когато се борим за успех винаги има затруднения, защото всеки срещу който се изправяме иска да ни победи. В съблекалнята всички вярваме, и аз мен определено това е най-силния състав откакто съм в Юнайтед.

Много хора казват, че Юнайтед разчита най-много на теб и на Роналдо - чувстваш ли някакво напрежение от това?

Не. Във футбола най-важна е отборната игра, на всички играчи трябва да се има доверие, не само на няколко. Всеки член на състава играе важна роля и като тим печелим заедно, и губим заедно.

Ти беше капитан на един много млад състав на Юнайтед в последния мач от груповата фаза на Шампионската Лига срещу Рома. Как се чувстваше когато излезе от тунела на Олимпико?

Беше страхотно чувство и постижение за мен да изведа отбора. За пръв път бях капитан на Юнайтед в мача срещу Копенхаген на Олд Трафорд миналия сезон, но да го направиш отново и то срещу тим като Рома е привилегия. Срещу Копенхаген някои от момчета се контузиха в загрявката и Сър Алекс ми каза малко преди да излезем, но срещу Рома ме предупреди няколко дни преди мача и имах възможноста да се подготвя. Надявам се, че ще получа шанс отново да бъда капитан на Юнайтед.

Очаквайте втората част на интервюто в петък.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Уейн Рууни с интервю за Inside United (част 2)

Рууни е горд да носи фланелката с №10

През този сезон Уей Рууни облече фланелката с култовия за Олд Трафорд №10, и както самият той заяви във втората част от интервюто си – изпитва голямо желание да последва стъпките на великите футболисти които са носили легендарният номер преди него.

Защо смени номера си този сезон – предложиха ли ти, или сам реши?
След като Рууд напусна и никой не изяви желание да носи №10 за следващия сезон, аз сам запитах мениджъра и Дейвид Гил дали може аз да го взема. Наложи се да изчакам една година докато направят новите екипи (началотоа на текущия сезон), и веднага като бяха готови я получих. Беше страхотно. “10” винаги ми е бил любимият номер.

Ти знаеш много добре историята на този номер – Денис Лоу, Марк Хюз, ван Нистелрой, и разбира се, всички останали преди това...
Всички те са били страхотни футболисти и са отбелязали голям брой голове за клуба, така че съм наясно колко значим е този номер и каква е неговата “тежест”. Но точно тази славна история прави носенето на номера по-желано, като същевременно те подлага на предизвикателства за успехи. Имам навика да запазвам всяка една фланелка която е била първа за новия сезон, затова си занесох у дома първата с №10 която носих срещу Челси (в мача за Комюнити Шийлд, спечелен от Юнайтед на дузпи).

Освен за Юнайтед, този номер е като икона във футболния свят – Пушкаш, Пеле, Платини, Марадона, Баджо, Зидан, и сега Роналдиньо – замислял ли си се и над това?
Съгласен съм, определено това е бил важен номер през всичките години футболна история. Може би е било нещо като традиция в Южна Америка най-добрите играчи да носят №10. Като си помисля какви футболисти са останали в историята носейки този номер, се чувствам горд че и аз го нося. Надявам се след края на кариерата ми, хората да поглеждат в миналото и да говорят същите неща и за мен.

Имал ли си любимец с №10 който си харесвал и си обичал да гледаш като малък?
Не съвсем. Дънкан Фъргюсън ми беше голям любимец, но той носеше №9. Може би Майкъл Оуен е “десятката” която най-често съм гледал. Въпреки че играеше за Ливърпул, аз много се наслаждавах гледайки играта му.

Пеле и Марадона бяха велики “десятки”, гледал ли си техни мачове?
Гледал съм много видео материали с Пеле, и разбрах колко брилянтен играч е бил. Много силен и с двата крака, страхотна игра с глава, освен това е бил страхотен атлет. Но, в моите очи, Марадона определено е най-добрият футболист за всички времена. Той притежава скорост и демараж, страхотни умения, и невероятно желание за победа.

Марадона беше казал наскоро, че ти притежаваш необходимия талант за да бъдеш най-добрия играч в света – вдъхновяват ли те подобни комплименти?
Добре е да чуваш комплименти от всеки, но е невероятно чувство когато го чуеш от някой като Марадона. Това ти вдъхва огромна увереност, и те кара да излезеш на терена и да покажеш най-доброто от себе си.

Денис Лоу е един от най-известните №10 в историята на Юнайтед. Сигурно е чест да бъдеш представен с новия си номер точно от него?
Беше фантастично. Той е легендарен футболист, отбелязал е толкова много голове за клуба, и това да получа фланелката именно от неговите ръце беше огромна чест. Той е от типа играчи които бележат голове от всякакви положения и ситуации, и макар да не е бил сред най-високите, е играел много силно във въздуха. Легендарни са и неговата смелост и безпощадност в наказателното поле.

Той често споменава че ти, Роналдо и Тевез можете да оформите нова „Света Троица” в Юнайтед...
Наистина ли? Не бях чувал това! Ако някога успеем да се доближим до това – ще бъде страхотно. Приятно е да чуваш такива неща, но конкретно в нашия случай с Роналдо, Карлос и мен – трябва да се съсредоточим над играта си за да бележим повече голове, и чак тогава да очакваме похвали. И тримата обаче сме наясно колко е важен отборния дух и всички момчета с които играем. Отборната игра е тази която помага за прогреса на отбора, така че не зависи само от играчите които бележат голове.

Първият ти гол с №10 на гърба дойде в мача срещу Рома през Октомври – какво си спомняш за този гол?
Много приличаше на втория гол който вкарах на Милан миналия сезон. Стрелях от движение с плътен удар, и за моя радост топката се насочи към далечния ъгъл. За мен това беше важен гол, защото пропуснах първите пет мача за сезона заради счупения си крак, и бях зажаднял за голове. Дори съм много доволен от това попадение, защото мачът беше особенно важен за нас.

Как според теб ще се развиеш като голмайстор – ще наподобиш ли на някой от гореспоменатите легендарни футболисти?
Не бих казал. Мисля че не е удачно да се сравняваш с някой от такава класа, но определено се надявам да достигна до тяхното ниво. Този сезон доста промених начина си на игра, след като по-често играя изтеглен назад, отколкото на върха на атаката – това е позицията която Карлос заема. Дори ми харесва да играя леко изтеглен, понеже имам по-чест контакт с топката и същевременно повече шансове. Надявам се това да ми помогне да бележа и повече голове.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
надявам се след 2-3 год. Руни да е капитан и да води отбора по пътя към 3та поредна европейска титла :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Рууни: Никога няма да напусна Юнайтед

Уейн Рууни е толкова силно привързан към Юнайтед, че дори и не си е помислял някога да заиграе в друг европейски гранд.

22-годишният нападател призна обичта си към Юнайтед и не мисли някога да напуска отбора.

Разбира се, нещата във футбола могат се променят много бързо, но Рууни чувства че удоволствието да играе в Премиършип, и шанса да печели трофеи с Юнайтед, го карат все повече и повече да чувства Олд Трафорд като свой роден дом.

„Нямам никакво желание да играя в чужбина.” - заяви Уейн. „Обичам да играя за Манчестър Юнайтед, и съм напълно убеден че това няма да се промени никога.
Футболът в Англия се подобри много през последните няколко сезона, и мисля че доказахме че притежаваме най-силната лига в света. Все повече от най-добрите футболисти пристигат тук поради тази причина. Всеки сам избира къде да играе, но за мен лично – английския футбол е по-привлекателен от всякъде другаде.”

Доказателство за думите на Рууни е факта, че почти половината от отборите които продължават в Шампионската Лига, са английски.

„Би било чудесно ако жребият не срещне английски отбори едни срещу други. Ще е в полза на английския футбол ако всички прогресират в следващата фаза.”

Младият нападател сподели своето голямо желание Червените Дяволи да повторят успеха в Шампионската Лига, и се надява Юнайтед да докажат че са сила в Европа този сезон.

„Миналата година имахме доста контузии и преуморени играчи, но сега имаме по-голям състав, и се надяваме ротациите да помогнат.” – добави Уейн.
„Ако стигнем до полуфинал отново, ще бъдем доста по-свежи защото повечето от момчетата няма да си изиграли толкова много мачове както миналия сезон.
Но ако искаме да спечелим Шампионската Лига, трябва да подобрим играта си от мача срещу Лион. През второто полувреме доста се отпуснахме. Ще се постараем да се представим по-силно в следващите мачове.”

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Тъй като не можах да намеря темата за "клюки,слухове,лъжи",за което се извинявам,ама не мога да я намера и тва е,та ще го пейстна това тук.

Рууни не знаел думите на английския национален химн

Звездата на Англия Уейн Рууни не пее британския химн преди срещите на националния отбор на страната, тъй като не знае думите, съобщава "Сън".

Кралската общност на Сейнт Джордж изказа недоволството си от нападателя на Манчестър Юнайтед, който трябва да служи за пример на по-младите.

22-годишният Рууни, който има 42 мача за Англия, беше призован да научи думите на химна "Боже, пази кралицата" до 23 април, когато в Англия честват деня на покровителя на страната Сейнт Джордж.

Кралската общност на Сейнт Джордж е неполитическа патриотична организация, създадена през 1894 година,

"Рууни е лош пример за младите хора, за които е идол. Той трябва да научи химна, не само защото представя английския футбол, но и защото това е задължение на всеки англичанин. Готов съм лично да му помогна", заяви говорителят на общността Боб Пийдъл.

Според "Сън" Рууни е готов да приеме предложението.

"Ако от Кралската общност на Сейнт Джордж ни се обадят, ще намерим решение", заяви говорител на играча.

sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове