Jump to content
DAVIDKO

Дейвид Бекъм

Препоръчани публикации

Публикувано изображение

Дейвид Робърт Джоузъф Бекъм (на английски: David Robert Joseph Beckham) е английски футболист, роден в Лейтънстоун, Лондон на 2 май 1975 г. Играе като десен или централен полузащитник и прекарва голяма част от кариерата си като футболист на Манчестър Юнайтед,играе за Реал Мадрид а от лятото на 2007 ще бъде играч на тима от Мейджър Сокър Лигата - „Лос Анджелис Галакси”.

Бивш капитан на английския национален отбор по футбол. През 2006 г. се отказва от капитанската лента на родната си страна.След отказа си не бива повикан повече в националния отбор от новия наставник на "албионците" Стив Макларън.

На 11-годишна възраст печели награда за млад талант, връчена му от сър Боби Чарлтън. Дейвид прекарва незабравима ваканция в Барселона,където по това време се състезават редица английски футболисти под ръководството на Тери Венебълс.

Публикувано изображение

Между 1991 г. и 2003 г. играе в Манчестър Юнайтед. Привъженик на клуба от дете, Дейвид с радост приема предложението и постъпва в Младежката Академия на клуба.След напускането на Пол Инс, Андрей Канчелскис и Марк Хюс, Бекъм заедно с младите си колеги - Пол Скоулс, Братята Невил, Райън Гигс и Ники Бът се налагат в първия отбор.С тяхното име се свързват и най-големите успехи на клуба. Името му става известно за широката публика, след брилянтния му гол от близо 60м. срещу Уимбълдън през 1996 г. През същата година Дейвид Бекъм дебютира за националния отбор на Англия и бива избран за най-добър млад играч в местното първенство.Най - големите му успехи с екипа на "червените дяволи" обаче тепърва предстоят.В знаменития сезон 1998/99 Манчестър Юнайтед печели по изключителен начин требъл,а участието на "Спайс Бой" е от голяма важност за успеха.

Изключителните му пасове и изпъления от пряк свободен удар се превръщат в негова запазена марка,а от тях подаванията му най-много се възползват нападателната двойка Дуайт Йорк и Анди Коул. В последния ден от сезона Бекъм бележи гол от ъгъла на наказателното поле,за 1:1 срещу Тотнъм Хотспърс, впоследствие Юнайтед печели с 2:1,а с което и титлата. Дейвид бележи и по-рано в полуфилната среща от турнира за ФА Къп с Арсенал. На "Вила Парк" в Бирмингам Дейв се разписва след красив удар прехвърлящ от около 25м .Юнайтед отива на финал след феноменален гол на Райън Гигс в продълженията.

Най-запомнящ се от всички успехи, през знаменития сезон е финалът в Барселона срещу Байерн Мюнхен. След 90 мин игра "баварците" водят с 1:0,а "червените дяволи" не приличат на себе си. С два гола в продълженията обаче Юнайтед печели в един от най-великите финали за всички времена. И двата гола идват след центрирания от корнер на Бекъм.

Публикувано изображение

Дейвид Бекам и Зинедин Зидан.На 24 години Дейвид Бекъм печели почти всичко във футбола, прибавяйки и Световната Суперкупа, през декември. В края на календарната година се разминава на косъм с двете най-престижни индивидуални отличия - Златната топка и Наградата за най-добър футболист в света за годината. Остава втори изпреварен от бразилеца Ривалдо. В следващите години Юнайтед става шампион още 3 пъти (1999/00;00/01;02/03), а Бекъм прогресира. Прогресират също така, но в негативен аспект и отношения му с мениджъра на Манчестър Юнайтед - легендарния Сър Алекс Фъргюсън, неодобряващ публичните му изяви извън терена. През 2003 Дейвид е уцелен,макар и по невнимание с футболна обувка от своя мениджър. Отношенията между двамата достигат своя апогей през Април 2003, когато в решителния мач реванш от Шампионската лига, Дейвид Бекъм е оставен на резервната скамейка. Впоследствие влиза в игра при 2:3 и с два гола спомага за победата на своя отбор,който обаче отпада от турнира. През лятото на 2003 сърцата на милиони привърженици на Юнайтед за разбити,след като обиден Бекъм напуска Манчестър и се присъединява към звездния отбор на Реал Мадрид. По насотящем е футболист на Реал Мадрид.

Голове на световни първенства

На световното първенство през 1998 г. отбелязва един гол в срещата Англия-Колумбия (2-0). На 1/8 финала срещу Аржентина обаче е изгонен за спорен фаул срещу Диего Симеоне, с което си навлича гнева на британските фенове. На световното първенство през 2002 г. изкупва вината си,като отбелязва гол от дузпа в срещата Англия-Аржентина (1-0). На световното първенство през 2006 г. отбелязва един гол в осминафиналния мач Англия-Еквадор (1-0).През 2001 г. получава капитанската лента,от която се отказва през 2006 ( наследен е от Джон Тери ).След красив гол от пряк свободен удар в 90 мин. класира Англия за Мондиала през 2002 г.

Публикувано изображение

Мейджър Сокър Лига

Както е потвърдено официално на 11 януари 2007 година, Дейвид Бекъм ще премине през лятото на 2007 в тима на Лос Анджелос Галакси от американската „Мейджър Сокър Лига”.

Контрактът е за 5 години и е на стойност 250 млн. щатски долара, което според спортният телевизионен канал ”Евроспорт” го прави най-съпият футболист за всички времена.

Семейство

Женен е за поп певицата Виктория Адамс, от която има трима сина сина — Бруклин, Ромео и Круз. За разлика от повечето си колеги, Дейвид не залага на това как играе футбол, а на популярността си. Той участва в реклами на Пепси, които се гледат с голям интерес от почитателите му по цял свят.

През 2003 г. излиза неговата автобиография „Моята истина”.

Публикувано изображение

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
тая снимка дето си я пуснал, съм я имал на лепенка в един албум, май беше сезон 99-00, или даже може и 98-99 да е било, тогава Бекс ми беше нещо като идол направо, хаха.. леле, колко втренчено съм я зяпал тая лепенка десетки пъти, от радост че я имах.. пффф, като я видях.. какви спомени ми върна в главата, не е истина ;] ей, огромен е!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дейвид Бекъм е пич. Винаги съм го уважавал и винаги той ще бъде неразделна част от червените дяволи!!! ;) Лошото, е че забегна в таргичния бял балет и загуби своята идентичност. А само от продажби на фланелката с номер 23 на Бекъм, Реал отчитат печалба от 50 млн. евро. Все си мисля, че американците го взеха със същата цел да засили напредващата популярност на сокъра в щатите.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Винаги съм се възхищавал на тоя човек,независимо какво казват.Може да го плюят,да го наричат манекен и т.н.Не ме интересува.Завинаги ще остане в сърцето ми.Плакатите с неговия образ ще стоят още 5 години закачени на стената ми!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Винаги съм се възхищавал на тоя човек,независимо какво казват.Може да го плюят,да го наричат манекен и т.н.Не ме интересува.Завинаги ще остане в сърцето ми.Плакатите с неговия образ ще стоят още 5 години закачени на стената ми!

И при мен така ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Мениджърът на Байерн Мюнхен Ули Хьонес коментира трансфера на Дейвид Бекъм:

Това, което се случва около Дейвид Бекъм, отдавна няма нищо общо с футбола. Това вече принадлежи на Холивуд и шоубизнеса. От известно време насам Бекъм вече не играе футбол. Вероятно съвсем скоро ще го видим в някой филм заедно със съпругата му Виктория.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Дейвид Бекъм - Футболист или модел Повечето коментатори са на мнение, че бъдещето на Дейвид Бекъм в американския футбол и извън него е свързано повече с кариерата му на звезда, модел, знаменитост или каквото и да било амплоа и много по-малко с майсторските изпълнения на терена. Макар и все още да е считан за един от най-добрите подавачи на топката в света и брилянтен изпълнител на преки свободни удари, 31-годишния британец е в положение на залязваща звезда, що се отнася до елитните футболни стандарти. Последните няколко сезона за него бяха истински провал: като се започне то онази злополучна дузпа срещу Португалия на Евро 2004, когато прати топката на 17-ия ред вместо във вратата, и се стигне до днешният му статут на дълбока резерва в "Реал". Истинският Бекъм отдавна си отиде от футбола (в деня в който напусна Манчестър Юнайтед), а днешният му образ не е нищо друго освен една пееща реклама с огромен маркетингов потенциал, която през първото полувреме рита топка, а на почивката се появява на тв екрана с "Пепси" в ръка. С преминаването си в САЩ, Дейвид Бекъм ще може да съчетава успешно комбинацията на футболист и метросексуален модел в светския живот. Нивото на футбола в MLS не е толкова високо, каквото в първенствата на Испания или Англия например. "Галакси", който е притежание на един от най-богатите хора в света, Филип Аншулц, и неговия опериращ в развлекателния бизнес консорциум AEG, ще може да разчита на все още точните пасове на Дейвид Бекъм и на уменията на другите звезди в тима, като например талантливият нападател Лендън Донован. Жълтите хроникьори ще пълнят страниците си с историите за веселите купони на очарователното семейство Бекъм, за новото им имение, новата лимузина, за новитепокупкии новите им приятели, снимка с Брат Пит, с Том Круз, с Анджелина Джоли.....И едва ли някой освен най-закоравелите запалянковци ( като нас феновете на Юнайтед) ще си спомня за онзи страхотен млад футболист, който, макар и никому неизвестен вкара гола на Престън от онова невъзможно положение.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бекс завинаги ще остане в моето сърце.Аз винаги съм му се възхищавал. :) Жалко че отиде в Реал

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Бекс завинаги ще остане в моето сърце.Аз винаги съм му се възхищавал. :) Жалко че отиде в Реал

При мен е същото. Когато играеше в Юнайтед много му се възхищавах, но когато отиде в Реал много сгреши. Там го унищожиха като футболист

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бекъм изпревари Анри и Жинола в класация за красота

Бившият полузащитник на Манчестър Юнайтед и националния отбор на Англия - Дейвид Бекъм, който наскоро премина от Реал Мадрид в американския Лос Анджелис Галакси и подписа мултимилионен договор с клуба, бе избран за най-сексапилният спортист.
В интернет допитването на „Onepoll”, в което участваха 4 хиляди дами от Острова, Бекс спечели убедително, след като изпревари други двама футболисти - Тиери Анри и Давид Жинола.

1. Дейвид Бекъм (Реал Мадрид, футбол)

2. Тиери Анри (Арсенал, футбол)

3. Давид Жинола (бивш футболист)

4. Фреди Люнгберг (Арсенал, футбол)

5. Андре Агаси (тенис)

6. Марк Рампракаш (крикет)

7. Джордж Бест (бивш футболист)

8. Джони Уилкинсън (ръгби)

9. Джейми Реднап (Саутхемптън, футбол)

10. Гари Линекер (бивш футболист)

11. Майкъл Оуен (Нюкасъл, футбол)

12. Дженсън Бътън (пилот от Формула 1)

13. Вини Джоунс (бивш футболист и настоящ актьор)

14. Райън Гигс (Манчестър Юнайтед, футбол)

15. Джеймс Кракнъл (гребане)

16. Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед, футбол)

17. Франк Лампард (Челси, футбол)

18. Дейвид Сиймън (бивш футболист)

19. Ерик Кантона (Манчестър Юнайтед)

20. Еди Ървайн (пилот от Формула 1).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
13. Вини Джоунс (бивш футболист и настоящ актьор) ---------------- 16. Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед, футбол) :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: Тва сериозно ли

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

13. Вини Джоунс (бивш футболист и настоящ актьор)
----------------
16. Кристиано Роналдо (Манчестър Юнайтед, футбол)

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Тва сериозно ли

Що какво те учудва :blink:!!! Шегувам се! :P .Определено Роналдо е по-красив от Вини Джоунс, та последният има вид на нашенска мутра. Анкетата е правена сред английските жени, нямам представа, защо харесват Вини Джоунс. :P

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Що какво те учудва :blink:!!! Шегувам се! :P .Определено Роналдо е по-красив от Вини Джоунс, та последният има вид на нашенска мутра. Анкетата е правена сред английските жени, нямам представа, защо харесват Вини Джоунс. :P

Явно английските дами нищо не разбират от мъже :P :D :D

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бекъм спаси главата на Капело

Фабио Капело най-накрая се реши да пусне Дейвид Бекъм в игра и отлитащият към Лос Анджелис в края на сезона фамозен халф го спаси от уволнение, поне засега. Любимецът на феновете от цял свят отбеляза прекрасен гол от пряк свободен удар, с който успя да изравни резултата в гостуването на Реал (Мадрид) срещу Реал (Сосиедад) на „Аноета”. „Белия балет” дори успя да спечели трите точки след гол на друг бивш играч на Манчестър Юнайтед – Рууд ван Нистелрой.
Още в 7-ата минута домакините обаче поведоха. Грешка на вратаря на столичани Икер Касияс позволи на Микел Аранбуро да открие резултата. Изглеждаше, че се очертава поредната кошмарна вечер за феновете на тима от „Сантяго Бернабеу”. Този път те щяха да видят тима си на колене пред отбор, който вече е поел по пътя към Сегунда. Тогава обаче се намеси бившият английски капитан. Спайсбой се нае да бие един пряк свободен удар, врътна топката във вратата на Клаудио Браво и залепи устата на всички свои критици, които го отписваха от големия европейски футбол. Попадението на Бекс дойде в 37-ата минута. При този резултат завърши и първата част.
През второто полувреме гостите определено се чувстваха по-комфортно на терена. Те атакуваха по-често противниковата врата и още в началото при един пробив на Мигел Торес отдясно Рууд ван Нистелрой засече с глава. Трите точки донесоха на възпитаниците на Фабио Капело 3-то място във временното класиране, като „белите” изостават на 2 зад лидера Барселона, но имат мач повече.
Публикувано изображение

Колко ще липсва на големия футбол :(

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Няма да крия, че харесвам двамата бивши на Юнайтед. Лошото е, че се скараха със Съра и отидоха в противния бял балет. Каква ироноя само, Капело отписа бързо-бързо Бекъм, а точно той му сапси главата в Реал. :P

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Започвам да си мисля, че Капело не знае как да изгради отбор на Реал. Незнам защо не пуска Бекъм. Голяма работа, че имам подписан договор с друг отбор. В момента той е футболист на Реал и би трябвало да играе за него.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Стивън Джерард и Джейми Карагър ще се присъединят към Дейвид Бекъм в сборния състав на Европа за благотворителния мач, който ще се проведе на „Олд Трафорд” следващия месец.

Световният шампион с Италия - Марчело Липи, ще води отбора на звездите, които ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед през март. Мачът ще отбележи 50-годишния юбилей от първото участие на червените дяволи в евротурнирите, както и обединена Европа.

Преди време Бекъм потвърди, че има желание да участва в събитието на 13-ти март, от което всички набрани средства ще отидат за благотворителност.

Отложени мачове от Премиършип ще попречат на Липи да повика в състава си играчи на Арсенал и Челси, но за сметка на това от ръководството на Ливърпул се съгласиха да освободят двама от националите си за тази среща.

„За нашия клуб е чест това, че двама от футболистите ни са избрани да представляват Европа”, каза мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес.

„Зная, че те ще се чувстват поласкани от поканата и ще се радват да играят заедно с някои от най-големите играчи от другите клубове.”

„За тях това ще бъде приятно изживяване и съм сигурен, че ще го помнят дълго.”

От своя страна Сър Алекс Фъргюсън заяви, че независимо от това, че неговият отбор продължава да се бори на три фронта, той ще пусне в игра титулярите си, включително и Хенрик Ларсон, за когото този двубой може да се окаже последен с фланелката на Юнайтед.

Останалата част от европейския сборен отбор все още се уточнява, но Липи изрази надеждата си, че повечето от футболистите спечелили световното първенство в Германия ще присъстват на „Олд Трафорд”.

Дейвид Бекъм се завръща на “Олд Трафорд” в благотворителен мач

Халфът на Реал (Мадрид) Дейвид Бекъм ще се завърне на “Олд Трафорд”, за да играе в тима на звездите от Европа, който ще бъде ръководен от Марчело Липи, в благотворителния мач с Манчестър Юнайтед на 13 март, информира официалната страница на “червените дяволи” (www.manutd.cом). Освен Бекъм в състава са избрани двама играчи от Ливърпул – капитанът Стивън Джерард и бранителят Джейми Карагър. Мачът ще се играе в чест на два юбилея: 50 години от първото участие на Юнайтед в европейските турнири и 50 години от “Римския договор”, който полага основите на обединена Европа. Организатори на събитието са Фондация Манчестър Юнайтед и УЕФА, с подкрепата на ЕС. Всички печалби от двубоя ще отидат за благотворителност. “Щастлив съм, че ще играя на 13 март. Завръщането ми на “Олд Трафорд” ще бъде специално изживяване и наистина го очаквам с нетърпение”, заяви Бекъм. От своя страна Стивън Джерард каза: “Очаквам мача с нетърпение. Удоволствие е да играеш заедно с най-добрите, особено ако се съберат пари за благотворителност”.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бекъм нетърпелив да стъпи отново на "Олд Трафорд"

Английският полузащитник на Реал (Мадрид) Дейвид Бекъм изрази нетърпението си да се срещне отново с феновете на бившия си тим Манчестър Юнайтед. 31-годишният халф е в сборния състав на УЕФА за специалния двубой срещу "червените дяволи", посветен на 50-годишнината от участието на Юнайтед в европейските турнири и половинвековния юбилей от подписването на Римския договор.
"Радвам се изключително, че ще мога да играя отново на "Олд Трафорд" след месец. Нямам търпение да видя отново привържениците на Юнайтед", призна бившият капитан на Англия, цитиран от таблоида "Сън". Бекъм не можа да се сбогува с феновете в Манчестър, тъй като премина в Реал (Мадрид) през юли 2003 година след края на сезона.
Отборът на УЕФА ще бъде воден от световния шампион със "Скуадра адзура" Марчело Липи. В него влизат още двама англичани - Джейми Карагър и Стивън Джерард. Срещата ще е на 14 март на "Олд Трафорд".

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Връщат Бекъм в националния отбор на Англия

Бившият капитан на английския национален отбор Дейвид Бекъм може да облече отново екипа на своята родина.
Настоящият селекционер на ”Трите лъва” Стив Макларън заяви, пред ”Скай Спортс”, че Бекс, Дейвид Джеймс и Сол Кембъл имат реални шансове да бъдат повикани в английските редици.
”Спайсбой” прекрати кариерата си в националния след отпадането от Португалия на четвъртфинала на Мондиал 2006.
”Преди няколко седмици наблюдавах Портсмут и Манчестър Юнайтед и видях много добри неща там”, заяви 45-годишният специалист, който е притеснен за формата на неговите избраници след домакинската загуба от Испания с 0:1.
”Когато някой се откаже от националния отбор, то той винаги е под напрежение, но трябва да кажа, че те сами се отказаха, а не съм го решил аз. Същото важи и за Бекъм”, добави Макларън.
”Срещахме се с играчите след мача с Испания, но криза в тима, за каквато се говори, не съществува. Това просто е подходящ момент да си вземем поука и да заиграем по-добре”, заяви бившият наставник на Мидълзбро по повод загубата от Испания.
„Трудно е да се дават забележки към футболистите веднага след края на срещата, когато те още не могат да си поемат дъх. В близките седмици, макар че още не съм го решил, играчите ще разберат нашите оценки. После вече ще се съсредоточим върху Израел”, завърши наследникът на Свен Йоран Ерискон.

Guardian: Капело призна за грешката си с Бекъм

Треньорът на Реал Мадрид Фабио Капело призна, че все още има вероятност бившият национал на Англия Дейвид Бекъм да попадне в състава за мачовете на тима до края на сезона, съобщава английският вестник The Guardian. Неотдавна италианският специалист обяви, че няма да включва халфа в сметките си до края на сезона, когато договорът му с “кралския клуб” изтича. “Често правим грешки, но ще продължим да работим по този начин и да даваме предимство на по-младите футболисти. Бекъм не тренира вчера. Това се дължи на решение на лекарите и не мога да го взема в групата за мача с Виляреал. За да попаднеш в състава, трябва да тренираш. Всичко зависи от физическото му състояние, какъвто е случаят и с всички други футболисти. Нямам приятели или врагове. Имам единствено футболисти, като за всеки мач трябва да избера тези, които смятам за най-добри. Дали може да играе? Точно сега списъкът ни е ограничен, но дали ще играе или не също зависи и от него”, коментира Капело.

Бекъм все по-близо до завръщане в националния

Селекционерът на Англия Стив Макларън изрази задоволството си от играта на Дейвид Бекъм, който снощи изнесе изключителен мач при победата на неговия тим Реал (Мадрид) над Байерн.
“Винаги е хубаво, когато играчите дават всичко от себе си и се представят на високо ниво в клубовете си. Доволен съм от това, което видях. Само преди месец изглеждаше, че Дейвид няма да играе повече за Реал и изведнъж идва този подем и страхотният мач срещу Байерн (Мюнхен), в който той бе най-добрият на терена. Похвален е начинът, по който Бекъм отвърна на казаното му, че няма да играе вече с фланелката на “Кралския клуб”. Но той е такъв, винаги реагира по този начин на трудностите в своята кариера.”, заяви пред английските медии Макларън, който от седмица насам изяви желание да върне звездата в националния.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В момента Бекъм е повече от нужен на националния отбор. Само името му може да внесе респект у който и да е играч. Макларън да не се чуди ми да го вика. Жалко че си прецака кариерата с тва отиване до Америка (Не че не си я прецака още когато напусна Юнайтед де :P :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове