Jump to content
DAVIDKO

Оле Гунар Солскяер

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Определено водата се мъти от някъде в този клуб.
Пак казвам, не може 20 мача да ринеш наред всичко по пътя си, а след това 13 мача да си като отбор в БГ първенство! Пълен обсурд. Някви задкулисни игри стават и ние хабер си нямаме...
Играчите могат мноооого далеч повече от това, което видяхме днес. А и не само днес. Ама адски много повече могат. Въпросът е, защо не играят? Къв чеп искат тез шибаняци, не знам. 
Почвам и аз да си мисля, че Оле-то не е за този пост. Аз още като му видях резултатите в Кардиф бях скептично настроен, че ще е при нас, но нали временен мениджър, а пък и постигна ебаси здравите резултати отначало. Говороеше, как сме Man United, че топ 4 е смешно за нас, трябва да се борим за титлата, ние сме велики, ще играем като при САФ, ще има сешоар, не знам си кво. А вече кво вика? "Ние сме за Лига Европа, догодина ще се борим за топ 4, реалността е такава". WOW... Или Ед мъти водата, или Оле и той се побърка или Глейзърз са тотални ментета и левкимия в ДНК-то на този велик отбор! Само името ни остана велико май. Горкият САФ, как гледа това безобразие, което е градил 27 години, не знам. Една едничка радост не му доставиха, да вземат да постигнат нещо, да вземат да покажат малко игра поне. Падни 3:5, ама покажи, че си искал да играеш. А днес кво!? Пак играха 10-тина минутки и тва беше. Желание 0, претенции за заплати 1000%. 
Жалка картинка. Станахме като Арсенал, Ливера и Милан. Вече сме 6 години криза, а както Берба каза, може и на 30 да отидем с това темпо. ;/
Подиграват се с милионите фенове по света!! Срам, пълен срам! Трябва да бъдат освирквани всеки едни мач, а не да им пляскат олигофрените! 

Редактирано на от RedMaster
  • +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ръководството е виновно. Малоумна работа. Защо изобщо му предложиха договор, като го взеха с идеята да е до края на сезона и тогава да се прецени ? Доволни са от 6-тото място ли ? Никога не се действа предварително преди да имаш РЕЗУЛТАТИ, а не наченки. На малко разбиращите от тая игра беше ясно, че ще има живот след Моуриньо, просто защото някои играчи му правеха сечено и решиха да играят след това. Играчите на Челси ги правеха същите тия номера и с Моуриньо, след това и с Конте и видяхме колко бързо Сари забатачи.

Тоя отбор има нужда от проект, не купуване на килограм, на първото име дето нашумее. Трябва и да се избере един подходящ треньор и стил на игра и да се следва и изповядва това нещо. Барселона смениха не малко треньори, но изповядват почти същия стил на игра, защото взимат подходящи треньори за това, както и подходящите играчи за стила на отбора.

Ние нищо не правим.  Трябва си един сериозен спортен директор и един сериозен треньор, който ще е мотивиран до дупка, но и ще е можещ. Да кажем, че имаме едно от двете. Остава класен треньор и можещ треньор. За мен Оле не е готов, не е ясно и дали някога ще е готов. Но Юнайтед не трябва да е училище за треньори.

Трябваше да си изкара до края на сезона и чак след края му да се прецени какви наставници има налични, какви са били резултатите, добре ли се е справил, да не би да е било само временно явление(както се и оказа) и тогава да се мисли.

Конте беше и е наличен и за мен щеше да е най-доброто до което можем да се докопаме като треньор. Не гарантира нищо, защото Гуардиола е в Сити, а и Клоп е отдавна вече в Ливърпул, но той е най-добрият ни шанс за борба за отличия, а и показа в Ювентус, че може да изгражда отбор от нищото. В Челси показа, че не му трябва и много за да печели титли.

Ние ще борим Гуардиола и Клоп със Солскяер ..... Гениално от страна на ръководството, просто гениално.

• +1 1
  • -1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Маса дебили в Редкафе вече са го емнали Ole. Не ставал, бил out of his depth, ала-бала...Интересно, че сигурно масата от тия дебили защитаваха Сетубалския почти до самия край и обясняваха как нямал никаква вина, а сега почти веднага се нахвърлиха на една славна фигура от клубната история, сякаш не пое клуба с 11 точки хендикап и това, че ще сме извън ШЛ е главно и само негова вина. Драйфа ми се от такива малоумници.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

доста хора му се нахвърлят и заради приказките, които ръси по медиите. отначало продаваше "pipe dream"-a и когато имаше хора да изкажат мнение да се успокои топката, да се премислят нещата, няма, само позитивизъм и захаросани приказки. сега вече като разбра каква е работата, запя друга песен като горните изказвания за топ6. 

отделно аз бях на мнение, както и много други, че договор трябва да се дава накрая на сезона, независимо от решението дали ще е за постоянно или не.

щото ти си напълно наясно, че ако договора беше забавен 2 седмици, сега нямаше да имаме постоянен треньор.

• +1 3

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Официално заглавие: Оле - от гостувнето на Кардиф до домакинството на Кардиф.

I-ва Глава: Розов период до Париж.

II-ра Глава: Тъмен период след Париж.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че ако бяха изчакали с договора, сега щяхме да сме в 4-ката. Явно от този договор му е дошла силата и са се получили някои сблъсъци в съблекалнята, от които последваха ужасните 2 месеца със само 2 победи.

Играехме наистина много добре. Видя се, че сме бая зад ПСЖ, но тактически стияхме добре, а и играчите се стараеха. Бихме Челси, Арсенал, Тотнъм. С толкова страшния Ливърпуул се надигравахме и там наистина късметът ги измъкна с тия контузии още преди почивката. Не може след 20 мача и почти 20 победи, дс последва такава серия. Просто никой не може да ме убеди, че Оле е виновен за това. Точно лекетата, които носят този екип, са виновни. Всички до един искам да се махнат това лято. Предпочитам Джоунс и Смолинг пред всички черни боклуци, защото те поне играят за Юнайтед. 

Е това е нервещото. Да си видял, че тоя отбор може. Че нещата се получават, но просто да не искат тия говеда да играят бе. Рашфорд и той ще се окаже едно огромно лайно. Как пък вкара 8 гола в 8 мача и след това никакъв го няма? От любимец на англичаните, накрая ще се окаже, че дърпа и той много конците

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jizzlie написа:

доста хора му се нахвърлят и заради приказките, които ръси по медиите. отначало продаваше "pipe dream"-a и когато имаше хора да изкажат мнение да се успокои топката, да се премислят нещата, няма, само позитивизъм и захаросани приказки. сега вече като разбра каква е работата, запя друга песен като горните изказвания за топ6. 

Това е така, но нима и Сетубалския не беше същия ? Когато дойде- в началото обясняваше как това бил Юнайтед, винаги целта е само титлата, той самият не признава нищо освен титлата, бил winner и т.н. После почна- ми то херитидж, ми то 2рото място на 20 точки от първия ми е най-грандиозното постижение, ми то борим се за топ 4-това ни е целта и т.н. Къде е разликата ? Ма оня до последния ден определена група хора и тука, и там обясняваха как играчите са виновни, той вина няма никаква- а сега същите проповядват как Ole бил out of his depth, бил clueless и т.н. Начи оня дзингаро-наемник не беше clueless, като говореше същите неща и извървя същият път на развитие, а Ole бил clueless и out of his depth. Е, ебем ги и малоумниците кухи. Като на единия след 2 години и половина му даваха все още едва ли не пълен картбланш, а другия на 5тия месец вече го сринаха и решиха, че не става за нищо. Направо се вбесих, честно.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Sir Bobby Charlton said:

Ма оня до последния ден определена група хора и тука, и там обясняваха как играчите са виновни, той вина няма никаква- а сега същите проповядват как Ole бил out of his depth, бил clueless и т.н.

Но го има и обратното. Тези, които твърдяха, че Моуриньо е виновникът и че с всеки друг би било по-добре, са едни от първите, които се обърнаха и срещу Оле. И в този форум има от тях.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ами за тея хора това е нормално. За тях тренера е първия на пангара. Та не виждам проблем с тва.

За тях играчите са топ тренера е винаги виновен.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Андер Ерера го каза много наскоро, но... кой да чуе, всички са глухи в тоя клуб

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ако робува на имена и не направи нужното - бб декември. Но ако направи правилните стъпки, то трябва да получи две лета, за за развие идеите си. Това е за мен е истината. 

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bobby_m написа:

Но го има и обратното. Тези, които твърдяха, че Моуриньо е виновникът и че с всеки друг би било по-добре, са едни от първите, които се обърнаха и срещу Оле. И в този форум има от тях.

Тия не ги коментирам. Те поне са праволинейни във възгледите си- за тях вината е в треньора. Аз говоря за друга група от хора. Която оневиняваше единия до край, след 2 години и половина и над 350 млн нетно метнати, а сега за 4 месеца и половина и нито пени похарчено, при поет отбор с огромен хендикап- вече реже главата на другия.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

При Моу лошите резултати бяха константа и си бяхме свикнали. Ама сега с почти 20 победи от 20 мача и се разглезиха явно. 

То истината избожда очите направо. Един мениджър, един треньорски екип, едни указания, едни цели, едни футболисти. Но от 2 месеца с 1 загуба, стигнахме до 2 месеца с 2 победи. При всичко еднакво, как може някой да не вижда, че нарочно го правят това играчите?

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Радостта и емоциите на всички след триумфа в Париж(олицетворяхава сплотеност и колективизъм), и изведнъж нещата се обръщат на 180 градуса и то за толкова кратко време...

Какво толкова може да се е случило? Тихи войни ли има в отбора, нещо си мерят ли, що ли?

Като цяло има няколко обособени групи: Британците, Франкофоните, Латиносите(Испанците).

Така като гледам събитията, мисля си че след загубата от Улвс(за първенството) е станало нещо грандиозно и нищо чудно да е имало скандали, не изключвам дори и физически спречквания. 

Пропуските на Лукаку и Лингард, обратът впоследствие, червения картон на Йънг, изпускане на златен шанс за ТОП 4...

Редактирано на от Smoothc

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

И отказваш да приемеш например, че Оле наследи един добре подготвен физически и тактически отбор, но бойкотиращ предишния треньор, които просто хванаха вълната на лесните мачове и късмета, надъхаха се и им се получи в големите мачове. За мен последните два месеца си личи точно работата на Оле, а не първите два. Ма, що трябва да се гледа и от тая стрна, като е най-лесно да го оневиняваме само с накадърността на играчите. Все пак той имал голям опит и е шампион във великата швеЦка лига. И как пък ще го сравнявам с ЛВГ и ЖМ, които са титани в професията си, особено втория, който преди да се сблъска с нашата клоака, гарантираше титли навсякъде, макар и навсякъде да се осираше накрая - без Порто и Интер, и който получава баснословни суми. Дреме ми за ужасния футбол, който беше при него, но за две години бяхме поне на картата все още. При Жозе всички знаем къде беше грешката - не трябваше да започва третия сезон при условията, които му показаха. С Оле трябва да се действа точно като с Мойс. Легенда бил....Индзаги, Зийдорф какво са за Милан, ще видим и Гатузо, да не изреждам и много други. Манчестър Юнайтед не е училище, дори и за легенди. 

Редактирано на от roter Teufel
  • +1 3

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

punisher30, колега къде ги видя тия 20 победи ? Той имаше толкова мача от първенството да води. Записахме 6 поредни победи и след това равенство в лигата. За Купата отпаднахме. В ШЛ минахме ПСЖ с клизма, страшно много пропуски и грешки на ПСЖ и малко помощ от съдията. То не е само до резултати, ами и каква е играта и както се е стигнало до това нещо. Тия 6 поредни победи дойдоха точно след уволнението на Моу и съперниците бяха леки с изключение на Тотнъм, но ние набрахме инерция. Със сигурност вкара свежест, но това почти винаги го има при положение, че има очевиден бойкот.

Все тая свърши добри неща, но за мен това не е треньор на голям отбор, който има претенции да се бори със Сити на Гуардиола и Ливърпул на Клоп. Челси също са в криза.  Легенда е и естествено трябваше да се подходи умно. Да се изчака края на сезона и тогава да се правят изводи. Трябваше да се видят и преценят вариантите, които имаме за треньор и тогава да се преценява на трезва глава. Това което ръководството направи беше върха на глупостта. Сега няма как да го махнат след края на сезона и 5 сезона и 500млн. да му дадат никаква няма да я свършим. Оле не е готов треньор, който да може да се бори с Гуардиола и Клоп за отличия. За мен Конте или Алегри бяха най-добрите варианти, като първият беше свободен, а вторият лесно щеше да бъде убеден, очевидно и че Юве имат нужда от промяна. Ако искаме да печелим отличия или най-малкото да се борим за тях, това са треньорите.

• -1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, roter Teufel написа:

И отказваш да приемеш например, че Оле наследи един добре подготвен физически и тактически отбор 

Недей да ни разсмиваш, моля те:mood(17): 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Лично аз още от първия мач не разбирах цялата еуфория по промяната с Оле. Пуснете си мачовете пак и ще видите същите потичвания от Погба, същото количество сгрешени пасове, същото спиране от повечето играчи и т.н. дразнещи неща, които спряхме да ги коментираме заради резултатите.  Първите 3 мача на мускули и чиста злоба към Жозе от повечето и още със свраките, и по-нагледно с Рединг се видя, че нищо, ама нищо не се променило и героите са същите + нов на скамейката. Още тогава писах, че много скоро всичко ще си дойде на мястото, ма вие бихте тъпаните в несвяст. Просто им влизаха положенията. Да припомням ли какви титанични пропуски по 2-3 на мач се правиха при Жозе от тия същите хубостници първия полусезон и какви щяха да са точките тогава. Това се случваше обаче при Оле в първите му мачове, може би заради позитивизма му, но не и заради уменията му. Па вие си се смейте, колкото искате.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Манчестър Юнайтед във Висшата лига 227 мача

120 победи(20)

56 равенства(9)

51 загуби(9)

Средно: 69 точки

Как изглеждат нещата при най-добрия/постоянния отбор за периода Манчестър Сити(226 мача)

155 победи(26)

36 равенства(6)

35 загуби(6)

Средно: 84 точки

Грубо казано изоставаме с -15 точки от "Гражданите".

Отрицателните ни резултати(загубите)

ТОП отбори(Сити, Челси, Ливърпул, Арсенал, Тотнъм) - 22

Среда-Дъно - 29

Гледайки тези данни продължавам да твърдя, че вината за негативите НЕ е във "фрапантната разлика" между нашите и техните играчи, а в начина на мениджърското управление, индивидуалния подход(според противника), тактическите указания и мотивацията(на мениджъра). 

Гуардиола и Клоп може да имат десетки негативи, но тънкият момент е, че съвкупното им стоене прави в техническата зона, непрекъснатото "крещене" и експресивност, радостта и яростта в хода на мачовете...бие в пъти това на Мойс, Ван Гаал, Моуриньо и Оле взети заедно!

Редактирано на от Smoothc

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тренера се измерва колко е добър с тичането и викането на тъча.

Смути 2019

поклон

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове