Jump to content
solskjaer

Сър Алекс Фъргюсън гони рекорд

Препоръчани публикации

Фъргюсън: Сигурен съм в спечелването на титлата

Манчестър. Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън обяви пред официалния сайт на клуба (manutd.com), че неговият тим ще защити своята титла през настоящия сезон. „В много тежка серия от мачове сме. След Нова година мачовете следват един след друг и преди да се усетим вече ще сме изгубили ценни точки. Именно заради това ние се опитваме да останем съсредоточени и да не се отпускаме. Играчите много добре осъзнават какво се изисква от тях и те са готови да се борят за титлата. Ние имаме отличен състав и непрекъснато подобряваме различни компоненти от играта ни. През този сезон мога да отлича играта ни в защита, която претърпя изключително развитие за разлика от миналата кампания”, заяви шотландецът.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън впечатлен от физическите качества на своите футболисти

Футболистите на Манчестър Юнайтед са подготвени добре физически, за да издържат предизвикателството да играят на всички фронтове.
Това заяви мениджърът на "червените дяволи" Алекс Фъргюсън преди неделния двубой, в който Тотнъм гостува на Манчестър Юнайтед в мач от четвъртия кръг на турнира за купата на Англия.
Манчестър Юнайтед спечели последните си три срещи с общ резултат 10:0, а Фъргюсън е впечатлен от показаното от своите възпитаници след натоварената програма около коледните празници.
"Срещу Астън Вила в последните 20 минути ние изглеждахме доста добре на терена, срещу Нюкясъл също през второто полувреме, а миналата неделя срещу Рединг всеки от футболистите даде най-доброто от себе си", каза мениджърът на пресконференция днес.
"Именно последните 20 минути на мачовете, за които споменах, ни дават част от преимуществото над противника, докато точно в това време съперникът ни вече започва да се уморява. Мисля, че имаме сили да се борим на всички фронтове", добави той.
Юнайтед няма загуба от Тотнъм у дома от 1989 година. Фъргюсън добави, че това не трябва да успокоява отбора още повече, че Тотнъм идва с повишено самочувствие след успеха над Арсенал.
"Това, което Тотнъм постигна във вторник има вдъхва увереност и това ще бъде използвано от техния мениджър Хуанде Рамос", добави още наставникът на "червените дяволи".
В тима на Юнайтед се завръща Андерсон, но Луис Саxа и Гари Невил все още не са готови за игра.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алекс Фъргюсън ще плати повече пари на Роналдо, ако отбележи 30 гола през този сезон

29 януари 2008 | 14:31 | Агенция "Фокус"

Публикувано изображение

Манчестър. Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън заяви, че ще плати повече пари на Кристиано Роналдо, ако португалецът успее да отбележи 30 гола през настоящия сезон, пише The Sun. В момента Роналдо взима седмична заплата от 90 000 паунда на седмица и има на своя актив 25 попадения. „С тези 25 гола той има потенциал съвсем спокойно да отбележи 30. Роналдо не е далеч от това си постижение и има доста сериозен шанс. Не съм сигурен обаче, че може да отбележи 30 гола за първенство. Това е доста трудно постижение. Ако обаче успее да го направи, ще му платя повече пари. Имах бас с него миналия сезон и загубих. Така че този път няма облог. Сигурен съм, че този път ще запазя парите си. Когато този сезон започна, хората питаха дали Роналдо може да вкара отново 23 гола, както през миналия сезон. Казах „защо не?”, защото момчето е невероятен талант”, каза Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Можем да побеждаваме и без Рууни

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън е съгласен, че Уейн Рууни е невероятен талант, но предупреди играчите на "червените дяволи" да не разчитат прекалено много на нападателя, защото това ще доведе до неприятности. Наставникът държи да не се повтаря периода на Брайън Робсън, който му донесе проблеми в началото на кариерата му на "Олд Трафорд". Статистиката показва, че четирите загуби на Юнайтед във Висшата лига са дошли, след като Рууни не е бил в състава, и това води до сравнение със значението, което е имал Робсън върху резултатите на отбора. Нагледен пример бе последната седмица. Миналия уикенд без Рууни тимът загуби градското дерби от Манчестър Сити, а вчера с юношата на Евертън разби Арсенал с 4:0.

"Загубите ни в тези мачове без Уейн Рууни е показателно за това колко е важен той за отбора. Той е много ценен, защото е различен от всички останали, но не искам да се повтори параноята, свързана с Брайън Робсън, когато пристигнах в клуба. Тогава имаше усещането, че ако Робсън не играе, Юнайтед не може да победи. Трябваше да се справя с това, коментира Фъргюсън. - Сега започвам да чувам, че не можем да побеждаваме без Уейн. Разбира се, че можем, тъй като разполагаме с отличен отбор. Стечение на обстоятелствата е факта, че загубихме срещите, в които той не игра."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Ще разчитам на ротациите, заяви Алекс Фъргюсън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън заяви, че ще разчита на ротационната система в следващите мачове на отбора, съобщава Channel 4. Тази вечер англичаните се изправят срещу Лион в 1/8-финална среща от Шампионската лига. „Халфовата линия на тима е най-силното ни звено. Там имам много опции. Миналата година разчитах на едни и същи играчи и в края те се измориха. Не смятам да допускам тази грешка отново”, каза Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Титлата може да се реши по голова разлика
Публикувано изображение
Мениджърът на манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън смята, че битката за титлата в Премиършип с Арсенал може да се реши и по голова разлика.

"Ние вкарваме доста голове и не се знае дали това няма да бъде решаващо в края. Опитваме да се подсигурим в случай че имаме нужда. Винаги съм казвал, че по-добрата голова разлика е почти като точка в повече. Този сезон нещата са на кантар и нищо чудно титлата да се реши именно по голова разлика", смята шотландецът.
sportal.bg

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Андерсон е моят нов Пол Скоулс, заяви Алекс Фъргюсън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън обяви Андерсон за естествен заместник на Пол Скоулс в халфовата линия на тима, съобщава The Mirror. 19-годишният бразилец премина на „Олд Трафорд” в началото на сезона от Порто за 19 милиона паунда. Той прави много силна година, като успя да се пребори и за титулярно място. „Представянето на Андерсон е феноменално. Радвам се от развитието му. Двамата с Пол Скоулс имат някои общи качества, но се различават. Андерсон е много по-агресивен в атакуващ план”, каза Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън преодолял изкушението да работи извън Англия

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън разкри, че любовта му към "червените дяволи" го е спряла да поеме клуб извън Англия. Темата бе засегната преди сблъсъка с "котиджърс", тъй като новият бос на лондончани Рой Ходжсън е работил по целия свят, докато през последните 21 години сър Алекс е непоклатим на "Олд Трафорд".

"Понякога си казвах: "Бих искал да изпробвам уменията си в чужбина", но ми беше трудно. Изборът ми бе малък, защото аз съм мениджър на Манчестър Юнайтед, което е невероятно и не можеш да напуснеш "Олд Трафорд", споделя шотландецът. "Спомням си как Боби Робсън каза, че най-хубавото нещо, което е правил, е заминаването му в чужбина и работата му в ПСВ, Спортинг, Порто и Барселона. Той беше извън Англия 10 или 12 години, работейки в съвсем различен климат, опознавайки други култури, а това без съмнение увеличава познанията ти", допълни Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алекс Фъргюсън: Челси ще насочи силите си в Шампионската лига

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън обяви, че издръжливостта и последователността на отбора ще бъде в основата на спечелването на титлата през тази година, която ще е десета за тима във Висшата лига на Англия. Шотландският специалист допълни, че е много доволен от представянето на младите футболисти в състава, като се надява те да продължат да се учат от титулярите.

- Радвате ли се, когато гледате как играят футболистите ви? Футболистите на Манчестър Юнайтед играят много свободно и се наслаждават на това, което правят. Радвате ли се, когато ги гледате?
- Всички в тима играят с голяма амбиция. Те са част от голям отбор и това те кара да си по-всеотдаен на тренировки. Странно е как толкова различни хора могат да се разбират толкова добре. Има играчи от различни страни с различни култури, но това не им пречи. Най-много се радвам на младите футболисти. Те се чувстват страхотно, когато са сред такива големи звезди и могат да се учат от тях. Имаме много таланти в школата и скоро те ще ни радват с подобна игра.

- В момента Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси се борят за титлата в Англия. Познавате се добре с Арсен Венгер, но притеснява ли ви не толкова популярно име на мениджъра на Челси Аврам Грант?
- Челси не са далеч от нашите точки, а в Премиершип се губят лесно точки. Това само по себе си показва класата им. Челси има домакинства за първенството срещу нас и Арсенал, което им дава леко преимущество. Но смятам, че те ще съсредоточат силите си в Шампионската лига, защото собственикът на тима Роман Абрамович иска този трофей, а и имаха най-лесния жребий в сравнение с другите английски отбори. Но в никакъв случай няма да подценят титлата.

- Много мениджъри загубиха работата си през този сезон, а други са под напрежение. Влияе ли това на футболистите на дадения отбор?
- Да, това явление го има. Това започва да заприличва на епидемия. Мениджърът е под напрежение, когато записва слаби резултати, след това феновете започват с освиркванията и тогава се намесват медиите. Това рефлектира върху ръководствата на тима и то започва да умува върху уволнение. А играчите се опитват да дадат всичко от себе си, но и те са притеснени. Всички сме професионалисти и трябва да се държим като такива.

- Какво очаквате от сблъсъка на тима си с Фулъм в следващия кръг на Висшата лига?
- Първо, мениджърът на Фулъм Рой Ходжсън е невероятен специалист. Той е работил много години извън Англия и е научил от всякъде по нещо. Спомням си, че Боби Робсън беше казал, че най-доброто нещо, което е направил в треньорската си кариера е било да води ПСВ, Спортинг (Лисабон), Порто и Барселона. И аз съм искал да водя друг отбор, но аз съм мениджър на Манчестър Юнайтед. Това е страхотно и не искам да напускам. Второ, мачът ни с Фулъм няма да е лесен, но очаквам да победим, защото се борим за нещо много важно.

- През този май се навършват 25 години от спечелването на турнира Купата на националните купи (КНК) с Абърдийн. Постигнахте големи успехи с този скромен шотландски отбор. На какво отдавате тези успехи?
- Когато се върна назад във времето ми става болно, че в момента Абърдийн не е онзи отбор. Шотландският футбол винаги е бил силов. В началото на 80-те години най-силните отбори в страната бяха Абърдийн и Дънди Юнайтед и в продължение на 5 последователни години Рейнджърс и Селтик не бяха на нашето ниво. Тогава не съм си и помислял, че ще победим Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид), за да спечелим КНК. Беше невероятно, защото Абърдийн беше малак клуб. Малко хора отговаряха за делата на тима.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Олимпиада: Алекс Фъргюсън може да води футболния отбор на Великобритания през 2012 г.

Публикувано изображение

Агенция "Фокус"

Лондон. Шефът на организационния комитет за Олимпийските игри в Лондон през 2012 Лорд Себ Кое е предложил на сър Алекс Фъргюсън да ръководи отбора на Великобритания по футбол на бъдещия форум, пише The Times. Самият Фъргюсън е заявил, че е заинтригуван от подобна оферта, но засега иска да се концентрира върху работата си в Манчестър Юнайтед. Шотландецът обаче е заявил, че до 2012 г. има достатъчно много време, за да преосмисли решението си. Според местния организационен комитет Фъргюсън е най-подходящият кандидат за този пост, като може да допринесе много с изключително богатия си опит.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Олимпиада: Алекс Фъргюсън може да води футболния отбор на Великобритания през 2012 г.

Публикувано изображение

Агенция "Фокус"

Лондон. Шефът на организационния комитет за Олимпийските игри в Лондон през 2012 Лорд Себ Кое е предложил на сър Алекс Фъргюсън да ръководи отбора на Великобритания по футбол на бъдещия форум, пише The Times. Самият Фъргюсън е заявил, че е заинтригуван от подобна оферта, но засега иска да се концентрира върху работата си в Манчестър Юнайтед. Шотландецът обаче е заявил, че до 2012 г. има достатъчно много време, за да преосмисли решението си. Според местния организационен комитет Фъргюсън е най-подходящият кандидат за този пост, като може да допринесе много с изключително богатия си опит.

Аз не мисля, че ще е добра идея, защото не мисля, че трябва да го затрупват с излишна работа , пак и не е удачно.Той се е отдал на отбора и не искам външни фактори да го притесняват.Твърдо НЕ !

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Не мисля, че САФ ще продължава да е треньор след 4 години

И това го има, но кой знае, колкото по-дълго толкова по-добре за нас :) :manutdd2:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Да се води олимпийски отбор не е чак толкова сложно и няма да е чак толкова затрупан с работа

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Слуховете казват, че председателят на организационния комитет Себастиан Коу лично е разговарял със САФ и го е помолил да води тима на Англия, който впрочим е домакин на игрите в Лондон през 2012 година. САФ все още обмился предложението, но и да го приеме, това няма да натежи на "червните дяволи", дори смятам, че ще го пуснат. Друг е въпроса, че до 2012 година има прекалено много време, САФ няколко пъти намекна за отегляне, при спечелването на ШЛ, смятам че ще го направи.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фърги: Надпреварата за титлата навлиза в решителна фаза

След равенството на Арсенал с Астън вила у дома 1:1 и победата на Юнайтед като гост с 3:0 над Фулъм, разликата между двата отбора се скъси до само 1 точка. От друга страна Челси също очакват своя момент в подножието на върха след победа с 4:0 над Уест Хем.

Манчестър Юнайтед бяха на секунди от първото място, но късния гол на Бендтнер спаси точката за 'артилеристите' и вбеси Сър Алекс Фъргюсън. 'Наблюдавахме просто пореден епизод на 7 минутното продължение, което се дава на Арсенал', сподели Съра пред медиите. Въпреки това мениджърът на червените е доволен от скоростта, с която отбора му стопи преднината от 5 точки на Арсенал. Шотландеца заяви, че е доволен от дълбочината на отбора и възможността да запази Роналдо и Рууни за изключително важния мач с Олимпик Лион във Вторник.

www.ManUtd-Bulgaria.com

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Скоулс титуляр във финала на Шампионската лига

Сър Алекс обеща на халфа да го пусне в Москва

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън заяви, че Пол Скоулс има гарантирано титулярно място във финала на Шампионската лига, стига „червените дяволи” да стигнат до него. Наскоро и Сър Боби Чарлтън бе изразил мнението си, че рижият халф е любимият му футболист в отбора.

„Не съм човек, който се поддава на сантименти. Работата ми е да управлявам клуба. Но за Пол мога да направя изключение. Не бива да се забравя факта, че освен Рой Кийн и Скоулс изпусна финала в Барселона”, каза шотландецът.

„Винаги се забелязва, когато играчи от неговия калибър пропускат най-важните събития. Скоулс не позволи това да разруши кариерата му. Да се надяваме, че ако достигнем до мача в Москва през атзи година, всичко ще бъде поправено”, завърши Фърги.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Скоулс го заслужава ,но само от него зависи, ако натрупа картони пак ще го пропусне,трябва да е много внимателен и разбира се да се класираме за финала.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън: Тевес ми напомня Ерик Кантона

С наближаването на осминафиналния двубой на Манчестър Юнайтед срещу Лион, Алекс Фъргюсън реши да надъха нападателя на тима Карлос Тевес, като го сравни с легендата на "червените дяволи" Ерик Кантона.

"Тевес ми напомня на Ерик Кантона със способността си да се изявява и да вкарва в обстоятелства, в които отборът най-много има нужда от гол. Той се доказа като господар в отбелязването на наистина важни голове- такива, които ни носят равенство или победа, особено когато гостуваме.

Той вкара на Тотнъм в последната минута и спасихме точката. Разписа се за 1:0 срещу Ливърпул и ни измъкна в гостуването на Лион", похвали Сър Алекс аржентинеца.
топспорт Редактирано на от 20LEGEND

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
За мен лично, на този етап съпоставка между двамата е нелогична, невъзможна и несъстоятелна, но намерих интересен материал, относно твърдението на Фърги.

След изявата на Сър Алекс, английският всекидневник "Мирър" реши да съпостави Тевес и Кантона.

1. И двамата преминаха в Юнайтед при много спорни обстоятелства. Кантона дойде от съперника Лийдс срещу 1,2 млн. паунда през 1992 г., докато Тевес дойде на "Олд Трафорд" от Уест Хям след скандал около правата му.
2. Също като Кантона, Тевес разви усет към отбелязването на решителни голове. Кантона вкара скъпоценен гол, донесъл ФА Къп през 1996 г. срещу Ливърпул (1:0), а Тевес се разписа за успеха с 1:0 на "Анфийлд" през декември.
3. Двамата са известни с чудатостите си - винаги ще се помни ударът тип "кунг-фу" на Кантона срещу фен на Кристъл Палас през 1995 г. Тевес пък отпразнува гола си срещу Бирмингам на Нова година, като засмука биберон в чест на дъщеря си Флоренция.
4. Извън футбола, и двамата имат артистични наклонности. След като се оттегли от футбола, Кантона имаше кариера като актьор. Братът на Тевес пък има група "Пиола Ваго" в родината им Аржентина, а нападателят обичал да пее с тях.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е двамата въобще не могат да се съпостаят в този момент за сега Тевез е на светлинни години от крал Ерик....Единствено мога да му пожелая един ден да надмине Кантона по успехи и титли с червения екип....

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

За мен лично, на този етап съпоставка между двамата е нелогична, невъзможна и несъстоятелна...

И за мен.
Пък и головете на Тевез в мачовете срещу Ливърпул, Лион и Тотнъм си бяха от лесни позиции във вратарското поле, от които вкарването е задължително.Докато Кантона е вкарвал от всякакви невъзможни положения.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Алекс Фъргюсън остава в Манчестър до 2011-а година

Мениджърът на английския футболен отбор Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън има намерение да остане начело на тима до 2011-а година, съобщава Sky Sports. Ако това стане факт той ще отбележи 25 години като треньор на Юнайтед. „Продължавам да гледам в бъдещето. Все още изпитвам удовлетворение от работата си и съм жаден за футболни трофеи. Сега съм на 66 години и най-вероятно ще ръководя отбора още три години, след което ще се откажа. Имам блестящ помощник – Карлос Кейрош, но ръководството ще реши кой ще е заместникът ми”, заявява Фъргюсън.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Алекс Фъргюсън остава в Манчестър до 2011-а година

Мениджърът на английския футболен отбор Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън има намерение да остане начело на тима до 2011-а година, съобщава Sky Sports. Ако това стане факт той ще отбележи 25 години като треньор на Юнайтед. „Продължавам да гледам в бъдещето. Все още изпитвам удовлетворение от работата си и съм жаден за футболни трофеи. Сега съм на 66 години и най-вероятно ще ръководя отбора още три години, след което ще се откажа. Имам блестящ помощник – Карлос Кейрош, но ръководството ще реши кой ще е заместникът ми”, заявява Фъргюсън.

Ако може още 25 години да е на Олд Трафорд ще сме недостижим отбор в Европа и в целия свят, но както всяко едно нещо всичко си има своя край, на мен лично ще ми е доста гадно да гледам някой друг на скамейката на нашият отбор, но такъв е живота, до края с UNITED !!!

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове