Jump to content
DAVIDKO

Оле Гунар Солскяер

Оцени тази тема

Препоръчани публикации

Понрави ми се поне,че има смелостта да дава шанс и на позабравени герои и превъртя голяма част от отбора...върти,сучи,пробва разни варианти,но без особен успех,а може би бистри кои ще му вършат работа за следващия сезон.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Без грам майтап, има ли някой от сегашните ни играчи, който става за клуб от ранга на Юнайтед? 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Няма треньор в света, който да се оправи с настоящите неможачи в отбора. И всеки, който не е готов да преструктурира, по-добре изобщо да не се захваща.

Лятото ще ни покаже какъв точно е Оле.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Отборът не е вкарал гол от 1 месец. Без значение има ли треньор изобщо, то това е невъзможно да се случи. Само някакъв кръгъл идиот няма да види, че нарочно го правят играчите. 

Имало е някакъв скандал, сигурен съм. Щом Оле започна да говори, че не струват, то значи му е писнало. Дано само разкара правилните хора лятото. Освен на Погба и евентуално Лукаку, на други не се надявам. Вече такива кати Мата, Дармиан и Санчез не ги броя за живи дори. А Марсиал няма шанс да напусне. Само се моля да разкара говната, които са причината за тая смрад, защото иначе ще е все същото и другия сезон. Но то са поне 7 8 човека и няма как всичките. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тея експерименти си ги обяснявам само с пробване тип предсезонна на некви неща и да види играчите могат ли нещо или не. И то след няколкото издънки.

Проблема е че не вярвам много в това. Той просто търис начини да промени нещо но за мен когато имаш супер демотиварани и слаби играчи експерименти с постройка и позиции не се правят много.

Пускай го 4 3 3 както Оле имаше успехи и само сменяй хората. Сега е една стреляне в тъмното с халосни.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Присъствието на Дармиан вчера ми хареса. Това момче се използва само в крайни случаи и когато нещата са тотално в батака. При Оле този период дойде по-бързо от очакваното, но със сигурност всички знаехме, че рано или късно ще дойде. 

Аз лично не видях разлика от мача с Евертън. Същата апатия и незаинтересованост от повечето играчи. Не мога да ги слушам преди мачовете, след тях и не мога да ги гледам по време на мачовете. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ОГС не е виновен с абсолютно нищо. Преди няколко месеца няколко човека ви казвахме "с тия играчи - толкова", но бяхме заклеймени като Моу лавъри. А сега какво? 

Оле трябва буквално да реже до кокал. Този процес ще отнеме може би 2-3 години, но трябва да се случи. Виждам в момента максимум по един играч от четирите звена в отбора, който да заслужава да остане и да бъде част от ядрото. 

Знаейки обаче какво ще стане, ми е пределно ясно, че наркомана Ед и нашите еврейски собственици ще уволнят ОГС максимук до коледа тази година и отново ще си намерим нов мениджър, ще имаме 2-3 месеца прекрасни резултати и така до без край. Официално сме Ливърпул. Но за жалост тоя Ливърпул от преди 5-6 години. 

Някой трябва да върне магията на този отбор. Този някой не се казва Ед или Глейзър обаче. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Всички са надъхани сега и разправят ,че Оле трябва да реже до кокал,когато видимо има любимци-бездарници и ги пуска титулярчета и не знам това как ще се случи, тъй като не дадоха на Моу да го направи ,а къде е Моу къде е Оле..........

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За разкарване са : Валенсия, Дармиан, Рохо, Баий, Ерера, Мата и Алексис. Твърди резерви от новия сезон са : Джоунси, Смолинг, Бог Ашли, Перейра, Лингард, Марсиал и Лукаку.

---------------------------------------------Де Хеа-------------------------------------------

Нов десен бек--------------Линдельоф----------Нов ЦЗ--------------Шоу

------------------------Нов халф ------Матич ----- Погба----------------------------

Ново крило      --------      Рашфорд         --------     Ново крило

Тва е ! Крайно време е най-големите мърши да се разкарат от отбора, а малко по-малките мърши да останат на пейката. С нападение Марсиал, Луканката и Джеско изглеждаме неловко срещу класни отбори като Барса, Сити и Юве (въпреки, че ги бихме без да искаме в Торино). Отделно в закучените мачове липсва индивидуална класа на някой, който просто с едно отиграване да донесе трите точки. Може би няма да стане всичко за едно лято, но трябват сериозни инвестиции, попадане на точните играчи и много работа !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, GIGGGS написа:

Всички са надъхани сега и разправят ,че Оле трябва да реже до кокал,когато видимо има любимци-бездарници и ги пуска титулярчета и не знам това как ще се случи, тъй като не дадоха на Моу да го направи ,а къде е Моу къде е Оле..........

За съжаление това е истината.

Квото и да изреже ще остави пак раковите клетки да живуркат в организма с оправданието че са местни момчета, англета. Стараят се а у. А на терена 0

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
1 minute ago, MOSHIC said:

За разкарване са : Валенсия, Дармиан, Рохо, Баий, Ерера, Мата и Алексис. Твърди резерви от новия сезон са : Джоунси, Смолинг, Бог Ашли, Перейра, Лингард, Марсиал и Лукаку.

---------------------------------------------Де Хеа-------------------------------------------

Нов десен бек--------------Линдельоф----------Нов ЦЗ--------------Шоу

------------------------Нов халф ------Матич ----- Погба----------------------------

Ново крило      --------      Рашфорд         --------     Ново крило

Тва е ! Крайно време е най-големите мърши да се разкарат от отбора, а малко по-малките мърши да останат на пейката. С нападение Марсиал, Луканката и Джеско изглеждаме неловко срещу класни отбори като Барса, Сити и Юве (въпреки, че ги бихме без да искаме в Торино). Отделно в закучените мачове липсва индивидуална класа на някой, който просто с едно отиграване да донесе трите точки. Може би няма да стане всичко за едно лято, но трябват сериозни инвестиции, попадане на точните играчи и много работа !

С Матич и Погба в халфовата линия ли искаш да се гради “ново” нещо?

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Тия двамата със сигурност ще останат в отбора, колкото и да не ни се иска ! За добро или лошо 2-ма от тримата е халфовата линия и през новия сезон ще са те ! :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Да задържат Ерера. И да махнат Погба. Фред и Матич ще изтикат сезона + че ще се вземе и поне един нов халф. Добавяме  Скот и Перейра и стават 6 халфа. Идеално при игра с 3ма в центъра. Матич края на др сезон се маха също. Заедно с Перейра/Фред ако не са показали развитие и се вземат нови.

Отделно трябват поне 1 ЦЗ световна класа, Десен бек също. Ляв може да се изчака поне един сезон.

Отпред ни трябва дясно крило. Парите за заплати ще дойдат от махането на Санчес. Няма да се учудя да е Бейл за съжаление. Може и Лукаку да си тръгне като види че Маркъса любимеца винаги играе без да е показал нещо дори последните 2 месеца. 

Предвид че МарсиДарси преподписа и Маркъса е любимец няма шанс да се махнат за съжаление. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

рязането "до кокал" ще е -мата и ерера и + 1-2 нови негъра. :mood(17): 

погби, лукоки, марси, дарси, лингзи и раши ще са тук и "основна движеща сила" и другия и по-другия и по-другия сезон. :mood(17):

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, ss4 said:

рязането "до кокал" ще е -мата и ерера и + 1-2 нови негъра. :mood(17): 

погби, лукоки, марси, дарси, лингзи и раши ще са тук и "основна движеща сила" и другия и по-другия и по-другия сезон. :mood(17):

Как кълне...😂

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Мата, Ерера, Дармиан, Рохо и Валенсия са на 100 процента аут.

Под въпрос са Де Хеа, Погба и Санчез. 

Всички други ще останат да си мижутуркат .

• Харесвам 1
  • +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Nitram написа:

ОГС не е виновен с абсолютно нищо.

Напротив, в крайна сметка той решава кой ще играе и кой не(или логически следва да е така). Когато даваш шансове на играч Х, а той винаги ги пропилява - ограничаваш му минутите и толкова. Другият вариант е да го разкараш от отбора и на негово място да вземеш нов. Когато играч Y не е във форма - почваш така, един път, втори път, трети път титуляр и  като няма промяна - оставяш го на пейката за неопределено време, докато не покаже свръх старание и подобрение на тренировките.

Когато т.нар. основно ядро изпадне в дупка, на помощ вземаш т.нар. резерви. Когато и част от резервите не покажат хъс и добра игра, понеже индиректно се очаква от играч-резерва, когато му се отвори парашута буквално да изоре терена, и покаже че е грабнал момента и е готов да бъде титуляр. Когато и резервите се провалят, миксираш с младоци от Академията, които може да нямат опит и пр., но поне със сигурност ще вложат цялата си енергия, за да впечатлят всички.

Нямал вина мениджъра - напротив, има в такива ситуации, просто защото това е изкуството на мениджмънта - да управляваш целесъобразно, с цел постигане на високи резултати.

Като виждаш, че персоналът не отговаря на вижданията за играта, ами правиш чистка, колкото и рисковано да е! Ако ръководството НЕ позволи това да се случи - излизаш като мъж и публично казваш всичко в генезис, за да не останат съмнения, че се хитрува и т.н. С недомлъвки и мили очи няма да станат нещата, очевидно е!

Ако Оле няма топките или по някаква причина НЕ предприеме кардинална промяна, нов курс на футболна продукция и качество, то на практика ще се окаже поредният в списъка, за съжаление.

p.s. И друго да допълня, например за Мата. Целият свят знае, че неговата сила е зад нападателите, от втора позиция и т.н. Защо и Оле продължава т.нар. традиция да го пуска вдясно на атаката? 

Защо никой мениджър не предприе/забеляза, че от 100 години сме рискови при статичните положения срещу нас и ялови при статичните за нас?

Ако не друго, то поне височина имаме, не сме някакви дребосъци, за да кажеш, че трудно можеш да имаш успех в този аспект. 

Значи, ние феновете го знаем и се ядосваме от тези неща, а треньорите не го виждат или ако го виждат не правят нищо, за да се подобри? 

И не ми излизайте с номера, че това се случва поради някаква "некадърност". Що отбори разчитат на статичните положения и са супер успешни при тях, а половината им играчи са под средното ниво. Значи какво излиза? Че е до акцентиране, разработка, планиране и трениране на статичните положения и хитростите при тях. 

Редактирано на от Smoothc

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

ебати професора - лаборант. то било много лесно бе, чудя се що всеки не е треньор на голям гранд и да взима лудите пари, виж колко лесно било. само топки да имаш и всичко е лесно. ez. :mood(17):

• Хаха 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не знам, аз си мисля, че е имало нещо зад кулисите след като подписа за постоянно. Не мога да си обясня как изведнъж толкова рязко нивото спадна. Ние си знаем, че отборът не бъка от супер класа, но все пак няма никаква логика след като той дойде 2-3 месеца да играеха доста добре, взехме много мачове, върнахме се в играта от тотално отписвана позиция, бихме ПСЖ и след това дойде договора и хоп- грандиозен спад. Лекетата почнаха да се мърдосват, да играят супер апатично и без грам желание. Къде е тук логиката ? Има нещо според мен.

• +1 2

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Sir Bobby Charlton написа:

Не знам, аз си мисля, че е имало нещо зад кулисите след като подписа за постоянно. Не мога да си обясня как изведнъж толкова рязко нивото спадна. Ние си знаем, че отборът не бъка от супер класа, но все пак няма никаква логика след като той дойде 2-3 месеца да играеха доста добре, взехме много мачове, върнахме се в играта от тотално отписвана позиция, бихме ПСЖ и след това дойде договора и хоп- грандиозен спад. Лекетата почнаха да се мърдосват, да играят супер апатично и без грам желание. Къде е тук логиката ? Има нещо според мен.

Просто спряха да му се натягат след като окончателно подписа. Също ефекта 'след моуриньо' приключи в тяхна полза като изведнъж почнаха да играят и един вид доказаха, че всичко е било заради гадния португалец. 

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Sir Bobby Charlton написа:

Нещо има факт-менталитито,мотивацията е трудна,гетото трудно се контролира.

Моята логика за този период ,който ти описа е неграта и цялостно отбора тренираше ,попиваше схемите и стила,който Моу им налагаше,но заради факта,че искаха да го махнат не си даваха зор на терера.С идването на ОГС получиха ментален бууст и играеха точно по начина,по който Моу искаше да играят.Уви мина периода на частична мотивация и вече сме в пълна творческа,тактическа,мотивационна и стилова безизходица.

• WTF? 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Моите два цента върху всичко около отбора. Не намерих по подходяща тема за това, от тази.

За мен главен отговорник за състоянието на отбора е ръководството. Още с назначаването на Мойс. През годините се е доказало, че това, че правиш силни сезони с отбор, който се бори за нищо и се върти около средата на таблицата, не означава, че ще си успешен и в голям отбор, дори повечето случаи са тотални провали, както се и случи при нас. Резултатите са много важни, но по-важна е каква е играта и стила на отбора. Как е тактически този треньор. Мойс си беше треньор тип средняк, залагащ предимно на центрирания и при нас се опита да направи същото. Пълен провал, беше повече от ясно.

Ван Гаал още като го взехме вече беше свършил с футбола. Няма да задълбавам с него. За Моуриньо може да се каже същото нещо, личеше си, че този човек върви стремглаво надолу. Кой ги назначава тия треньори - ръководството,  следователно вината е тяхна. Другото за което лично аз най-много откачам е удълженият договор на Моуриньо за това, че взе две картонени купи и ни вкара в ШЛ през задния двор ЛЕ, a шестото място в класирането не светна ли лампичката на борда, при положение, че се изхарчиха много пари за трансфери ? Следващият сезон му се удължава договора, така и не разбрах на каква основна, при тотален грох в ШЛ от много по-слаб отбор от нашия, второ място на 20 точки от Сити и никаква конкуренция. Договора му беше подновен по средата на сезона някъде, при никакви постигнати резултати, а много изхарчени пари. Много нови пари, идиотски трансфери и уволнение по средата на сезона. Не искам да споря, но може би трябваше да се остави да си довърши сезона, а не да се показва, че един вид играчите имат голяма власт в клуба. Защото очевидно имаше проблем на ниво треньор - играчи.

Естествено Моуриньо си е виновен и дори беше подкрепян повече отколкото трябва, но той беше грешен избор от самото начало. Направи многомилионни трансфери и се провали тотално.

Назначаваме Оле с над 20 мача до края на първенството, все още в ШЛ и за Фа Къп. Направихме страхотен рейд, продължихме късметлийски в ШЛ и се изложихме за Фа Къп. Действително стопи разликата в първенството, но сме си пак 6ти, където ни пое, при положение, че Челси и Арсенал, както и Тотнъм направиха доста лош втори полусезон. И по средата на нищото и все още никакви постигнати резултати ние му предлагаме и подписваме договор с него. Не беше ли редно да изчакаме заключителната част и тогава да решаваме ще го задържим ли или не.

При толкова много похарчени пари в последните сезони, трябваше да сме на поне едно ниво с Ливърпул и близко до Сити, пред Тотнъм, Челси и Арсенал със сигурност. Говоря не само като резултати, но и като играчи и играчи. А ние в момента сме на 25 точки от Сити, повече отколкото през миналия сезон, а като игра и играчи на светлинни години.

Дори и да влезем в 4-та, това ли е целта ни вече, да се борим за топ 4 до последно ?  Пръскаме луди пари, за да може накрая да се борим за топ 4.  При цялото ми уважение към една наша легенда, но за мен Оле още не е готов да води отбор от този ранг и да се бори за най-големите отличия.

Да не говорим, че на пазара имаш и ще има страхотни опции за треньори.

• +1 1

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове