Jump to content
Sign in to follow this  
Supercool

Бен Фостър официално премина в Бирмингам

Препоръчани публикации

Ван дер Сар сваля ръкавиците?

Този сезон може да се окаже последен за опитния вратар на Манчестър Юнайтед Едвин ван дер Сар. Стражът сам твърди това, но за радост на червените фенове, все още е далеч от крайното си решение.
Стражът показа някои слабости в края на миналия сезон, но сега твърди, че се чувства прероден след лятната пауза и ще поправи всички грешки.
"Последният сезон бе много дълъг, но след хубавата почивка се чувствам добре", споделя Ван дер Сар пред официалния сайт на "червените дяволи".
"Не се тормозя какво ще се случи. Ако все още се наслаждавам от играта, тогава добре - но крайното решение ще го съобщя през Януари."
"Няма да прекалявам с насладата обаче, защото може да се окаже последният ми сезон. Имах прекрасна кариера и приемам нещата", философски заявява бившият вратар на Аякс, Ювентус и Фулъм.
Конкуренция на Ван дер Сар правят Томаш Кучкаш и Бен Фостър, който в момента е контузен. Холандецът много добре осъзнава, че мястото му не е 100% сигурно и ще се опита да поправи грешките си.
"Винаги трябва да даваш най-доброто в Юнайтед, защото ако спреш, някой веднага ще те измести. Миналият сезон не бях така постоянен както в предни години, не знам защо."
"Имаше няколко неща, които ме притесняваха, но когато правиш грешки трябва да ги огледаш и да намериш начин да ги избегнеш."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фостър се завръща през Февруари?

Бен Фостър се надява най-накрая да успее да започне кариерата си в Юнайтед през Февруари 2008 година.

Два сезона под наем в Уотфорд и операция на коляното миналото лято не дадоха възможност на талантливия вратар да играе за Юнайтед, но най-накрая той вижда светлина в края на тунела.

Като всеки играч получил тежка контузия, Бен се беше обезсърчил, но с борбеност той ще успее да се включив пълноценно в игра, макар и късно

"Това те обезсърчава, защото ти прекарваш повече време в тренировачната зала от колкото на терена" заяви Бен. "Но сега съм щастлив, защото постепено увеличавам натоварванията. Смятам че до средата на Февруари ще съм готов за игра" завърши Фостър.

превод: Pepinka
източник: www.manutd.com

Пътят за завръщането на Фостър

Бен Фостър е извън игра от края на сезон 2006/07, като трябваше да бъде опериран след скъсани кръстни връзки в дясното коляно. В тази статия той разказва за процеса на възтановяване и надеждите му за по-скорошно завръщане.

"Контузен съм от Май и когато не може да правиш това което обичаш се обезсърчаваш.

Имах големи очаквания за този сезон, но след като се контузих ги оставих настрана за сега. Когато ти кажат ще отсъстваш за осем месеца трябва да отстъпиш и да го приемеш.

Прекарах доста време в тренировачната зала работейки върху всичко. Всичко това беше, за да натоварвам коляното ми и за да повиша издръжливоста си.

След всички упражнения коляното ми стано по - силно, по - издръжливо. Напоследък засилих тренировките и не изпитвам никаква болка. Следващата стъпка ще бъде вече да застана на вратата. Скоро ще започна с харектерните тренировки с треньора на вратарите.

Целта ми в момента е да тренирам постоянно и да се върна някъде след Коледа.

Не мога да чакам вече, искам да се върна в игра и се надявам това се случи през Март следващата година. Трябва само да гледам напред и да се целя в него. Не съм сигурен дали ще играя за резервите или ще бъда даден под наем някъде, не се безпокоя. Ще се възползвам от всичко"

превод: Pepinka
източник: www.manutd.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
По-скоро да се оправя,наистина има талант момчето и именно той може да бъде следващия Номер 1 не само на нашия отбор,но и на английския национален отбор. За онова недоразумение Кушчак няма какво да се коментира.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс отново дава Бен Фостър под наем

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отново ще пусне вратаря Бен Фостър под наем, за да ускори процеса по влизането му във форма.
Очакванията са Фостър да се възстанови от лятната си контузия в коляното през март. Сър Алекс няма намерение да продава футболиста, като дори иска след завръщането му след края на сезона от новата кампания да конкурира холандеца Едвин ван дер Сар за титулярното място.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
e, хубава работа, да му да даде шанс, да видим какво ще направи, а Кушчак да прати под наем, или пък най-добре да го продаде, Саар ще изкара още 1 сезон с клуба, така че лятото трябва да се ориентираме към негов заместник, или 'покупка' или Фостър, за Хийтън имам много бегли впечатления <_<

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами момчето определено няма късмет с тези 2 поредни тежки травми и пак ще го разкарваме из разни посредствени отбори, където да му се даде шанс за изява. Отдавна е сериозна млада надежда и го гласим дори за титулярно място, но тези контузии само отлагат налагането му при нас. Дано в следващите месеци всичко е наред и от следващия сезон най-после да демонстрира качествата си и на Олд Трафорд. ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми дано за напред не си опрапости доверието от съотборниците си заради тази контузия и да се представи добре през сезона :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фостър близо до завръщане в игра

Бен Фостър изпитва огромно желание да се появи скоро в игра за Резервите, което ще е голяма крачка във възстановяването му след като претърпя много тежка контузия в коляното, която го извади от отбора за осем месеца.

Фостър, който скъса коленни връзки през лятото, тренира усърдно от няколко месеца, и изгаря от нетърпение да се завърне на терена.

„Всичко засега се развива добре.” – каза той пред MUTV.
„Тренирам усилено през последните два-три месеца. Преди около шест седмици се включих в пълните тренировки на отбора.
Всичко е наред, нямам болки или проблеми, затова гледам уверено към завръщането си в мачовете на резервния отбор.”

24-годишният вратар все още не е играл за първия отбор, въпреки че е на Олд Трафорд от почти три години. Добрите му игри по време на отдаването под наем в Уотфорд го направиха доста популярен, и той дори получи повиквателна за националния отбор на Англия преди една година. Това беше в приятелския мач срещу Испания, иронично – на Олд Трафорд.

Изкушението сега, както за Сър Алекс така и за Фостър, е да се завърне в игра час по-скоро. Но медицинския екип на Юнайтед не бърза с това, за да не се получи нова травма.

„Контузията е доста сериозна.” – добави Бен. „Отсъствах осем месеца. Знаех че ще ми е трудно този сезон, и сега след като горя от желание за игра това вече не е така, но физиотерапевтите искат да ме предпазят от нова контузия. Леко се разочаровах, но трябва да ги послушам.”

Резервите на Юнайтед играят срещу Ливърпул следващата седмица, мач в който Фостър би желал да играе. Но най-вероятно няма да заиграе толкова скоро, тъй като има още доста да се работи на тренировъчното поле докато вратарят бъде напълно готов за завръщане.

„Мачът срещу Ливърпул във Вторник ще бъде идеален, но медицинските лица искат да потренирам още една-две седмици.
Трябва да започна от там откъдето спрях в началото на миналия сезон. Чувствам се готов в себе си, във всяка една ситуация. Осем месеца извън строя те разколебават малко или много. Забравяш дребните неща в играта си над които е трябвало да поработиш.

В момента наблягам над енергичността си и играта с ръце. Имам да потренирам и над други дребни неща – удари по топката, пресичане на топката от играчите около мен. Когато подобря тези неща в играта си, тогава се надявам да играя за Резервите.”

Фостър може да види светлина в края на тунела съвсем скоро, и Юнайтед да имат на разположение един от най-добрите млади вратари във футбола.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бен Фостър се завръща в игра

Вратарят на Манчестър Юнайтед, Бен Фостър е готов да се завърне в игра за "Червените дяволи" тази вечер в мача на Резервите срещу Мидълзбро.

24-годишният англичани претърпя операция на коляното миналото лято и след като изкара дълъг възстановителен период бе включен в състава на Резервите от Браян МакКлер и Джим Райън.

Кариерата на Фостър в Юнайтед е доста странна история. Въпреки, че се присъедини към Червените преди три сезона, контузията и двата сезона под наем в Уотфорд не му позволиха да изиграе нито един мач за тима воден от Сър Алекс Фъргюсън.

Младият вратар се е примирил от факта, че трябва да изчака до следващия сезон, за да заиграе за първия състав на Юнайтед, но мача с Боро може да е началната стъпка в правилната посока.

Фостър е най-възрастният член в състава на Резервите, в който са включени Дани Симпсън, Джерард Пике и Крис Ийгълс, както и добре представящите се Дани Уелбек и Родриго Посебон.

Състава на Резервите: Фостър, Циглер, Леа, Симпсън, Екърсли, Честър, Джеймс, Клевърли, Хеусън, Ийгълс, Посебон, К. Еванс, Браян, Уелбек, Фаган

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
нека нека да почва да играе футбол Бенито :)) аз много го харесвам като вратар..мисля че ако се опази от контузии до 1-2 години може да стане и редовен национал възлагам му надежди и след напускането на Едвин :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Юнайтед праща Фостър под наем в Чемпиъншип

От Манчестър Юнайтед имат голямо желание да отдадат младата вратарска надежда Бен Фостър под наем до края на сезона.
24-годишният страж се възстанови от сериозна контузия в коляното, като игра 90 минути за резервите на „червените дяволи” в четвъртък вечер. След като изкара цял мач без никакви проблеми, сър Алекс Фъргюсън сподели, че иска да осигури на Фостър възможност да играе като титуляр в някой от клубовете в Чемпиоъншип.
„Искрено се надявах всичко да мине по вода за Бен снощи, тъй като имаме възможност да го дадем на отбор от долната дивизия до края на кампанията”, сподели шотландският специалист пред клубния сайт.
„Ще си поговоря с Фостър, но имахме няколко запитвания от тимове от Чемпиъншип. Мисля, че това би било добра възможност за него. Ще обмислим ситуацията в началото на другата седмица”, добави той.
Фостър е сред младите надежди на Англия за поста национален вратар, както и е сред основните претенденти за наследник на Едвин ван дер Саар в Манчестър Юнайтед.
„Изкара цял мач снощи без никакви проблеми. Много сме доволни, тъй като е с изключителен потенциал. Всички в Англия знаят това”, сподели още сър Алекс Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фостър: Чувството беше страхотно!

Бен Фостър заяви че е било фантастично чувство най-после да направи своя дебют за първия отбор, при победата с 1-0 над Дарби.

Младокът беше привикан по спешност за двубоя на „Прайд Парк” поради отсъствието на Едвин ван дер Сар (контузия) и Томаш Кушчак (наказание). Това се случи само седмица след като Бен се завърна на терена след осем-месечно отсъствие поради тежка контузия.

24-годишният вратар, който премина в Юнайтед през 2005г. но прекара последните два сезона под наем в Уотфорд, каза пред MUTV:
„Най-после че чувствам като играч на Юнайтед!
Тук съм вече почти три години, и е страхотно че най-после успях да се поява на терена заедно с първия отбор в мач за първенството.
Не съм от типа играчи които се изнервят при липсата на шансове за игра – просто приемам нещата такива каквито са, и се опитвам да не мисля много кога и дали ще играя. Невероятно е че завръщайки се от тежката контузия бях изстрелян директно в титулярния състав. Насладих се на всяка една секунда на терена, и мога да кажа че беше малко по-трудно отколкото очаквах!”

Мнозина футболни специалисти предрекоха че Юнайтед ще се разходи до „Прайд Парк” и ще си направи тренировка срещу затъналия в дъното отбор на Дарби Каунти. Но Червените Дяволи пропуснаха много голови положения, като дори можеха да бъдат огорчени през първото полувреме ако не бяха двете блестящи спасявания на Фостър след удари на Кени Милър.

„Второто полувреме беше аналогично на първото – ние бяхме по-опасният отбор на терена, но и те създадоха няколко добри шанса.” – добави Бен.

След поредица пропуски, в 76-тата Кристиано Роналдо най-после успя да преодолее Рой Керъл след центриране на Уейн Рууни, и Юнайтед се изкачи на върха в класирането пред Арсенал.
Болтън гостува на Олд Трафорд в Сряда, но въпреки добрият си дебют на вратата, Фостър не очаква да запази мястото си ако Едвин ван дер Сар е възстановен от контузията си в слабините.

„Едва ли мениджърът ще е изправен пред дилема. Вероятно е Едвин да бъде готов до мача с Болтън или Ливърпул, и аз не се притеснявам че той ще заеме вратарския пост.
Представя се страхотно този сезон, и ако бях на негово място щях да съм разочарован че някой заема поста ми, дори само за един мач.” – сподели Фостър.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бен е невероятен..днес ни спаси от резил.Само се надявам да попива от Едвин всяко едно движение и отиграване за да може след като ВДС го няма ние вече да имаме един завършен и перфектен вратар в лицето на Бени :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Юнайтед праща Фостър под наем в Чемпиъншип

Само САФ да посмее да го прати под наем пак! Тоя дет трябва да играе под наем е Кусчак

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън е впечатлен от Фостър

Сър Алекс е останал много доволен от представането на дебютиралият вратар Бен Фостър при съботната победа над Дарби Каунти.

24-годишният вратар направи две страхотни спасявания след опасни удари на Кени Милър при резултат 0-0, като това помогна на Юнайтед да спечели мача след единствения гол от Кристиано Роналдо в 76-тата минута.

Дебютът на Фостър на вратарския пост за първия отбор се очакваше от много време, но Сър Алекс заяви че вижда огромно бъдеще пред Фостър, както в клуба така и в националния отбор на Англия.

„Представи се безупречно,” – каза Фърги пред MUTV. „В дебюта си, в мач за първенството, Бен показа на кого ще се радва Англия в следващите десетина години. Не се съмнявам че той ще бъде национален вратар.
Има невероятно много потенциал, и е все още млад. Не е играл от много дълго време, а днес показа рутина и спаси два много опасни удара. Пласирането и бързината му на гол-линията и извън нея, бяха първокласни.”

Очаква се Едвин ван дер Сар да бъде отново оставен да почива заради контузията си в слабините. Доброто представяне на Бен Фостър на „Прайд Парк” и завръщането на Томаш Кушчак след наказание от един мач, явно ще постави дилема пред Сър Алекс кого да избере на вратарския пост за мача с Болтън на Олд Трафорд в Сряда вечерта.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бен Фостър очаква отново да иде под наем

Вратарят на Манчестър Юнайтед Бен Фостър заяви, че все още очаква да бъде изпратен някъде под наем, въпреки отличния дебют, който направи с червената фланелка. Младокът бе на вратата на тима в двубоя с Дарби Каунти (1:0) и направи няколко добри спасявания, като така запази вратата си суха.
"Когато научих, че ще бъда титуляр си помислих, че това ще е много подходящ момент, срещу слабак, който бе загубил предния си мач с 1:6. Всъщност обаче се оказа доста по-различно и имах доста работа. Въпреки това не смятам, че имам сили да изместя Ван дер Сар или Кушчак скоро. Вероятно отново ще трябва да отида някъде под наем до края на сезона, за да натрупам още опит. Може бе другия сезон ще бъде по-различно", смята Фостър.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не съм му гледал много мачове,но определено е добър вратар.Вижда ми се малко несигурен при центрирания,но има мн добри рефлекси.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Манчестър Юнайтед подготвя нов договор за Бен Фостър

Манчестър Юнайтед иска да поднови договора на вратаря си Бен Фостър, съобщава официалният сайт на клуба. Стражът има само едно участие за тима през сезона, но успя да впечатли с изявите си в мача с Дарби Каунти. Сегашният контракт на Фостър е до 2009 година, а интерес към него има от Тотнъм. Той дойде на „Олд Трафорд” през 2005 година, като прекара последните два сезона под наем в Уотфорд.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Сър Алекс: Фостър не е картотекиран за Европа

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън обясни пред английските медии днес, защо не е пуснал Бен Фостър срещу Болтън вчера, когато „червени дяволи” спечелиха с 2:0 – причината е, че стражът не е картотекиран да играе в Шампионската лига.
Томас Кушчак е трябвало да набере скорост в мачовете от Висшата лига преди английските шампиони да се изправят срещу Рома на четвъртфиналите в ШЛ.
Фостър, който направи няколко страхотни спасявания за Юнайтед при победата с 1:0 над Дарби Каунти миналия уикенд, остана на резервната скамейка, а вратата на „червените дяволи” бе поверена именно на Кушчак, тъй като първият страж на тима – Едвин ван дер Саар – все още се възстановява от контузия.
„Причината, заради която Фостър не игра с Болтън е много проста – не е регистриран в Европа. Може и да е чувствал, че заслужава да играе, най-вероятно го е и очаквал, но това щеше да попречи на Томас да се подготви добре за срещите с Рома”, заяви сър Алекс.
„Трябва да вземем решение обаче, дали Бен ще остане при нас или ще го дадем под наем. Трябва да обсъдим ситуацията с него”, завърши мениджърът на „червените дяволи”.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фостър остава в Юнайтед

Офертата за отдаване под наем на Бен Фостър в Чемпиъншип бе блокирана от босът на Юнайтед, Сър Алекс Фъргюсън. Младият вратар, който има един мач за националния отбор на Англия, бе помолил ръководството да премине в по-ниската дивизия под наем до края на сезона, но Фърги му е отказал, поне докато Едвин ван дер Сар и Томаш Кушчак не се възстановят напълно. Първоначално му беше разрешено – преди да направи изненадващ дебют срещу Дарби Каунти – но сега Фърги го е помолил да изчака своя шанс.
Staff reporter, Daily Mirror

The Times твърди че Сър Алекс Фъргюсън е заявил на Хъл Сити да забравят за опитите си да вземат под наем или да купят Фрейзър Кембъл, който има 13 гола за Резервите, като е настоял че той е в бъдещите планове на Юнайтед.

Междувременно, почти във всички таблоиди е публикувано интервю с Гари Невил дадено за клубното радио, в което капитанът споделя че силно се надява да се пребори отново за мястото си в първия отбор на Червените Дяволи, като се надява това да стане в най-важната част на сезона.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алекс Фъргюсън - Бен Фостър ще стане номер едно в Англия, Бен Фостър

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън похвали своя резервен вратар Бен Фостър (на снимката), съобщава teamtalk.com. „Много съм доволен от развитието на Бен. Все още вярвам, че той ще стане номер едно в Англия и ще е титуляр в националния отбор на страната. Доволен съм, че той се възстанови от тежките контузии и сега ще се конкурира с Едвин ван дер Саар”, заяви Фъргюсън.
През изминалия сезон Фостър страдаше от различни контузии, които го извадиха от състава. В края на май той игра цял мач срещу Дарби Каунти и впечатли с изявите си Алекс Фъргюсън. Късно снощи той пази и при победата на тима срещу Орландо Пайратс с 1:0. Това бе контролна среща от пред-сезонната подготовка на отбора, която се провежда в Йоханесбург (ЮАР).

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фостър "може да е най-добрият"

След мачът срещу Орландо Пайрътс във Вторник, Сър Алекс Фъргюсън изказа своята увереност, че вратарят на Червените Дяволи Бен Фостър скоро ще се превърне в първи избор на английският национален отбор.

Това бяха първите пълни 90 минути на Фостър от както дебютира за Юнайтед през месец Март срещу Дарби Каунти. Мениджърът беше много доволен от представянето на 24-годишният вратар, като заяви че ще очаква големи нещо от него през този сезон.

"Със способносттите, които Бен притежава, той определено може да се бори за място в първият отбор", заяви Сър Алекс. "Добрата игра на Фостър е добра новина и за Англия, които трябваше да извикат Дейвид Джеймс отново, заради липсата на стойностни вратари, така че това ще е възможност за Бен."

"Едвин Ван Дер Саар ще започне сезона като номер едно, а и няма как иначе да е след като той направи толкова много за клуба, но ще запомня доброто представяне на Бен."

"Потенциала, с който Бен Фостър разполага е огромен и щом му се отдаде възможност за изява, той ще се възползва. Вратарите имат дълги кариери, за разлика от останалите играчи - ето например Едвин, той спокойно може да играе поне до 40. Бен е едва на 24 години и има пред себе си 14-15 години в които да играе, така че не трябва да се притеснява. Неговото време предстои", добави Фъргюсън.

Фостър знае много добре, че ще му е доста трудно да пробие в стартовата единадесеторка, но пред MUTV заяви че е твърдо решен да се бори.

"Трябва да съм уверен в себе си", заяви Бен. "Точно като Едвин и Томаш, аз искам да играя. Единственото което трябва да направя е да се представям добре на тренировките, да работя усилено и когато ми се отдаде шанс да се възползвам от него максимално. Ще се боря с Едвин и Томаш - битката за вратарският пост ще бъде ожесточена."

"Мача срещу Орландо Пайрътс беше първият ми от четири или пет месеца насам и беше много хубаво. На моменти бях леко стъписан, но беше хубаво, че запазих суха мрежа. Най-важното за да бъдеш добър вратар в Юнайтед е да си нащрек през цялото време и да очакваш неочакваното", завърши Фостър.

www.manutd.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Страшно е копеленцето, само да продадем шибания кушчак и за Фостър ще има място да се изяви. Щото оня полски гей иска все да се бори с големите, а той не е голям. Тъпите поляци са супер нахални боклуци и се бутат навсякъде. Неслучайно като бях в Англия един екскурзовод ми каза най-много мразим Американци, Поляци и Германци.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
тва е доста интересна теория.. англичани да не сложат французи в топ три, малко странно ми се струва.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ами не, дори казаха, че много англичани купуват земи във Франция и Испания, защото в Англия всичко е на кралицата и т.н. абе както и да е. И по въпроса за французите сигурно не ги е казал щото враждата им е световно известна дедазнам и се подразбира, важното е, че в Париж има паметник на Чърчил :laugh: А пък поляците в момента са яко мразени щото се населват в Англия и дори до такава степен са си извоювали права, че изтикват чистокръвните англичани от работническата класа и заемат местата им и децата си ги набутват по училищата абе изобщо голяма напаст нещо като турците в БГ П.С. яко офтопик

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Sign in to follow this