Jump to content
Konteto

Манчестър Юнайтед-Зенит - двубой за Суперкупата на Европа

Препоръчани публикации

Английският шампион Манчестър Юнайтед ще се изправи в сблъсък срещу френския първенец Лион в 1/8-финалната фаза на Шампионската Лига. Това отреди жребият, теглен по-рано днес в Нион, Швейцария. Досега двата отбора са се срещали два пъти, като и в двата мача "червените дяволи" не допускат загуба. Във Франция двубоят завършва наравно 2:2, а на реванша в Англия, Юнайтед побеждава с 2:0. В първия двубой на 20 февруари 2008 година Манчестър Юнайтед ще гостува на "Стад Жерлан", а реваншът е на 4 март на "Олд Трафорд".

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
В Лион: Аутсайдери сме

От щаба на Олимпик Лион смятат, че Манчестър Юнайтед е абсолютен фаворит в срещите между двата тима от 1/8-
финалите от Шампионската лига.

"Знаехме предварително, че няма да е лесно, независимо кой отбор ни се падне. В тази фаза има вече само грандове, но все пак можеше да изтеглим Порто или Севиля, които са отбори доближаващи се до нашето ниво. Манчестър Юнайтед са много силен отбор и ние сме в позицията на аутсайдер. Никой не очаква да стигнем до 1/4 финалите, но ние няма да се предаваме без борба", каза помощник-треньора на Лион Кристоф Галтие.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
СЪР АЛЕКС: ФЕНОВЕТЕ ЩЕ НИ ПОМОГНАТ ДА ОТСТРАНИМ ЛИОН

Наставникът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън сподели, че неговият тима доста голям шанс да стигне до четвъртфиналите в Шампионската лига, въпреки че ще се изправи срещу може би най-трудния тим от урната на непоставените, а именно Лион.
Треньорът на английските шампиони си припомни и сблъсъците с френския съперник от февруари и март от миналия сезон.

„Падна ни се, може би най-трудният съперник от петте, с които можехме да играем. Лион спечели първенството във Франция за шести пореден път – това е невероятен рекорд”, каза сър Алекс.

„Загубиха няколко играча през в последните години, но имат невероятната способност да произведат нови по всяко едно време”, добави той.

„Надявам се, че ще разполагам с целия си състав за предстоящите мачове. Няма да ни е лесно да продължим, но това е постижима цел. Важно е да се върнем от Франция с добър резултат. Тогава, нашите фенове на „Олд Трафорд” ще ни помогнат да се класираме за четвъртфиналите.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: НЯМА ДА Е ЛЕСНО НА ЛИОН

Секретарят на Манчестър Юнайтед Кен Рамстед, сподели след днешния жребий за осминафиналите от Шампионската лига, че на Нион няма да му е никак лесно да преминат напред.
Двата отбора ще се изправят един срещу друг в първия кръг от фазата на директните елиминации, който ще се проведе през февруари.

„Съперникът ни не е изненадващ за нас. Ние бяхме наясно с това, кой може да ни се падне. Френският шампион е сред по-добрите отбори от урната на непоставените”, каза представителят на „червените дяволи”.

„Но французите също няма да останат доволни от това, че ще играят срещу нас”, добави той.

„Като фен, искам да спечелим Шампионската лига тази година, тъй като сме правили това само два пъти. Ако попитате футболистите, те ще кажат, че искат да спечелят Висшата лига отново. Мисля, да вземем и двата трофея”, завърши Рамстед.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Очаквам наще момчета да направят каквото трябва за да се класират на 1/4 финал , а после на 1/2 финал , а после на финал и накрая с купа ^_^

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Е, падна ни се може би най-добрият отбор от възможните варианти, но съм позитивно настроен, имайки в предвид това че Лион не е същия тим от минали сезони. Мисля, дори и че ще победим и в 2та мача.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Еми можеше и по-добър жребий. Аз лично предпочитах Шалке, защото им харесвам стадиона :) И все пак Лион са преодолим отбор. Хубаво е, че втората среща се играе на Олд Трафорд и вярвам, че ще продължим :manutdd: :newsm36:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Не заблуждавайте,че ще ни е лесно с Лион.В момента отбора не е много постоянен,но е изключително опасен и непредсказуем съперник и неслучайно беше най-лошия възможен противник.Въпреки всичко очаквам ако Рууни и компания ако покажат това,което мога спокойно може да заява,че един равен във Франция ще ни класира на 80%.Все пак на Олд Трафорд последните 2 години няма отбор,който да се измъквал цял още по-малко с суха мрежа така,че да стискаме палци на момчетата и вярвам,че 1/4 финала е близо ! Където бих желал да играем с победителя от Шалке - Порто или Фенербахче - Севиля.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Наистина RedDevil е прав...Жалко за Лион няма да им простим... ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Всичко зависи от първия мач за мен. Лион са много силен домакин и при един добър за тях резултат ще ни е доста трудно на реванша.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Кои са Лион бе ??? пФф ЗАМИСЛЕТЕ СА СЕГА КОИ СА И МАН УТД И да видим дали ще могат Лион да минат 1/8 съмнявам са !! Мача в Франция ще е 1:2 за НАС ЕСТЕСТВЕНО !!! А в Англия защо пък и да не повторим мач с МАСТИИТЕ ОТ РИM :D Редактирано на от RegLeX

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Крис се завръща срещу Манчестър Юнайтед

Капитанът на Олимпик Лион Крис очаква да се завърне на трена в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига на "хлапетата" срещу Манчестър Юнайтед. Това разкри самият играч пред медиите на Франция. Бразилецът е изън игра от 11 август, когато получи тежка контузия в коляното. 30-годишният бранител се възстановяваше в роднината си, но се очаква в края на тази седмица да поднови тренировки с Лион.

"Чувствам се много добре. С коляното всичко върви по план и вече съм почти готов за игра. Надявам се тази седмица да започна леко да тренирам с отбора и да се надяваме, че ще съм готов да играя срещу Манчестър Юнайтед. Физически не мисля, че ще има проблеми. Важно е и ментално да се подготвя за завръщането си", каза Крис.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Защитникът на Олимпик Лион Клебер Андерсон ще отсъства от терена шест месеца заради контузия на коляното.

ще пропусне мача с нас идния месец, както и реванша в Англия през март ...

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Бен Арфа: Не сме по-слаби от Ман Юнайтед

Крилото на Олимпик Лион Хатем Бен Арфа заяви, че смята, че неговият тим има еднакви шансове с Манчестър Юнайтед в мачовете между двата отбора от 1/8-финалите на Шампионската лига. Според 20-годишният играч "хлапетата" не са по-слаби от "червените дяволи".

"Наясно сме, че срещу Манчестър Юнайтед трябва да дадем най-доброто от себе си, но нямаме нужда от допълнителна мотивация. Ще играем два много големи мача. Изпитваме голямо уважение към съперника заради неговата история и успехи, но и те са хора. Шансовете си остават 50 на 50. Трябва да сме уверени в силите си, а не да излизаме с нагласата, че със сигурност ще отпаднем. Не сме по-слаби от Юнайтед", каза Бен Арфа пред официалния сайт на Лион.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Карим Бензема: В два мача Лион може да отстрани всеки

"Направо е плашещо да си помисли човек колко добър може да стане Карим Бензема." Думите са изречени от бившия треньор на играча в Лион Жерар Улие в деня, след като младият нападател вдъхнови отбора за победата 3:0 над Рейнджърс в Глазгоу. Мач, в който той изработи първия гол и вкара другите два. Среща, която класира французите на осминафиналите в Шампионската лига.
Мнението на Улие не е глас в пустиня. Името на най-голямата надежда на Франция след Тиери Анри постоянно е свързвано с трансфер в най-големите европейски клубове. Спортният директор на Лион Бернар Лакомб сравнява техниката му с тази на Зидан, а вестник "Екип" го нарича Звездата Бензема, новия футболен идол на страната.
Казват ми, че се пише много за мен по вестниците
но аз не съм ги виждал тези неща - повдига рамене Бензема. - Хубаво е да знам, че хората ме познават."
Той изглежда скромен и нервно си играе с мобилния си телефон. Говори меко и е доста сдържан, когато се налага да разказва за себе си и за новоизвоюваната популярност. Но само докато го попитах за онази декемврийска вечер в Глазгоу.
"Мачът с Рейнджърс е страхотен спомен. Залогът беше огромен. Когато излязохме на терена, едва не бяхме пометени от шума. Спогледахме се и си казахме, че трябва да сме много сплотени. Винаги ще помня този мач. Заради резултата и затова, че вкарах два много важни гола. Водех атаката в най-важния ни двубой за сезона. Всички очакваха много от мен и не разочаровах никого."
Изявите на Бензема впечатляват всички футболни специалисти, защото той притежава целия комплект от качества, необходими на един смъртоносен голмайстор. Целия си арсенал френският национал показа на "Айброкс": бързина, движение, мощ. Той проби отдясно и подаде за гола на Сидни Гову. Хладнокръвно заби топката между краката на вратаря при първия си гол, а при втория демонстрира сила и прецизност на удара.
Вкарването на голове е онова, което Бензема може най-добре. И го прави, откакто се помни. Роден е и е отраснал с алжирските си родители в Брон - предградие на Лион, в югоизточната част на града. Има осем братя и сестри. Семейството имало малко пари и Бензема, който рядко ходел на училище, намерил убежище в лицето на калните терени наоколо.
"Играех с по-големи момчета още от самото начало. Това ми помогна да стана по-добър. Трябва да имаш страхотна техника, за да оцелееш на малък терен с по-големи момчета от теб. Аз обаче не се предавах и те ме приеха. Винаги ме слагаха нападател и искаха да вкарвам голове. Аз го правех. Често."
На 9 години той вкарва двата гола за неговия местен отбор Брон Терайон при победата с 2:0 над детския тим на Лион. Съперникът веднага привлича Бензема. Футболът спасява нападателя от потенциални проблеми. Още по времето, когато е записан в академията на Лион на 15 г., го определят като потенциален феномен.
Бензема вкарва 38 гола за националния отбор на Франция до 16 г., преди да стане европейски шампион до 17 г. Пол льо Гуен го вика в първия отбор на Лион през сезон 2004/05. А през 2005/06 Бензема вкарва в дебюта си в Шампионската лига, когато е още на 17 г. Следват още два гола в следващите два мача от Шампионската лига. Допълнително доказателство за невероятните качества на Бензема идва, когато той бележи победното попадение 9 минути преди края в дебюта си в националния отбор на Франция срещу Австрия през март 2007.
"Аз съм роден с талант.
Винаги съм се стремял към противниковата врата и съм искал да нося фланелката с №9
Това обаче не означава, че не трябва да работя. Просто някои неща идват отвътре. Например, когато съм срещу вратата, не мисля как ще вкарам. В такива случаи нямаш време да мислиш. Трябва само да останеш спокоен и да се довериш на инстинкта си."
Головете явно са всичко, от което Бензема се нуждае в спокойния си иначе живот. Обичайният ден за него включва сутрешна тренировка, в която буквално къса мрежата (той вкара поне 6 гола, преди да даде това интервю), а след това още едно мачле в семейния дом в Брон. "В свободното си време играя много футбол с двамата ми по-малки братя. Най-малкият е на осем и ще стане наистина добър. Той е много по-добър, отколкото бях аз на неговата възраст."
След това в програмата следва продължителна игра на Плейстейшъна. Той твърди, че е №1 на конзолата. Никой от съотборниците му не може да го победи. Карим си спомня как е вкарал осем гола на Реми Веркутър, когато неподготвеният вратар излязъл срещу неговия Лион с отбора на Интер. "Не си измислям. Може да питате всеки!", настоява Бензема.
Вечерта Бензема обича да се забавлява, като гледа финтовете на своя идол от детството Роналдо. Карим има огромна колекция от футболни DVD-та.
"В моите очи Роналдо винаги ще бъде най-великият футболист. Виждал съм всичките му голове с Барселона. Някои от тях са пълна лудост. А в Интер беше още по-добър. Обичам Зидан, Анри е фантастичен, но Роналдо е единственият ми модел за подражание."
Някои изпълнения на самия Бензема всъщност събуждат спомените за младия Роналдо...
"Не, не. Няма място за сравнение. Мога да работя, за да се опитам да стана като него. Има някои неща от играта му, които опитвам да заимствам, но има само един Роналдо."
Бензема навърши 20 г. през декември и ги отпразнува с "добро похапване" със семейството си. Нямаше голямо парти, каквото може би щеше да направи Роналдо.
Да ходя по дискотеки - това не ме привлича. Поне засега
Това уточнение може би ще притесни феновете, които се възхищават на Бензема. Улие е притеснен от евентуално лошо влияние върху момчето. "Карим трябва да продължи да прави големи жертви в личния си живот. Най-тежкото нещо за футболиста е да устои пред желанията си. Тиери Анри е най-добрият пример. Той е луд по футбола и никога не пропуска шанс да гледа мач. Когато Тиери беше на 17, не ходеше с връстниците си по заведения", казва бившият треньор на Лион.
Бензема признава, че би искал да се ожени, за да напусне дома на родителите си. В същото време обаче е толкова съсредоточен върху футбола, че е трудно да си представим как ще стане това.
"Оптимист съм за Карим, защото той знае какво иска и е обкръжен от добри хора. Напомня ми малко на Стивън Джерард. Не по начина, по който играе, а заради характера и социалния си произход. Карим също като Стивън ще бъде сред най-добрите 50 футболисти в света един ден", казва Улие.
Остава само да видим дали Бензема ще покаже вярност към родния клуб също като Джерард.
Карим не е бил фен на Лион като малък. Той рядко гледал френското първенство дори по телевизията. Предпочитал Реал (Мадрид) и Милан. И двата клуба изразиха интереса си към Бензема в последните месеци. Това накара президента Олас да обяви, че нападателят може да бъде продаден най-малко за 60 млн. евро и че няма да напусне преди Лион да спечели Шампионската лига.
Бензема се смее, когато му припомням изказването на Олас.
"Много съм щастлив в Лион. Ние сме начело на класирането и на осминафинал в Шампионската лига. Защо да напускам? Всички трябва да вярваме, че можем да спечелим Шампионската лига. Бяхме на дъното в групата след първите 2 мача, отписаха ни. Сега обаче нямаме какво да губим. В два мача на пряко отстраняване Лион може да победи всеки", твърди нападателят. И може би е прав.

Матю Спиро
Сп. "Чемпиънс"

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Президентът на Лион смята, че Манчестър Юнайтед са фаворити

Президентът на Олимпик Лион Жан-Мишел Ола счита своя отбор за аутсайдер в предстоящия на 4-и март мач-реванш срещу Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, пише Sports.fr. „Реваншът срещу Манчестър Юнайтед ще бъде крайно интересен, може би дори най-интригуващият в 1/8 финалите. Англичаните са фаворити, защото са сред най-добрите отбори въобще в света, не само в Европа. Ние от своя страна ще направим всичко възможно, за да продължим на четвъртфиналите. Не мога да си обясня как всяка година не ни достига толкова малко, за да постигнем пробив в този турнир”, разкри президентът Ола.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Крис аут за Лион от сблъсъка на "Олд Трафорд"

Капитанът на Лион Крис не мисли, че ще е готов да се изправи срещу Манчестър Юнайтед в реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига, въпреки че се завърна в редиците на френския шампион след ужасяваща контузия в коляното.
Неговото отсъствие ще е сериозен удар за французите, които ще преследват задължителен гол на "Олд Трафорд", след като първата среща приключи 1:1 на "Стад Жерлан".

"Не вярвам да изляза срещу Юнайтед. Не съм притеснен, че ми липсва скорост, а по-скоро ритъм. В Манчестър ще бъдем поставени под натиск и това може да ми създаде проблеми. Ако нещата вървят нормално, може би ще мога да играя срещу Лил, но и това не е сигурно",каза 30-годишният бразилски национал, който дойде в Лион от Байер Леверкузен през 2004 година.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Крис аут за Лион от сблъсъка на "Олд Трафорд"

Капитанът на Лион Крис не мисли, че ще е готов да се изправи срещу Манчестър Юнайтед в реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига, въпреки че се завърна в редиците на френския шампион след ужасяваща контузия в коляното.
Неговото отсъствие ще е сериозен удар за французите, които ще преследват задължителен гол на "Олд Трафорд", след като първата среща приключи 1:1 на "Стад Жерлан".

"Не вярвам да изляза срещу Юнайтед. Не съм притеснен, че ми липсва скорост, а по-скоро ритъм. В Манчестър ще бъдем поставени под натиск и това може да ми създаде проблеми. Ако нещата вървят нормално, може би ще мога да играя срещу Лил, но и това не е сигурно",каза 30-годишният бразилски национал, който дойде в Лион от Байер Леверкузен през 2004 година.

Това е убийствено добра новина за нас, Крис им е най-добрия централен бранител тей,че нашия шанс се увеличава с 10% най-малко :)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
ПРЕЗИДЕНТЪТ НА ЛИОН СКОЧИ НА СЪР АЛЕКС

Наставникът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе обвинен в „мръсна игра” от президента на Лион, заради изказания публично интерес към Карим Бензема.
Старши треньорът на „червените дяволи” заяви, че иска да привлече на „Олд Трафорд” Бензема дни преди равенството на осминафиналите от Шампионската лига между Юнайтед и Лион на френска земя.

„Ако ние от Лион заявим по средата на сезона, че искаме играч от друг френски отбор, всички правят скандал от поведението ни”, започна гневният шеф на Лион Жан-Мишел Аула.

„Но когато подобни думи излязат от устата на Фъргюсън, никой не казва, че е опит за дестабилизация в нашия тим”, продължава босът.

Лион иска 20-годишният Бензема да подпише 6-годишен договор с откупна клауза на стойност 60 милиона лири.

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Ще дават мача по БТВ.

Най-накрая го доживяхме.Този сезон само мача ни с Рома даваха,и то само защото ги опукахме миналата година и беше очакван сблъсък..Браво ! Имаме късмет че Интер нямат собствен стадион :manutdd:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Най-накрая го доживяхме.Този сезон само мача ни с Рома даваха,и то само защото ги опукахме миналата година и беше очакван сблъсък..Браво ! Имаме късмет че Интер нямат собствен стадион :manutdd:

Интер ще играят на 11 март,но дори и да не им бяха отложили мача ще беше на 5-ти.Във вторник играят Барса-Селтик,Севиля-Фенербахче,Милан-Арсенал и ние.Явно от БТВ разбраха,че са се прецакали в първите мачове ;)

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове

Интер ще играят на 11 март,но дори и да не им бяха отложили мача ще беше на 5-ти.Във вторник играят Барса-Селтик,Севиля-Фенербахче,Милан-Арсенал и ние.Явно от БТВ разбраха,че са се прецакали в първите мачове ;)

Явно да :newsm36:

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове
Фъргюсън без предпочитания за жребия

Сър Алекс Фъргюсън заяви публично, че не се притеснява от възможностите, които жребият за Шампионската лига отрежда за четвъртфинала.
След вчерашната победа с 1:0 над Лион, "червените дяволи" имат реален шанс да се изправят срещу Арсенал, който паметно победи Милан. Ливърпул и Челси също са с големи шансове за продължаване напред в турнира.

"Очаквам Челси да продължи, така както и Ливърпул - така че има 40% шанс да срещнем английски тим."

"Не мисля, че има значение срещу кой ще играем - мачовете винаги са трудни. На четвъртфиналите остават само най-добрите."

Сподели това мнение

Връзка към мнението
Сподели в други сайтове